Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katere brezalkoholne pijače z veseljem popijete?

Katere brezalkoholne pijače z veseljem popijete?

Zanima me, ko se valjate pred tv recimo v ležerni nedelji in postanete žejni. Kaj z veseljem popijete? Ne mi srat tu z vodo, valjda vsi večinoma pijemo vodo ampak vseeno. Ko si privoščite kak kozarec neke osvežilne pijače?

Jaz sem si ravnokar šel nalit polno skodelico kokakole in si notr stisnu nekaj kapel limone. Zdaj to cuzam in neskončno uživam.
Rad pa včasih posežem tudi po hladnem jagodnem soku.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Oransoda v pločevinki, Sprite zero, Cedevita limona (v zelo hladni vodi)

Rad imam vodo Kiseljak.Osvežujoče.

Kot si rekel, sama se najraje odzejam z mrzlo vodo iz pipe. Pred tvjem pa tako za uzitek rada spijem Schwepes tonic ali bitter lemon. Rada imam tudi Pepsi z ledom. Velikokrat si naredim cedevito ali sumeco tableto. Vse to pa najraje pijem s slamico. Ali pa tiste male sokce iz tetrapaka, tudi s slamico. Ampak ni ga cez dober, vroc zeleni caj. Ali katerikoli cajcek 🙂

en in edini Pingo

Coca cola z limono (brez sladkorja), aloe vera z grozdjem, neka cukrasta zadeva z aromo zelenega caja, domac metin sirup, vcasih kaksen ledeni caj, limonada brez sladkorja.

Najraje pa kaksen dober caj z mlekom ali zlato mleko, mmm.

Gaziranih pijač ne maram. Rada pijem Sola ledeni čaj brusnico, mešane, najraje goste sokove – jagoda, marelica, breskev; potem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sokove. Včasih limonado, samo mi ni dobra brez sladkorja. V jesenskem in zimskem času včasih čaj.

Še najraje pa vročo čokolado. Tisto gosto, ki jo ješ z žlico… njamiiii… jo še pomešaš s kakšnimi narezanimi lešniki ali mandlji.

Gazirana ali pa navadna voda z ledenimi kockami in sveže iztisnjeni limetin (!) sok, po možnosti še kakšna sveža ali zamrznjena vejica mete noter . Edina pijača, ki jo pijem – skozi vse leto. Nič drugega.

Kokta, pijača moje mladosti.

Koktejle in long drinke.
Pač sladka pijača pa not alkohol malo. Kislih pijač

Torej razni bambusi, gin toniki, rum kole, jack kole, pinacolade … skratka kalorični sladki alkoholni napitki so moja pregreha

Nikoli nimam doma nič ne sokov ne gaziranih pijač. Tako da doma pijem samo vodo ali pa čaj. 3xletno mi zapaše kakšen kozarec tonika. Drugih gaziranih ne pijem niti ne maram. Raje spijem kakšno dobro penino, vino ali pivo.

Klasična Radenska je zakon. Vedno.
Občasno pa še kak res sveže stisnjen sadni sok, zdaj svež jabolčni z malo grozdja, sadje nabrano doma.
Kje zunaj v lokalu (ko so še bili odprti) pa Cockta ali pa Schweppes.

Doma stisnjen sok iz granatnega jabolka.
Na litre bi ga lahko popila. A kaj, ko je tako zamudno ločevanje pečk.

Pa ne lih kokakolo?
Ta je odlična za čiščenje vodnega kamna.
Sicer pa, ti si zdravnik, mogoče veš, da puca še kaj drugega😇.

Pijem tudi coca-colo, sprite, schweppes, pomaranče sokove ali juice, sokove z aloe vero, majhnena sem na sladke pijače, pa gazirane tudi.
Če se ne bi bremzala, bi jih pila vsak dan. Tako jih pa le sem in tja, izjemoma. Vodo nerada pijem, raje vodo z okusom ali radensko.

Od gaziranih mam najraje Orangino (ne ora, ne mercator ora ampak original) ter Cockto.

Od negaziranih je najblojši sok vipavska breskev

Aqua.

Čaj iz sveže mete z medom.
In pivo brez alkohola poleti.

Kavne napitke Nescaffe Shakissimo

Od kupljenih imam rada sadne sokove iz tetrapaka, večinoma jih kupujem v hoferju in lidlu.

Domače pa bezgov sirup z limono, metin sirup z limonsko travo, višnjev sirup, gosti sok iz mešanega domačega sadja.

Zdaj, ko bo zunaj hladno tudi čaj, vroča čokolada in meni najljubši zimski kuhanček z rdečim vinom. Ga malo povrem, da ni preveč pijan ;). Ob kaminu ni lepšega 🙂

Kis od vloženih kumaric.

Bravo, dobra ja – al pa kislico od ostanka vložene rdeče pese v kozarcu 🙂

Bravo, dobra ja – al pa kislico od ostanka vložene rdeče pese v kozarcu 🙂
[/quote]
[img]
https://media.giphy.com/media/3q3QK6KyDVUBzih7hB/giphy.gif%5B/img%5D

Bezgov čaj, sok granatnega jabolka, razredčen sok aronije.

Kava,brezkofeinska kava (od barcaffe,druge mi niso ok,sploh pa ne instant brezkofeinska obupno zanič,ali pa brezkofeinska kava turška iz LidLa-decaffeinato),proja in cikorija (pijem cez dan,zmesam cikorijo in projo od Franck in mi je top. Ječmenova mi ni ok), vsa brezalkoholna piva so mi top (razen Schlossgold,me pa vedno tok napihne,pa prevec sladek je) in pa poleg obroka sem navajena namesto sokov vržt šumečko v kozarec (razlicno,od magnezija,c vitamina,do multivitaminov) in to spijem. Za odžejanje mi paše voda,velikokrat si stisnem 3dcl čistega juica iz pomaranč. Dejansko to sploh ni draga ali fancy stvar,kupim najcenejse pomaranče 0,99eur pa mam za cel teden juica. Seveda obcasno pa kupim tud sokove,gazirane pijače. Ampak zelo redko,mogoce 4x na leto,vsec mi je id Ora kiwi okus gazirana pijača,pa Cocta Lime z limeto (mi je cist drug okus kokr klasična),pa nektar iz jagod od Fructala.

New Report

Close