Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek družinski zdravniki pregorevajo res??

družinski zdravniki pregorevajo res??

Poslušam, sedaj je dnevnik, kako družinski zdravniki pregorevajo. Pred enim tednom sem imela dve okuženi sodelavki. Na telefon dr. zdravnice, kako naj ukrepam sem hotela vpraša se nihče ne oglasi. Ker nisem hotela v službo,.ker sem se bala, da sem okužena, napišem zdravnici mejl , povem še, da me boli križ in prosim za 5 dni bolniške. /slišala sem, da na covid ne da kaj veliko. Par dni nič odgovora na mejl, nato v sredo pokličem, in reče, ja imate bolniško za križ in odloži.
Medtem se je pokazalo, da je v službi zelo veliko okuženih, tudi brez znakov, danes spet pokličem. Spet sem namreč ostala doma, ker firmo razkužujejo. Nihče se ni oglasil cel dopoldan, ko je ordinacija. Pokličem še na covid točko, hočem vprašati, če se grem testirati, tudi cel dopoldan nihče ne dvigne, kličem cca 20 krat. Torej, ali ne more ena oseba biti pri telefonu , tudi če ni medicinka in dvigati telefon. Torej, jutri grem v službo, ker nisem ničesar mogla zvedeti, ne morem pa biti spet doma. Toliko o zasedenosti.


Se nikoli jim ni bilo lepše kot zdaj med korono. Nič ne delajo, plačilo pa kljub temu imajo. To kar slišimo po tv je navadno zavajanje javnosti, čeprav vemo, da da ni tako.


Kaj tebi ni jasno? Res takih idiotov svet še ni videl!
Dohtrji delajo, da se jim meša. Sestre pomagajo. Telefonista pa nimajo zaposlenega, ker nočeš ‘kar nekomu’ razlagati kaj ti je. Če si zdrava, pojdi v službo. Če službo razkužujejo, delaj od doma, vzemi dopust, ali se kako drugače dogovori. Ne obremenjuj zdravnikov s svojo neumnostjo, ker za to NI zdravila!


Kaj tebi ni jasno? Res takih idiotov svet še ni videl!
Dohtrji delajo, da se jim meša. Sestre pomagajo. Telefonista pa nimajo zaposlenega, ker nočeš ‘kar nekomu’ razlagati kaj ti je. Če si zdrava, pojdi v službo. Če službo razkužujejo, delaj od doma, vzemi dopust, ali se kako drugače dogovori. Ne obremenjuj zdravnikov s svojo neumnostjo, ker za to NI zdravila!
[/quote]
Verjameš kar lapajo po tv. Ja seveda se je treba branit, nakladajo kako delajo… Dej dej ovce pa vse pograbite.


Kaj tebi ni jasno? Res takih idiotov svet še ni videl!
Dohtrji delajo, da se jim meša. Sestre pomagajo. Telefonista pa nimajo zaposlenega, ker nočeš ‘kar nekomu’ razlagati kaj ti je. Če si zdrava, pojdi v službo. Če službo razkužujejo, delaj od doma, vzemi dopust, ali se kako drugače dogovori. Ne obremenjuj zdravnikov s svojo neumnostjo, ker za to NI zdravila!
[/quote]

A lahk nehas gnojit,
Zdravstveni domovi ne delajo, razumes.ne delajo.
Ne dvigajo tel in se ne javljajo na meil.
Ne recem v centru mesta. Ajde tam delajo.
V obcinah zdr domovi pa si jih vsak dan narocijo mogoce 20ljudi. Mogoce.
V 8 urah.
Popolnoma nic vec in nehi gnojit.
Ce te zanima delam v enem takem zdr dom.


Verjameš kar lapajo po tv. Ja seveda se je treba branit, nakladajo kako delajo… Dej dej ovce pa vse pograbite.
[/quote]

osebni zdravniki niso nič preobremenjeni, verjamem pa, da so preobremenjeni tisti v kovid bolnicah, tam pa ja. In samo tam. Kot sem že povedala, sem osebno preverila, ker je bil telefon ves čas zaseden, šla tja, nikogar, samo sestra in zdravnica, ki sta nekaj čvekali, telefon sploh ni zvonil, tudi ko sem iz čakalnice poklicala, zasedeno, nobenega zvonjenja. Na mail ne odgovarjajo! Dejstvo!

A lahk nehas gnojit,
Zdravstveni domovi ne delajo, razumes.ne delajo.
Ne dvigajo tel in se ne javljajo na meil.
Ne recem v centru mesta. Ajde tam delajo.
V obcinah zdr domovi pa si jih vsak dan narocijo mogoce 20ljudi. Mogoce.
V 8 urah.
Popolnoma nic vec in nehi gnojit.
Ce te zanima delam v enem takem zdr dom.
[/quote]

Točno tako. V zd so sedaj počitnice. Bil pred enim mesecem, ko sem končno dobil uro pregleda, se odpravim v naš zd in ugotovim, da je tam kot bi bila hiša strahov – nikjer nobenega, tri sestre v eni ambulanti tam nek čvekajo o palačinkah.
Ne rečem za intenzivo, tam mora biti kruta, v zd se pa ne dela NIČ.

Lepo vas prosim vse tukaj…ce so ambulante prazne se ne pomeni , da se ne dela nic. Prerazporejeni zaposleni drugam , delajo se tudi druge stvari , sestre v ambulantah druzinske medicine pa dnevno tudi ne morejo sprejeti 150 klicev in odgovoriti na 150 emailov.


kaj pa, če bi kar crknila .. pogrebne firme ne jamrajo o predveč dela ☺

Mama dela v enem zdravstvenem domu, ki na štajerskem (ni važno kje in kdo). Je medicisnka sestra in sprejema bolnike k zdravniku. Rezultat? Umirajo od dolgčasa. Ona cele dneve na šihtu dviguje telefone, ker jih je enkrat do dvakrat več, kot jih je bilo pred korono, ker večinoma kličejo za bolniške itd. Zdravnik se oglaša tistim, ki misli, da rabijo posvet z zdravnikom, zdravila ipd. Zdravnik v tem času preverja še svoje paciente kaj in kako. V glavnem, temo se jim je dobesedno ustavil. In kaj je mama rekla? Da ji je pred korono boljše bilo, ker zdaj se šiht vleče v neskončnost, prej pa je stalno minil kot blisk. Imela je več dela kot zdaj s papirologijo. Tako, da se nehajte kregati kaj zdravniki in medicinske sestre delajo ali ne delajo. Zagotovo nekaj delajo, vsekakor pa manj kot prej. Govorim pa samo za družinske in pediatre. Delajo manj, ampak veliko več za računalnikom, kot so prej, zato mogoče mislijo, da delajo zaradi tega veliko.

Še ena moja kmečka logika. Recimo, da ima en zdravnik 500 svojih pacientov. Kaj naj vsak dan dela z njimi? A se mu jih vsak dan javi 50 ali 100? niti slučajno. Povprečje je okoli 30, pa še to so večinoma starejši ljudje, ki so tudi pred korono radi klicali tja že samo zaradi tega, da imajo s kom za klepetati …

Samo 500 pacientov pa ne. Čez 3000 vsak zdravnik. Če bi res imela mamo ki je med.sestra, bi vedela vsaj resnično število. Kaj ti je??

Samo 500 pacientov pa ne. Čez 3000 vsak zdravnik. Če bi res imela mamo ki je med.sestra, bi vedela vsaj resnično število. Kaj ti je??
[/quote]

Ja, najbrž vsak dan obdela vseh 3000.

Samo 500 pacientov pa ne. Čez 3000 vsak zdravnik. Če bi res imela mamo ki je med.sestra, bi vedela vsaj resnično število. Kaj ti je??
[/quote]

Tudi ti ne veš, samo napihuješ se. Kakšnih 3000???

V nasem zdravstvenem domu imajo pediatri res od 1.800 do 3.000 pacientov, vedno pogledam na tisti list, ko sem tam 🙃.

Roko na srce, mogoce imajo papirologije zdaj res vec, pa dela na racunalnik, fizicno pa tam res skorajda ni pacientov.

Je tudi mene razjezilo, ker jih nisem in nisem dobila na telefon, sem pisala direktorju, da naj potem vse ambulante svoje e-naslove odprejo, in evo, so jih v parih dneh and problem is solved 👍.

Od zdravnikov in medicinskih sester je samo nakladanje. Telefone niso dvigovale že prej. Sedaj je enako. Jaz ponavadi kličem po 3 dni, da se naročim. Ko sem prejšnji mesec prišla k doktorju , ni bilo nikjer nobenega pacienta. Ko povprašam doktorja, kako je situacija, mi odgovori, da je sedaj tako, ker noben noče priti, ker se vsi bojijo virusa.

Naša mala ambulanta uradno dela. Zraven je še lekarna. Parkiranega niti enega avta. Na telefon v ambulanti se nihče ne javlja, v matičnem ZD pravijo, da moramo klicati v vaško ambulanto, ker pač normalno dela. Koga to zajebavajo? Na maile ne odgovarjajo.
Oče zdaj že iz fore vsak dan malo pokliče, v treh tednih ni nikoli naletel na vsaj zasedeno linijo. Edina možnost, da v našem kraju prideš do zdravnika, je urgentno stanje. Kaj delajo v ambulanti, pa ne vem. Mogoče bi morala enkrat zjutraj pred začetkom delovnika tja in pogledati, ali sploh pridejo na šiht.

Pregorevajo?
Vsaj tiho naj bi bili. Sramota.

Prijateljica mi je povedala, da je šla k zobarju. Parking prazen, čakalnica prazna. Iz njihovega skupnega prostora je bilo slišati pogovor. Sestra in patronažna sta se zgražali nad navodili, ki jih imajo. Onidve tam, v ambulanti pa telefon zvonil.

Edini, ki delajo, so v covid oddelkih. Vse drugo špancira, gobca in počiva od nedela.
Načrt uspeva, morajo razrušiti javno zdravstvo. To bo vodjev največji uspeh. Po tem se ga bomo spominjali. Tisti bogatejši in ta revni.

A lahk nehas gnojit,
Zdravstveni domovi ne delajo, razumes.ne delajo.
Ne dvigajo tel in se ne javljajo na meil.
Ne recem v centru mesta. Ajde tam delajo.
V obcinah zdr domovi pa si jih vsak dan narocijo mogoce 20ljudi. Mogoce.
V 8 urah.
Popolnoma nic vec in nehi gnojit.
Ce te zanima delam v enem takem zdr dom.
[/quote]

Itak si anonimna. Povej v katerem zdr. domu ne delajo. V Škofji Loki delajo. Vedno odgovorijo ma mejl še isti dan ali naslednji. Tudi obravnavajo ambulantno, če nisi prehlajen.

A lahk nehas gnojit,
Zdravstveni domovi ne delajo, razumes.ne delajo.
Ne dvigajo tel in se ne javljajo na meil.
Ne recem v centru mesta. Ajde tam delajo.
V obcinah zdr domovi pa si jih vsak dan narocijo mogoce 20ljudi. Mogoce.
V 8 urah.
Popolnoma nic vec in nehi gnojit.
Ce te zanima delam v enem takem zdr dom.
[/quote]

polovica ljudi v zdravstvenih domovih je DOMA, ker so ali v bolniški, ali v karanteni
tisti, ki so tam, delajo, da se jim trga.

Samo 500 pacientov pa ne. Čez 3000 vsak zdravnik. Če bi res imela mamo ki je med.sestra, bi vedela vsaj resnično število. Kaj ti je??
[/quote]

Jah lej, eni jih imajo 500,eni pa cez 3000, a ne?
Zagotovo delajo manj. Tudi tisti, ki so prej klicali iz “dolgega casa” , zdaj valjda ne klicejo.

Samo 500 pacientov pa ne. Čez 3000 vsak zdravnik. Če bi res imela mamo ki je med.sestra, bi vedela vsaj resnično število. Kaj ti je??
[/quote]

poglej količnike ki so objavljeni za vsakega – okoli čez dva jurja so zazasedene dohtarje, ki ne sprejemajo več pacientov -pa pazi to niso opredeljeni pacienti – to so tisti famouzni količniki -ker en pacient šteje več kot ena, če je npr. starejši ali v rizični skupini… in torej če so količniki okol 2-3 jurje pri NAJBOLJ OBREMENJENIH -Pomeni,da je dejansko število pacientov krepko nižje. tak,da ne si zmišljevati no takih laži najbolj zasedeni jih imajo okoli 2200 opredeljenih – torej vpisanih… ampak najbolj zasedeni dohtarji – taki so redki… ostali pa jih imajo še krepkooo manj…

se strinjam s tisto, ki piše da mama dela v ambulanti – delajo nekaj, zagotovo pa niso prekurjeni in pregorjeni in zagotovo delajo krepkooo manj kot so prej

V sosednjem kraju imam zobozdravnika in sem prejšnji mesec pred to zaostritvijo ukrepov šla k njemu. Parkirišče je bilo skoraj prazno, moj in še dva avtomobila sta bila tam. Pred Korono je bilo nabito polno, da so ljudje parkirali v parkirni hiši. V zdravstvenem domu pa na nadstropju, kjer so zobozdravniške ordinacije sem bila edina. Prej pa vedno polno. Videla sem le tri osebe v celem zdravstvenem domu kjer so ordinacije splošnih zdravnikov. Mislim, da je jasno vse.

osebni zdravniki niso nič preobremenjeni, verjamem pa, da so preobremenjeni tisti v kovid bolnicah, tam pa ja. In samo tam. Kot sem že povedala, sem osebno preverila, ker je bil telefon ves čas zaseden, šla tja, nikogar, samo sestra in zdravnica, ki sta nekaj čvekali, telefon sploh ni zvonil, tudi ko sem iz čakalnice poklicala, zasedeno, nobenega zvonjenja. Na mail ne odgovarjajo! Dejstvo!
[/quote]

Točno tole žre mene že nekaj časa …
14 dni sem klicala vsak dan, ob različnih urah. Ves čas je bil telefon ali zaseden, ali pa sem se naposlušala avtomata, ki mi je sporočal, da beležijo povečano število klicev in da sem nevemkatera v čakalni vrsti. Potem pa le pridem do ambulante. Sedim in čakam v čakalnici. Čakam 40 minut. Nikjer nobenega. Slišim pa sestro, da v ordinaciji preklada papirje. Hodi gor/dol. Odpira/zapira omaro. Vsak šum se sliši, ker ni nikogar in vlada čista tišina. Ne slišim pa, da bi zvonil telefon. Ok, si mislim. Mogoče imajo utišano zvonjenje, da jih ne moti med delom. Ampak hudiča, potem bi morala slišati vsaj to, da se z nekom pogovarja, mar ne?

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Čudna da samo mone, ki imajo cajt viseti na monu 24/7 pregorevajo, vso ostali pa gledajo v luft…

Jaz svoji osebni zdravnici samo še maile pišem, ona je pa tista, ki me potem pokliče. In sigurna sem, da tako ne dela samo z mano, tako da me nič ne čudi, da je linija non-stop zasedena.
Je bilo odprtih več tem o osebnih zdravnikih, pa se non-stop ponavljam, ko hvalim svojo… Ne vem, pridem do pregledov, receptov, bolniške, ko jih rabim, nimam občutka, da me odpravi z levo roko, me je tudi že na kakšno preiskavo več poslala, ko sem ji argumentirala… Samo s to razliko, da se zdaj večkrat slišiva, pa malo manjkrat vidiva – zdaj me pač direkt v laboratorij pošlje…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

New Report

Close