Starševski čvek

Boli uho

Default avatar
Se ponavljam...

Ob mrzlem vremenu oz vetru, imam tezave z usesi ali z usesom. Kronicno.
Vhod v sluhovod že konstantno zožan in bolec na dotik. Boli me del obraza od usesa do nosu, vrat, glave.
To traja nekaj mesecev v letu. :(((

Kako si pomagate s podobnimi tezavami?
Default avatar
Termofor..ce ni dost pa lekadol...nic si notri ne zlivam. Nekateri si toplo olje, jim pomaga..mene sam znervira.
Al pa, ce imas cuvara kuce..zdele se ne spomnim kako se rece slovensk..uhec? Mogoce.
Si stiskajo v uho....
Default avatar
Brina5 je napisal/a:
Hvala.
Toplo si dam. Ne ravno termofor.
Tbl ne vzamem, ker mi je kardiolog odsvetoval od Lekadola dalje in se drzim.

Boli pa in bolecina izcrpava.

Res pa da ne bi smela ponoci imet v usesih zamaske, ker se bolj boli, a brez zamaskov ne morem zaradi sosedovega hrupa spati.
Default avatar
A hoces rect, da te boli fejst in ti trpis...
A res ni nobene tbl ki bi jo lahko vzela...
Sej ne bos jemsla cel teden...kak dan , pa se to enga, dva..da se ti pomiri.
Ker uho..jao to je grozna bolecina..
Upam, da te neha cimprej bolet...
P.s ce nimas termoforja..in ce imas suh fizol..ga daj v ruto pogrej v mikrovalovni..drzi toploto..
Ce ga nimas..pol pa riz...
Default avatar
Kaj pa ušesni dohtar pravi?
So te kaj slikali?
Default avatar
Brina5 je napisal/a:
Netresk ali ušesnik.
Default avatar
Po naše se reče je napisal/a:
🙂hvala
Default avatar
Olje segrejem na 37, 38 stopinj, vanj namočim vato in dam v uho, tako da je zunaj vata suha.
Meni pomaga, čeravno nekateri odsvetujejo.
Čuvaru kuče se po slovensko reče netresk. Ta mi tudi pomaga,
Default avatar
Pri nas se tudi rece uhek ali netresek
Snela pa daj vzam tableto
Ena ti ne more skodit ni sans.
Default avatar
Hvala za odgovore. :)

Boli za znoret in to se mucim zdaj ze 1.5 leta. Bojim se posledic za uho.
Bolecina zdela.

Gkede tbl se striktno drzim, ker mi je kardiolog odsvetoval vse tbl protibikecinske. Ceprav sem navajena res marsikaj potrpet. In sem mu rekla da doma nimam tbl. In se un nalgasin ki sem imela doma pred 2 leti sem ga vrgla po jardio pregledu v smeti.

Zdravnica mi je pogledala uho pred 1.5 leta. Nic ni videla. Pokazala sem ji vrecko kaj vse od kapljic sem v lekarni nabavila.
Potem so bile druge tezave v ospredju, pa ni hotela se uho resevat. Na orl me ni poslala.

Zgleda da moram vse samoplacnisko hodit od kardiologa dalje...

Boli da niti jesti ne morem. Tako boli ene 10 dni. Potem par dni ok. Potem spet.

Vceraj je na sorehodu pihalo. Ceprav sem imela ruto okrog uses, sem vedela da bom nasrkala.

Problem je z usesi in jesensko zimskimi sprehodi. Kot poleti s plavanjem...
Default avatar
Po opisu sodeč bi rekla, da imaš glivično vnetje sluhovoda. Po letih težav ti svetujem:
-obvezno sušenje sluhovodov po vsakem zmakanju s fenom, pri čemer drži fen pod kotom v oddaljenost cca 20 cm na sredinski temperaturi. Če takega fena, ki ti odgovarja, ga kupi
- namesto cepkov dajaj v ušesa vato. Ko imaš bolečine in oteklino, vato debelo maži s canesten kremo. Probaj dobiti kremo diprogenta, ki je sicer kortikosteroid, tu dajaj na vato sočasno z canestenom nekaj dni, ko boš imela vnetje
- ko nosiš kapo, pusti del uhlja s sluhovodom zračno, če je bolj mrzlo, pa si doma posuši sluhovod. Pri glivičnem vnetju je največji problem vlaga
- na morju potapljaj glavo v vodo, ker morska voda blagodejno vpliva pri okužbah, kljub vsemu zvečer pred spanjem fenaj
- izogibaj se živil, ki so gojišče za kandido, ker je to tudi sicer hrana za glivice
- če trpiš za glivičnimi obolenji (noge, nohti, nožnica,..) tudi sicer, se poskusi z zdravnikom dogovoriti za kuro z diflucanom
Ampak prvi in najhitrejši učinek boš dosegla z vatnimi vstavki s canestenom.
Default avatar
Glivično vnetje sluhovoda je napisal/a:
Na sreco ni glivicno vnetje. Nimam vnetij na drugih delih.
Toplota mi pase to ja.
Mraz in veter ob morju ko fajn piha pa nasrkam. :((
Default avatar
Naj te zdravnica vendar že pošlje k ORL !

Pa zdravil se ne meče v smeti kot ostale odpadke, temveč se nese v za to namenjeno zbirališče ali pa v lekarno (?)

Upam, da se kmalu pozdraviš...
Default avatar
Me ne poslje na ORL. Ker ona vidi notri cisto uho, nic posebnega le zozan del ko zacne bolet. Tako da se s prstom ne smem taknit v sluhovod. Boli.

"Zdravila v smeti". Ni bilo misljeno tako dobesedno. Seveda da locujem odpadke.

Hvala.
Default avatar
očitno vprašanje je napisal/a:
Kaj slikajo in kaj vidijo na orl?
Default avatar
Zakaj ne greš h otorinolaringologu? Ne moreš kar tako se sama zdravit. Če je glivično vnetje res pomaga Canesten, kaj pa če ni? Morda potrebuješ antibiotik. Ušesa močno bolijo in dvomim, da ni zdravila, ki bi ti pomagalo. Če je glivično vnetje, ušesa zelo srbijo.
Default avatar
čajni kolutići je napisal/a:
Na orl grem lahko le privat.
Kako drugace ce mi ne da napotnice?

Usesa me ne srbijo. Boli(jo) pa.
Default avatar
Šnelca_ je napisal/a:
Še enkrat več sem prepričana, da imam prav. Glej, nič takega nisem napisala, da bi ti škodilo. Vztrajaj s canestenom na vatnih čepkih. Verjetno tudi ušesnega masla nimaš dovolj, razen ko se že vname. Tudi meni se popolnoma nič ne vidi razen zadebelitev sluhovoda. Nič rdeče, nobenega gnoja, bolečine pa za ubit se. Hodila sem na orl mnogokrat, samo ena zdravnica se je te zadeve lotila prav. Vse našteto je njen nsasvet. In pomaga. Osebni zdravnik mi zdaj brez problema napiše tudi diprogento, mast.
.
Default avatar
Glivično vnetje sluhovoda je napisal/a:
Snela do dr ne bo prsla kokr kaze. Ta korona je za ubit se.
Najboljs ce sta obe iz lj. Da ji ti das eno to kremo da vid ce ji pomaga. Al pa pojd v lekarno po canesten