Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hoja dnevno

Hoja dnevno

Koliko moram prehoditi vsak dan, da v 6mes shujšam 20kg?


Nič. Manj žri, od hoje še ni nihče shujšal, škodovala ti pa zagotovo ne bo.

Odvisno od tega, koliko poješ. Na netu imaš polno kalkulator je v dnevne porabe, kjer si lahko izračunaš, za koliko moraš zmanjšati vnos energije in povečati porabo, da boš shujšala. Je pa hoja super izbira rekreacije, zlasti, če gre za hitro ali pa nordijsko hojo. Ta je varna tudi za tiste, ki so brez kondicije in ki imajo težave s sklepi ali hrbtenico (pri teku in kolesarjenju se npr preveč hrbtenica obremenjuje, pri teku dodatno še kolena).

Namesto večerje hodi eno uro, po možnosti v klanec. To je vse. Po 18 uri ne jej več. Deluje pri vseh.

Zadosca, da se ustavis 3 korake pred hladilnikom 😁

👌👌👌

Najprej… Kilogrami niso merilo. Res ne. Ker mišice tehtajo na isto prostornino znatno več, kot tehtajo maščobne obloge. Torej se dajmo raje pogovarjati o centimetrih, konfekcijskih številkah.

Racimo zdaj za osnovni izračun, da želimo ponuditi 20 kg maščobe (nekaj teže bomo vendar ohranili zaradi okrepitve mišic). 20 kg maščobe znese okoli 150 tisoč kcal. Hitrost topljenja maščob je odvisna tudi oz. predvsem od tvoje trenutne mišične mase, oz. od tega, koliko kisika so mišice sploh v stanju uporabiti.

Kurjenje maščob gre namreč poenostavljeno rečeno nekako tako: maščobe + kisik (v mišicah, ne v pljučih) razpadejo na CO2 in H2O. Torej je stvar tu očitna: treba je migati toliko časa, da smo zadihani in da švicamo. Ta proces se navadno začne tam nekje po četrt ure aktivnosti.

Kako zadihani in kako zašvicani naj bomo? Zadihani toliko, da smo v stanju odgovarjati na vprašanja, a da ne moremo več govoriti tekoče. Puls nekje na ravni okoli 140. To je pri hoji nekje okoli 6 km/h (odvisno od velikosti, teže, fizične pripravljenosti, itd.). Kot orientir. Torej okoli 10 minut za kilometer.

Kot je bilo pravilno ugotovljeno, je čas pomembnejši faktor od same razdalje. V enem kilometru bomo porabili prbl. 50 kcal ob zgornjih predpostavkah. Naš cilj je prbl. 500 kcal, torej prbl. 10 km, kar znese prbl. 2 uri intenzivne hoje dnevno. Na ta način bomo tedensko pokurili dodatnih 3.500 kcal oz. prbl. 0,5 kg maščobnih zalog. V 25 tednih torej nekako 12,5 kg.

Do 20 kg še nekaj manjka. Kaj sedaj? Da bi lahko pokurili dodatnih 200 kcal, bo treba okrepiti mišice in povečati njihovo moč. Glede na to, da tu ne govorim o vrhunskem športu ali bodybuildingu, bo kaka Tabata ali HIIT prava izbira. Kaj je Tabata?

Dve vaji za moč se izvajata v intervalih 40 sekund + 20 sekund pavze izmenjaje v skupnem trajanju 8 minut. Ker bomo hodili dve uri, lahko po vsaki uri intenzivne hoje oddelamo še po eno seanso Tabate.

HIIT pa je vadba, ki kombinira tek (hojo) z vajami za moč. Ponavadi med 20 minutami in pol ure. Sicer pa je princip podoben. Po 3/4 ure hoje torej pridete v HIIT. Npr. za 40 sekund preidete v “račjo hojo”, čemur sledi 20 sekund normalne hoje oz. lahkega teka. Temu sledi npr. 40 sekund počepov in potem spet 20 sekund lahkega teka… Itd. Pol ure. In nato odhodimo še našo drugo polovico. Odvisno od intenzivnosti vaj za moč dodam tako k porabi še nekih 250 kcal in kar je še pomembnejše, okrepimo mišice. Z okrepitvijo mišic pa se poraba kalorij med vadbo povečuje.

Na ta način pa lahko dosežemo zastavljeni cilj. 20 kg maščobnih zalog v pol leta. Sicer tehtnica ne bo pokazala 20 kg manj po pol leta, saj kot sem rekel, bomo pridobili na mišični masi. A zagotovo se bo krepko poznalo na konfekcijski številki. In oblačila, ki sedaj čakajo na svojo priložnost že leta, bodo lahko spet postala aktualna.

Vztrajaj! .

P.S.: morda še ideja za visoko intenzivni intervalni trening:

1. A. 40 sek. : Burpees, Poskoki iz počepa in spust v skleco

1. B. 20 sek lahkega teka

2. A. 40 sek: skaters, torej izmenjaje počep na eni nogi, drugo pa iztegnjeno prekrižamo zadaj

2.B. 20 sekund lahkega teka

3.A. 40 sek: stopimo v razkorak in delamo počepe tako, da enkrat obremenimo levo, drugič desno nogo (pazimo na to, da dvig izvedemo lepo “iz pete”)

3.B. 20 sekund lahkega teka

4.A. 40 sek: naredimo toliko sklec, kolikor jih zmoremo v tem času. Če je na začetku pretežko, jih delamo raje na kolenih in ne na prstih. Dlani naj bodo nekako pod prsmi. Ko smo v spodnji legi, naj bodo komolci ob telesu, ker želimo obremenitev prsi in ne ramenskega sklopa.

4.B. 20 sekund lahkega teka

5.A. 40 sek: preprosto iztegnemo roke predse, da so dlani skupaj, nato pa čimhitreje z iztegnjenimi rokami gremo do konca nazaj, da začutimo napetost v plečih in naprej, da začutimo prsne mišice (vajo izvajamo v teku)

5.B. 20 sek lahkega teka.

6.A. 40 sekund podobno kot pri prejšnji vaji tokrat iztegnemo roke vstran in”letimo”, torej mahamo z rokami navzgor (kakih 10 cm nad višino ramen) in navzdol (kakih 10 cm pod višino ramen). Mahanje lahko tudi nadomestimo s kroženjem, ko se ramenske mišice malo utrdijo. Tudi to vajo izvajamo v teku.

6.B. 20 sekund lahkega teka

7.A. 40 sek: uležemo se na trebuh in prsa ter kolena dvignemo od tal, nato izmenjaje navzkrižno dvigujemo levo roko in desno nogo oz. desno roko in levo nogo

7.B. 20 sek lahkega teka

8.A. ponovno se uležemo na trebuh in dvignemo prsa in kolena od tal. Nato z iztegnjenimi rokami (ca. 15 cm nad tlemi) gremo do bokov in nato polkrožno naravnost predse.

8.B. 20 sek lahkega teka

9.A. 40 sekund: mountain climber, roke položimo na tla, nato pa izmenjaje koleno ene noge potegnemo k prsim, drugo pa iztegnemo

9.B. 20 sek lahkega teka

10.A. 40 sek: uležemo se na hrbet, ramena dvignemo od tal, noge prav tako (nekih 20 – 30 cm) in nato križani noge eno nad drugo

10. B. 20 sek lahkega teka

11.A. 40 sek: ponovno se uležemo na hrbet in dvignemo ramena od tal, ravno tako noge (nekih 10 cm). Obe nogi iztegnemo. Nato izmenjaje dvignemo eno nogo nekih 45 stopinj navskor in se z nasprotno roko dotaknemo stopala (stranske trebušne mišice)

11. B. 20 sek lahkega teka

12. A. Ponovno enaka lega kot prej, na hrbtu s privzdignjenimi rameni in nogami, nato noge pokrčimo, dvignemo trup in se objamemo okrog nog, ter vrnemo trup v izhodiščno lego (ne čisto do tal) in ravno tako noge, iztegnemo in jih zadržimo nekih 10 cm od tal

12. B. 20 sek lahkega teka

13.A. 40 sekund: ponovno na hrbet, prsa privzdignemo, z nogami pa oponašamo škarjice. Noge dvigujemo izmenjaje navzgor kakih 45 stopinj in se ne dotaknemo tal s spodnjo nogo

13.B. 20 sek lahkega teka

14. A. 40 sek: plank (deska) – smo na komolcih in noge so iztegnjene, tako da telo tvori ravno ploskev in vztrajam 40 sekund v tej pozi

14.B. 20 sek lahkega teka

15.A. 40 sek: spet gremo v pozo deske, le da se bomo sedaj iz komolcev dvignili na dlani in iztegnil eno nogo vstran in nazaj, pa še drugo in se vrnili nazaj na komolce

15. B. 20 sekund lahkega teka

16. A. 40 sekund teka na robu naših zmogljivosti

16. B. 20 sek lahkega teka

In sedaj ponovimo še enkrat vse skupaj od začetka.

Vztrajaj! .

Dva meseca sem bila na dolgem pohodu, prehodila vsak dan od 20 – 40 km po hribih in gorah, jedla borno, hodila od 6-8 ur, včasih še več, shujšala pa cele 4 kg. Pa ne da ne bi imela kam shujšat, ampak očitno je to, kar imam, pač moja teža.

Jaz sem cca. 18.000 korakov dnevno (15 km precej hitre hoje) ali pa 30 km na dan intenzivnega kolesarjenja ( izmenično) in v enem mesecu 18 kg minusa. Pa zelo spremenjen prehranski režim – nobenega kruha in pekovskih izdelkov,nobenih testenin in riža, samo čičerika, leča, ajdova kaša, ješprenj, bulgur in kvinoja od zelenjave samo kuhana cvetača, brokoli in blitva od solat samo zeleni in rdeči radič, kuhana in pečena jajca, samo ribe ( neocvrte) in nobenega mesa, za sladico pa slive in datlji, drugo sadje: jagodičevje in grenivke. Nobenega dodajanja sladkorja, omejitev soli od maščobe oljčno olje in kokosovo olje ( brez vonja). Pa črna kava in zeliščni čaj. Nobenih proteinskih šejkov in dodatkov, dodajala samo magnezij, kalcij, vit d3, B12 in C. pa po 19. uri nobene hrane, samo tekočina. Krvna slika po končanem hujšanju boljša kot pred 20imi leti.


Ostalo je v duši 🙂

🙂 🙂 🙂

Jaz sem cca. 18.000 korakov dnevno (15 km precej hitre hoje) ali pa 30 km na dan intenzivnega kolesarjenja ( izmenično) in v enem mesecu 18 kg minusa. Pa zelo spremenjen prehranski režim – nobenega kruha in pekovskih izdelkov,nobenih testenin in riža, samo čičerika, leča, ajdova kaša, ješprenj, bulgur in kvinoja od zelenjave samo kuhana cvetača, brokoli in blitva od solat samo zeleni in rdeči radič, kuhana in pečena jajca, samo ribe ( neocvrte) in nobenega mesa, za sladico pa slive in datlji, drugo sadje: jagodičevje in grenivke. Nobenega dodajanja sladkorja, omejitev soli od maščobe oljčno olje in kokosovo olje ( brez vonja). Pa črna kava in zeliščni čaj. Nobenih proteinskih šejkov in dodatkov, dodajala samo magnezij, kalcij, vit d3, B12 in C. pa po 19. uri nobene hrane, samo tekočina. Krvna slika po končanem hujšanju boljša kot pred 20imi leti.
[/quote]

Naj mi bo oproščeno, ampak to je navaden jojo efekt. Izstradanje in šok, ki kmalu telo povrne v izhodiščno stanje. To, ja opsujete je ca. 4 kg na teden. Morda se motim, se dvomim, da ste imeli toliko mišic, da bi te lahko stopile 18 kg maščobe. Toliko mišic nima niti zdrav bodybuilder. Kar pomeni, da niste stopili maščobe, ampak naredili telesu še večjo škodo, tako da ste zmanjšali mišično maso. Kar pomeni, da ste še bolj zamaščeni kot ste bili (razmerje med maščobnim in mišičnim tkivom je še slabše).

Povprečno grajen moški lahko predela tja do 1 kg maščobe na teden (priporočeno tam 600 do 800 gramov). Ženska nekih 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj. Vaše številke so pet krat višje. Če niste ravno imeli ogromno blata v črevesju in vode v mišicah, potem nujno preklopite na dieto 55:30:15 (OH, beljakovine, maščobe), pri čemer se poslužujte lahko prebavljivih beljakovin in maščob iz hrane, da se mišice obnovijo in obenem vztrajajte pri omenjeni vadbi.

Vztrajaj! .

Odvisno, koliko tehtaš. Če imaš okoli 75 kg, boš pri hitri hoji po ravnem, torej pri hoji okoli 7km/h, porabila 480 kalorij.
Za stopiti 1 kg maščobe, potrebuješ pokurjenih kalorij.
Nekako v tem tempu brez spremenjenega načina prehrane, ob 1 uri hitre hoje na dan, 7 dni v tednu, potrebuješ 30 dni za 2kg manj.
V 6-ih mesecih je to 12 kg.
Ti bi rada shujšala 20 kg, kar pomeni, da moraš na dan hoditi vsaj uro in pol hitre hoje. Torej VSAJ 10, raje 11 km.
Vendar pa takrat ko tehtaš 65 kg in ne več 75 kg, porabiš ob uri hitre hoje manj kalorij!
Tudi to je potrebno upoštevati!

S hojo v hrib pridobiš na času.
Bodi pa pozorna, ker smo po telesni aktivnosti lačni. Hitro se zgodi, da poješ več kot prej.
Svetujem ti, da se zajtrka naješ. Konkretno. To ne pomeni 5 kosov kruha, ampak daj posveti se zajtrku. Tako ne boš kmalu lačna, seveda ob pravilni sestavi zajtrka in boš lažje preživela dan brez mašil med obroki!
Vso srečo!

Vsako telo deluje drugače. Pri meni je bilo tako. Okoli 1500 kalorij na dan in 1 ura hoje na dan 5x do 6x na teden. 18 kg v 6 mesecih.

Naj mi bo oproščeno, ampak to je navaden jojo efekt. Izstradanje in šok, ki kmalu telo povrne v izhodiščno stanje. To, ja opsujete je ca. 4 kg na teden. Morda se motim, se dvomim, da ste imeli toliko mišic, da bi te lahko stopile 18 kg maščobe. Toliko mišic nima niti zdrav bodybuilder. Kar pomeni, da niste stopili maščobe, ampak naredili telesu še večjo škodo, tako da ste zmanjšali mišično maso. Kar pomeni, da ste še bolj zamaščeni kot ste bili (razmerje med maščobnim in mišičnim tkivom je še slabše).

Povprečno grajen moški lahko predela tja do 1 kg maščobe na teden (priporočeno tam 600 do 800 gramov). Ženska nekih 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj. Vaše številke so pet krat višje. Če niste ravno imeli ogromno blata v črevesju in vode v mišicah, potem nujno preklopite na dieto 55:30:15 (OH, beljakovine, maščobe), pri čemer se poslužujte lahko prebavljivih beljakovin in maščob iz hrane, da se mišice obnovijo in obenem vztrajajte pri omenjeni vadbi.
[/quote]

Žal pri meni ne – ostalo po 2eh letih BP, pa šlo dol še dodatne 4 kilograme.

Niso vsa človeška telesa grajena po tvoji teoriji. In po enem in istem šimnlu ne deljuje metabolizem. Tudi pameten in dobronamerno delujoči fitnes trener ne bo trdil, da “vse vaje za ženske delujejo vsem enako in bo učinek enak in bodo enako shujšale ” :). Gre za preoblikovanje telesa, kile sploh niso pomembne koneckoncev.

Vse je v dnevnem vnosu kalorij. Štetju kalorij (!) Telo “potrebuje” nekje 2000 kcal dnevno. Če jih vneseš več kot pol manj, z ustreznimi hranili, ni lahkote in ne stradaš telesa . samo preklopiš “telo” iz comodity moda v “melting” mode…..
V bistvu ne gre za popolni post ali stradanje, telo preklopi na kurjenje maščob. vztrajat je pa treba oja, vsak dan.

In ja, sem imela prej veliko mišic spodaj, pa izjemna gibčnost, razteznost mišic – nobena “zažrtost in nenatreniranost od prej – ti odvečni kilogrami so se nabrali v pol leta, ne v dvajsetih letih 🙂 Mlad špehek je bil, posledica nezmožnosti športanja zaradi izbruha določene avtoimune bolezni, takojšnji hendikep gibanja in dobivanja kortikosteroidov in drugih hudih zravil, ki so tipični napihovalec telesa in povečevalec apetita :). Alles klar, jetz? 🙂

No, pa saj to je nekako to, kar sem ponazoril: https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11236458&p=13728201#p13727583

Vztrajaj! .

🙂 🙂 🙂
[/quote]

Je pa edina metoda, ki zanesljivo in zares deluje.

Žal pri meni ne – ostalo po 2eh letih BP, pa šlo dol še dodatne 4 kilograme.

Niso vsa človeška telesa grajena po tvoji teoriji. In po enem in istem šimnlu ne deljuje metabolizem. Tudi pameten in dobronamerno delujoči fitnes trener ne bo trdil, da “vse vaje za ženske delujejo vsem enako in bo učinek enak in bodo enako shujšale ” :). Gre za preoblikovanje telesa, kile sploh niso pomembne koneckoncev.

Vse je v dnevnem vnosu kalorij. Štetju kalorij (!) Telo “potrebuje” nekje 2000 kcal dnevno. Če jih vneseš več kot pol manj, z ustreznimi hranili, ni lahkote in ne stradaš telesa . samo preklopiš “telo” iz comodity moda v “melting” mode…..
V bistvu ne gre za popolni post ali stradanje, telo preklopi na kurjenje maščob. vztrajat je pa treba oja, vsak dan.

In ja, sem imela prej veliko mišic spodaj, pa izjemna gibčnost, razteznost mišic – nobena “zažrtost in nenatreniranost od prej – ti odvečni kilogrami so se nabrali v pol leta, ne v dvajsetih letih 🙂 Mlad špehek je bil, posledica nezmožnosti športanja zaradi izbruha določene avtoimune bolezni, takojšnji hendikep gibanja in dobivanja kortikosteroidov in drugih hudih zravil, ki so tipični napihovalec telesa in povečevalec apetita :). Alles klar, jetz? 🙂
[/quote]

Ko sem prebral “1000 kcal manj” sem nehal brati. Ker to je neumnost. Bistvo je, koliko kalorij telo pokuri v mirovanju. Manj ne smemo vnašati. Zato je treba kombinirati zmanjšanje vnosa kalorij z vadbo. Orientacijsko lahko rečemo, da ženska v mirovanju pokuri tam od 1.400 do 1.600. In pod to mejo ne sme iti, ker bo telo začelo s črpanjem beljakovin iz mišic. Seveda bo z izstradanjem telesa učinek na tehtnici občuten, a v centimetrih ne tako zelo (mišice so za faktor dva in pol gostejše od maščobnih tkiv). Bistveni pa so centimetri (vrat, pas, boki) glede na višino, ne kilogrami. Tvoja metoda pomeni zamaščevanje telesa, saj se razmerje med maščobnim tkivom in mišičnim tkivom podre v korist maščobnemu. Vem kaj pišem, verjemi. Sem tako naštudiral zadeve po moji nesreči, da sem opravil (na prigovarjanje kolega) izpit za pomožnega inštruktorja. 😉

Vztrajaj! .

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p526x296/120867349_10221182220137604_5286417701564494201_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=W6D4v6oD8VQAX8_pYi0&_nc_oc=AQnaIhphhrZcKDPKYBYhNvxPfuG218TTIu-z9jtP7lZYJQDh-i1dEiGY6GTkRSYj6xI&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&tp=6&oh=5dc3f3966dd1f78289e6c72fc991a64f&oe=5F9EF0D7

No, pa saj to je nekako to, kar sem ponazoril: https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11236458&p=13728201#p13727583
[/quote]

Recimo. Nisem komplicirala ne pri hrani, ne pri hoji. Mislim, da bolj kompliciraš, prej se naveličaš. Prvi teden ali 2 sem preračunavala kalorije, da sem dobila občutek za količine, potem ni bilo treba več. Jedla sem običajno hrano v normalnih razmerjih in poskušala slediti dieti za diabetike. Kasneje sem jo prilagodila, a sem dosledno obdržala količine mleka, ker me je zelo nasitilo.
Tudi pri hoji nisem komplicirala s tekom, račjo hojo, hojo v hrib, ki ga nisem imela pri roki, da bi se pa do hriba vozila, ni prišlo v poštev, ker bi se kmalu naveličala. Enostavno sem stopila iz hiše in korakala proti prvi večji zeleni površini, tam naredila 2 kroga in odkorakala domov, tako da je vse skupaj trajalo približno eno uro.

[img]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p526x296/120867349_10221182220137604_5286417701564494201_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=W6D4v6oD8VQAX8_pYi0&_nc_oc=AQnaIhphhrZcKDPKYBYhNvxPfuG218TTIu-z9jtP7lZYJQDh-i1dEiGY6GTkRSYj6xI&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&tp=6&oh=5dc3f3966dd1f78289e6c72fc991a64f&oe=5F9EF0D7[/img]

Recimo. Nisem komplicirala ne pri hrani, ne pri hoji. Mislim, da bolj kompliciraš, prej se naveličaš. Prvi teden ali 2 sem preračunavala kalorije, da sem dobila občutek za količine, potem ni bilo treba več. Jedla sem običajno hrano v normalnih razmerjih in poskušala slediti dieti za diabetike. Kasneje sem jo prilagodila, a sem dosledno obdržala količine mleka, ker me je zelo nasitilo.
Tudi pri hoji nisem komplicirala s tekom, račjo hojo, hojo v hrib, ki ga nisem imela pri roki, da bi se pa do hriba vozila, ni prišlo v poštev, ker bi se kmalu naveličala. Enostavno sem stopila iz hiše in korakala proti prvi večji zeleni površini, tam naredila 2 kroga in odkorakala domov, tako da je vse skupaj trajalo približno eno uro.
[/quote]
Brez veze desi nalaga, tista ki je shujšala in se ne nazaj zredila, je samo manj jedla. Vse te floskule o poarbi aklorij s treningi lahkopozabite, tudi stroka je že večkrat povedala, da to ne gre tako in da šport bore malo pripomore k hujšanju.

Moja soseda je shujašala in se po tudi 15. letih ni več nazaj zredila. Povedala bi, da je dobesedno bilo zanjo stradanje v začetku, proti tistem, ko je skoz nekaj dajala v usta in to verjemite ni enostvano, zato se skoraj vsaka zredi nazaj.

Recimo. Nisem komplicirala ne pri hrani, ne pri hoji. Mislim, da bolj kompliciraš, prej se naveličaš. Prvi teden ali 2 sem preračunavala kalorije, da sem dobila občutek za količine, potem ni bilo treba več. Jedla sem običajno hrano v normalnih razmerjih in poskušala slediti dieti za diabetike. Kasneje sem jo prilagodila, a sem dosledno obdržala količine mleka, ker me je zelo nasitilo.
Tudi pri hoji nisem komplicirala s tekom, račjo hojo, hojo v hrib, ki ga nisem imela pri roki, da bi se pa do hriba vozila, ni prišlo v poštev, ker bi se kmalu naveličala. Enostavno sem stopila iz hiše in korakala proti prvi večji zeleni površini, tam naredila 2 kroga in odkorakala domov, tako da je vse skupaj trajalo približno eno uro.
[/quote]

Če se ti zdi to, kar sem zapisal komplicirano, potem… Ne vem no… Bolj enostavno ne gre. Pri vseh vajah je v uporabi zgolj lastno telo. Program, ki sem ga napisal, je (v takšni ali drugačni obliki, vaj je še kar nekaj več), uporabljajo npr. vse vojaške enote, kjer je potrebna vzdržljivost. Pa ne gre ravno za veleume, ki bi razumeli komplicirane zadeve. Ali pa mularija pri tabornikih. Ipd. Povsod tam, kjer je cilj vzdrževanje mišične mase in nizke ravni mašćobnih tkiv.

Sam sem pristaš treningov v naravi, brez dodatnih pripomočkov. Fitnes studio mi ni najljubši prostor. Zato pač nabor vaj, ki jih lahko izvajate tudi v dnevni sobi, še raje pa na gozdni cesti. V Sloveniji nekega hriba niti ne rabiš. Ravnokar sem tu odtekel osem km skozi gozd in nabral 219 metrov vzponov in spustov, ne da bi sploh opazil. Če primerjam s statistiko, da povprečen Evropejec komajda dnevno nabere 26 metrov vzponov/spustov, je to več kot dovolj. Za primerjavo: na “moji progi” v Hamburgu jih v sedmih kometrih naberem komaj 39.

Torej ti lahko vrnem žogico: ne komplicirano. :-)))

Vztrajaj! .


Brez veze desi nalaga, tista ki je shujšala in se ne nazaj zredila, je samo manj jedla. Vse te floskule o poarbi aklorij s treningi lahkopozabite, tudi stroka je že večkrat povedala, da to ne gre tako in da šport bore malo pripomore k hujšanju.

Moja soseda je shujašala in se po tudi 15. letih ni več nazaj zredila. Povedala bi, da je dobesedno bilo zanjo stradanje v začetku, proti tistem, ko je skoz nekaj dajala v usta in to verjemite ni enostvano, zato se skoraj vsaka zredi nazaj.
[/quote]

Kar je povedala stroka se precej razlikuje od tega, kar praviš ti. Tisto, k čemur šport pripomore, je boljša psihovizična pripravljenost in nekaj porabljenih kalorij več. Popolnoma enako, kot jih ti skuriš več, ko sosedu podreš in razžagaš drevo, ki se nevarno nagiba. Ena urica telesne aktivnosti pač. In tam 300 do 600 kcal. Kar je res, kot praviš zgolj 20-30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} večja poraba. Tu imaš prav.

Poanta je resev jesti manj (in bolj kvalitetno). A četudi nekdo (tipa jaz, ki sedi za zaslonom cel dan) je manj, nima dovolj manevrskega prostora za topljenje maščob. To je trik športa. Dvigniti porabo, da sploh lahko jemo manj. Ker manj od tistega, kar porabimo v mirovanju pa ne smemo jesti. To pravi stroka. 🙂

Vztrajaj! .

New Report

Close