Starševski čvek

To si ne upam izreči naglas, da sem razočarana nad svojimi otroki

Default avatar
Imam tri otroke, noben ni nič posebnega v ničemer. V šoli trojke, za šport niso, za matematiko niso, za glasbo niso, nobenih talentov nimajo, nažalost tudi na izgled niso nič posebnega, ne simpatični ne lepi, so bolj po očetovi strani. Da me ne boste popljuvali imam jih zelo zelo rada, zame so najboljši in najlepši otroci in bi ubijala za njih, ampak malo pa sem razočarana, da so tako povprečni in da noben od njih ne bo nič posebnega uspel v življenju. Upam, da bo ampak nimam pa kakih velikih upov. To sem morala napisat, ker me matra, ampak nikoli pa tega ne bi rekla naglas. Pa ne bit zdaj preveč hinavski, sigurno je še kdo razočaan nad svojimi otroki.
Priponke

profimedia-0231287577.jpg
(91.32 KiB)

Default avatar
Vse ob svojem času.
Default avatar
povem tukaj anonimno je napisal/a:

Ti si pa razočaranje za deco, od njih pričakuješ, da bodo bolj uspešni od tebe ali kaj?
Default avatar
Lej ce so pridni drugac pa ti ne delajo velikih problemov.
Bod vesela. Pa tud ce so v zlati sredini tud od zivljdna ne bojo prevec pricakval in poaledicno novjo deprasti.
Ti poskrb da majo redno ostritene lase lepa oblacila da se tuki dobr pocutjo.
Drugac pa bod vesela da so taki. In ti ne selajo tezav.
Default avatar
Rthb je napisal/a:
Rthb je napisal/a:
Super komentar!
Default avatar
Uspešne otroke želijo po navadi tisti, ki sami niso nič dosegli. In potem grozno razočaranje, ko otroci niso nič posebnega - ker so pač po starših.
Default avatar
Ha ha si smesna, ce bi bili po tvoji strani bi bili lepi in simpaticni, ampak, ker so po mozevi so pa grdi in nesimpaticni. Lol 👍😁
Default avatar
Raje se vprašaj, če bodo tvoji otroci srečni v svoji koži? Bodo srčni, pošteni, dobri ljudje? Jih imaš res brezpogojno rada in jih sprejemaš, kakršni so? Če ti uspe vzgojiti spoštovanja vredne ljudi, boš lahko neskončno ponosna nanje in tudi nase.
Default avatar
Moj glas je napisal/a:

Kdo pa danes sploh še ceni srčnost in poštenje lepo te prosim. Dobro skozi pridejo samo barabe in lopovi.
Default avatar
Jaz. Žal so že ogrožena vrsta.
Default avatar
Pomisli na bogastvo, ki ga imajo tvoji otroci in vidva z mozem - vsi otroci so zdravi. Vedi, to je neprecenljivo!
Poleg tega poglej kateri poklici in dela so danes iskana. Vazno je, da imajo delovne navade in da se znajdejo.
Bodi ponosna na njih in stoj jim ob strani v vsakem trenutku zivljenja. S tem jim bos dala najvec.
Default avatar
Ti si po mojem mnenju lahko zelo razočarana predvsem sama nad sabo in to zelo upravičeno. Ob taki mami bodo reveži po moje res težko uspeli v življenju. Žal.
Default avatar
Bljak je napisal/a:
Ne obsojaj, da ti ne bo sojeno! Nič ne veš o meni in moji družini zato raje ne pametuj.
Default avatar
Takole približno je verjetno čutila moja mama. Vseskozi sem čutila, kako običajna in brezvezna sem zanjo. Četudi nikoli ne izgovoriš, kako doživljaš, otrok to čuti.
To je po mojem mnenju pač doživljanje motenih mam. Ko ugotovijo, da jim ne moreš dati ničesar, s čimer bi se lahko hvalile, si za zanje "zguba".
Dosegla sem neprimerno več, kot je ona kadarkoli upala zame. In seveda neprimerno več, kot je ona kdajkoli. Stika pa tudi nimam z njo že več kot dvajset let in si ga tudi ne želim. Hvala lepa za tako mamo.
Tvojim otrokom želim, da te, ko odrastejo, čim prej pogruntajo in postavijo na mesto, kamor spadaš.
Default avatar
Bedna provokacija. Ti zagotovo nimaš otrok.
Izdala si se z "nažalost tudi na izgled niso nič posebnega, ne simpatični ne lepi, so bolj po očetovi strani".

Ti pač nisi mati in glede na blodnje nikoli ne boš, žal. Pa saj je prav tako, če se niti zaploditi nisi zmožna in pišeš tukaj take bedarije..... je že bolje tako.
Default avatar
Sama si se izpostavila. In kaj bi zdaj rada? Nam zapovedovala, kako naj čutimo in razmišljamo ob tvojem pisanju?
NIč ne vem o tebi? Se šališ? Napisala si več kot dovolj. Res ni potrebe po več.
Default avatar
Še moj vidik je napisal/a:
Taki kalibri, ki zanemarite lastne starše ste pa posebna sorta nevredna komentarja. Ko bo pa dediščina boš pa prva zraven.
Default avatar
Neučakana je napisal/a:
Ti pa si pacientka. A to govoriš o sebi, opisuješ sebe? Niti kakega komunalca z juga nisi mogla ujagat, da te oplodi?
Default avatar
Ej, draga avtorica. Ne boš verjela.
S tvojimi otroki ni nič narobe.

Poznam ogromno primerov, ko so komaj zdelovali šole ali pa so bili dvojkarji in trojkarji, pa so se odlično znašli.
Recimo, so šli na fakse brez omejitev, ki niso bili nikoli zasedeni in so se tja vpisovali le luzerji. Recimo strojna, pa matematika, fizika...
Pa so komaj naredili faks, se vmes prepisali iz takratnega UNI na VŠ, da je bilo lažje za učit se. Potem pa so jih po diplomah razgrabili v dobre službe zaradi pomanjkanja teh kadrov in potem so se v službah izkazali, dodatno izobraževali...
Danes pa so na položajih s solidnimi plačami 2000 neto in več.

Eni so se znašli, iz svojega srednješolskega strokovnega znanja naredili lasten kšeft, se malo pobrigali, kako laufat lasten biznis in so danes carji. In to z 2 ali 3 letno srednjo tehnično.

Eni še srednje niso naredili, pa so se nekje priučili keramičarstva, parketarstva, vodoinštalaterstva... in so danes najbolj iskani majstri z lastnimi firmami.

Skratka, nič ni izgubljenega, če niso piflarji in lepotci.
Le spodbujaj jih, naj pridno delajo, iščejo priložnosti v življenju in NAJ SI UPAJO ozirat se za napredkom v lastni panogi, ki se je bodo lotili.
Če bodo imeli tvojo podporo, bodo lažje napredovali. Četudi bo napredek kasnejši.

Marsikdo je maturo naredil okoli 30-ega, do takrat fizikalil in našparal nekaj denarja, po maturi ob delu študiral samoplačniško 2-letno bilo neko zadevo, potem pa uspel proti 40-em letu.

Če pa bodo čisto navadni delavci ali vsaj peidni uslužbenci z nekimi srednjimi plačami, pa tudi nič hudega. Turbo službe so tudi turbo stres. V neki zmerni službi pa ne pregoriš kar tako in imaš lažje še kaj od življenja.

Lepota je pa tudi velikokrat prej ovira, kot prednost. Zelo lepi ljudje so hitro samovšečni, lahko to izkoriščajo in ranijo veliko src. Lahko jih celo izločijo in se jim ogibajo zaradi nevoščljivosti. Ali pa so nenehne tarče popredmetenja, vulgarnosti, nadlegovanja...

Spodbujaj jih v poštenje. Delavnost in iznajdljivost. Pa nadalje jim probaj vcepit občutek, naj stremijo k napredku, bodisi pri izobraževanju (tudi neformalnem ali s tečaji)... Skratka, ne obupuj nad mularijo, ki se še razvija, ki še ni pokazala vsega, kar zmore.
Če niso problematični in delikventi, si že veliko dobrega opravila na svoji materinski poti. Le tako naprej!

Ps: preveč pridni in lepi pa tudo naj ne bodo. Takšne sistem izkorišča.
Default avatar
Škoda. Koliko sta jih pa z očetom motivirala in spodbujala? V čem pa vidva izstopata?
_____________________________________________________________________________________________________________
V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...