Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Higiena

Higiena

Pozdravljeni,
Imam hčero staro 12 let, vsak drugi vikend je pri očetu in takrat, ko je pri njem se otrok ne umiva, ne tušira, ne zamenja spodnjega perila in ne preobleče, čeprav ji vedno pripravim vse za sabo, ker tam nima nič. Partnerica mojega bivšega ji pravi, da ni nič hudega, če se par dni ne stuširaš ter da ni nič narobe, če malo smrdiš. Otrok dobesedno prismrdi domov in prva stvar je ko pride da se gre stuširat. Nekaj časa sem bila tiho, sedaj sem mu pa rekla, da je tega dovolj, da je higiena osnova pri vsakem človeku. Bila sem šokirana, ko mi je odvrnil naj neham nadlegovati otroka z umivanjem in če ne bom nehala me bo prijavil institucijami, ki se s tem ukvarjajo. Sedaj pa vi meni povejte kdo je tu nor?

Moje mnenje: nehaj tekmovati z bivšim, kdo je boljši starš.
Otroku pa lepo razloži, da bi cenila, da se vsaj osnovno umije in preobleče, ker tebe smrad moti. In poskušaj razumeti tudi otroka, da je verjetno težko skrbeti za higijeno nekje, kjer je ne podpirajo.
Sem pa mnenja, da bi dvanajstletnik moral biti spoosben sam skrbeti za svojo čistočo. Tukaj si po moje “zavozila” predvsem ti, če seveda nimaš deljenega skrbništva.

Brez skrbi, ko jo bodo začeli ovohavat fantje in zanimat, se bo drgnila po 3x na dan in po 4x preoblekla od spodnjic navzgor…. Ker se bo tudi sama ovohavala, da je no bo smrdela. Ne teži ji – fotrova pravila pri njem so fotrova, tvoja pri tebi pa tvoja. Kaj pa veš – mrbit pa fotru reče, da ji mtka nonstop teži za umivanje, pa se pri fotru malo sprosti. Važn, da si redno umiva roke sedaj, to je najpomembneje ( sarkazem off).

Ne tekmujem, daleč od tega, tudi težim ji ne, ker ko je pri meni sama dobro ve, kaj mora narest in se sama zrihtat kot je treba, sploh ni problem. Samo ni mi jasno, kaj se dogaja, ko je tam. Razumem tudi, da ni hudo če se kakšen dan ne stusira ampak vsakič, to mi ni jasno, in tudi bivšemu nisem slabo namerno povedala mnenje ampak samo rekla da mi to ni ok

Govorimo o otroku staremu 12 let torej najstniku, ne o ne vem kako majhnem otrokom, da bi mogel vsako minuto hodit za njim in ga preverjat.
Imam 2 otroka podobne starosti (10, 12) in sta čist sama sposobna odločit se za tuš in to tudi izvedeta sama. Se zgodi da se kakšen dan ne stuširata, kdaj pa tudi 2x na dan. Čisto odvisno od pasivnosti/aktivnosti tekom dneva. In v nobenem primeru ne delam paniko.
Moje mnenje je, da nehaj težit očetu in hčeri lepo povej (kar bi ji morala že prej), da ni konec sveta če se kakšen dan ne stušira, ampak da smrdet pa tudi ni fino ne za njo, ne za njeno okolico ter da od nje pričakuješ primerno higieno, ne glede kje je.


Najina odgovora sta se časovno prekrivala, tako da sem šele sedaj prebrala. Glede na to kar si napisala bi lahko bil vzrok še “zasebnost” ko je pri očetu. Kolikor vidim po svojih, so zdaj v občutljivih letih – ni jim prijetno biti nagi tudi pred starši, kaj šele pred neznanci. Lahko je banalnost kot npr. da se ne more zaklenit vrat kopalnice. Pogovori se z njo, poskusi prit do vzroka. Obtoževanje očeta in partnerke ne bo pomagalo. Prav tako ne bo pomagalo, da ji težiš, se bo samo še bolj zapirala vase.

Ravno to pravim, ko je pri meni je vse ok, sama poskrbi, tud očetu ne težim sem mu sedaj prvič omenila. Hčero poznam in vem, da si želi tuša in umitih zob, moti me to ker ji z partnerico dopovedujeta da to ni potrebno.

Sva se z hčero že pogovorili o tem, ni problem zasebnost, sama je rekla, da ji oče reče da se ne rabi stusirat, da se porabi preveč vode in podobno. Ptoblem je tudi ko gre k njemu za več dni ali teden. Julija je bila pri njemu 5 dni in zadnji dan še je poškodovala in namesto da bi jo odpeljal v dežurno jo je pripeljal domov, uredu ni problem, problem je bil ko sem jo odpeljala v bolnišnico sem jo najprej morala z vlažilnimi robčki obrisat ker se 5 dni ni študirala pri njem. Ne mi pisat naj mu ne težim ker mu ne, omenim mu pa valda lahko saj je tud njegov otrok

Madona no, saj en tuš, če se ravno pol ure ne tuširaš, tud ne gre tolk vode, da se bo zaradi enega tusa na dan cel proračun zamajal. Sicer pa, se lahko unije zgolj po intimnih predele, okrog spolovila in danke, pazduhe, noge, zobe. A sedaj si roke toliko drgnejo zaradi korone, da so na ostalo osnovno higieno pozabili?
Odvesti jo, da bakterije niso zgolj na rokah. In da osnovna higiena ni luksuz, temveč nuja. Ter da naj vztraja, da se gre umiti tudi pri očetu. Povej, da ji bo nerodno, ko jo bodo v šoli opomnili, če se ni slišala za vodo..
Spomnim se v OŠ, ko smo imeli telovadbo in smo morali biti bosi. Se je učiteljica ustavila pred enim, ki je imel umazane noge, ne samo za nohti. Verjetno že nekaj časa žajfe ni videl. Opmnila ga je pred vsemi. Zakuhal je in bil v stanju, da se v zemljo ugrezne. Pa tastari son mogli na govorilne takrat, kot mu je rekla.

Nisem vsega brala.
Tvoj bivsi ima slabo higieno in mu je za otroka vseeno. Ali pa te hoce s tem jezit, da znoris. Tebi se mascuje, v skodo otroka.

Jaaaah, klinac….. Ti napšem takole – Najstnik, 16 let. Pol ure pod tušem, vrelim, najprej 15 minut teče voda za “zabavo”; ker bulji v telefon ali ipad – ga skrivoma pretihotapi v kopalnico -s telefonom ali ipadom v polivinil vrečki, na polici za tušem….. da je bilo zabavno. Pa verjetno ni “vsake kocine posebej štel”…Voda pa na ful. Takrat je bil račun za plin cca 80 eur. Po pogovoru zdaj samo 45 eur. Isto časovno obdobje…

Avtorica, ti dejansko se s hčerko pomeni takole: noben probem, četudi se pri očetu ne umiješ, ( njuna pravila je brezveze rušit in se zapenjat z bivšim) samo zadnji dan te pa prosim umij/stuširaj se, predno prideš domov. Ker je to pri njem tvoja pravica – nimata ne njej kaj “šparat” stroške.

Pa kakšna “oink-oink” morata bit ta tvoj bivši in njengova tanova – a se po en teden ne umjeta in se pojcata v lastnem švicu in vsi tam smrdkajo en drugemu, da se sploh ne vohajo več? A je bil tvoj bivši že ko je bil s teboj tudi tak “boječnik pred vodo in umivanjem”?. Ali mož tudi noče prat njenih umazanih mokrih oblačil? Hči vse pri tebi vedno opere, tudi ko je na stiku pri njem, ji bivši ne pere?

Ne nikoli ji ne opere oblačil, vedno da umazane v vrečko in jih prinese domov, samo to jaz ne kompliciran, to me nikoli ni motilo. Ne prej ni bil nikoli takšen, vedno je skrbel za higieno, zato mi sedaj ni jasno. Ne vem kakšno imajo tam in kašen odnos do higiene imata, ko ju kdaj srečam, ker živimo blizu je vidno da jima najbol pomembna ni ampak to je njuna stvar. Želim samo, da je hčera čista in hvala bogu da nikoli ne gre v šolo od njega, ker bi od otrok hitro dobila kakšen vzdevek

K nama pridejo s črnim za nohti in smrdečimi nogami, ker mati špara z vodo. Tudi vodo potegnit za sabo sem jih morala naučit, ker pri njej so počakali, da vsi opravijo. Pri očetu pa tamlajši otrok toči vodo v prazno, da jo vsakokrat opominjam. Je mati že večkrat dala tudi vrečo umazanih oblačil za oprat, ker očitno res špara z vodo, pa jo je oče otrok postavil na mesto. Kuha ne, ima mamo za to.


In kako je od reagirala? A ga je napadla da jo nadleguje, tako kot je bivši mene?

Meni pa daješ občutek, da boš sčasoma za vse svoje “kikse” krivila bivšega. Ampak ti boš verjetno raje naprej gonila svoje, kot pa kaj temeljnega spremenila. Na žalost klasika številnih mam.
Česa ne moreš razumeti? Tam so očitno packi. Spremila jih verjetno ne boš. Kolikor jaz iz tvojega pisanja razberem s svojim vedenjem samo hčerko spravljaš v zadrego in obračunavaš z bivšim preko nje.
Saj je rešitev zelo preprosta: daj ji čistilne robčke s seboj in bo mir. Z njimi se lahko vsak dan temeljito umije. Ni ravno isto kot tuš, čista pa bo. Potem ne bo imela več izgovora, da je lahko umazana. Če ima s seboj čista oblačila, je njena dolžnost, da se preobleče. Tega ji verjetno ne preprečujejo. Umazana oblačila ji opereš oziroma si jih lahko verjetno že sama – saj je dovolj velika, da zavrti pralni stroj, da sušit in za silo polika svoje perilo.
Volk sit in koza cela.

Ne krivim bivšega za svoje kikse, prav tako ne obračunavam preko otroka z njim, ker nimam zakaj. Če je pa to nadlegovanje, da mu lepo omenim da to ni dobro pa naj bo. Niti ne spravljam v zadrego hčero glede tega, ker se sama zaveda da to ni prav, v večjo zadrego jo lahko spravijo otroci, ki se druži z njimi ko je pri očetu, če bi ji kdaj kakšen rekel da smrdi.

Izgleda, da danes očetu ne smeš nič več reči, ker je to takoj fustracija in napad mamic, če pa oce kritizira je pa vse ok. Mislim, da glede na to da je otrok najin imam pravico povedat svoje mnenje, če me kaj zmoti, prav tako pa velja to tudi za njega, ampak na lep način brez krega in napadanja

Ah ja, še ena mamica več, ki je zgolj njen prav in dobro zveličavno.

Resnica je ravno obratna, po vsem kar sem v lajfu doživel trdim, da ste ženske v povprečju neprimerno bolj nemarne kakor moški, začenši z osebno higieno. O slednji veste manj od nič, ker še tisto kar veste, narobe veste. Odtod polne kopalnice kemije, ni da ni, kot mali privatni kemijski inštituti. Da ne govorim o škodljivosti pralnih sredstev in smradenju po raznorazni kemiji npr v štacunah…

Butara zarukana ne veš da ne veš, da se osebna higiena začne v kuhinji! Natančneje pri prehrani slehernika, pri mladostnikih toliko bolj, ker se telo s čiščenjem pripravlja na spolno zrelost.

tak da, namest da pametuješ vsem naokrog, naredi si kakšen post, ti bo telo hvaležno, kemije boš manj porabila, pa mrbit te še pamet sreča, da boš manj pametovala in več delala.

Ah ja, še ena mamica več, ki je zgolj njen prav in dobro zveličavno.

Resnica je ravno obratna, po vsem kar sem v lajfu doživel trdim, da ste ženske v povprečju neprimerno bolj nemarne kakor moški, začenši z osebno higieno. O slednji veste manj od nič, ker še tisto kar veste, narobe veste. Odtod polne kopalnice kemije, ni da ni, kot mali privatni kemijski inštituti. Da ne govorim o škodljivosti pralnih sredstev in smradenju po raznorazni kemiji npr v štacunah…

Butara zarukana ne veš da ne veš, da se osebna higiena začne v kuhinji! Natančneje pri prehrani slehernika, pri mladostnikih toliko bolj, ker se telo s čiščenjem pripravlja na spolno zrelost.

tak da, namest da pametuješ vsem naokrog, naredi si kakšen post, ti bo telo hvaležno, kemije boš manj porabila, pa mrbit te še pamet sreča, da boš manj pametovala in več delala.
[/quote]

Lepo si to napisal za nekoga, ki ga ne poznaš, ti svetujem, da začneš te stvari upoštevati najprej pri sebi, potem pa pridigati drugim. Jaz ne posplosujem stvari in ne govorim za nikogar, za katere nimam dejstev za dokaz. Tebi pa svetujem da si vzameš post zaradi takšnega razmišljanja, verjetno te je nekdo moral fajn razočarat, da mečeš vse v isti koš.

Lepo si to napisal za nekoga, ki ga ne poznaš, ti svetujem, da začneš te stvari upoštevati najprej pri sebi, potem pa pridigati drugim. Jaz ne posplosujem stvari in ne govorim za nikogar, za katere nimam dejstev za dokaz. Tebi pa svetujem da si vzameš post zaradi takšnega razmišljanja, verjetno te je nekdo moral fajn razočarat, da mečeš vse v isti koš.
[/quote]

Tako to je, bog ne daj da se kdo oglasi z drugačnim razmišljanjem, kaj šele za kolektino zblojenim mamicam, nevšečnim načinom.

Rezultati so vidni na vsakem koraku kako mladina propada, ve ste pa super druper oh in sploh fajn knede…

…začenši z vašo izbiro vaših (bivših) osemenjevalcev…

Lej šs babji, če bi ti oče meje postavil ko je bila ura cajt, ne bi zaljubljeno noge narazn dajala, vse ostalo so zgolj logične posledice in posledice posledic…

Tako to je, bog ne daj da se kdo oglasi z drugačnim razmišljanjem, kaj šele za kolektino zblojenim mamicam, nevšečnim načinom.

Rezultati so vidni na vsakem koraku kako mladina propada, ve ste pa super druper oh in sploh fajn knede…

…začenši z vašo izbiro vaših (bivših) osemenjevalcev…

Lej šs babji, če bi ti oče meje postavil ko je bila ura cajt, ne bi zaljubljeno noge narazn dajala, vse ostalo so zgolj logične posledice in posledice posledic…
[/quote]

Jaz sprejmem vse komentarje pozitivne in negativne, takšne kot so pa tvoji na ravni IQ-ja nižjem od sobne temperature pa sigurno ne. Mogoče bi tebe moral oče podučit kako se komunicira ko je bil še čas, sedaj je tako že prepozno. Poanta te teme ni bilo žaljenje bivših osemenovalcev kot sebi praviš, ampak samo druga mnenja da mi bo lažje razumeti. Dokazano pa je da takšni kot si ti osebno, svoje frustracije nad zenskami takole date vn, ker verjetno vam doma ni dovoljeno govorit.

Jaz sprejmem vse komentarje pozitivne in negativne, takšne kot so pa tvoji na ravni IQ-ja nižjem od sobne temperature pa sigurno ne. Mogoče bi tebe moral oče podučit kako se komunicira ko je bil še čas, sedaj je tako že prepozno. Poanta te teme ni bilo žaljenje bivših osemenovalcev kot sebi praviš, ampak samo druga mnenja da mi bo lažje razumeti. Dokazano pa je da takšni kot si ti osebno, svoje frustracije nad zenskami takole date vn, ker verjetno vam doma ni dovoljeno govorit.
[/quote]

ja Ja ja ja bla bla bla….. ….. no kaj pol, a se higiena začne v kuhinji ali ne? 😉

Btw, a ti znaš kozarc kumar al pa plastenko vode odpret kadar si sama doma?

Smotane, iz pipe ni dobra, pa hajdi v hofer po plastificirano stokrat na soncu pregreto kaj šele da bi poznale https://www.google.com/search?q=vrste+palastike&tbm=isch&ved=2ahUKEwjKpNieuYvsAhWIDuwKHZDnDrAQ2-cCegQIABAA&oq=vrste+palastike&gs_lcp=CgNpbWcQAzoECAAQGDoECAAQQzoCCAA6BQgAELEDOgQIABAeOgYIABAIEB5Qzs8HWPrUCGDB3AhoBXAAeACAAeoBiAGEH5IBBjAuMjUuM5gBAKABAaoBC2d3cy13aXotaW1nsAEAwAEB&sclient=img&ei=zKBxX8qOFYidsAeQz7uACw&bih=575&biw=1264&hl=sl#imgrc=o73IUllSdfpGRM , butare zarukane, za brito še niste slišale, reverzna osmoza vam je znanstvena fantastika…


niste normalni
vi bi se en teden umivali z vlažilnimi robčki, poleg tekoče vode v hiši?

vlažilni robčki so izhod v sili in strup za kožo, ne pa nadomestni tuš

ja Ja ja ja bla bla bla….. ….. no kaj pol, a se higiena začne v kuhinji ali ne? 😉

Btw, a ti znaš kozarc kumar al pa plastenko vode odpret kadar si sama doma?

Smotane, iz pipe ni dobra, pa hajdi v hofer po plastificirano stokrat na soncu pregreto kaj šele da bi poznale https://www.google.com/search?q=vrste+palastike&tbm=isch&ved=2ahUKEwjKpNieuYvsAhWIDuwKHZDnDrAQ2-cCegQIABAA&oq=vrste+palastike&gs_lcp=CgNpbWcQAzoECAAQGDoECAAQQzoCCAA6BQgAELEDOgQIABAeOgYIABAIEB5Qzs8HWPrUCGDB3AhoBXAAeACAAeoBiAGEH5IBBjAuMjUuM5gBAKABAaoBC2d3cy13aXotaW1nsAEAwAEB&sclient=img&ei=zKBxX8qOFYidsAeQz7uACw&bih=575&biw=1264&hl=sl#imgrc=o73IUllSdfpGRM , butare zarukane, za brito še niste slišale, reverzna osmoza vam je znanstvena fantastika…
[/quote]
Znam jst dobro poskrbet zase ne skrbi, higiena se začne pri vsakem posamezniku pri sebi in ni važno kje si. Ampak kot pri vseh stvareh vsak zase ve najbolje, kajne? Potem pa ti meni povej, ker sm tko zafustrirana in ne vem kaj kot praviš, kdaj si se ti nazadnje stusiral?

ja Ja ja ja bla bla bla….. ….. no kaj pol, a se higiena začne v kuhinji ali ne? 😉

Btw, a ti znaš kozarc kumar al pa plastenko vode odpret kadar si sama doma?

Smotane, iz pipe ni dobra, pa hajdi v hofer po plastificirano stokrat na soncu pregreto kaj šele da bi poznale https://www.google.com/search?q=vrste+palastike&tbm=isch&ved=2ahUKEwjKpNieuYvsAhWIDuwKHZDnDrAQ2-cCegQIABAA&oq=vrste+palastike&gs_lcp=CgNpbWcQAzoECAAQGDoECAAQQzoCCAA6BQgAELEDOgQIABAeOgYIABAIEB5Qzs8HWPrUCGDB3AhoBXAAeACAAeoBiAGEH5IBBjAuMjUuM5gBAKABAaoBC2d3cy13aXotaW1nsAEAwAEB&sclient=img&ei=zKBxX8qOFYidsAeQz7uACw&bih=575&biw=1264&hl=sl#imgrc=o73IUllSdfpGRM , butare zarukane, za brito še niste slišale, reverzna osmoza vam je znanstvena fantastika…
[/quote]

Verjetno pa tudi zopet, vse stvari ki jih navajaš, dela tvoja doma pa ti grejo na živce, zato se znaša nad drugimi, ker se pač doma ne upaš 😊

New Report

Close