Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek S ponedeljkom ob vsakem vstopu v trgovino obvezno merjenje telesne temperature!

S ponedeljkom ob vsakem vstopu v trgovino obvezno merjenje telesne temperature!

Zdaj se bo šele prav začelo…
Ampak seveda mi smo teoretiki zarote…..
Ljudje sprejmejo vse, samo dovolj nežno in dolgo je treba pritiskat na njih….
Možgane so mnogi že dali na off….

Temperaturo mi bodo merili?
Fajn. Manj opravkov za doma.

Verjetno ti bodo s termometrov v glavo izstrelili neviden čip?

nova
Uredništvo priporoča

Zdaj se bodo začeli prehladi in normalno – povišana temperatura. Vsi prehlajenci bomo ožigosani, da imamo korono.

Bomo pa spet naročevali prek interneta.

Zdaj se bodo začeli prehladi in normalno – povišana temperatura. Vsi prehlajenci bomo ožigosani, da imamo korono.
[/quote]

In kaj?
Če smo realni – kvečjemu da imamo MOŽNOST, da jo imamo.
In mogoče bodo končno bolni ljudje ostali doma – kar bi bilo obzirno do drugih itak vedno, ne samo letos.


Naslednjič ti bodo še tiča izmerili.
Boš tudi rekel, super, manj opravkov doma.

In kaj?
Če smo realni – kvečjemu da imamo MOŽNOST, da jo imamo.
In mogoče bodo končno bolni ljudje ostali doma – kar bi bilo obzirno do drugih itak vedno, ne samo letos.
[/quote]

Kaj pa če ga boli zob in čaka na poseg pri zobarju, ima pa zaradi tega nekaj vročine?


Naslednjič ti bodo še tiča izmerili.
Boš tudi rekel, super, manj opravkov doma.
[/quote]

Aha, to najbrž tebe najbolj skrbi.

Teoretično torej bolan človek ne sme več niti po hrano in zdravila? Lahko crkne?

Zelo poučna zgodba, kakšne norosti in absurde se gremo v imenu covida:

https://www.zurnal24.si/zdravje/to-kar-se-mi-je-zgodilo-se-ne-sme-ponoviti-353711

Naj bodo tako obzirni in patruljo postavijo pred samopostrežni kruh, da nemarneži, ki sicer masko imajo na obrazu, ne šarajo po kruhu brez rokavic. Pa kazen jim tudi napisat ane kot tistim ki maske nimajo, zakaj bi moral kdo drug s kruhom še njihovo svinjarijo z umazanih rok vase zaužit?
Ampak ne, umazane roke jih ne skrbijo, važno da ima folk masko na obrazu in da ni znakov bilokakršne viroze.. hinavci pač.
Ko bo vse urejeno kar se tiče zdravja, potem bomo pa govorili o delovanju za zdravje, do takrat lahko le kažemo na hinavčino, ki se jo gredo. žal pa je veliko opranoglavcem ki takim hinavce nasedajo. zato se stvari ne morejo popravit in dejansko začet delat za zdravje.

Kaj pa če ga boli zob in čaka na poseg pri zobarju, ima pa zaradi tega nekaj vročine?
[/quote]

Temperaturo imaš lahko povišano že samo zaradi vožnje v vročem avtu. To se je zgodilo meni. HB so imeli pri zdravniku toliko zdrave pameti, da so rekli, počakajmo pet minut in še enkrat izmerimo. V trgovini bi me očitno zavrnili.

Ampak tega s tem kruhom in rokami pa res ne razumem. Zaključujem, da enostavno še nismo dovolj zreli za tak način samopostrežbe.

Ampak tega s tem kruhom in rokami pa res ne razumem. Zaključujem, da enostavno še nismo dovolj zreli za tak način samopostrežbe.
[/quote]
Še v trgovincah kjer tega sistema do pred kratkim še ni bilo, so ga sedaj uvedli. In to v takih časih (če se že gremo s to korono neki), ko bi to morali zminimalizirat, da po kruhu lahko posega le zaposlena z orokavičeno roko ali prijemalko.


Saj ni edini primer.
Bedasti ljudje pa podpirajo in zagovarjajo fašistične ukrepe.
Bedaki opletajo z odgovornostjo in nagobčniki, nimajo pa pojma o odgovornosti in zagovarjajo neodgovorno mafijsko golazen.

In kaj?
Če smo realni – kvečjemu da imamo MOŽNOST, da jo imamo.
In mogoče bodo končno bolni ljudje ostali doma – kar bi bilo obzirno do drugih itak vedno, ne samo letos.
[/quote]

Amen.


Še v trgovincah kjer tega sistema do pred kratkim še ni bilo, so ga sedaj uvedli. In to v takih časih (če se že gremo s to korono neki), ko bi to morali zminimalizirat, da po kruhu lahko posega le zaposlena z orokavičeno roko ali prijemalko.
[/quote]

V naši okolici so še vedno trgovine kjer ti postrežejo kruh tako, kot ti meniš. da je edino pravilno. torej ni dileme – se pač ogibaš trgovin, ki ne ustrezajo tvojim standardom, in obiskuješ tistem ki tvojim standardom pač ustrezajo.
Pa tudi trgovine z sicer samopostrežnim načinom imajo navadno tudi police z predpakiranimi izdelki. Če se ti izdelki iz samopostrežnih polic tako “gnusijo”, izberi pač te!

Mi smo kar se tiče predpisov EU, bolj papeški od papeža, za merjenje temperature, ki ga Bruselj odsvetuje, ker je popolnoma neučinkovit in drag ukrep, smo se pa odločili, da je fajn. Očitno nekdo od žlahte še ni pokasiral mastne provizije.
Poleg tega vam vsak uporabnik brezstičnega termometra lahko pove, da je to izredno nezanesljiva naprava in da moraš znati zelo dobro pomerit, da zazna zvišano temperaturo. To v čelo ne šteje in tam bo redko zaznal vročino. Ker vidim, da se eni nekaj tolažite. Poleg tega je treba ustreliti večkrat na različne dele in potem mogoče z malo sreče zadeneš mesto, kjer dejansko zazna vročino.

Temperaturo imaš lahko povišano že samo zaradi vožnje v vročem avtu. To se je zgodilo meni. HB so imeli pri zdravniku toliko zdrave pameti, da so rekli, počakajmo pet minut in še enkrat izmerimo. V trgovini bi me očitno zavrnili.
[/quote]

Ali če bi do trgovine pridrvela s kolesom. Isti šmorn. In v bistvu se zelo hitro pregreješ oziroma dehidriraš, dovolj je kot praviš vožnja v razgretem avtu ali da si pol ure na soncu in nič ne piješ. Da o ženskah v menopavzi niti ne govorim.
Poleg tega so ti nestični termometri skoraj neuporabni in izjemno nenatančni.


Važno, da bodo korona paničarji potolaženi.
Ker jim ni jasno, da je vse skupaj nateg in finančno okoriščanje na račun koronamanije.

V naši okolici so še vedno trgovine kjer ti postrežejo kruh tako, kot ti meniš. da je edino pravilno. torej ni dileme – se pač ogibaš trgovin, ki ne ustrezajo tvojim standardom, in obiskuješ tistem ki tvojim standardom pač ustrezajo.
Pa tudi trgovine z sicer samopostrežnim načinom imajo navadno tudi police z predpakiranimi izdelki. Če se ti izdelki iz samopostrežnih polic tako “gnusijo”, izberi pač te!
[/quote]
In če je v tvoji okolici avtomatično pomeni, da je tudi v moji? In če je nekaj pakirano od prej mi mora avtomatično biti bolj všeč?
ne iskat sedaj izgovorov- dejstvo je, da z rokami brez rokavic nimajo kaj šarat po samopostrežnem kruhu. če dajejo kazni ker folk ne nosi mask, naj dajejo še kasni ker folk ne uporabi rokavic. Umazane roke še hitreje širijo klice (in to mislm vse, ne le korono da smo si na jasnem) kot obraz brez maske. Si po nosu pošara in gre s tako roko v kruhek… Hinavsko da tega načina prenašanja klic pa ne kaznujejo. ;))


In če je v tvoji okolici avtomatično pomeni, da je tudi v moji? In če je nekaj pakirano od prej mi mora avtomatično biti bolj všeč?
ne iskat sedaj izgovorov- dejstvo je, da z rokami brez rokavic nimajo kaj šarat po samopostrežnem kruhu. če dajejo kazni ker folk ne nosi mask, naj dajejo še kasni ker folk ne uporabi rokavic. Umazane roke še hitreje širijo klice (in to mislm vse, ne le korono da smo si na jasnem) kot obraz brez maske. Si po nosu pošara in gre s tako roko v kruhek… Hinavsko da tega načina prenašanja klic pa ne kaznujejo. ;))
[/quote]

“In če je nekaj pakirano od prej mi mora avtomatično biti bolj všeč?”
Od prej pakirane zadeve – načeloma manjša izbira in navadno ne tako sveže – a si pač lahko mirna, da je “sterilno”. Sedaj pa – kaj ti pač več pomeni 🙂

Kaj pa če ga boli zob in čaka na poseg pri zobarju, ima pa zaradi tega nekaj vročine?
[/quote]

V primeru bolečine zoba vzameš analgetik, ki deluje seveda ponavadi tudi antipiretično…. Problem solved .

In kaj?
Če smo realni – kvečjemu da imamo MOŽNOST, da jo imamo.
In mogoče bodo končno bolni ljudje ostali doma – kar bi bilo obzirno do drugih itak vedno, ne samo letos.
[/quote]

če jo kdo ima je zato za nagnat, zato po tvoje širi smrtonosno bolezen?… jaz sem imela vročino 40, ko sem imela gangreno zoba (ko mi je zobar spregledal karies pod plombo) in kaj zdaj – po tvoje zato ne bi smela po svoje antibiotike v lekarno, ki sem jih dobila pri zdravniku – ker sem imela visoko vročino in sem zato po logiki tvoji, predvsem pa teh veleumnih strokovnjakov kužna is smrtnonosno boleznijo…
ne nisem bila – z visoko vročino sem šla najprej do svojega zdravnika zjutraj(zobar je delal šele popoldan) da sem čimorej dobila antibiotike – tam s tako vročino sedela v čakalnici in nikogar sploh ne nikakor ogrozila zaradi tega, prav tako ne nikogar v lekarni, potem sem popoldan pa še šla do zobarja, tam sedela z mnogo ljudmi v čakalnici, da sem začela urejanje zoba… torej
POANTA ZATE – povišana temperatura je simptom, da se telo bori z nečem… KAJ JE TO PA MORAJO UGOTOVITI ZDRAVNIKI – in NITI SLUČAJNO NE POMENI,DA ČLOVEK S POVIŠANO TEMP. NE SME HODITI VEN, SO ZDRAVNIKA, DO LEKARNE…
Mater ste že res usekani.,…

Pa še koliko ima posameznik temperaturo v danem trenutku je njegov osebni zdravstveni podatek, ti pa sodijo med strogo zaupne in najbolj varovane – in zato sploh ne vem kako dovolijo to,da nam lahko kar vsak povsod meri, kar nek neznanec na vsakem vhodu

“In če je nekaj pakirano od prej mi mora avtomatično biti bolj všeč?”
Od prej pakirane zadeve – načeloma manjša izbira in navadno ne tako sveže – a si pač lahko mirna, da je “sterilno”. Sedaj pa – kaj ti pač več pomeni 🙂
[/quote]
Point mojega pisanja je v hinavljenju okoli skrbi za zdravje, zato ne preusmerjaj pozornost.
Če hočejo kazni za nenošenje mask pa naj bodo še kazni za svinjanje po kruhu, ali pa naj ukinejo vse te hinavske ukrepe. Tudi to je namreč načrtno okuževanje drugih pa naj še v to smer ukrepajo. Polovičarstvo ni vredno nič.

New Report

Close