Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek a spremno pismo dejansko kdo pošilja

a spremno pismo dejansko kdo pošilja

V oglasih povsod piše Pošljite Vaš življenjepis…. Kaj to spremno pismo pošilja kdo posebej v priponki zraven? Ok, za boljša delovna mesta, ampak recimo za delo v trgovini, proizvodnji? Meni je smešno pisati, da se neizmerno veselim dela za trakom in da so to moje sanje tam v hali z nikakvimi pogoji in razne te floskule kako skoraj orgazmiraš ob takem delu za katerega se ve, da so neživljenjski pogoji in zakaj si tako super za njih. To spremno pismo za taka delovna mesta mi je čisto brezveze, ker notri nimaš kaj pisati. Pač iščeš delo, ker rabiš denar in zaposlitev. Pošlješ le življenjepis?

Verjamem pa da je druga pesem, ko človek išče zaposlitev, ki si jo res želi in ga izpopolnjuje ter uživa v svojem delu.

pozdravljeni
prijavljam se na to in to delovno mesto. sem učinkovita, zanesljiva in sposobna in verjamem, da lahko obogatim vaš kolektiv
v prilogi pošiljam tudi CV

tak bi po moje naj zgledalo spremno pismo za “nekreativna” delovna mesta

Je hecno dati 2 stavka v poseben dokument (Word, PDF)

nova
Uredništvo priporoča

‘Spremno pismo’ v mailu se napiše kot navaden text, cv pa priložiš kot pdf. Point spremnega texta je, da na kratko povzameš kaj jim lahko daš pa zakaj.

Pojdi na zavod h katerikoli svetovalki in to bodo povedali, da se pošilja kot dokument v priponki.

Ne vem kako je v Sloveniji ampak spremno pismo je v tujini zelo pomembna zadeva. Z njim izkažeš tudi neko raven komunikacije in odprtosti. Običajno se v teh spremnih pismih ne piše samo kako si neizmerno želiš tega dela, ampak bolj to, zakaj ravno pri njih iščeš zaposlitev in kakšna dodatna znanja in sposobnosti imaš, ter kaj pričakuješ od njih. Nekakšen dodatek formalnosti je. Spremno pismo naj bi bilo dolgo kar nekje tri četrtine A4 formata.
Četudi gre za nižje kvalificirana dela, lahko vseeno napišeš, da imaš še taka in taka znanja, ker to konec koncev pomeni samo dodaten plusek pri selekciji. Zakaj pa ne bi napisala, da si želiš dela zato, ker imaš npr. dva mala otroka in taščo ki je hvala bogu zdrava in ni problema da jih gre iskat v vrtec in da tudi bolniška ni nikakor v tvoji opciji, saj je do zdaj vedno tašča poskrbela za majše prehlade in varstvo pri vrtčevskemu otroku.
Zakaj ne bi to napisala? Joj kako ste to vsi nekaj formalni v Sloveniji postali. Vse nekaj vzvišeno, brez vsakršne vljudnosti… Samo življenjepis bi ti poslala? ahahhahahahhaha, potem se pa čudiš da si brezposelna? Jaz se ne bi. Kaj pa če bi malo povedala da se v prostem času ukvarjaš tudi s tipkanjem na mon in urejanjem družabnih omrežij? Kaj pa veš, mogoče bodo pa rekli, da te vzamejo kot asistentko v marketing službo…
Ne razmišljaš tako daleč a ne? Potem pa kar za trak. Pa nič pisat. Samo za trak.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Je hecno dati 2 stavka v poseben dokument (Word, PDF)
[/quote]

kak pa zgleda, da firma dobi življenjepis brez obrazlage, zakaj jim ga pošiljaš?
brez pozdrava, brez vsega?
ma neko obliko mora vse skup tudi imet, če je CV zahtevan. če ni, spraviš vse skup v en sam dokument pa je

kak pa zgleda, da firma dobi življenjepis brez obrazlage, zakaj jim ga pošiljaš?
brez pozdrava, brez vsega?
ma neko obliko mora vse skup tudi imet, če je CV zahtevan. če ni, spraviš vse skup v en sam dokument pa je
[/quote]

V mailu seveda napišeš: Spoštovani, zasledil sem vaš oglas in se prijavljam na prosto delovno mesto XY. V prilogi pošiljam spremno pismo in CV. Veselim se razgovora, lep pozdrav. Mojca Novak.

Tako nekako, v priponki pa SP in CV.

A potem v CV pišete (tudi):
– zakaj se prijavljate na to delovno mesto?
– kdaj bi lahko nastopili z delom?
– ali so kakšne omejitve oz. kakršnakoli individualna (ne splošna) pričakovanja?
– kdaj bi vam vsaj okvirno najbolj ustrezal termin za razgovor?
Itd.

Res vse to pišete v CV?

Vztrajaj! .

Te zadnje alineje ne rabiš pisat, ker itak ne boš povabljen na razgovor.

Jaz vedno pošljem oboje. Ravno prejšnji teden sem bila povabljena na razgovor, brez vsakih vez in poznanstev.

Nimam niti malo izkušenj na področju, kjer iščejo delavca, ampak sem v spremnem pismu to predstavila, kot prednost, v smislu, da nimam nekih navad (ki bi bile za njih mogoče negativne) iz prejšnjega delovnega mesta in se bom brez problema naučila vsega iz nule v času poskusnega dela in bojo tako dobili delavko po svojih merilih in standardih.

Vsaj do razgovora sem prilezla… 🙈

Si spremno pismo poslala kot dokument v priponki ali besedilo v mailu? CV v wordu ali PDF-ju?

Jest pošiljam podobno. Samo ven sem vrgla vse v zvezi veselim se ali v veselje mi je in ostalih laži…. Ko mi kdo omeni minimalno plačo se zjokam, ker sem samska in moram sama vse financirati – ampak z minimalno plačo pač ne gre….

Če bi po resnici pisala, bi napisala. Pripravljena sem delati tudi za minimalno plačo, če ste vi pripravljeni prenašati mojo depresijo in žalost, ker mi minimalna plača ne omogoča najema, živim pa v okoliščinah, kjer se ne morem naspati………

Dejstvo je, da revni ljudje umirajo mlajši in to z razlogom.

V mailu seveda napišeš: Spoštovani, zasledil sem vaš oglas in se prijavljam na prosto delovno mesto XY. V prilogi pošiljam spremno pismo in CV. Veselim se razgovora, lep pozdrav. Mojca Novak.

Tako nekako, v priponki pa SP in CV.
[/quote]
oprosti no, za mene je že mail spremno pismo, kamor napišeš vse, kar je treba. ni treba inflacije nepotrebnih dokumentov

Dragi pametnjakoviči, spremno pismo je pri meni mail, priloga pa cv. Jebeš zavod, to pač deluje, ker če ne očitno ne bi bilo službe. Preverjeno. Komu se pa da priloge odpirat, če lahko že v samem mailu vidi, če se musplača cv gledat. To je namen spremnega pisma ane? ?

Če gre za nekaj, kar te veseli, da. V tvojem primeru, ni za pisati nujno..

Si spremno pismo poslala kot dokument v priponki ali besedilo v mailu? CV v wordu ali PDF-ju?
[/quote]

Vedno se pošilja v PDFju, če tega ne veš, že zato, ker izgleda bolj urejeno..

Vedno se pošilja v PDFju, če tega ne veš, že zato, ker izgleda bolj urejeno..
[/quote]

Meni je na Zavodu rečeno, da v Wordu???

Meni je na Zavodu rečeno, da v Wordu???
[/quote]

Tudi jaz tako… v W.

Si spremno pismo poslala kot dokument v priponki ali besedilo v mailu? CV v wordu ali PDF-ju?
[/quote]

Oboje v pdf obliki. V besedilo maila sem napisala samo pozdrav in, da jim v priponki pošiljam življenjepis ter spremno pismo za delovno mesto (št. delovnega mesta ki je bila napisana v razpisu).

☻☻

Spremno pismo je zelo pomemben del prijave na delovno mesto oz. prošnje ali ponudbe. Seveda mora vsebovati takšne podatke, ki so za delodajalca 1. koristni 2.zanimivi in 3. ki predstavijo vas in vaše interese v nekaj jedrnatih stavkih.

Moj partner je kadrovnik in najprej pogledajo spremno pismo in že in tega zapisa razberejo osnovne lastnosti, ki so pomembne. Ali je oseba sploh pismena (ja, dejansko), ali je kreativna ali pa se drži šolskih primerov kot pijanec plota, ali se samo nekam prijavlja ali si resnično želi službe, kje je zasledil oglas in kakšni so njegovi interesi … Vse to je zelo zelo zelo pomembno!

Zakaj?

Vztrajaj! .

Zakaj?
[/quote]

Kateri del mojega zapisa ni jasen? 🙂

Kateri del mojega zapisa ni jasen? 🙂
[/quote]

Tam, od klicaja na koncu naprej. 🤔😉

Vztrajaj! .

New Report

Close