Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Znanstvenik Srečko Šorli poziva Gorazda Pretnarja na soočenje!

Znanstvenik Srečko Šorli poziva Gorazda Pretnarja na soočenje!

https://www.facebook.com/watch/?v=976522782849898&extid=l48SHuC8sWN8mWUx

berem in poslušam mnenja Marka Potrča na spletu in moram reči da se z njimi strinjam.
Odziv Pretnarja G., ki se ima za relevantnega znanstvenika in strokovnjaka, ki sme kaj reči o koronavirusu, ker kakor se bere ostali smo po njegovem bedaki in naj bi bili tiho in sledili “logične” ukrepe…
njegov odziv sem prebrala tukaj
https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/5f50c0ed6b03e/mikrobiolog-pretnar-voditelju-potrcu-podcenjevanje-virusa-je-zares-egoisticno-vedenje
glede odnosa komuniciranja mu je Marko Potrč vrhunsko odgovoril
https://www.slovenskenovice.si/bulvar/domaci-traci/potrc-se-cudi-jaz-nabildanec-vas-moram-uciti-o-tem-346204

če pa gren na komentar njegovih predstavljenih podatkov… mi pa dvoje izstopa kot izjemno zaskrbljujoče in na tej podlagi še manj verjamem strokovnjakom in njihovemu ravnanju ter predstavljenim podatkom, ki jih dajejo javnosti:
prvo: pretnar govori,da strokovnjaki vedo,da virus napade možgane in povzroča krvne strdke in da samo še ne vemo koliko kapi je in še bo povzročil pri ozdravelih…TOLE JE GROZLJIVO… ŠE BOLJ GROZLJIVO PA JE OBNAŠANJE NAŠIH ZDRAVNIKOV, STROKOVNJAKOV IN MEDICINSKE STROKE… oni torej VEDO, DA VIRUS POVZROČA STRDKE IN KAPI – z nikomer od okuženih se pa ne ukvarjajo v tej smeri; ukvarjajo se samo s tistimi, ki pridejo z dihalno stisko – nikogar POZOR OD VSEH OKUŽENIH ne pregledajo – kako je s krvjo, ne naredijo nobenih preiskav, SAJ ZA ZDRAVSTVO IN TO MEDICINO NE OBSTAJAŠ – se več celo naženejo te, da nimaš kaj delati v zdju in bolnici,če si okužen s tem… taka strokovna medicina in ti vrhunski strokovnjaki paciente ignorirajo zavestno in namenoma, čeprav vedo,da bodo lahko v prihodnosti doživeli kap?!
Torej se vprašam kakšna medicina in stroka in njihova ravnanja so to – da vedo,da virus povzroča vsem nekaj hudega, tudi po tem ko že ozdravijo, nikogar pa prej še pravočasno od začetka ne pregledajo,da vidijo kakšno je stanje s krvjo, itd. če je to ravnanje strokovno in če so to zdravniki, ki naj bi jim zaupali, potem nas mora resno skrbeti. me zanima kaj bi na to imel za povedati Pretnar – na to vrhunsko NESTROKOVNO NJIHOVO ravnanje

Kot drugo: navaja da je v sezoni 2019/2020 umrlo za gripo 160 oseb, sicer pa da jih v ostalih sezonah umre povprečno 60…
to kar navaja je konkretna laž…
saj jaz na netu najdem članek, da je v sezoni 2018/2019 ko še ni bilo korone nikjer za gripo umrlo 160 ljudi – torej ne letos kot navaja to pretnar, ampak eno sezono prej – torej konkretno laže znanstvenik in strokovnjak in potvarja podatke
… tukaj je članek, ki njegove laži potrjuje…
https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/zaradi-gripe-je-v-sloveniji-umrlo-160-bolnikov/484309
v tem članku so tudi zanimive cifre hospitaliziranih, ki so krepko višje od hospitaliziranih za časa korone – pa zdaj zdravniki jamrajo,da 40 hospitaliziranih ne morejo obdelati, sicer jih imajo pa preko 300 v sezoni samo za gripo… pa je lahko vse normalno delovalo zraven, celotno zdravstvo, vsi programi…
To so podatki, ki nam govorijo, da nas ti znanstveniki na suho nategujejo in da jim ni za verjeti nič…
Pa ne trdim da virusa ni, niti se ne obnašam neodgovorno, nasprotno- zame ni razlik, ravnam odgovorno tako kot sem prej ko nisem namerno širila med nikogar niti navadnega prehlada ne…

če pa dodamo zraven še dejstvo da uporabljajo pcr test, ki je presejalni test in se ga NE SME UPORABLJATI KOT DIAGNOSTIČNO METODO PRI NALEZLJIVIH BOLEZNIH – NAŠA VRHUNSKA STROKA PA RAVNO TO POČNE, ČEPRAV JE TO HUDA STROKOVNA NAPAKA… Potem imamo lahko zaupanje v stroko in to kar nam govorijo na približno nuli.

o logičnih ukrepih epidemiologov pa raje ne bomo – ker če mi tale Pretnar najde logiko v tem zakaj se jaz ne smem dotakniti knjige iz knjižnice – oziroma, če se jo mora ta v karanteno na “razkuževanje”… lahko pa se dotaknem vseh mogočih stvari na policah v supermarketu in se jih naslednjo sekundo za menoj sme dotakniti naslednji kupec – brez kakršnegakoli vmesnega razkuževanja in karantene izdelka… potem prosim naj mi pojasni to logiko… mislim da bo skoraj za nobelovo nagrado, če najde logiko in smisel v takih ukrepih.

To, kar si navedla, že vrabci čivkajo, Pretnar pa ne ve. Res je, lanska sezona je bila glede gripe porazna.
Infekcijska v LJ je vedno zasedena 150-procentno in imajo bolnike po hodnikih, ko je gripa, potem menda lahko kak teden normalno zadihajo, potem so pa že klopne bolezni, ko je spet kap in 150-procentna zasedenost.
Nadalje, dokler ni bilo cepiva za rotavirus, so imeli na leto hospitaliziranih nekaj sto bolnikov naenkrat (ne v celem letu), primerov je bilo pa več (spet govorim o hkrati akutnih primerih), kot je naenkrat hudega covida (pravijo, da je okužb verjetno nekaj stokrat več od pozitivnih testov, samo potekajo blago ali sploh brez simptomov, ampak enako velja tudi za rota virus). Torej rota virus je bil v času, ko ni bilo cepiva, precej večja obremenitev tudi od gripe. In je prav tako hudo nalezljiv in prav tako so eno sezono odpovedali otroške prireditve v decembru … to se je že vse očitno pozabilo.
Tudi letošnja epidemija gripe jan in feb ni bila od muh, tudi to so “znanstveniki” že pozabili. Šole so bile prazne, ponekod so združili po več razredov skupaj, tako malo otrok je prišlo v šolo. Februar letos, ljudje.
Podatki so vsi dostopni na netu.

Srečko, spoštujem te in cenim tvoja prizadevanja.

Se pa sprašujem, kam bomo prišli, če bomo o “nasprotnikih” govorili nespoštljivo in jim servirali njihove “napake” (ki zanje to niso), oni pa bodo počeli enako.
Samo pričkamo se in dokazujemo (s čimer samo utrjujemo stališče drug drugega, ki je čedalje bolj zagrizeno in s tem hote ali nehote brede v agresijo), z vsakim takšnim korakom samo še bolj delimo ljudi na dva pola.

Super je stopiti skupaj s somišljeniki. Super jih je seveda že imeti. Občutek, da smo nekaj storili za “svojo stvar”, je kajpada tudi super.
A to ni zmaga.
Ne, dokler nismo enotni, dokler se prepiramo. Ja, vem, prepir ni namen. Pa vendar: ko nekomu dokazujemo, da imamo prav, mu jasno sporočamo, da on nima. Kakšen odziv lahko pričakujemo?
Dokazati ljudem nekaj, v kar smo prepričani, je nemogoče, če oni mislijo drugače.
Dokazati se pred javnostjo, je Sizifovo delo. Dokler bomo kogarkoli imeli za nasprotnika, bo razdeljena na dva dela, ne more biti drugače.
Je to res to, kar želimo?

Lepo bi bilo povleči ljudi za sabo z drugačnim namenom. Odpeljati njihov fokus v drugačen cilj- če nam že sledijo.
Lepo bi bilo energijo usmeriti v stvari, ki prinašajo veselje, sproščenost, osebno svobodo. Če že peljati ljudi za sabo, potem jih peljati v ozaveščenost o tem, da s posvečanjem pozornosti vlečemo v življenje samo še več te energije. Energije nasprotovanja, strahu, negotovosti.
V ozaveščenost o tem, da je energijo veliko pametneje nameniti čemurkoli, kar nas sprošča, veseli, nasmeji, pomiri. S tem krepimo imunski sistem. S kazanjem s prstom na vse tiste, ki “nimajo prav”, dosežemo ravno nasprotno. Z opozarjanjem na to tudi.
Imunski sistem pa nam pride prav ne glede na vrsto prehlada. Da o čem resnejšem niti ne govorim.

Koja bedarija, za 5 min slave, da se lahko pokažejo “pametni” v medijih, ti stari, “odpisani primerki” gradijo na teorijah zarot, ker jim je intelekt očitno opešal, bi pa bili radi videni in slišani, razsvetljevali nas ubogo nevedno rajo z njihovimi “prelomnimi resnicami”, ki jih zarotniki z najvišjih vladnih instanc po vseh državah in zdravstvo skriva pred ljudmi.
Yeah, my ass! Get a life! Ali pa kakšno žensko vsaj, morda vrtnarjenem, če ima čas… :))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Uh, to bi pa zelo rada videla, čeprav mislim, da se Pretnar ne bi ravno spuščal na nivo tegale “strokovnjaka”, ker je še slabši od Potrča. Pa samo poslušajte ga, no… Pa kdo bi tega sploh vzel v obzir. In Potrč, kaj ima on sploh za govorit, pa kdo je on .. vrhunsko je odgovoril Pretnarju? Mislim, da je ravno obratno. Kaj je pa Pretnar rekel sploh žaljivega? Ali je “mišičnjak” žaljivka? Saj se je sam nabildal, torej hoče biti mišičnjak, zdaj je pa užaljen. In … kako pa ve tale Srečko, da niso naredili niti ene obdukcije pacienta, ki je umrl za covidom??

Zgoraj v razdelku Korona imaš še eno temo s pripetim člankom drugega strokovnjaka, ki se prav tako ne strinja s pretnarji in se v marsičem strinja s Potrčem. Ljudje niso neumni in znajo uporabljati internet tudi še za kaj drugega kot za rumeni tisk. In na netu v nasprotju s prepričanju nekaterih najdeš prekleto dobre znanstvene članke – javno dostopne in brezplačne, če se le malo potrudiš. Med drugim je pa na FT odklenjen tudi članek o Švedski.
To, kar delamo mi, je težka bedarija. Ne govorim o določenih omejitvah in ukrepih … nekatere teh zadev so umestne in primerne, še zdaleč pa ne vse.
Danes sem šla mimo neke OŠ in je res pravo veselje videti te razposajene otroke, ki se družijo, smejejo, dajejo ven svojo energijo. Nekateri bi jih pa najraje dali vsakega na svojo verigo.

seveda da je žalil njega in se mu posmehoval zato, ker pač telovadi… mislim, če tega nerazbereš iz konteksta povedanega, potem tui res ni pomoči in ne premoreš kulturnega komuniciranja – izrečeno je v kontekstu kaj ti glupo govoriš, ki znaš samo dvigat uteži, jaz sem pameten, ker sem znanstvenik, ker jaz pa sem nekdo… kdo – tak, ki laže in potvarja podatke – dokazano… kart je povedal o podatkih o umrlih za gripo je konkretna laž… iz ust človeka ki se ima za znanstvenika lepo prosim no… saj še ostale zdravnike zaničuje… tukaj tui pa dam link izjav povedanega s strani zdravnika z imenom in priimkom – če hočeš znanstvenika in strokovnjaka
https://m.planet-lepote.com/dr-vladimir-pirnat-diagnoza-covid-na-osnovi-pcr-testa-je-strokovna-napaka/

pa se zamisli nad seboj in temi, ki počenjajo take stvari.
Kobnec koncev če hočeš še to – kakšen je to znanstvenik in strokovnjak za zdravje, ki zasmehuje in zaničuje človeka zaradi njegove telovadbe in zdrav način življenja – konec koncev je ta ključ do dobrega im. sistema – to bi moral ta strokovnjak vedeti, ne pa da zasmehuje nekoga, ki telovadi in se giba…

Prosim lepo on ni noben znanstvenik. Mislim hallo, ste vsi že nori. Navaden šarlatan, ki pojma nima o znanosti.

A na Kvarkadabra so te že srečko blokirali, celi forum se ti je posmehoval in dokazal tvoje nebuloze. Jaz bi takšne kot ti zaprl na samotni otok, ker delate neprecenljivo škodo človeštvu.

Ko ne veste, kdo je srečko, pojdite na forum Kvarkadabra, se boste zgrozili. Lažnivec, ki pojma nima o ničemer.

podpiram “znanstvenika” srečka šorlija!
itak vas je preveč…

Tale bedak nima pojma s področja medicine zato naj le-to naj prepusti strokovnjakom, ki so študirali medicino. Bedak je pa zato, ker meša jabolka in hruške in na žalost mu noben študij ne more prinesti tistega, o čemer tako rad razpreda – logike.

O “stroki” največ pove dejstvo, da je “moral” SDS zamenjati celotno “stroko”, da je ta postala res “stroka” :-(. In seveda, marsikdo pač nima zaupanja v “SDS stroko” (kot SDS ni imela zaupanja v ne-SDS stroko).
In potem “ukrepi”. Določeni delujejo logično, drugi – žalibog – pač ne. Prav tragikomično delujejo navodlika za npr. v restavraciji. Torej not z masko, ko se vsedeš si lahko brez, ko greš na WC nujno gor …. Seveda je vsakemu jasno, da z masko pač ne moreš jesti (in piti), a ne verjamem, da virus “ve”, kdaj stojiš in kdaj sediš.
Podobna “cvetka” sedaj ob skrajšanju karantene – prej 14 dni, sedaj 10, a oni, ki j edobil odločbo za 14 dni, jih mora 14 tudi “oddelati”. Povsem jasno, da zadeva nima veze z biologijo, znanostjo, boleznijo, pač pa je čisti birokratizem – če smo napisali 14, bo 14, pa čeprav se sedaj strinjamo, da je tudi 10 dovolj (recimo).
Ne nas no imeti za bolj nore, kot smo v resnici !!!!

to lahko preveriš glede “obdukcij” in navodilih SZO!
https://www.youtube.com/watch?v=mQi9ep-QkRk

Še totega preverite kdo je in kaj je.

https://www.youtube.com/watch?v=TwM-2fZt_JM

No, veliko strokovnjakov medicine je že povedalo enako, kot tale “šarlatan”, če smo že pri tem, kdo je kaj povedal.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Medtem ko nekateri bildajo, drugi lažejo po nareku politike.

Naj Pretnar raje najde tisoče umrlih, ki bi morali umret po teh drenjanjih v protestih v Belorusiji.

seveda da je žalil njega in se mu posmehoval zato, ker pač telovadi… mislim, če tega nerazbereš iz konteksta povedanega, potem tui res ni pomoči in ne premoreš kulturnega komuniciranja – izrečeno je v kontekstu kaj ti glupo govoriš, ki znaš samo dvigat uteži, jaz sem pameten, ker sem znanstvenik, ker jaz pa sem nekdo… kdo – tak, ki laže in potvarja podatke – dokazano… kart je povedal o podatkih o umrlih za gripo je konkretna laž… iz ust človeka ki se ima za znanstvenika lepo prosim no… saj še ostale zdravnike zaničuje… tukaj tui pa dam link izjav povedanega s strani zdravnika z imenom in priimkom – če hočeš znanstvenika in strokovnjaka
https://m.planet-lepote.com/dr-vladimir-pirnat-diagnoza-covid-na-osnovi-pcr-testa-je-strokovna-napaka/

pa se zamisli nad seboj in temi, ki počenjajo take stvari.
Kobnec koncev če hočeš še to – kakšen je to znanstvenik in strokovnjak za zdravje, ki zasmehuje in zaničuje človeka zaradi njegove telovadbe in zdrav način življenja – konec koncev je ta ključ do dobrega im. sistema – to bi moral ta strokovnjak vedeti, ne pa da zasmehuje nekoga, ki telovadi in se giba…
[/quote]

Koliko je to, kar počne Potrč, zdravo življenje, no, o tem bi se dalo debatirat. Sploh pa Pretnar ni rekel, kar je rekel, zato ker bi imel kaj proti telovadbi, ampak zato, ker se Potrč ne drži tistega, na kar se spozna, ampak razpreda o stvareh, o katerih nima pojma. In ker je kao nekakšen “influencer”, ker ga, ne razumem sicer, zakaj, ljudje poslušajo, bi se moral toliko bolj zavedati svoje odgovornosti.

Hehehe, tota pa drži

Mustafa Nadarevič
https://www.youtube.com/watch?v=UcXMLrTWXl4

Belorusija je pa itak poglavje zase, njihov predsednik se je odločil da tega virusa ne priznava in oni živijo čist normalno -ko so pri nas praznili fuzbalerske stadiione in prepovedali šport, ker da je tekma kriva za mnooožični izbruh v evropi – so oni lepo špilali normalno fuzbal ob celo polnih stadionih… nisem slišala,da bi tam množično umirali zarad kovida, niti sedaj ne ko so ti protesti

https://www.youtube.com/watch?v=RlnR4lSai-I

pa še en brisan video sa youtubea, sicer ne vem zakaj, ma ok, “oni” že vedo!

Njegov nastop na samem začetku https://videos.utahgunexchange.com/watch/bjeloruski-predsjednik-nisam-{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEelio-sve-zatvoriti-mp4_eVFHufX1mIdMLFU.html

Ko pade predsednik bo tudi število okuzenih zraslo v “plafon” pa smrti tudi.. klasična akcija elite uz pomoč medija..

Koliko je to, kar počne Potrč, zdravo življenje, no, o tem bi se dalo debatirat. Sploh pa Pretnar ni rekel, kar je rekel, zato ker bi imel kaj proti telovadbi, ampak zato, ker se Potrč ne drži tistega, na kar se spozna, ampak razpreda o stvareh, o katerih nima pojma. In ker je kao nekakšen “influencer”, ker ga, ne razumem sicer, zakaj, ljudje poslušajo, bi se moral toliko bolj zavedati svoje odgovornosti.
[/quote]

kaj si ti pretnarjev odvetnik, da veš zakaj je on kaj rekel – posmehoval se je telovadbi – to je dejstvo… koliko je pa on strokovnjak – in koliko strokovno dela, skupaj z ostalimi akterji te sage – pa kažejo rezultati… sem ti prilepila link zapisa zdravnika – in ta v mnogokaterih stvareh pritrjuje tudi potrču…
toliko o razpredanju o stvareh o katerih naj nekdo ne bi imel pojma – zdravnik ga zagotovo ima in je jasno povedal,d a kar počno je strokovna napaka…
pa še polno nesmislov, ki jih počno – če so nas marca strokovno zapirali – danes pa ista stroka ravna drugače kako je to… če je bilo marca edino strokovno biti zaprt in ločen od vsakega, še na sprehod nisi smel z nekom ki ni iz istega gospodinjstva – in pazi edino tako bomo premagali virus… evo pa smo to počeli, A smo ga premagali, tako kot je zagotavljala stroka, ne nismo- zakaj ne, ker se je že v začetku vedelo, da zaprti ne bomo mogli biti večno in bo treba živet in se srečevat in takrat se stvar ponovi – kaj je torej naredila stroka – nič samo uničila gospodarstvo… in zdaj ta ista stroka lapa drugače… lepo prosim no…
poišči si članek o maskah – februarja so nam zatrjevali – pazi to stroka je iz vseh medijev ven tolkla – mask ne rabite v splošni populaciji, celo lahko naredijo več škode in ovvirajo dihanje – TO je pisalo na spletni strani 24 ur, da tako svetuje stroka… danes ta ista stroka kaznuje ljudi, če nimajo maske, ker da je maska edini najbolj učinkoviti zaščitni element…
to niso nobene teorije zarote – to je reala naše stroke – pa te zdaj vprašam, kako lahko takšni stroki še verjameš – jaz ji ne morem… kaj je res glede mask v tem niti ni bistveno – GOVORIM O ZAUPANJU STROKI -STROKA, KI SI IZMIŠLJUJE TRDITVE O ISTI STVARI ČEZ NOČ DRUGAČE ZAME NI STROKA, NE DELA STROKOVNO IN NI ZAUPANJA VREDNA. PIKA!
IN ČE ZRAVEN DODAM ŠE KUP DRUGIH NELOGIČNIH IN NEUMNIH UKREPOV IN NJIHOVIH DEJANJ, NEKAJ JE ŽE ZGORAJ OMENJENIH – TO POTEM SAMO POTRJUJE DEJSTVO, DA JIM NE GRE ZAUPATI NIČ!

seveda da je žalil njega in se mu posmehoval zato, ker pač telovadi… mislim, če tega nerazbereš iz konteksta povedanega, potem tui res ni pomoči in ne premoreš kulturnega komuniciranja – izrečeno je v kontekstu kaj ti glupo govoriš, ki znaš samo dvigat uteži, jaz sem pameten, ker sem znanstvenik, ker jaz pa sem nekdo… kdo – tak, ki laže in potvarja podatke – dokazano… kart je povedal o podatkih o umrlih za gripo je konkretna laž… iz ust človeka ki se ima za znanstvenika lepo prosim no… saj še ostale zdravnike zaničuje… tukaj tui pa dam link izjav povedanega s strani zdravnika z imenom in priimkom – če hočeš znanstvenika in strokovnjaka
https://m.planet-lepote.com/dr-vladimir-pirnat-diagnoza-covid-na-osnovi-pcr-testa-je-strokovna-napaka/

pa se zamisli nad seboj in temi, ki počenjajo take stvari.
Kobnec koncev če hočeš še to – kakšen je to znanstvenik in strokovnjak za zdravje, ki zasmehuje in zaničuje človeka zaradi njegove telovadbe in zdrav način življenja – konec koncev je ta ključ do dobrega im. sistema – to bi moral ta strokovnjak vedeti, ne pa da zasmehuje nekoga, ki telovadi in se giba…
[/quote]
Pač politično motiviran dohtar.
Mafijska politika je prejela milijarde, katere zdaj troši za uveljavitev svoje diktature.

https://www.youtube.com/watch?v=FPUPLTfyY2U

https://www.youtube.com/watch?v=RlnR4lSai-I

Koliko je to, kar počne Potrč, zdravo življenje, no, o tem bi se dalo debatirat. Sploh pa Pretnar ni rekel, kar je rekel, zato ker bi imel kaj proti telovadbi, ampak zato, ker se Potrč ne drži tistega, na kar se spozna, ampak razpreda o stvareh, o katerih nima pojma. In ker je kao nekakšen “influencer”, ker ga, ne razumem sicer, zakaj, ljudje poslušajo, bi se moral toliko bolj zavedati svoje odgovornosti.
[/quote]

Vsi “strokovnjaki”, ki solijo pamet prek videov in so brez osnovne med. izobrazbe, imajo skupen problem – padec prihodkov zaradi ukrepov. Verjamem, da jim ni lahko in da se kot ovce zatekajo k teorijam zarote (za katere vemo, komu so namenjene in kdo se z njimi hrani), vendar njihova neumnost ni opravičilo za zmedo, ki jo načrtno povzročajo. Konec koncev bodo odgovorni za nepotrebne okužbe in smrti, ki prihajajo.

New Report

Close