Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko vas spi ločeno?

Koliko vas spi ločeno?

Po pravici, prosim in kaj je razlog. Berem, da nas je čedalje več takih, no, nama ustreza, vsak ima svoj mir, gre spat kadar se mu zahoče, drugi ga ne prebuja s smrčanjem in premetavanjem, jaz želim spati na mrzlem, mož na toplem.
Spolnost pač prakticirava drugače, čez dan, ko otrok ni, ali se znajdeva drugače.
Pa vi?

Tudi midva, zaradi smrčanja. Prakticirava že ca. 10 let, pa nimava kakšnih zakonskih težav zaradi tega 🙂

Ne pride v poštev. Ko bova spala ločeno bo to znak za alarm.

nova
Uredništvo priporoča

Vse razumem in če vam tako ustreza, super. Jaz pa ravno to najbolj pogrešam. Da se zvečer uležem zraven svojega moškega, se stisnem v njegov objem in šele ko imam res za zaspat, se obrnem ali usmilim njegove roke 😅😊. Pa da se zjutraj zbudiš kakšno minuto prej in ga opazuješ med spanjem… ko ima še tisto meglico okoli oči. A ni to nekaj najlepšega v partnerstvu? Te malenkosti, ki ti pomenijo vse.

Jaz že dolgo spim v garaži. Ker moja ponoči tako smrči, da je nemogoče spati zraven nje.

Če spim zraven njega ne spim NIČ.
Seksava normalno 3-4x tedensko.
Skupaj sva 15 let.

Mene dolgo časa smrčanje sploh ni motilo, potem sem bila skupaj s fantom, ki sprva ni smrčal, nato je začel in še zveza je bila že tako zanič in vsakič, ko sva spala skupaj v isti postelji, nisem spala dobesedno celo noč. Če sva bila več dni skupaj, nisem spala več noči zaporedoma:((( Nato sva se razšla in sedaj imam ogromno intoleranco na smrčanje, ne vem, kaj narediti, ker ne samo, da se zbudim, če kdo zraven smrči, tudi če smrči v sosednji sobi, se zbudim in ne morem več spati 🙁
Tako me je prav strah, kako bo, ko bo v mojem življenju nov moški, ker bi res rada spala v skupni postalji, a očitno to ne bo mogoče, ker je velika verjetnost, da bo smrčal in jaz cele noči ne bom zatisnila očesa.

Nabolj zanimivo je, da me moti samo ta zvok in noben drug. So obnavljali blok in že navsezgodaj ropotali, razbijali po stenah, a mene je to uspavalo, ne budilo. Smrčanje pa… :((((

delajo čudeže

Zakaj pa? Zakaj ne bi bilo udobno, če je lahko? Kaj je narobe s tem, da spita ločeno, če je drugače odnos ok, spolnost ok ? Res ne razumem. Tudi moj kolega dela paniko okrog tega, njemu se celo čudno zdi, če imata zakonca vsak svojo odejo in ne ene skupne.

Sem tekom lajfa spoznala nekaj takih parov-ekonomski odnos.
Ni šans da živim z moškim, s katerim ne bi hotela tudi delit postelje. Če smrči imaš čepke v ušesih oziroma ga s hrbta prevališ na bok, se stisneš k njemu in zaspiš nazaj.


Ne, pa jih ne:). Če ti smrči zraven glave, noben zamašek ne pomaga. Pa še, vsaj meni osebno, je zelo zoprn občutek imeti zamaške v ušesih.
Drugače pa midva načeloma ne spiva ločeno, ampak, ker je v hiši dovolj sob in postelj, jaz vsake toliko časa pop…in se ponoči preselim.


Ne, pa jih ne:). Če ti smrči zraven glave, noben zamašek ne pomaga. Pa še, vsaj meni osebno, je zelo zoprn občutek imeti zamaške v ušesih.
Drugače pa midva načeloma ne spiva ločeno, ampak, ker je v hiši dovolj sob in postelj, jaz vsake toliko časa pop…in se ponoči preselim.
[/quote]

No, kakor za koga 😉. Zame jih! Potem, ko sem se ne vem koliko let mučila zaradi smrčanja (za povrh imam še zelo rahel spanec, pa še zelo malo spim) je mož nekoč z letala prinesel zamaške in – ljubezen na prvi poizkus 😄. Imam jih že več kot 10 let, sicer slišim smrčanje (tudi budilko zjutraj, recimo) a je bolj kot neko nemoteče mrmranje. Res pa se jih je potrebno navaditi. Drugi stranski učinek: od njih sem odvisna, tudi ko smrčača ni, jim moram imeti, sicer ne spim.

Ločene spalnice? Zakaj pa ne? Nobene veze z ljubeznijo, vsaj zame ne!

Jaz bi pa samo vecjo posteljo, tam 220cm sirine, da mu lahko pobegnem lepo na svojo polovico in da ne spi na meni. Za to, ko mora na nekomu spat, bi mu poturila napihljivo Ancko in pri sirini 220,bi bilo menda dovolj prostora za vse nas tri.

Smrcanje me ne moti, ce prej zaspim in na sreco nimam tezav s tem.

Finance morajo biti skupne se vedno bere tu gor…drugače nekaj ne štima. A ločene spalnice so pa ok?

Zakaj pa? Zakaj ne bi bilo udobno, če je lahko? Kaj je narobe s tem, da spita ločeno, če je drugače odnos ok, spolnost ok ? Res ne razumem. Tudi moj kolega dela paniko okrog tega, njemu se celo čudno zdi, če imata zakonca vsak svojo odejo in ne ene skupne.
[/quote]

za ostalo ne vsaj po mojem mnenju je spanje v spalnici skupaj must- za ostale kakor jim paše…
ampak oddejo pa želim svojo sicer ne bom spala nič. Vsak svoja oddeja je tudi must…

Če bi smrčala, bi jo takoj poteral v sobo za goste, ne glede na finance. 😉

https://www.lekarnar.com/izdelki/ohropax-color-penasti-cepki-za-usesa

Te imam.
Zjutraj ne slišim budilke.
Me mora mož zrukat.

Saj Melania in Trump tud spita v ločenih spalnicah. Pa kaj jima manjka.

Spiva skupaj le bolj malo ur…jaz grem prej spat in prej vstanem. On pride spat sredi noči in rad malo dlje spi zjutraj, sploh če je doma.

Ha ha ha. Tole je pa res zgleden primer. Najbrž si vsi želimo takšnega toplega, spoštljivega in ljubečega odnosa, kot ga imata onadva. LoL

Uf, tvoja baba očitno orenk smrči…

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Dokler se nisem navadila njegovega smrčnja, ki ga sedaj niti slišim več ne, sem ga včasih poslala spat v dnevno ali otroško sobo.

Zadnjih par let spiva ločeno, ker sva oba rada na komot. Jaz rada v postelji dolgo berem, pogledam kakšen video ali poslušam glasbo, meditacijo, pa mi bolj paše brez slušalk, moža pa bi to motilo. On pa včasih v postelji gleda TV, tudi brez slušalk, in bi motilo mene. Včasih kdo kašlja, smrka, tudi smrči, in zakaj bi s temi zvoki motil drugega? Zvečer si dam rada par kapljic eteričnega olja, njemu to ne ustreza. Potem je tu še nočno vstajanje, ki bi lahko zmotilo drugega. Sva pa že dolgo skupaj. Nekateri za vsako ceno vztrajajo skupaj, pa čeprav jamrajo, da jih moti smrčanje, zadah, premikanje, celo higiena, pa bi bila rešitev enostavna.


A potem imate tudi dnevno sobo loceno. En gleda tv, en bere.
In loceno kuhinjo? En je ribe ki drugemu smrdijo?
Pa vozite se najbrz na isto lokacijo vsak v svojem avtu. En namrec noter kadi, drugi pa poslusa Plestenjaka….


A potem imate tudi dnevno sobo loceno. En gleda tv, en bere.
In loceno kuhinjo? En je ribe ki drugemu smrdijo?
Pa vozite se najbrz na isto lokacijo vsak v svojem avtu. En namrec noter kadi, drugi pa poslusa Plestenjaka….
[/quote]

V dnevni sobi dejansko imamo dva dela; en je bolj odmaknjen, primernejši za branje, v drugem delu TV. V kuhinji in avtu pa ne preživimo toliko časa kot v spalnici in tam bi se že dalo potrpeti, oziroma s Plestenjakom bi šlo, s kajenjem pa sploh ne :).

New Report

Close