Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Plačevanje odvoza smeti, voda,… (komunala)

Plačevanje odvoza smeti, voda,… (komunala)

Živjo, sigurno bi kdo znal pomagat:

Če se začasno prijaviš na naslovu B, in tu dejansko živiš; stalni naslov imaš pa na naslovu A – ali ti komunalno podjetje upošteva Prijavo o začasnem prebivališču kot zadosten dokaz, da prenehajo zaračunavati storitve na A in ti jih zaračunavajo samo na B?

Druga stvar, ki je tu bolj delikatna, pa je: na A dejansko živi nekdo, a ni prijavljen – je pa prijavljen drugje in drugje plačuje te stroške. It’s complicated. Če torej brišeš sebe kot uporabnika storitev na A, potemtakem ”uradno” nikogar ni tam. Laufa pa voda, če drugega ne. Ima kdo kakšne izkušnje?

Prosim, samo če veste oz. ste imeli podoben primer. Ne teh ”imam 5 minut cajta, pa ji bom pametovala, zakaj to pa a hoče goljufat itd.” – ne rabim, hvala. Gre se bolj za to, da imam jaz urejeno. Vendar tisti na A pa bo lahko v težavah. Ali pač ne? Hvala vnaprej.

odvisno od tega, kako ima to urejeno komunala vaše občine. tam vprašaj.

Glej tistih 5€ bosta pa že stisnila za smeti in vodo, mene na vikendu nič ne vrprašajo si ali nisi, smeti in voda vsak mesec, pa Htv za 5 mesecev čeprav sem bil dol samo 14 dni vsega skupaj…ž Nobenga ne briga nič , davaj, davaj…

nova
Uredništvo priporoča

Malo premisli kaj plačuješ komunali, kaj upravniku, ali živiš v stanovanju, ali v lastni hiši. Saj imaš kakšen račun, mar ne.

Če živiš v hiši se plačujejo smeti po velikosti kant in porabi vode po števcu. Če živiš v stanovanju se plačujejo smeti in voda po številu prijavljenih ljudi in živali. V primeru števcev se voda plačuje po števcih.

Je pa tako, da upravnik vedno zaračuna vsaj eno osebo, tudi, če nihče ne živi v stanovanju.

tudi meni ni jasno..
ČE IMAŠ 2 HIŠI-HIŠO,KJER SI PRIJAVLJEN IN VIKEND KJER PREZIVLJAŠ VIKENDE.
MORAŠ PLAČEVATI NA DVEH KONCIH?


Koliko imaš vodovodnih priključkov, toliko plačaš.

samo v primeru, kjer se komunalščina plačuje glede na število oseb, je to ponekod možno, da se odštejejo osebe, ki dejansko živijo nekje drugje.
recimo, da nimajo števcev za vodo.

v vsakem primeru pa mora biti prijavljena vsaj ena oseba, oziroma, se plačujejo stroški najmanj za eno osebo.


Ne bo, komunalni prispevki niso le voda, ampak tudi odpadki. Zato je pomembno koliko oseb je pisanih, ker se količine zaračunavajo po osebi.


Tudi če nisi prijavljen, pa imaš aktiven vodni priključek, plačaš. Al kaj zdaj novega izumljate?


Ne bo, komunalni prispevki niso le voda, ampak tudi odpadki. Zato je pomembno koliko oseb je pisanih, ker se količine zaračunavajo po osebi.
[/quote]
kje vidiš, da pišem samo o vodi?
in ni nujno, da se smeti obračunavajo po osebah. mi plačujemo odvoz smeti glede na prostornino kante, in glede na celoten odvoz smeti v mesecu v občini, ne pa števila oseb. večjo kanto, kot imaš naročeno, več smeti, kot se v mesecu pobere, več plačaš odvoza smeti.


Tudi če nisi prijavljen, pa imaš aktiven vodni priključek, plačaš. Al kaj zdaj novega izumljate?
[/quote]
česa v stavku

” v vsakem primeru pa mora biti prijavljena vsaj ena oseba, oziroma, se plačujejo stroški najmanj za eno osebo.” ne razumeš???


česa v stavku

” v vsakem primeru pa mora biti prijavljena vsaj ena oseba, oziroma, se plačujejo stroški najmanj za eno osebo.” ne razumeš???
[/quote]
Ne, ker nikjer nimaš zastonj, če imaš aktiven vodovodni priključek. Plačaš tako za vikend, kot za hišo če imaš kje drugje in nisi prijavljen na tem naslovu.


kje vidiš, da pišem samo o vodi?
in ni nujno, da se smeti obračunavajo po osebah. mi plačujemo odvoz smeti glede na prostornino kante, in glede na celoten odvoz smeti v mesecu v občini, ne pa števila oseb. večjo kanto, kot imaš naročeno, več smeti, kot se v mesecu pobere, več plačaš odvoza smeti.
[/quote]

Mater si zabito. Velikost kante imaš pa določeno glede na število oseb. Pa res večina ne razume čisto preprostih reči?

Mater si zabito. Velikost kante imaš pa določeno glede na število oseb. Pa res večina ne razume čisto preprostih reči?
[/quote]

Gospod, lahko bi bili malo bolj spoštljivi. Pri naši Komunali si lahko velikost kant za mešane, bio in embalažo izberemo sami.

Gospod, lahko bi bili malo bolj spoštljivi. Pri naši Komunali si lahko velikost kant za mešane, bio in embalažo izberemo sami.
[/quote]
Pri vaši komunali, ja. 😁

Mater si zabito. Velikost kante imaš pa določeno glede na število oseb. Pa res večina ne razume čisto preprostih reči?
[/quote]

o tem kdo je zabit, ne bi
velikost kante si pa lahko v občini moje prve nepremičnine izbereš. na voljo imam 60 in 120 litrsko posodo in višja posoda pomeni tudi višji strošek; v drugi občini, kjer imam drugo nepremičnino, pa so kante univerzalne velikosti za vse individualne hiše, ne glede na to, koliko oseb je prijavljenih. mesečno se plača akontacija, polletno se dela poračun, glede na tonažo vseh pobranih smeti v občini, cena je določena na kg pobranih mešanih odpadkov.

ti resno misliš, da cel svet dela točno tako, kot v vaši zabačeni občini??? vaši komunali se pač ne da resno lotit zadeve in so določili pavšal.

o tem kdo je zabit, ne bi
velikost kante si pa lahko v občini moje prve nepremičnine izbereš. na voljo imam 60 in 120 litrsko posodo in višja posoda pomeni tudi višji strošek; v drugi občini, kjer imam drugo nepremičnino, pa so kante univerzalne velikosti za vse individualne hiše, ne glede na to, koliko oseb je prijavljenih. mesečno se plača akontacija, polletno se dela poračun, glede na tonažo vseh pobranih smeti v občini, cena je določena na kg pobranih mešanih odpadkov.

ti resno misliš, da cel svet dela točno tako, kot v vaši zabačeni občini??? vaši komunali se pač ne da resno lotit zadeve in so določili pavšal.
[/quote]
Nehaj kvasit.


Nehaj kvasit.
[/quote]
ti si tisti, ki kvasiš
če vsem osebam zaračunaš enako količino odvoza odpadkov, zakaj bi kdo potem sploh ločeval karkoli? vržeš vse v kanto in odpeljejo.
ampak rabiš veliko kanto.
če pa odpadke ločuješ, ločeno odlagaš papir, embalažo, steklo…., rabiš dosti manjšo kanto.
v tem je ves keč večjih in manjših kant in tega, da lahko izbereš, kaj boš imel. ker prišparaš! seveda pri vas v zabačenih občinah tega še niso pogruntali.


Koliko imaš vodovodnih priključkov, toliko plačaš.
[/quote]
zanima me za smeti.
vodo imamo sami.
oz je nimamo 🙂


ti si tisti, ki kvasiš
če vsem osebam zaračunaš enako količino odvoza odpadkov, zakaj bi kdo potem sploh ločeval karkoli? vržeš vse v kanto in odpeljejo.
ampak rabiš veliko kanto.
če pa odpadke ločuješ, ločeno odlagaš papir, embalažo, steklo…., rabiš dosti manjšo kanto.
v tem je ves keč večjih in manjših kant in tega, da lahko izbereš, kaj boš imel. ker prišparaš! seveda pri vas v zabačenih občinah tega še niso pogruntali.
[/quote]


ti si tisti, ki kvasiš
če vsem osebam zaračunaš enako količino odvoza odpadkov, zakaj bi kdo potem sploh ločeval karkoli? vržeš vse v kanto in odpeljejo.
ampak rabiš veliko kanto.
če pa odpadke ločuješ, ločeno odlagaš papir, embalažo, steklo…., rabiš dosti manjšo kanto.
v tem je ves keč večjih in manjših kant in tega, da lahko izbereš, kaj boš imel. ker prišparaš! seveda pri vas v zabačenih občinah tega še niso pogruntali.
[/quote]

Nehaj no. Ali se obračuna po oosebah ali po kanti, katere velikost je določena na število oseb. Ločevat moraš pa zato, ker je tako predpisano. Vedno je lahko nadzor pri odvozu, preverijo vsebino in napišejo globo.

Človek ne more verjet kaka teleta ste, da čisto ničesar ne veste.


zanima me za smeti.
vodo imamo sami.
oz je nimamo 🙂
[/quote]
Ne vem, če imaš vodo, ti hočejo še smeti zraven računat. Vodo pa tudi če imate sami, neke prispevke in kontrole moraš plačat, ne?

Vem, da ko sem kupil hišo, somi hoteli še smeti zraven vode računat, so rekli da ne morejo drugače. Sem pač šel na komunalo in jim obrazložil, da bodo se morali potrudit in samo za vodo izstavit račun, ker ne bom na dveh mestih v isti občini plačeval za smeti, saj nas ni davkrat več v familji, kot nas je bilo. In so zrihtal.

Nehaj no. Ali se obračuna po oosebah ali po kanti, katere velikost je določena na število oseb. Ločevat moraš pa zato, ker je tako predpisano. Vedno je lahko nadzor pri odvozu, preverijo vsebino in napišejo globo.

Človek ne more verjet kaka teleta ste, da čisto ničesar ne veste.
[/quote]
pol mi pa povej, kako je možno, da sem dobila dva otroka, obračun za smeti pa se ni spremenil? velikost kante je ista? da ima cela ulica isto velikost kante, ne glede na to, ali jih je v hiši 6, ali 2, račun pa je specificiran na volumen kante in na ceno na kg pobranih odpadkov.

ali kako je možno, da tašča, ki stanuje v hiši s tremi gospodinjstvi:
v prvem gospodinjstvu ena oseba, ima veliko kanto 120 litrsko, plačuje 5 eur na odvoz, oziroma 10 eur na mesec
v drugem gospodinjstvu tašča in tast, naročeno imata malo kanto 60L, plačujeta 2,5 EUR na odvoz ali 5 EUR na mesec

v tretjem gospodinjstvu, 2 osebi, naročena velika kanta 120 l, plačujejo 5 EUR na odvoz ali 10 EUR na mesec?

globa je, če v specializirane kante mečeš napačne stvari. v kanto z mešanimi odpadki pa lahko vržeš koliko embalaže hočeš, pa te ne morejo oglobiti zaradi tega.


pol mi pa povej, kako je možno, da sem dobila dva otroka, obračun za smeti pa se ni spremenil? velikost kante je ista? da ima cela ulica isto velikost kante, ne glede na to, ali jih je v hiši 6, ali 2, račun pa je specificiran na volumen kante in na ceno na kg pobranih odpadkov.

ali kako je možno, da tašča, ki stanuje v hiši s tremi gospodinjstvi:
v prvem gospodinjstvu ena oseba, ima veliko kanto 120 litrsko, plačuje 5 eur na odvoz, oziroma 10 eur na mesec
v drugem gospodinjstvu tašča in tast, naročeno imata malo kanto 60L, plačujeta 2,5 EUR na odvoz ali 5 EUR na mesec

v tretjem gospodinjstvu, 2 osebi, naročena velika kanta 120 l, plačujejo 5 EUR na odvoz ali 10 EUR na mesec?

globa je, če v specializirane kante mečeš napačne stvari. v kanto z mešanimi odpadki pa lahko vržeš koliko embalaže hočeš, pa te ne morejo oglobiti zaradi tega.
[/quote]
Zdaj pa lepo prilepi način obračunavanja od svoje komunale, ki je zagotovo objvaljen na spletu. Dvomim, da obsatja komuanla v Sloveniji, ki bi obračuanla enako za enega ali deset ljudi. Pa si čisto znorelo, ne razumeš pa nič od preprosto napisanega.


Ne vem, če imaš vodo, ti hočejo še smeti zraven računat. Vodo pa tudi če imate sami, neke prispevke in kontrole moraš plačat, ne?

Vem, da ko sem kupil hišo, somi hoteli še smeti zraven vode računat, so rekli da ne morejo drugače. Sem pač šel na komunalo in jim obrazložil, da bodo se morali potrudit in samo za vodo izstavit račun, ker ne bom na dveh mestih v isti občini plačeval za smeti, saj nas ni davkrat več v familji, kot nas je bilo. In so zrihtal.
[/quote]
ja ampak je nek minimalni znesek-par evrov na leto.(pozimi itak zmrzne)
smeti pa nimamo .ampak če bi bil kdo prijavljen tam-tudi če samo začasno bi pa mogli.
se mi zdi pa čist mem da moraš plačevati,če si prijavljen tudi če samo začasno.
ne vem zakaj bi mogel dvakrat plačevati če iz ene lokacije lahko pelješ smeti na drugo.
ker 10 evrov za smeti ni malo.sploh če jih niti nimaš…(papir,kartoni se pokuri,hrana gre na kompost)

New Report

Close