Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek progresivna očala

progresivna očala

Pozdravljeni,
pri pregledu so mi zaradi let (skoraj 60) in dioptrije ( minus 4 in plus dva) svetovali progresivna očala. Običajno nosim leče (+ in -), očala poredko.
Bojim se, da se na ta očala ne bi navadila, ker sem slišala, da se ni enostavno privadit na način gledanja.
Kake so vaše izkušnje? Bi se jih lahko navadila, če jih nosim poredko?
Ker je cena visoka, ne bi rada metala denarja vstran seveda.
jana

izkušnja mojega moža: privadil se jih je v približno dveh mesecih. Do takrat pa slaba volja, nezadovoljstvo……. zaradi njega sem jaz odlašala z nakupom…..potem pa so mi šla dvoja očala že močno na živce in sem šla po progresivna očala

moja izkušnja: čas privajanja – pet minut, kot bi se mi odprl nov svet . Slaba stran pri meni je, da se mi je po dveh letih spet spremenila dioptrija (pravzaprav obe) – in imam spet nova očala (draga kot žafran). Sem pa precej mlajša od tebe in z višjo dioptrijo.

še to
obstajajo tudi progresivne leče, morda najprej poiskusi z njimi

Jaz leč ne nosim, ampak menim, da je glede prilagoditve nekaj podobnega kot očala.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala, leče multifokalne (kombinirane) tako nosim, samo pride kak dan, ko jih ne prenesem ali pa imam preutrujene oči.
Torej, poskusit velja? Jaz imam dioptrijo že desetletje stalno in upam, da bodo očala potem trajala vsaj nekaj let.

Izkušnja našega mulca – navadil s ejih je v roku par dni in strašno so mu všeč.

Sem tvojih let.
Leta in leta sem nosila leče.
Potem par let očala.Progresivna.Brez težav.Sem pa imela Zeissova stekla, so bila ravno v akciji in mi jih je optičarka svetovala.Res so bila super.Poleg tega sem imela še foto stekla, ker se mi je na soncu bleščalo.Z očali sem bila izredno zadovoljna!
Pred petimi leti sem odšla na lasersko operacijo.
Od takrat na daleč zelo dobro vidim, vozim avto.Tudi blešči se mi nič več.
Za branje pa imam očala -1, 5.
Kar se oči tiče in očal, imam problem rešen.
Priporočam!

Še to…ko pišeš, da bi očala nosila poredko:
Oko se navadi na lečo, ki je na očesu.In ko odstraniš leče, bi morala biti nekaj časa brez leč (vsaj 1 dan ali 2 dni)…Ker ko daš gor očala, se spremeni pogled oči…ali kako bi to razložila:
Oko se dosti lažje navadi na očala, če ne menjavaš leč in očal.
Tudi če boš šla na pregled za očala, ti bodo naročili, da prej par dni NE nosiš leč.Da se oko stabilizira in se pripravi na drugačno vrsto pripomočka.

New Report

Close