Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dejan Pirtovšek Ustna medicina – dokaz o zanič ortodontskem zdravljenju

Dejan Pirtovšek Ustna medicina – dokaz o zanič ortodontskem zdravljenju

Spodaj prilagam slike (prej – potem), kaj vam lahko zanič ortodont naredi z vašimi zobmi. V primeru, da je kdo imel namen iti ja.
[img]http://shrani.si/f/2S/8y/2Usr1zTE/1.jpg[/img]
[img]http://shrani.si/f/1c/T6/3LHBNZJI/2.jpg[/img]

Zaradi česa pa si imel v štartu sploh aparat? Kaj je bilo treba uredit – razmik med enicama?

Saj če je tista brez aparata “prej” z velikim razmakom med enicama”, je čisto OK že na tisti, ko imaš gor aparat, pa sta enici že bolj skupaj…. Kaj je torej problem?

A je prva slika brez aparata po nošenju, ali kako?

Pa dobronameren nasvet: daj si zalit s sposebnimi zalivkami razgaljene vratove zob. Bo tako funkcionalno in estetsko dosti bolje.

Pa omenjenega ortodonta ne poznam, da ne bo pomote.

Huh, si ne predstavljam, da mene nekdo tu objavi s polnim imenom in priimkom in razkazuje vesoljnemu svetu moje delo! Pa če je dobro ali slabo narejeno. Problem se rešuje iz oči v oči z vpletenimi, ne pa z vesoljno Slovenijo. Se boš ti, pacient, tudi podpisal z imenom in priimkom? Sicer pa verjetno ortodont sam po sliki ve kdo si

nova
Uredništvo priporoča

Jaz tudi ne vem, kaj točno je mišljeno. Zgoraj je najbolj viden razmak med enicama, spodaj pa večja porumenelost zob.

Kje pa je problem saj so moji zobje? Nic narobe s tem 😉

zdravniki – zobozdravniki sami na svojih spletnih straneh objavljajo slike lastnega dela – kot referenco da pokažejo stranki kako delajo, kako estetski so, itd. stranke katerih zobovje je prikazano prej-potem tako poprosijo za pisno dovoljenje sploh za slikanje in tudi za objavo – čeprav je objavljeno samo zobovje brez prepoznavnosti pacienta.
torej zdravniki sami pod svojim imenom na sp. straneh lastnih ordinacij objavljajo slike prej in potem… kaj torej je naredil pacient narobe, sploh, če je slikal svoje zobe?

Ja glej tisti, ki dela korektno in strokovno se nima česa bati, je lahko še hvaležen javne objave in pohvale… tisti, ki pa slabo, pa vsak pacient ima pravico povedati sam zase in lastno sliko objavljati in povedati kdo je to naredil. Čist legitimno.

zdravniki – zobozdravniki sami na svojih spletnih straneh objavljajo slike lastnega dela – kot referenco da pokažejo stranki kako delajo, kako estetski so, itd. stranke katerih zobovje je prikazano prej-potem tako poprosijo za pisno dovoljenje sploh za slikanje in tudi za objavo – čeprav je objavljeno samo zobovje brez prepoznavnosti pacienta.
torej zdravniki sami pod svojim imenom na sp. straneh lastnih ordinacij objavljajo slike prej in potem… kaj torej je naredil pacient narobe, sploh, če je slikal svoje zobe?

Ja glej tisti, ki dela korektno in strokovno se nima česa bati, je lahko še hvaležen javne objave in pohvale… tisti, ki pa slabo, pa vsak pacient ima pravico povedati sam zase in lastno sliko objavljati in povedati kdo je to naredil. Čist legitimno.
[/quote]

Tocno tako 🙂

In v čem je problem? Higieni?

Te moti zaradi oblog? To si verjetno sam kriv in zdaj ti jih ne more zobar spucat, dokler imaš aparat. Po končanem zdravljenju ti speska in spolira zobe. Te ni nič kregal zaradi higiene? Ker obloge se naredijo zaradi pomanjkljive higiene. Nabaviti moraš posebne ščetke, da lepo očistiš okrog zvezdic.
Jaz nisem imela oblog.
Drugega problema ne vidim. Prav tako ne vem, zakaj si se sploh odločil za aparat? Imaš tudi izrazit nadugriz ali kaj?

Poglej resolucijo barve, spodnja slika je cela bolj rumena in temna.

Sicer pa, kolikor poznam stomatologijo, je pri odraslih s slabim zobovjem najprej potrebno narediti sanacijo obstoječega stanja tako, da pozdravijo/sanirajo odstopanje dlesni, počistijo kamen, populijo odvečne zobe (kadar je potrebno), skratka, dajo aparat na popolnoma zdravo zobovje, tole kar je tukaj gor pa je vse skupaj zelo ubogo – pa ne zaradi aparata, ampak zaradi slabega stanja zob.
Aparat namreč razmaje zobe, jih vleče sem in tja, dlesni so občutljive in VSAKRŠNA bolezen, vključno s kariesem, kamnom, slabimi dlesnimi, ki “dovoljujejo” vdor bakterij h koreninam, je kriminal.

Zato se strinjam, tole je vse skupaj zelo žalostno. K takemu šalabjzu ni pametno hoditi, dela samo za denar, ne skrbi za paciente.

Se ne spoznam, verjetno je problem higiena.

in kot so ti že napisali:
– problem je slaba in nedosledna higiena ob nošnji aparata
– če si kadilec, še toliko bolj
– si verjetno tudi bolj naravno nagnjen k nabiranju zobnega kamna, imaš veliko več kalcija/mineralov v slini in se ti odlaga

Nujno si nabavi ustno vodno prho za medzobne prostore – dela čudeže, tudi ko imaš zobni aparat – prej pa nujno zobozdravnik mora spucat zobni kamen.

Pa ko ti dol sname, ščistit zobni kamen, pobelit zobe, pa kot sem ti že napisala zalit razgaljene vratove – ni zobozdravnik za to kriv, niti zobni aparat, ker imaš res že precejšnje odmikanje dlesni od zobnega vratu – kaj preveč agresivno drneš vsa leta s ščetko ob stiku zoba in dlezni, ali kako-lahko je to tudi od tega -ker ni videt ravno, da bi bila parodontoza?

Čiščenje zobnega in zalivanje vratov -to je samoplačniški strošek ponavadi- te bo stalo nekje med 300-500 eur tole pri nas v Sloveniji, preko meje na rvaškem ( Zagrev in okolica) pa nekje 40-50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj ( zobozdravniško beljenje zob pod nadzorom in zalivanje vratov s posebnimi plombami, v strukturi in barvi zoba , po lastnih izkušnjah).

Pa še to – mene bi malo bolj skrbelo, kaj sta tisti dve “črni piki” na dlesni in sluznici levo spodaj – pod zobmi 3-5 na spodnji levi čeljusti…. So ti povedali, kaj je to?

Pa res…. Na zgornji sliki se vidita piki. Kaj imaš to?
WTF

Pa še to – mene bi malo bolj skrbelo, kaj sta tisti dve “črni piki” na dlesni in sluznici levo spodaj – pod zobmi 3-5 na spodnji levi čeljusti…. So ti povedali, kaj je to?
[/quote]

Ni znal povedati kaj je to. Drugace zabarvanost in obraba zob je razlog dolgotrajne nosnje aparata ker tole kar zgoraj vidite je pacal skoraj 4 leta dokler mi ni pocil film. So pa tudi zvezdice narobe nalimane zakar je tudi ugriz sfaljen in mi sedaj poka v celjustnem sklepu.

Ni znal povedati kaj je to. Drugace zabarvanost in obraba zob je razlog dolgotrajne nosnje aparata ker tole kar zgoraj vidite je pacal skoraj 4 leta dokler mi ni pocil film. So pa tudi zvezdice narobe nalimane zakar je tudi ugriz sfaljen in mi sedaj poka v celjustnem sklepu.
[/quote]

Povej lepo prosim samo zakaj imaš ti aparat? Na prvi sliki je (za moje laične pojme) popoln nasmeh. Res me zanima.

tudi meni so na prvi sliki zelo v redu zobje, ko bi vsaj jaz imela take, ne bi niti taknila zobnega aparata. Tisti presledek vmes med enkama je pa prav simpatičen.

Zelel sem si pac zapreti presledek med enkama. Pri dobrem ortodontu bi to vzelo par mesecev ta pa se je ocitno odlicu ta lep nasmeh deformirat

Zelel sem si pac zapreti presledek med enkama. Pri dobrem ortodontu bi to vzelo par mesecev ta pa se je ocitno odlicu ta lep nasmeh deformirat
[/quote]
Staremu dedcu v parih mescih ne rešiš presledka, to bi lahko vedel. Še otroku ne. Ko aparat snamejo, se zadeva vrne v prvotno stanje. Potem dobiš žičko zadaj, ki se ne vidi. Ostane pa do smrti.


Staremu dedcu v parih mescih ne rešiš presledka, to bi lahko vedel. Še otroku ne. Ko aparat snamejo, se zadeva vrne v prvotno stanje. Potem dobiš žičko zadaj, ki se ne vidi. Ostane pa do smrti.
[/quote]

Nisem star dedec in najdi mi ortodonta ki bi to pacal 4 leta pa se ti bo smeju v glavo. Glede zicke pa vem je nemoteca in neopazna 🙂

Ni znal povedati kaj je to. Drugace zabarvanost in obraba zob je razlog dolgotrajne nosnje aparata ker tole kar zgoraj vidite je pacal skoraj 4 leta dokler mi ni pocil film. So pa tudi zvezdice narobe nalimane zakar je tudi ugriz sfaljen in mi sedaj poka v celjustnem sklepu.
[/quote]

4 leta? Veš kakšne nepravilnosti sem imela jaz pa je bilo urejeno v 2 letih.
Ne mi rečt, da si vsak obisk plačal posebej?
Jaz sem imela za celotno sanacijo ceno 2800 ne glede na to, kako dolgo traja.

4 leta? Veš kakšne nepravilnosti sem imela jaz pa je bilo urejeno v 2 letih.
Ne mi rečt, da si vsak obisk plačal posebej?
Jaz sem imela za celotno sanacijo ceno 2800 ne glede na to, kako dolgo traja.
[/quote]

Placal sem mu priblizno 5000€, sedaj pa se novega ortodonta, ki se trudi resiti tole kolikor se da

Povej lepo prosim samo zakaj imaš ti aparat? Na prvi sliki je (za moje laične pojme) popoln nasmeh. Res me zanima.
[/quote]

Hvala ☺️

Če res še vedno ne veš, kaj sta tisti dve “črni piki” levo spodaj – pojdi po drugo mnenje, če tvoj osebni zobozdravnik ( ne ortodnt) ne prepozna in ti ni povedal, kaj je to… Dpremembe na ustni sluznici je treba redno spremljati – sploh, če si kadilec.

Sicer pa, tako dveh lepi enic v ustih moškega nisem že dolgo videla – sploh pri tvojih letih – lepe oblike, nepoškodovani spodaj. Škoda, da si se odločil za aparat ( sploh pa spodnja čeljudt, ni bilo nobene potrebe).

Prej je potrebna sanacija razgaljenih vratov in redno beljenje zob/čiščenje zobnega kamna, pa ustrezna ustna higiena. Ker očitno je tvoja sklenina genetsko nagnjena k takemu rumenenju ( če seveda dodatno ne pomaga nikotin).

Pa bo nasmeh tip top.

hvala ☺️ Saj me kar srce zaboli ko vidim kako lepe zobe sem imel in kaj je naredil iz njih. Zato sem se tudi odlocil da slike pokazem. Ortodont je tudi v pravnem postopku. Hvala za nasvet 🙂

New Report

Close