Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženske, ki ste res suhice in 40+, si upate priznati, da sladkorja ne zaužijete niti grižljaja? Če pa ga že..

Ženske, ki ste res suhice in 40+, si upate priznati, da sladkorja ne zaužijete niti grižljaja? Če pa ga že..

Če pa ga že zaužijete, potem takoj pokurite odvečne kalorije z gibanjem ali pa se odpoveste glavnemu obroku ali pa ga zelo zelo zmanjšate. Govorim o res suhih ženskah. Pa po pravici povejte. :))

Motena, ki uničuje svoje zdravje s prehranjevalnim ekstremizmom, se ni zmožna videt, da je kaj narobe z njo, tudi ko prisatne v bolnišnici ne. Hodeče kosti bodo še vedno kokodakale, da morajo shujšat.

Sploh ne drži. Vsaj zame ne. Jem popolnoma vse, sladkarij še preveč. Navadila sem se pa na majhne količine hrane, nikoli nisem tako sita, da ne bi mogla spraviti niti grižljaja več vase. Ni bilo pa vedno tako; v poznih najstniških letih sem bila kar konkretna, poizkušala vse možne diete, pri meni se je obneslo to, da sem prepolovila porcije. In mi ta količina po 30 letih še povsem zadostuje.

Ta je recimo ena od teh, ki so znane in je v medijih, množica prfliknjenk pa ni v medijih, crkujejo pa povsem enako zaradi bolne betice in jim ni pomoči.

https://imgur.com/8XwIdTe

Sicer ne gre zame, jaz moram pazit, a imam prijateljico, stara 50, visoka, vitka, ne samo, da poje ogromno sladkega, tudi vsega drugega poje veliko. Velikokrat skupaj jemo, ker se precej družimo in včasih se sprašujem, kako sploh spravi take količine vase. Šport? Španska vas. Torej kako? Pač dobri geni. Je sestra ista, njena mama tudi. Vsake toliko se očitno najde tudi kaka srečnica. Jaz pa priznam, če jem sladko (ali kako drugo močno kalorično hrano), se potem dam malce nazaj pri drugih stvareh. Ne pretiravam, a malce že popazim.

Zakaj vedno omenjate “dobre gene”, to, da se nekdo ne more zrediti, ni v naravi prav nič pozitivnega.

Eno je pretirana suhost in bi takemu morda prišla prav kakšna kila in bi se človek celo rad zredil. Drugo je pa zdrava vitkost in v slednjem težje razumem, zakaj bi si kdo želel rediti?
Sama sem vitka. V enem obroku ne morem pojesti vsaj dvakrat na dan toliko, kot ene pišejo tu, samo kaj so imeli za kosilo., predjed, glavno jed in še sladico. Torej jem po manjših obrokih, npr. meso, krompir, čez dve uri, ko se vleže, pa pol banje sladoleda. Kar avtorico zanima. Zajtrkujem tudi. Vmesna malica je sadje. In ne športam, veliko pa noge uporabljam in ne liftov, avtobusov, razen za službo, ki je oddaljena 25 km.
Ko sem bila aktivna športnica, sem pojedla dvakrat več, ker sem temu primerno tudi pokurila. Jem, ko sem lačna in se nikoli ne nabašem toliko, da pol tud dihat ne morem, kot omenja ena. In pri nas v familiji tudi nihče ni bil debel.
Ekstremna suhost ali ekstremna debelost pa nikdar nista bili zdravi. In tu ne gre za gene, ampak motnjo.

Iz mojih izkusenj: veliko je odvisno od same postave; ce si majhne sorte (jaz sem), ze samo po sebi pomeni, da se vsak doveceen kg bistveno hitreje pozna, ce se pa odvecne kalorije nalozijo še na dele telesa, kjer jih res ne rabis, je pa še toliko bolj vidno (asimetrija) ;)..
Nobeno športanje v smislu, da pa sedaj lahko konkretno vec dnevno konzumiram, ne sklesti viška (ok, ce bi vsak dan na triglav maširala…)

Jem samo, ko sem lacna, zato nimam viska kg, sicer bi bila ‘buhteljcek’, izjema so seveda mesecni cilki: v tistih parih dneh ‘mlatim’ vse živo, a še dobro da ni ta ko z apaetitom vsak dan … Ze veckrat rekla: si ne.predstavljam, kako je tistim, ki imajo dnevno non-stop lačni obcutek, kljub konkretnim obrokom …

Seveda ne.

Zmerno vse. Nimam hrane, ki bi ji določala prekletstvo ne glede na to, kako mediji trenutno norijo, da je strup. Tudi, ko so težili s strupenim mlekom in maščobo, se me ni prijelo. Verjamem pa v zmernost. Pa tudi sedim ali ležim ne po cele dneve.

Želiš dokazati, da si, če občasno poješ kaj sladkega, piješ sladek čaj…. nimaš šans, da si suh? Na-a.

Zjutraj rogljiček, ali pa kos kruha z marmelado, potem 1 urni sprehod, normalno kosilo – bolj zelenjavno ponavadi, vmes sadje, 3 koščki čokolade, limonada, veliko pešačenje in veliko spanja. Čisto do sitega se najem mogoče le 3x tedensko, sicer pa sem ves čas na 2/3 lačna in v pogonu..
1 ura sprehoda po gozdu na dan mi prežene kilograme in bolezni stran 🙂

Jaz ti za mojo mamo lahko povem. Stara čez 60, okrog 40 kg, ni videt 60, res dobro zgleda. Skoraj celo mladost kadila, edina razvada, imeli smo neko običajno, urejeno prehrano, tradicionalno slovensko, kuhala babi, nihče ni sicer preveč jedel in nihče nima preveč kg, jaz pa mogoče zdaj kakih 5. Moja mama poje kilo keksov, čokolade, če se bo njej zdelo, tud ponoči. Kak šport. Hodi pa po uro na dan, pa to prej ni. Jaz – treningi profesionalca svoja leta, no saj imam kar v redu postavo, zdaj ko sem pa mal lena postala, so pa kile šle gor. Jem veliko bolj zdravo od mame, ful zelenjave. Nič skoraj oh.

Jaz pazim, moji obroki so skromni, veliko zelenjave, čim manj slabih oh, cukra se izogibam.
Nisem športni tip, zato raje manj jem. Moja večerja je npr narezana paprika, par češnjevih paradajzov in sveže korenje ali druga zelenjava. Brez soli, olja, kisa… Po 6h zvečer ne jem. Skoz imam od 50 do max 52 kg – veselega decembra pridem na 52 :)) , potem pa takoj neham

Sem suh moški, 67 kg, 180 cm, sladkorja pojem kar veliko in tudi OH nasploh, jem pač skupaj malo kalorij, predvsem manj iz maščob. Spet druge dni pa jem več maščob in manj sladkorja. Noben dan pa ne grem kaj dosti nad 2000 kalorij.

beljakovin pojem ene 70 g na dan, to je 280 kcal. Maščob pojem kakšnih 50 g na dan, to je 450 kcal, skupaj 730 kcal, ostalih 1270 kcal pa mi ostane za OH in sladkorje, ni kaj dosti za filozofirat.

jaz sem 43, 53kg na 172cm. Pazim nič, športam ne, se pa v službo vozim s kolesom, cca 3km. Res pa ne maram mastne, ocvrte hrane. Sladkega pojem preveč, sploh zvečer sem sposobna pojest cele zaloge sladkarij. Imam 3 kg več kot v SŠ, ki so mi ostali po nosečnosti.

Sem vitka že od skoz z vidnimi mišicami, jem pa vse kar mi paše (kar ocvrto in rdeče meso ni). Čistega sladkorja ne konzumiram že dolga leta, sladko pa jem, ko mi zapaše. Sem pa človek v gibanju, rada plešem, hodim, kolesarim, plavam, telovadim, z dobro prebavo, gre ob urci ven vsak dan. Ne puščam telesa lačnega niti ga ne prenažiram. Nikoli nisem štela koliko kalorij pojem. Mi je pa smešno ko se oversajz ženske zatikujejo v mene, ker mi je jasno da se le zato, ker si s svojo težo niso všeč…

Nisem zelo suha, sem pa ok, sladkorja sicer sploh ne jem, razen kar ga je v hrani, jem pa pecivo (domače), vanj dam malo sladkorja, tudi v marmelade ga dam pol manj kot recimo moja mama, od sladkega jem še temno čokolado ( čokoholik, ja) in poleti sladoled.
Nobenega bistvenega odpovedovanja, je pa res, da se že leta grem IF in meni paše.

Ampak tole odebeljeno je pa kar beda. :((

Sem suha, pojem veliko stvari, ki so sladkane, npr. kekse, peciva, čokolade, te stvari imajo tudi nekaj maščob in beljakovin. Ne jem pa stvari, ki so 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cuker po makrohranilih… medu ne jem, sladkanih pijač ne pijem, niti čaja niti kave, bonbonov (nekateri so 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cuker). Včasih pijem kakšno colo z umetnimi sladili, ampak ta nima cukra in tudi kalorij skoraj nič.

Eh ni res, sploh ne.. Sem stara 45,suha od nekdaj, jem veliko, pojem vec kot moz, jem tudi sladko seveda, sport bolj tako.. Nic posebnega, obcasno hoja z otroki, kaksna lahka pot, ne vec kot uro..

Lahko ješ cuker BP. Če se znaš ustavit. Če se ne znaš ustavit, ti pa vsaka omejitev prav pride, pri sladkorju, maščobah, beljakovinah, ni važno.

Jem vse. Ničemur se ne odrekam. Mi pa hrana ni tolažilna duda.

Ko gledam vrstnice opazim, da imam takšnih obrokov z veliko maščob in sladkorja manj kot one in da predvsem ne potrebujem tako velikih porcij.

Bistvo je, da suhice pojeste resnično malo. Nekatere ste tako vajene od nekdaj, druge se tega zavestno držite. Nima veze kaj jeste, bolj je važna količina. Sama nisem suha (nikoli bila), pa sem videla pri sodelavki, ki je na kosilu samo malo pobrskala po krožniku (res je pojedla kot en mali otrok) in to je bilo to. Takrat enostavno ni bila več lačna. Ko pa je v začetku mene začela jesti bolj normalno (bila je dejansko lačna), se je zredila. Seveda ima še vedno dobro postavo (je bolj suhe, krakate sorte), ni pa več tista suha suha.
Druga sodelavka (suha) je šla v drugo smer – še bolj je shujšala (prebavne težave zaradi psihe), pa je prav grozno videti tiste prazne skinny hlače. Se je še bolj postarala, ko ji je uplahnel tudi obraz. V glavnem – tiste, ki niste lačne, ostanite pri tem, druge ne pretiravajte, pa bo ok za vse, predvsem pa za vas.

Sem med ta suhimi. Jem vse – 3 Obroki dnevno. Edino za cas kosila med delovnim casom pazim, da se ne prebajem, ker ratam zaspana. Sladko jem, ko mi zapase – z leti mi pase vse manj. Sportam nic.
Menin, da je stvar v genih, ker kolicinsko res veliko pojem. Tudi moji otroci so suhi, pojedo ogromno, pa se jim nikje be pozna.

Imam 52 kg že skoraj 30 let enako. Jem vse, sladkarij kar veliko, pečem peciva, sladoled imam zelo rada, pa tudi čokolado. Testenin za en obrok pojem 15 dkg, ne branim se niti maščob. Ne uživam pa ocvrte hrane in kakšnih čipsov in podobnih nezdravih prigrizkov. Tudi sadje imam zelo rada, sedaj so na vrsti sladke domače hruške. Ne morem se pa zrediti niti za kg.

New Report

Close