Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali imate v hiši zavese?

Ali imate v hiši zavese?

Nekaj časa sem bila brez zaves. Povem po pravici, ni mi bilo prijetno. Zdelo se mi je, da v prostoru nekaj manjka. Da nas skozi okna vsi vidijo. Nato sem dala delati zavese. Vzela sem bele, z nežnim vzorčkom z lističi.
Zdi se mi, da so te zavese prostor neverjetno polepšale in mu dale prijetno toplino.
Pa vi? Imate zavese, ali vam je lepše brez zaves?

Ne nimamo zaves. Ne čutimo nobene potrebe, da bi jih imeli – zavese kradejo svetlobo, se prašijo, zaradi njih imaš več pranja. Brez je čisto fajn.

Brez zaves in to je nekaj najlepšega, najboljšega. Tudi ne pašejo zavese v sodobno bivališče.

nova
Uredništvo priporoča


Logično da morajo biti zavese.

Si ne predstavljam, da ne bi imeli zaves. Seveda tudi polepšajo prostor, na voljo je toliko lepih, da se težko izbere.

Zavese so za u srednji vek.


Ne pašejo v sodobno bivališče zavese? V jamah 10.000 let nazaj jih tudi niso imeli, tako da to je res sodobno ja. Se mi zdi da ta današnja “sodobnost”, tudi razna pretiravanja s tetovažami in podobno, ljudi vrača v tisočletja nazaj, saj tetovaže so imeli predvsem v plemenskih skupnostih.

V sodobno bivališče tudi kuhinja ne paše, ker jo mlajše generacije tako ne znajo uporabljat!

Seveda. S čipko.


Ne pašejo v sodobno bivališče zavese? V jamah 10.000 let nazaj jih tudi niso imeli, tako da to je res sodobno ja. Se mi zdi da ta današnja “sodobnost”, tudi razna pretiravanja s tetovažami in podobno, ljudi vrača v tisočletja nazaj, saj tetovaže so imeli predvsem v plemenskih skupnostih.

V sodobno bivališče tudi kuhinja ne paše, ker jo mlajše generacije tako ne znajo uporabljat!
[/quote]

Očitno ne veš, o čem govorim. Ne, v moje bivališče ne pašejo zavese, zato imam vsa okna do tal in predstavlji si, da je stekla skoraj toliko kot zidu. Torej zakaj bi si dala toliko stekla, da bi ga potem zakrivala z zavesami? In tvoje primerjave niso smiselne.

Ne. V nobozgrajeni hiši jih nimamo. V stari smo jih imeli. Tisti prostori bi bili čudni brez.
Sedaj je ureditev taka da si zaves niti nw predstavljam.
Ni praha, ni pranja zaves.
Okna zastremo z žaluzijami.

imamo v tamem slogu stanovanje; ti. ”moderna klasika” (mix. klasičnega in modernega sloga). zavese tu pašejo zraven

[img]https://www.homedit.com/wp-content/uploads/2011/06/Classic-and-Modern.jpg[/img]

Seveda je to popolnoma res. Moje mnenje prav tako.
Pogled na drevesa in mesto ponoči obsijano z lučmi, ni lepšega kot imeti odprt pogled.
Imam zavese seveda, zaradi zasebnosti. Toda vedno jih odgrnem, ko pijem jutranjo kavo in ko uživam v večerni tišini s pogledom na mesto 🙂

Zaves ravno ne, druge vrste senčil.

Nimam in jih popolnoma nič ne pogrešam.
Koliko enega dela je bilo s tem, ko sem še živela s starši. Ma ni šans. Zjutraj narazen, ko se je prižgala luč, hitro nazaj skupaj, pa nad radiatorji krajšat, pa enakomerno si jih moral razdelit, da je zgledalo lepo … pa snemanje pa pranje pa obešanje nazaj.
Meni so grde in ne, ne bi rekla, da polepšajo prostor. Prej obratno. Iz prostora naredijo mrliško vežico, vzamejo zrak, pogled, zračnost, odprtost.

kadar ona omeni zavese, jo kresnem, da ji mrak pade na oči.
Je pa res, da imajo sosedje zavese in žaluzije, da ne buljijo v mojo bajto ☺

Prej smo živeli v prvem nadstropju in jih nisem tako pogrešala. Sedaj smo se preselili v novo hišo in smo v pritličju. Si ne predstavljam, da bi bila brez. Vsak, ki gre mimo, mi lahko vidi vse po hiši, moji sosedje bi imeli lahko cel dan ogled našega življenja. In sem dala zavese. Tanke, navadne bele, brez vzorčkov, čipk in podobne navlake, samo toliko, da pokrijejo okno. Odlično. Da bi se v spalnici preoblačila in bila vsem na očeh? Ali pa da bi za se preoblačit vsakič morala v kopalnico letat? Ne.

Sevda imam zavese. Preproste bele so, brez vzorcev in do tal. Prostor vizualno zmehčajo in zvečer zastirajo pogled od sosedov in s ceste.
Najbolj so mi všeč, ko zapiha sapa in valovijo pri odprtih vratih. Čista romantika.

Zavese imam samo v spalnici, ker okno gleda na cesto. Drugod ne, ker imamo radi odprt pogled na vrt, zelenje, cvetlice. Sosedje ne morejo videti noter.

Zavese si želijo tisti ki jim ni pomembno da je prostor svetel, in pa tisti ki imajo neke strahove da jih bodo videli od zunaj.

To niso strahovi, ampak realnost. Če te to ne moti, pač nimaš zaves.

ni prijetno, da te sosedje vidijo, zavese so danes sodobne in lepih barv, poživijo prostor

V čem je smisel gradnje hiše, če imaš v njej bistveno manj zasebnosti kot v bloku?

Niti enih zaves, tepiha ali radjatorja. Navlaka in nabiralci prahu.

Zavese imam samo nad okni v dnevni in kuhinji, tako da so bolj za okras, ne zakrivajo pa oken in pogleda ven. K sreči smo v 1. nadstropju in ljudje noter ne morejo prav dosti videt, razen v enega, ampak tam se očitno manj sekiram.

V čem je smisel gradnje hiše, če imaš v njej bistveno manj zasebnosti kot v bloku?
[/quote]

Kdo pa govori o bloku? Živeli smo v hiši, ki je bivalne prostore imela v prvem nadstropju. Zgradili smo novo, ta je pritlična. Če pa že govorimo o bloku in hiši, lahko povem svoje mnenje. Več prostora, zemlja okrog hiše, sam svoj gospodar, ni mi treba hodit po prstih sredi noči, noben sosed ne pizdaka, če se prham ob 1h zjutraj, če vžgem centrifugo, če nabijam glasbo na ves glas, če imam glasne obiske, če pražim čebulo, če moja prijateljica na balkonu (v mojem primeru na terasi) pokadi čik, ko pride na obisk, nihče mi ne tolče po avtomobilu s svojimi avtomobilskimi vrati na parkirišču, nihče mi ne lomi škatel, če so otroci glasni, če mi paše imeti danes zeleno, jutri rdečo fasado, ni nobenega problema, ni mi treba po kolenih ponižno do sosedov opozarjat, da bom prenavljala kopalnico in bo zato hrup, ter se potem držati ure, kdaj moram nehati vrtat in še in še, lahko ti napišem seznam dolg kot slabo leto, plus seveda več zasebnosti. Ironija, kajne? V hišo se res vidi, če nimaš zaves, a mi jih imamo in problem rešen. Mi pa noben sosed ne vleče na ušesa, kaj počnem, ali imam obiske, ali miksam mineštro, kdaj se prham, kdaj grem s.r.a.t in potegnem vodo, kdaj seksam, kdaj sem vstala, kdaj grem spat, kdaj sem zabila žebelj v steno za novo sliko, kdaj mi je padel kozarec na tla, kdaj se spričkam z možem, kdaj perem cunje, in še in še. Pa seveda, da ne pozabim, zlati mir, ker tako, kot vsi sosedje poslušajo tvoje življenje, moraš ti poslušati njihovega. Kako vse to vem? Ker je mož celo življenje, torej tudi v času, ko sva hodila, živel v bloku. Včasih sem bila naprimer cel vikend pri njem in ni šans, da me kdaj prepričaš v blok. Prej bi pristala na to, da v pritlični hiši nimam zaves in da pač vsake toliko kdo ujame pogled na moje zasebno življenje, ko gre mimo hiše, kot pa življenje v bloku. No, v vsem tem je smisel, vsaj zame. Tudi mož se ne bi vrnil več v blok. A zakaj nisem zgradila nadstropne hiše? Zakaj pa bi jo morala? Problem z zasebnostjo sem rešila z zavesami. Veliiiiiko hitreje, veliiiiiiko ceneje in enostavnejše od gradnje večnadstropne hiše.

New Report

Close