Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Protestniški razkol: Jenull & Co. na Roški pod sloganom “Naprej v prihodnost”, Zlatko Čordić in Gale pa na praznem Trgu

Protestniški razkol: Jenull & Co. na Roški pod sloganom “Naprej v prihodnost”, Zlatko Čordić in Gale pa na praznem Trgu

Protesti proti tretji vladi Janeza Janše se nadaljujejo. A tudi tokrat na dveh različnih lokacijah. Če sta svoj protest na Trgu republike organizirala reper Zlatko Čordić in Ivan Gale, je Jaša Jenull, ki mu podporo dajejo Socialni demokrati, svoj protestniški shod, na katerem ga sicer spet ni bilo, organiziral na Prešernovem trgu. Tam so s prepevanjem partizanskih pesmi poskrbeli za revolucionarno vzdušje, dogodek, ki se je tokrat vrtel skoraj izključno okoli Janeza Janše, pa so obiskale znane levičarske osebnosti, kot sta Svetlana Makarovič in Violeta Tomič. Naposled so se demonstranti sprehodili tudi do Roške, kjer so se ob karikaturi “Janše” in napisom proti “četverici” vrnili v leto 1988. 

Demonstranti so se pričeli zbirati ob 19, uri na Prešernovem trgu, kjer so se razlegali partizanski napevi, med drugim Vstala Primorska in Hej brigade!, opaziti je bilo tudi plakat z verzi in modrostmi bengalskega pesnika in plakat z napisom “Oblast mora past”, manjkali niso tisti, ki so s seboj prinesli totaliarne simbole, številni so na kapi ali majici nosili rdečo zvezdo. Otroška pisateljica Svetlana Makarovič je veselo prepevala “Na juriš”, poroča topnews.

Svoj protest pa sta na Trgu Republike organizirala tudi Ivan Gale in Zlatko Čordić, kjer se je zbralo nekaj deset ljudi. Zlatko je pred praznim trgom repal, prepeval in pil pivo, kar so posnele tudi naše kamere. Slab odziv protestnikov kaže, da na ljubljanskih ulicah ljudje vztrajajo samo še na tistih protestih, ki so dobro premišljeno politično podprti s strani dveh etabliranih levih strank, SD in Levice.

https://twitter.com/Kombinatke/status/1289165674007261185?s=20

Torej kateri kamp bo zmagal?

Jaša ali Gale s političnimi ambicijami ali nepolitična Proškova?

Jaz sem za Tjašo Prošek, edina se bori za tisto, za kar se borimo vsi in to je, da se zamenja celotna politična garnitura in gremo naprej kot država.

Jaz sem za Tjašo Prošek, edina se bori za tisto, za kar se borimo vsi in to je, da se zamenja celotna politična garnitura in gremo naprej kot država.
[/quote]

Kakšen prašek?

Gale je tisti, ki je začel proteste in on si zasluži stolčka v parlamentu, naj najavi svojo kandidaturo in ustanovi novo stranko, kjer so novi obrazi in jaz bom volila zanj.

Gale ni stabilen, to se vidi v vsakem njegovem nastopu. Mislim, da se mora zdraviti.

takoj !!
Naj se raja dela norca za svoj denar ☺

Raja naj zažene svoje biznise, če bi rada denar.

Gale ima jajca
pa še čistokrvni Slovenec je.

Mislim, da je Gale narobe razumel vso zadevo – on je bil sredstvo, fb skupina pa cilj, ker so rabili maso ljudi, ki bo hodila na proteste in za sprotno obveščanje. rtv rabijo, da vzdržuje ustrezen nivo vrelišča, motivacijo za še en petek. Zadevo pa fura opozicija oziroma yugonostalgiki.

To je točno to zaradi česar v Sloveniji ne bo nikdar več politike ala Merkel-Macron: Gale & Čordić sta zadostni primer, ki strezni še tako zabito bučo.

Protestnikov je bilo tokrat po poročanju levih medijev ‘okrog 2000’ (beri: 1500 največ), število se manjša in manjša, frakcije so že 3…rumeni jopiči pa veselo snemajo in snemajo…

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

New Report

Close