Starševski čvek

Deček se je utopil v Soči

Default avatar
Danes se je utopil desetletni deček v Soči. Mi je prav hudo, ko berem take novice. Ubogi starši.
Default avatar
Če bo rešilo kakšno življenje. Reke se v nobenem primeru ne prečka čez brzice ali ko je narasla po dežju, kjer so vrtinci ali močni tokovi, skratka, nikjer. Ostani na enem bregu, namakaj noge v vodi in vse bo v redu.
Default avatar
In popoldne še ena odrasla oseba v Fiesi....
Default avatar
kaj sploh gre plavat v Sočo tolk mlad, sej vsak ve, da je nevarna reka
Default avatar
davudus je napisal/a:
Ne more vedeti. Zdaj se je koncalo tudi zivljenje starsev. Hudo mi je za vse.
Default avatar
Ubogi fantic.
Kar strese me ko pomislim na agonijo starsev, ce so bili poleg.

Soca, prelepa. Ampak koliko zivljenj je ze vzela...
Default avatar
Zalostnavest je napisal/a:
Mrhovinarka.

Da bog da, da se ti bo zgodilo kaj podobnega.
Default avatar
otrok ni odrasel je napisal/a:
Ne sej vem da on ni mogel vedeti, sam nekdo bi lahko pazil na njega, da ne gre v vodo, še posebej tam kjer je močen tok
Default avatar
ljudje pamet v roke je napisal/a:
Kako smo pametni! Rešila boš svet s svojo modrostjo. Stvari se zgodijo. In nehaj se delat odrešenika Jezusa Kristusa.
Default avatar
jaz ne bom in nočem bit pametna..Imam dva otroka tu nekje stara, želim samo staršema vse dobro, včasih se take čudne stvari zgodijo, nihče si tega ne zasluži.
Default avatar
pred leti je sin treniral kajak, bila sem pri enem treningu, ki so ga slučajno imeli tam, kjer se je ta fantič utopil. Moj otrok je imel kakšno leto več, oblečen reševalni jopič, pa me je bilo vseeno strah, ko sem gledala, kako so se v kajakih prebijali čez brzice. Ko stojiš tam, vidiš tiste kubike vode, s kakšno silo tečejo mimo. Niti predstavljati si ne morem, kaj so morali doživljati starši in ostali kopalci, ki so nemočno skušali rešiti fanta iz te vode...
Default avatar
Strasno je napisal/a:
Soča prelepa...Nehaj orgazmirat na tujo nesrečo, bolna si v glavo!!!
Default avatar
BožeMili je napisal/a:
Če se bo tvojemu otroku kaj zgodilo, boš tudi rekla stvari se zgodijo?
Default avatar
ja seveda je napisal/a:
Ja tako bom rekla. Stvari se zgodijo, ker so se zgodile. In včasih enostavno nimaš vpliva..."Un gor" ima svoj plan, pa če se mi po trepalnicah mečemo.
Default avatar
Zalostnavest je napisal/a:
In ti si mogla to novico takoj napisat na forum?? Svašta..............
Default avatar
Grozno. Ne poznam reke -placa kjer je do tragedije prišlo in ne vem, kakšne pasti skriva, niti kje točno se je to zgodilo. Vseeno pa - 10 letni deček sam preči reko? Je tam reka globoka ali plitka, kdo je bil zraven, zakaj ni bilo pomoči, itd.... skratka nobenih konkretnih info, je pa grozljivo, da se taki mali otroci utapljajo vsem na očeh... pa noben ne priskoči na pomoč, zakaj ne, je bil sploh kdo od odraslih v bližini? ....

Nepotrebna smrt, ki nima ničesar skupnega z "usodo", kot piše nekdo zgoraj..... Katastrofa.
Default avatar
Reke so NEVARNE. Se spomnim samo na lokalno reko, nič takega kot je Sava sli Soča, pa voda samo do kolen in se čutiš čisto nemočnega od tistega toka. Takrat občutiš moč reke, kaj šele ta velike....
Default avatar
Ampak članek je pa napisan tako, da se bere, kot da ga je Podvodni mož odnesel. Sej je res tako videti...
Default avatar
Podgana je napisal/a:
DA te ni sram v dno duše, da take pišeš. Naša kultura nič ne skriva in pometa pod prerogo. Očitno si balkanka. To je vaša kutura in obdržite je doli. Zakaj hodite sem, če vam ni všeč?

Več ljudi ve, bolj se lahko izognejo nevarnosti! Če se pa vse grde stvari skriva in pometa pod preprogoo, potem pa ljudje živimo v mentalni zaostalosti in vedno se iste stvari dogajajo, vedno iste kraje, nesreče, hudobije!

Še sezname vseh kriminalcev bi morali javno objavit in vse podobno, vojnih pobojev in vsega ostalega, da bo tako kot je včasih bilo. Še o turških vpadih in klanjih, kako so doječke pobijali lahko preberemo v knjigah iz 17. stoletja, z vsemi detajli.

Pred Bogom se nič ne da skriti. Nič.
Default avatar
Neučakana je napisal/a:
Jaz pa poznam Sočo in mi ni jasno, kako pade komu na pamet prečkat reko pri Solkanu, sploh 10 letnemu otroku?
Kako da ga ni nobeden ustavil?

Kot mladina smo plavali čez na staro pregrado (ne vsi, je bilo treba biti dober plavalec), a smo bili stari vsaj 17-18 let in smo se prej pozanimali kako in kaj, starejši oz. Solkenci so nam povedali in svetovali oz. odsvetovali on višji vodi.
Odkar pa so postavili kajak stezo se ni več niti za spuščat tam mimo pregrade, ker ne vem, kaj naredijo iz človeškega telesa tiste skale v vodi, ki so postavljene, da za kajake naredijo vrtnice.
Delo piše, da naj bi plaval čez pri kajak centru, to pomeni precej gor vodno od stare pregrade. Ampak tok je povsod močan, po sredini pa kar zagrabi. Kdor se kopa pod kajak centrom se drži obale, da ga ne odnese.

Res, nerazumljivo mi je tole.
Sožalje staršem, take nesreče se ne bi smele dogajati.
In še enkrat, vprašajte domačine, kdor ne pozna reke.