Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moj sin

Moj sin

Star 20
Mi je vceraj povedal da se nicesar ne veseli.
Sola mu je sla zelo tezko in ko jo je spravil pod kap z dobro oceno. Ni bil vesel. Tist prvi trenutek ze,potem ne vec.
Ko je naredil vozniski izpit glih tako. Vse kar se muci in potem uspesno zakljuci, mu ne da veselja. Pravi da si gre na zivce da je tak.je bolj introvert. Se pa prisili da gre tudi kdaj na kako pijaco ali kino.
Ampak to mu je vse ravna crta.
Tud zaljubil se se ni nikoli. Imel je rad ampak ko je punco bolj spoznal in videl da ima veliko problemov ga je minilo. Pravi da je premlad za take probleme in ji ne zna pomagat. Anoreksija.
Zato jo je pustil.
Prijatlem brez dlake na jeziku pove ce mu gre na zivce. Je brutalno iskren.
Ima pa tudi visok pritisk 145 80 ali je mogoce tudi to krivo da ni dobre volje.
Najvecji problem je odsotnost custev. Veselja.
Pa se. Ker so pocitnice ima obcutek da MORA lenarit,da bi sel npr na rac. Se pripravljat kaj v naprej za fax mu gre na zivce,ceprav miu gre tudi na zivce lenarit.,pa se nikakor ne spravi kaj pocet potem ko je dneva konec je pa jezen nase da tako mece cas v kraj.
In tako dan za dnem.
Bi ,pa se ne more pripravit .
Ne znam mu pomagat ker ce je to v njemu in ni naucen,potem ne vem kako pristopit.
Se kdo spozna na mlade ljudi.

Razvajen pamž, ki ima polno rit vsega, ker mamica poskrbi za vse in zato nobena stvar nima nikakršne vrednosti….

A mislis?
Razvajen res res ni.
Ce vidi npr da se mi ne da oprat majce ki bi jo mel.
Si gre sam,al zavrti stroj al pa na roke spusti mikico.
Tud kako rizoto si sam skuha. Nikol nicesar ne zahteva od mene. Vedno me vprasa kako sem,ce mi kaj prinese,naj ne kuham ,ker je vroce.
ves res je fejst fant.
Sam ga neki muci.
A ti pa mislis da ce sene veseli,da ma polno rit,hm,tud mozno.
Bom ga vprasala,kaj misli o tem
Mamica mu je pa res vedno na razpolago,me pa rabi samo ce bi se kaj pogovoril.

nova
Uredništvo priporoča

Jp, apatija.

Mislim, da zna gornji imeti nekako prav. Nima ciljev, ker mu ni hudega v trenutnem stanju. Saj veš, ljudje rabimo nekaj, kar hočemo spremeniti, izboljšati, drugače ne vemo, kaj bi s sabo.

Pa tudi, zanimanja se privzgaja že od malega, zdaj bo težka. Kaj pa tebe zanima in zakaj njega ne?

To je posledica zivljenja po pravilih – morasto, moras ono, moras tako…

Kaj si pa on zeli?
Kaj je tisto, kar bi on sam rad?
Ker do zdaj je ocitno vse delal zaradi drugih, bodisi starsev, bodisi druzbe.

Imam otroka, ki je narejen po pravilih, pac tak tip je, da se drzi pravil. Krasen otrok, vzoren, ampak ce ga ne bi ves cas spodbujala, da isce tudi samega sebe in udovolji tudi sebi, bi bil nesrecen. Zdaj koncuje faks in je super, se vedno so pravila del njegovega zivljenja, vedno bodo, zna pa izpostaviti tudi sebe.

Lahko gre le za pomanjkanje kakega minerala, vitamina v telesu ali kaj podobnega.
Ravno vceraj sem gledala oddajo (mislim da je naslov Posast v meni), je bil opisan primer deklice, ki se je nenadoma zacela obnasati zelo nenavadno, na koncu je ze drzala noz v roki, da bi se ubila.
Skratko slo je za to, da je bakterija, ki sicer povzroci angino, zaradi neke rane na kozi, zasla v krvni obtok in v mozgane.
Hocem rect, vcasih so za nase psihicne tezave krivi tudi taki dejavniki, na katere niti ne pomislimo. Velikokrat pa res pomanjkanje mineralov.

Je možno, da je imel kakšno nesrečo pri kateri je dobil udarec v glavo?

Hvala punce za razmisljanja.
Ne nesrece ni imel.
To o vitaminih, hm
Sadja zelo malo ali nic. Tudi zelenjave ne.
Velikokrat mu moram prov zatezit da naj banano poje.
Jih mam od sob 5 in so se3, s tem da sem jas pojedla 2.
Mogoce bi zacela pri crevesju. Pravijo da imamo v crevih 90posto seratonina in samo 10v glavi.
In ce se razbohotijo slabe bakterije se ti pozna na zdravju.
A govorim gluposti, ne vem kje bi sploh zacela mu pomagat.
Prosim za se kalsna razmisljanja.
Hvala lepa . Hvalezna.

Kot bi opisala mojega bivšega fanta. Vse mu je bilo brezveze, brez smisla. Moram rečt, da je imel vse na pladnju, za ničesar se ni rabil trudit, ker so ta njim stali starši in stari starši. Povedal mi je, da ne razume, ne doživlja čustev, a jih zna ustrezno uporabiti v danem trenutku. Včasih je bil prav zloben. Čoveka je znal zbosti v občutljivo točko, ki jo je zlahka pri vsakem našel. Zamenjal je ogromno punc, saj se je vsake naveličal in še bi lahko naštevala.

Večina mladih v teh letih je danes takih, zaslužno je družbeno okolje polnih riti srednje generacije ( torej generacije staršev teh genweracij), ki je v pičlih dveh desetletjih družbo popeljala v mračnost in zaton.

Večina mladih v teh letih je danes takih, zaslužno je družbeno okolje polnih riti srednje generacije ( torej generacije staršev teh genweracij), ki je v pičlih dveh desetletjih družbo popeljala v mračnost in zaton.
[/quote]

Mas kak nasvet.
Ti vidim znas bit oce svojima. Si prava driska ko zacnes,si pa tud fajn fotr.

Meni se zdi, da ima blažjo obliko avtizma, mogoče je bil v ranem otroštvu cepljen, ko je bil prehlajen.
Samo, da se stanje ne bi slabšalo.
Ker se rado zgodi, da šolo naredi, tudi šoferskega, vendar se potem pojavljajo problemi vrh problemov, ko je treba dobiti službo.
Jaz bi svetovala, da se čimprej zaposli, če je le mogoče, tudi če v kakšni slabši dejavnosti.

Kot bi opisala mojega bivšega fanta. Vse mu je bilo brezveze, brez smisla. Moram rečt, da je imel vse na pladnju, za ničesar se ni rabil trudit, ker so ta njim stali starši in stari starši. Povedal mi je, da ne razume, ne doživlja čustev, a jih zna ustrezno uporabiti v danem trenutku. Včasih je bil prav zloben. Čoveka je znal zbosti v občutljivo točko, ki jo je zlahka pri vsakem našel. Zamenjal je ogromno punc, saj se je vsake naveličal in še bi lahko naštevala.
[/quote]

Ce se se kaj splmnis kaj je povedal o svojih obcutkih.bom rada prebrala

Joj nehi,to je par dni sam rekel.da je mogoce mal avtista.

Poglej pod “anhedonija”.

Joj nehi,to je par dni sam rekel.da je mogoce mal avtista.
[/quote]

Kolegica ima sina avtista, ko sem prebrala tvoj prvi post sem najprej na njega pomislila.. brez zajebancije….kar srh ne je spreletel, ko sem te brala

Mas kak nasvet.
Ti vidim znas bit oce svojima. Si prava driska ko zacnes,si pa tud fajn fotr.
[/quote]

Glej, jaz se trudim čisto kontra temu, kar sem sam počel v mladosti. Ko sem bil teh let, sem želel samo to, da me starši pustijo pri miru in da počnem vse tisto svoje in hodim povsod,kjer mi paše. In tudi niso se staršivtikovali vame. Danes je to tako, če mlade pustiš same, ne bodo počeli nič drugega kot viseli v virtuali. Tako da recimo sam se trudim, da vzpodbudim zanimanje, navdušim nad tem, da ima veselje, ko kaj skupaj počnemo, lovimo ribe, gremo na bazen, se kam odpeljemo na izlet, športanje, streljanje. Pa mi je včasih težko in se mi ne da več, ampak se prisilim in pokažem dobro voljo in zagon, če je jaz ne, potem je ne bo. Sina recimo čim več forsiram, da vse sam opravi, gre po nakupih, po institucijah kjer je treba, …

Tudi ideje za njegovo družbo dam, rečem mu pojdi, kaj boš doma. Ni enostavno,odkrito povedano, daleč od tega.

Nikar pa nikoli ničs silo,moraš. Ker tu pa potem naletiš na zid. Vedno je treba začet pogovor in ga slikovito stopnjevat do te mere, da preraste v zanimanje in navdušenje za neko početje.

Joj nehi,to je par dni sam rekel.da je mogoce mal avtista.
[/quote]

Ja, tudi moj bivši je to rekel zase. Da se čuti malo avtista, zaradi odsotnosti čustev pri vživljanju drugih, in rutine, ki se je zelo rad drži. Opazila sem tudi jezo pri njem. Zelo hitro mu gre kaj na živce. Itd

Ja, tudi moj bivši je to rekel zase. Da se čuti malo avtista, zaradi odsotnosti čustev pri vživljanju drugih, in rutine, ki se je zelo rad drži. Opazila sem tudi jezo pri njem. Zelo hitro mu gre kaj na živce. Itd
[/quote]
Nehajte s temi avtisti, če je cela družba taka, al ste tudi čoravi al samo butasti?

Mogoče bi pomagalo več gibanja in svežega zraka. Od samega čemenja notri tudi duševno najbolj zdrav človek sčasoma otopi in postane depresiven. Kaj če bi se vključil v kakšno planinsko društvo. Ima rad naravo? Malo fizičnega napora bi bilo odlično zanj. Pa še kakšno fejst punco lahko spozna. Pa ni nujno, da je v društvu. Tudi brez tega se lahko udeleži kakšnega pohoda. Če tega ne mara, bi pa mogoče sedel na kolo. Ura ali dve kolesarjenja na dan bi mu prav tako koristila. Na koncu ostane še kakšen dober psihoterapevt. Vsekakor je premlad, da bi takole životaril naprej, ker iz tega ne bo nič dobrega. Kje pa je oče v tej zgodbi?

Ne bi rekla, da je avtist. Prej bi rekla, da mu “nekaj” manjka, kar bi mu dalo energijo za veselje do življenja, druženja s sovrstniki, hobije… Ga faks sploh veseli, ali je šel na prvega, na katerega je bil sprejet? Kakšno družbo ima, kam hodi, koliko denarja mu daješ, ali obstaja možnost, da se zadeva s travo? Sliši se nenavadno, ampak veliko mularije izgubi interes do česarkoli, ko se začne dnevno zadevati, pa starši sploh ne vedo, da jo kadijo….

Kje je oče?


Ne, saj ne more bit. Prvič niste sposobni videt niti samih sebe. Drugič pa mislite, da je polnoletna mlada oseba cucek, ki bo hodil, kot mu vi ukažete. Nimate razuma niti za pol mišje piz-de. Po mojem so še dobri, kakšen mentalni vzgled ste jim.

Prvo, kar je značilno za avtiste, je odsotnost čustev. Nobenega navdušenja, nobenega veselja, čimmanj stikov z ljudmi in plavanje v svoj svet.

Vendar, če je to blažja oblika, ga bo neko lažje delo motiviralo in bo sposoben zaslužiti in se razvijati ter skrbeti zase in za družino, ki jo bo morda imel.

Če pa ostane pasiven, brez dela, potem bo to šlo le navzdol.

Delo krepi človeka.


Ja ja, še kar avtisti, brezmožganska suha veja, v špegu se poglej, če se boš sposobno videt. Zatem na tečaj branja in začni spremljat medije kaj strokovna in laična javnost pove o problemu mladih. Povzročitelj teka ste pa srmdljivke kot ti, ki ste v večini, brez kančka razuma in brez kančka normalnosti.

New Report

Close