Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Partnerska in družinska posvetovalnica Mož zelo rad ‘žura’ in se vpričo mene ‘naslanja’ po drugih

Mož zelo rad ‘žura’ in se vpričo mene ‘naslanja’ po drugih

Spoštovani!

Mož (47) je zelo vesele narave. Rad kaj popije in se poveseli. Načeloma sem tudi sama (41) tudi sproščene narave in dostikrat se skupaj z družbo po veselimo.
Opažam pa, da je v določeni družbi drugačen, kjer se prepusti trenutni veselici brez zavor.
Skupaj sva že 15let.imava 2 otroka, ki sta trenutno v puberteti. Hčer ter sina.
Skratka v družbi, kjer je njegova družina Oz. mrzla sestrična (49), (mož nima pravega očeta) se noro zabavata. Da ne govorim tudi o hitrem poljubu na usta pred časom. Jaz sem seveda poleg. Vse to se vzame, verjetno po njuno, za samoumevno.Pa saj njegova žena je faca. Ne bo nič rekla.
Moti me tudi ker njegova mrzla sestrična rada poskrbi, da mož ni žejen. Absolutno želi ona zavesti še mene. Vendar imam samo kontrolo. Imam občutek, da me skupaj malo ‘vlečeta’. Zelo me boli naslednje dejanje.. . mož me kliče ljubkovalno, normalno. In potem slišim še njo, da me pokliče tako. Waaa…. Lasje imam pokonci.
Nazadnje na njeni zabavi sem slišala, ko me je spet poklicala kot me mož ljubkovalno. Pa se je hitro popravila in izustila nekaj drugega.In slišala sem tudi… čuj preblizu sva.. Ne preblizu… Sedela sta skup.. Pač pila in veselila. V središču dogajanja, kakopak. Največje face, verjetno. Boli me, ker izgleda, da ji mož kar veliko pove/zaupa. Pa se drugače vidimo le parkrat na leto. Rastla sta skupaj. Pač, ko je za moža pričel skrbeti oz. se jima je z mamico pridružil sedanji ati.
No, da nadaljujem… Ko meni usahne volja po pitju.. Se njim šele odpre pipa ali kako naj se izrazim.
Temu ni konca. Plešejo po mizah… Skratka divje. Se poizkušam sprostiti, da delujem sproščeno in da se imam fino… Vendar se opazi…. Žal ne znam tega skriti. In potem opazujem, vendar se delam da me to ne prizadene. Opazujem dogajanje, jaz smotka.

Zadnjič je imela ta sestrična povabljenih poleg družine še par svojih kolegic.
Moj mož je za vse skrbel… Jim točil pijačo,spekel na žaru, jim vrtel muziko. No, nam vsem je vrtel glasbo… Plesal je z vsemi.. Čist je notri padel. Od ugodja izgleda. Se je videlo. Je zabavljač in ljudje ga imajo res radi. A ne vem kako bi se kateri od žensk zdelo, če bi njihov partner plesal z vsemi, da bi ga imele v krogu na sredini.Po moje se nobeni ne bi dobro zdelo. Drugače pa je odličen foter, in mož, ko sva skupaj sama. Pozoren, ljubeč kot bi naj bilo. Pa tudi mene je peljal plesat in se me dotikal in povedal kako sem lepa itd. Itd….. Ne vem.. Mogoče sem preobčutljiva…in sem si sama kriva. Ko mu to povem naslednji dan o dogodgih ali kasneje, mah pravi… Daj, daj, daj ni tako hudo. To se ti zdi, brez veze.. Nekaj se ti v glavi dogaja…bla.. Bla…

Vam dolgovezim… Res se počutim obupno.
Ne vem ali narobe čutim.. Ali pa sem zrela za kakšen obisk kje😉po nasvet.

Še zadnje.. Ta omenjena mrzla sestrična je drugače v razmerju z 20let starejšim partnerjem. Ni poročena. Imata odrasla otroka. Skoraj že pri kruhu.
A včasih je madam imela ogromno denarno korist od tega starejšega partnerja… Kasneje se je svet obrnil… Je morala tudi madam v službo. Želim zapisati, zelo zelo je nesramna do svojega partnerja. Tudi odrasla otroka je obrnila packa proti očetu.
Ta ženska je takšna gospodovalna. Včasih so ji radi rekli, da je bila kot hitler pri vzgoji svojih otrok. Tudi partnerja je psihirala, koliko poje in popije.

Res hvala za kakšen dobronameren nasvet na tej strani.
Oglašam se prvič tu gor.

Lp
T.

Spoštovani, tangroster,

Iz vašega zapisa je začutiti bolečino in jezo, za kateri kar ne veste, če jima smete dati prostor in dovoljenje za obstoj. Verjetno vas skrbi, da bi vam mož oz. drugi prisotni očitali, da niste sproščeni, pač pa bi vas obsojali, češ, da ste togi, zategnjeni, nedružabni, staromodni…- če ne sprejemate veseljačenja, opijanja in pripadajočega brezsramnega obnašanja, ki krši vse meje spoštljivosti in dostojanstva,

Trudite se sprejemati divje zabave in odrivati ter prekrivati svoja boleča čustva, ki pa kar ne minejo, pač pa vedno bolj boleče silijo na površje. Boli in prizadene vas obnašanje vašega moža, ki v družbi določenih oseb, predvsem mrzle sestrične, postane čisto preveč sproščen in kot ste sami zapisali, brez zavor. Če dam to v druge besede, brez samokontrole in nadzora nad svojimi impulzi. Le to je njegova odgovornost in edino on bi lahko nekaj naredil na tem, če bi se odločil in to sploh začel videti kot problem. Dokler je popivanje in flirtanje s hkratnimi izrazi občudovanja, zapeljevanja, obešanja, poljubljanja in plesa pod krinko »sproščenosti«, «vesele narave« in »pripadajoče zabave« in morda še pod krinko karakterja, češ »takšen sem, nič ne morem« – opravičilo v smislu normalnosti in sprejemljivosti, toliko časa ni potrebno karkoli spreminjati.

Pomembno je, da vi sami začnete jemati vaša čustva zelo resno. Niste nenormalni in čudni, če ne dovolite, da mož osvaja ali poljublja druge ženske ali se opija do takšne mere, da pleše po mizah…Obstajajo meje osebnega, privatnega, intimnega prostora, ki spadajo v odnos dveh zakoncev oz. partnerjev in meje družbeno sprejemljivega prostora v odnosih z drugimi. Čutiti je, da so vaše meje morda bolj zdrave (se ne pustite opiti, zaznate, da je tista mrzla sestrična vsiljiva, gospodovalna oz. psihično nasilna, zaznate, da vas z ljubkovalnim imenom lahko kliče le mož in ne neka ženska, zaznate, da bi mož kot odrasel moral sam poskrbeti za to, da ne dovoli nalivanja pijače ali paziti na svoje primerno oz. neprimerno vedenje…), čeprav bo verjetno vseeno potrebno (najbolje s pomočjo psihoterapije) delati na tem, da si boste dovolili upoštevati sebe in svoje telo, ki vam sporoča, kje so meje sramu, gnusa, prezira…Problem, ki pri tem nastane je, če bo tudi mož pripravljen uvideti in spreminjati svoje razvade, ki mu očitno ustrezajo…in če mu bo uspelo vas še naprej prepričevati, da je vse v redu. Za to se bo moral odločiti sam, vi pa lahko začnete delati na sebi in vztrajati pri tem, da vam takšno njegovo vedenje ni in ne bo sprejemljivo. Da se ne boste pustili odgnati v pogovoru z njim, češ pusti, saj ni bilo nič takega, samo tebi se tako zdi… – pač pa – ja, meni se tako zdi in vedno bolj spoznavam, da se mi zdi pravilno, da me to boli, prizadene, jezi in da ne morem več gledati kako kršiš vse meje spoštljivega obnašanja. Ti sam se boš moral odločiti ali boš s tem nadaljeval ali lahko kaj narediš na tem, da se začneš kontrolirati, nadzirati – v količini popite pijače in v odnosih do drugih žensk… Jaz se bom pa odločila kaj to pomeni zame…

Domnevam, da so to globlji vzorci vedenja, morda tudi zasvojenosti, in bo za resnične spremembe mož potreboval strokovno pomoč (če bo sploh želel karkoli narediti na tem). Predlagam, da se oba odločita za zakonsko terapijo, sicer pa morda vsaj vi za svojo individualno.

Glede na to, da imata otroka v občutljivi dobi pubertete, ki takšne vzorce vedenja vsrkavata in nezavedno zapisujeta v možgane in telo (in je vprašanje kakšne vzorce odnosov do sebe, do partnerja nasprotnega spola in do drugih …bosta ponavljala oz. vzpostavljala v odrasli dobi), še posebej toplo priporočam, da si dovolite vzeti svoja doživljanja za resnična

Vse dobro vam želim.

Jerneja Dimec Bratina, spec.zakonske in družinske terapije, zakonska in družinska terapevtka NOVO UPANJE, individualne,zakonske in družinske terapije in izobraževanje, Goriška cesta 17 5270 Ajdovščina 030/235 117 [email protected] www.novoupanje.si Facebook: https://www.facebook.com/terapije.novo.upanje/

Vedno ste mi fascinantne ženske, ki ob takšnih scenah lahko le mirno opazujete in to ne samo enkrat, temveč kar nekajkrat. Sama bi namreč tako zaropotala, da bi se kar kadilo.

nova
Uredništvo priporoča

To te je začelo motiti po 15 letih – predvidevam, da je tak že od nekdaj. Zakaj? Kaj se je (še) zgodilo?
Jaz bi ga malo potipala glede mladosti in neobičajnih družinskih navad, ko je bil še otrok, kar se pa tiče sproščanja z alkoholom, si pa malo preberi, kaj je alkoholizem in kako ga prepoznati. To ni samo tisto, ko se ga človek zapija vsak dan in začne piti že zjutraj. Lahko je tudi v taki obliki, da se človek sprosti izključno takrat, ko dovolj spije, in zato pač pogosto pije, da je sproščen, da je faca, priljubljen v družbi.

Osebno mi takšna družba, kot jo ti opisuješ, ne bi bila všeč. Vem, da obstajajo takšne klike in žlahte, vendar jaz ne bi želela biti njihov del. Pa nisem zadrta, samo vedno je neka meja. Spomnim se, kako grozno mi je bilo, ko so starši in sorodniki žurali in je oče postal preveč korajžen.

Če dela samo to, kar si napisala, je samo žurer. Če te nikoli ni skriva ali zanemarja, če ti govori, da si lepa, tudi pred drugimi, te ima rad. Ti si njemu tista prva in edina. Po mojem se nimaš kaj sekirat. Uživaj, ne pusti se zmotit. Ampak… imaš pa tudi pravico, da te to moti. Lahko mu kdaj namigneš, da ti je nelagodno, pa se zmenita, kako bi to uredila. Ta ženska mu je pa kot neka sestra. Pozabi nanjo.

Jaz sem imel podobno z ženo. Prijatelji iz otrostva ipd. Ko sva kam šla se z mano prakticno ni pogovarjala ampak je govorila z vsemi povprek. Ko so bili otroci se majhni sem v enem kotu pazil otroke, ona pa je razpravljala z vsemi. Torej, tista njena radozivost se je izkazalo jo deli tudi v posteljah…

Tudi sama sme imela takega partnerja in kar potrpela in še sama malo popila, da sem lažje zdržala, tako daleč je šlo. Pa je šlo še dlje in ni imelo meja. Kasneje sem jih morala postaviti in se ločiti. Postavite si meje, da ne bi bolelo in si poiščite pomoč, podporo, ker zna iti do tam, do kjer te meje ne postavite. Ocenite, kaj je za vas sprejemljivo in lepo in potem po pomoč in ne odstopajte navzdol. Življenje mora iti navzgor.

Tip te vara in se goni. Kva sploh razmislas? Spakiraj kufre pa pejt stran. A se nimaš niti mal rada? A se ne spoštuješ?

Odgovor na objavo uporabnika
Isto, 12.08.2020 ob 04:04

Jaz sem imel podobno z ženo. Prijatelji iz otrostva ipd. Ko sva kam šla se z mano prakticno ni pogovarjala ampak je govorila z vsemi povprek. Ko so bili otroci se majhni sem v enem kotu pazil otroke, ona pa je razpravljala z vsemi. Torej, tista njena radozivost se je izkazalo jo deli tudi v posteljah…

Meni se tudi vse zdi da še kje postima kot samo na zabavah

New Report

Close