Starševski čvek

Kultura slovenskega turizma

Default avatar
Razmere na nasi obali so res poden . Vemo kdo vse je dobil bone, tezko je sobivati s problematicnim folkom. Tisti, ki nikoli niso bili na morju, so zdaj tam glavni.
Default avatar
Razmere niso slabe samo na Obali. Tudi drugje, kjer ne letujejo cigani , je pa polno Slovencev, je letos katastrofa. Letos se šele vidi, zakaj marsikje slovenskih turistov ne marajo. Živim v turističnem kraju in toliko preseratorjev, kot letos, še ni bilo. Edino slovenski turist (priznam, ne vsi) se obnaša, kot da je s plačano nočitvijo vse v kraju njegovo.
Default avatar
grretg je napisal/a:

In kaj tako nezaslišanega počnejo?
Default avatar
se obnaša, kot da je s plačano nočitvijo vse v kraju njegovo.

Mislim, da to pove dovolj.
Default avatar
grretg je napisal/a:
Lahko malo bolj konkretno?
Default avatar
To nič ne pove je napisal/a:
Delamo veliko enodnevnih izletov in naleteli smo na ogromno ljudi, ki letujejo v teh obalnih, topliških in gorskih krajih. Ne vem sicer kaj misli s tem konkretnim obnašanjem ampak toliko neobzirnih in neotesanih, glasnih, brez osnovne kulture in bontona ljudi še nisem videla. Očitno so prilezli iz vsake mišje luknje in štale pa se obnašajo kot da okoli njih ni še 100 ljudi. Povzročajo okoljski hrup, motijo ostale obnašajo se skrajno necivilizirano. Toej ne mirno, tiho, uvidevno do drugih ampak brez empatije in bontona v smislu: samo jaz, sem edini, naj vsi vedo kaj vpijem kolegu, kaj si jaz mislim, kje vse je moje ozemlje (tudi v baru). Res nekultivirano. To so ljudje, ki prihrumijo v knjižnico in se razderejo. To so ljudje, ki si v vodi (tudi bazenu) spihujejo nos. To so ljudje, ki si kričijo sporočila mimo 30 drugih ušes svojemu kompanjonu 200m stran ipd. Obup ja . Kar meni osebno pove, da kot družba nimamo visoke civilizacijske stopnje in še manj mehanizmov, ki bi "polovili" tele ribice, ki so ušle procesu socializacije in kultivacije ter bi dvignili nivo. To bi morala biti šola pa očitno nima dovolj vpliva, volje in seveda tudi ne programa za učlovečenje posameznikov na nivo, ki bi si ga želeli, da nas kot narod predstavlja.
Default avatar
To nič ne pove je napisal/a:
Če že moram - na primer, ob vodo navlečejo za 100 kvadratov robe. Pustijo smeti. Avto parkirajo na privat parceli, meni konkretno so že dvakrat zaparkirali uvoz (1x LJ, 1 x CE). Nič v nastanitvi ni dovolj v redu za njih. V trgovinah so glasni, se vrivajo. Prepirajo se z natakarji glede malenkosti, ki se dajo rešit vljudno in brez povzdigovanja glasu. Po poldnevu je precej že pijanih, drenja ne poneha do sredi noči. ITD.
Default avatar
Do zdak do hodili na dopust dokaj kulturni Slovenci. Zdaj , ko pa vsak dobi bon je pa katastrofa. Med temi nekulturnezi je vec "netapravih " Slovencev.
Default avatar
Tile boni imajo tudi plus. Pokazali so realno sliko. Revni Slovenci, ki si niti dopusta ne morejo privoščiti, potem se pa valda obnašajo kot zaostali,... pa ne mislim žalit zaostale, samo tudi zaostali so glasni, ker pač so zaostali.

To samo pove, da Slovencem kronično manjka vzgoja. V starih časih je to delala cerkev. V prvi vrsti je ljudi vzgajala. V komunizmu so najprej učili pobijat, potem pa goljufat, krast in lagat. Demokracijo si pa itak neumen folk razlaga tako, da lahko vsak vse dela kar hoče. Ni res. Vsak lahko vse dela kar hoče dokler s tem ne moti in škoduje drugemu, ker demokracija pomeni, da velja, če se večina s tem strinja..... Ja, lahko kadiš, ampak samo če se večina ali vsi strinjajo s tem, to je demokracija... ne to, da lahko kadiš ne glede na druge....

To je to, k je folk nevzgojen.... primitiven... k osnovnih pojmov ne ve. Folk se sam vzgojil ne bo. Poglejte Ameriko kakšna štala je tam.. to je samo zato, ker ne dojamejo da je treba ljudi vzgajati...
Default avatar
tile boni imajo tudi plus je napisal/a:
Seveda imajo boni VELIK plus:

+++++++++++++++
Default avatar
enodnevni izleti je napisal/a:
?
Tole je cistoo vsako sezono enako - v turisticnih mestih, turisti ne 'poznajo' osnovnih norm, bonton je za njih španska vas.
Turist - zemljan, ne samo in le Slovenec, ocitno nisi dosti po svetu; kjer je dolocena masa ljudi, je ne glede na narodnost, karastrofa, kar se osnovne omike, kulture tice.
Žal.
Default avatar
enodnevni izleti je napisal/a:
Otroke vzgajajo starši, šola jih mora opismeniti. Problem je, da nevzgojeni starši niso sposobni pravilno vzgojiti otroke in rezultat je na dlani.
Default avatar
tkolele je je napisal/a:
In tudi sole nosijo dolznost vzgoje drzavljanov. Problem je ker nimamo ustreznih programov in potem nimajo niti mehanizmov.