Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Otroške zaščitne maske

Otroške zaščitne maske

Pozdravljeni,

mene pa zanima kje kupujete otroške zaščitne maske za obraz in kaj vam je pri tem pomembno (učinkovitost, oblika, vzorci?)? Ali otroci sodelujejo pri izbiri teh mask (si na spletu sami izbirajo katero masko bi imeli) in ali jih potem raje nosijo?

Pri nas smo opustili praktično vse obiske trgovin in naročamo on-line. Če pa gremo kam, kjer pač masko potrbuješ, pa vprašanja in “pardona” glede maske ni. Obema otrokoma na kraj pameti ne pride, da bi sploh vprašala, če bi imela masko.

Na kraj pameti jima ne pride da bi spraševala če bi imela masko, ker…vesta da je ne rabita…otroških mask ne kupujemo, ker blago ni tako gosto tkano na bo zadržalo mikrobe…tudi normalno predihan organizem je bolj odporen.
Smo pa previdni in se pa izogibamo množic, trgovskih centrov….živimo normalno in čakamo da bo pust…ko bodo maske normalne in zaželene.


Otroci mask ne rabijo in ne vem, čemu je treba še iz otrok delat bebce.


Otroci mask ne rabijo in ne vem, čemu je treba še iz otrok delat bebce.
[/quote]

Zakaj misliš da ne?

Zakaj misliš da ne?
[/quote]
Ker ni nobenega realnega razloga in ker maske škodujejo.
In zaradi njih bi se otroci še bolj dotikali obraza s svojimi umazanimi rokami.

Jaz sem jih sešila, blago so sami izbrali… Nosijo jih vsakič, ko gremo v trgovino, v zdravstvenem domu, ter v vrtcu v garderobi…

Če je treba al ne, me niti ne zanima… Sem mnenja da če je red, je red za vse! Tako kot imamo vsi čelado na kolesu, imam tudi masko na nosu 🙂


Ker ni nobenega realnega razloga in ker maske škodujejo.
In zaradi njih bi se otroci še bolj dotikali obraza s svojimi umazanimi rokami.
[/quote]

In kakšen bi bil zate realen razlog?
Če otroke o nečem podučiš, vseeno katero stvar, tako da razumejo, se tega držijo.

Tako je. 🙂
Zašiješ kakšno tudi za druge? Recimo za naše potrebe? 😉

Tako je. 🙂
Zašiješ kakšno tudi za druge? Recimo za naše potrebe? 😉
[/quote]

Joj, raje ne 🙂 so bol amaterske… Ni pa težko, loti se sama!
https://www.liupka.com/blog/sivanje/navodila-za-izdelavo/ostalo-c1619/zascitna-maska-za-obraz jaz sem delala po tehle navodilih…


Ker ni nobenega realnega razloga in ker maske škodujejo.
In zaradi njih bi se otroci še bolj dotikali obraza s svojimi umazanimi rokami.
[/quote]

Joj, raje ne 🙂 so bol amaterske… Ni pa težko, loti se sama!
https://www.liupka.com/blog/sivanje/navodila-za-izdelavo/ostalo-c1619/zascitna-maska-za-obraz jaz sem delala po tehle navodilih…
[/quote]

O, hvala ti, kar sem gledala krojev, ni noben imel žepka za vloziti dodatne zaščite. Tole je res dobro videti. 🙂
Tvoje “amaterske” so najbrž tudi videti čisto uredu. Pridna si. 🙋‍♀️


Ker ni nobenega realnega razloga in ker maske škodujejo.
In zaradi njih bi se otroci še bolj dotikali obraza s svojimi umazanimi rokami.
[/quote]
To glede rok drzi. Otrok si masko popravlja in naravnava, pred tem pa je prijel vsaj 5 igrac in 3 vrecke bonbonov.
Otroci v druzinah, kjer imajo dva starsa ali vsaj kako teto/strica ali dobre prijatelje, ne potrebujejo mask, ker jim ni treba hoditi v trgovino. Se cevlje lahko kupis na pamet in se dogovoris za menjavo oz vracilo, ce bi se izkazalo, da niso prav.
Tezava je, kjer je samo en stars in nobenega drugega varstva in se slabse, ce je otrok kakor koli obcutljiv. Ker uvidevnosti od odraslih nakupovalcev pac ne mores pricakovati. V takem primeru je res boljse cim vec narocati preko spleta.

Ce ne gre drugace, dobis zelo udobne maske npr tukaj:
http://www.maske.berni.si/otroske-zlozene-pralne-maske

Res pa nosi kar v zepu razkuzilo oz ce je mozno, naj otrok nicesar ne prijema.


To glede rok drzi. Otrok si masko popravlja in naravnava, pred tem pa je prijel vsaj 5 igrac in 3 vrecke bonbonov.
Otroci v druzinah, kjer imajo dva starsa ali vsaj kako teto/strica ali dobre prijatelje, ne potrebujejo mask, ker jim ni treba hoditi v trgovino. Se cevlje lahko kupis na pamet in se dogovoris za menjavo oz vracilo, ce bi se izkazalo, da niso prav.
Tezava je, kjer je samo en stars in nobenega drugega varstva in se slabse, ce je otrok kakor koli obcutljiv. Ker uvidevnosti od odraslih nakupovalcev pac ne mores pricakovati. V takem primeru je res boljse cim vec narocati preko spleta.

Ce ne gre drugace, dobis zelo udobne maske npr tukaj:
http://www.maske.berni.si/otroske-zlozene-pralne-maske

Res pa nosi kar v zepu razkuzilo oz ce je mozno, naj otrok nicesar ne prijema.
[/quote]
Vojni dobičkarji spet lepo služijo na račun bebavosti ljudi.
Najbolje, da otroku takoj, ko se rodi, poveznete nagobčnik gor.


Vojni dobičkarji spet lepo služijo na račun bebavosti ljudi.
Najbolje, da otroku takoj, ko se rodi, poveznete nagobčnik gor.
[/quote]
Verjetno brez veze, ampak bom vseeno poskusila razloziti. Nekateri otroci so imeli maske in poseben higienski rezim ze davno pred korono. Predvsem so ze davno pred korono imeli maske in poseben higienski rezim odrasli, ki so prihajali v stik s temi otroki. Otrokom je to pomagalo, da so preziveli.
Ne otresaj goflje, ce bimas pojma in samo cutis potrebo biti nesramen.


Verjetno brez veze, ampak bom vseeno poskusila razloziti. Nekateri otroci so imeli maske in poseben higienski rezim ze davno pred korono. Predvsem so ze davno pred korono imeli maske in poseben higienski rezim odrasli, ki so prihajali v stik s temi otroki. Otrokom je to pomagalo, da so preziveli.
Ne otresaj goflje, ce bimas pojma in samo cutis potrebo biti nesramen.
[/quote]
Jaz lahko otresam gofljo, ker ne nosim nagobčnika.
Ti pa ga nosiš, zato tudi zapri gofljo.
Tvojih bolanih idej ne mislim tolerirati.

Pravilo je pravilo in pika. Če bi se jih vsi držali, bi vsi imeli manj težav. Vzgoja pa taka… Torej slaba.

https://www.rtvslo.si/kolumne/veljavne-pravne-podlage-za-kaznovanje-ljudi-zaradi-nenosenja-ali-napacnega-nosenja-maske-ni/531538

Oh, joj. V avtobusu ni obvezno odstopiti sedeza nekomu, ki tezje stoji. Je samo priporocljivo. Ampak vsi to razumemo kot stvar olike. Kdor obsedi kot vreca krompirja, ce ob njem stoji nosecnica ali nekdo z berglami, je neotesan bedak.

Na delovnem mestu nosis tisto, kar ti predpise delodajalec. To je lahko uniforma, delovna halja, zascitni cevlji… ja, tudi salonarji in nogavice (poleti!) ali srajca s kravato in sako (poleti!), ce ima delodajalec taka pravila. Pac ne mores biti povsod v majici na naramnice in v japonkah. Tudi ce ti je vroce.

Maske od nekdaj nosijo vsi, ki delajo v prahu ali s skodljivimi hlapljivimi snovmi. Pa to ne 10×20 krpic, ampak tazaresne maske. Nosijo jih (in se rokavice povrh) tudi marsikje, kjer se pakira hrana. Ko sprejmes delo, sprejmes tudi pravila oblacenja in uporabe zascitne opreme.
Sele zdaj, ko naj bi nosile maske tudi nekatere pisarniske jokice, pa je nastal iz tega cel problem.

Politična mafija ni moj delodajalec.
Rodil sem se nag in brez nagobčnika.
Če ti službeni pogoji niso všeč, službe ne boš sprejel.
Vsiljevanje nagobčnikov pa je kršenje človekovih pravic.

Politična mafija ni moj delodajalec.
Rodil sem se nag in brez nagobčnika.
Če ti službeni pogoji niso všeč, službe ne boš sprejel.
Vsiljevanje nagobčnikov pa je kršenje človekovih pravic.
[/quote]

Ah daj no, nagobčnik ima pes.
Me zanima, kako greš v trgovino, javni prevoz…..
Kršenje pravic je eno, zdrava pamet pa drugo.

Ah daj no, nagobčnik ima pes.
Me zanima, kako greš v trgovino, javni prevoz…..
Kršenje pravic je eno, zdrava pamet pa drugo.
[/quote]

V trgovino grem brez. Javnega prevoza ne uporabljam.

Poniževanje z nagobčniki pa je kršenje pravic.

Politična mafija ni moj delodajalec.
Rodil sem se nag in brez nagobčnika.
Če ti službeni pogoji niso všeč, službe ne boš sprejel.
Vsiljevanje nagobčnikov pa je kršenje človekovih pravic.
[/quote]
Seveda, seveda, se strinjam. Tudi to, da ne smes voziti pijan in ne 180 po lokalni cesti, je huda krsitev clovekovih pravic. Svoboden clovek pac lahko pocne, kar ga je volja, a ne!


Seveda, seveda, se strinjam. Tudi to, da ne smes voziti pijan in ne 180 po lokalni cesti, je huda krsitev clovekovih pravic. Svoboden clovek pac lahko pocne, kar ga je volja, a ne!
[/quote]
Eno so smiselna pravila, drugo je politična neumnost.
Kdor nima zdrave pameti, seveda tega dvojega ni sposoben ločiti in zato spade med del neumne črede, ki slepo sledi svojemu psihopatu.


Eno so smiselna pravila, drugo je politična neumnost.
Kdor nima zdrave pameti, seveda tega dvojega ni sposoben ločiti in zato spade med del neumne črede, ki slepo sledi svojemu psihopatu.
[/quote]
Seveda, seveda, se strinjam. Vsak ima pravico presoditi, ali so pravila smiselna in ali se jih bo drzal. Komur se ne zdi smiselno 50 po mestu in 30 mimo sole, se tega pac ne bo drzal, hkrati pa bo se hupal in kazal sredinca indoktriniranim ovcam, ki se drzijo nesmiselnih pravil.

Sicer pa sem odgovarjala na vprasanje, ali lahko delodajalec zahteva nosenje mask na delovnem mestu. Ja, lahko. Zaposleni pa lahko sam presodi, ali se bo drzal pravila ali si bo iskal sluzbo drugje.

New Report

Close