Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko date za kopalke ali nosite različne

koliko date za kopalke ali nosite različne

Koliko največ date in koliko vam zdržijo / za koliko sezon jih imate? Vsako leto druge? 2 poletji iste? Dokler niso ponošene? Jih perete v pralnem stroju, ko pridete z dopusta? Kako na morju npr., ko ste 7 dni in ni pralnega stroja. Perete zvečer na roke, z milom, drgnete s ščetko… meni so se na ta način stanjšale. Ali jih samo date na sonce, da se posušijo in spet s slanimi naslednji dan.

Nosite kdaj čisto različne, spodnji del recimo moder, zgornji roza z rožicami? Niti podobno. Verjetno me, ki težje najdemo oba dela. Kupim spodnji, ko mi ustreza in posebej drug model zgornji. A vam je to smešno tako niti podobno po barvi, ampak čisto različno, če nekdo nosi?

Uf, kakšen vprašalnik….

Letošnje so bile čez 60 evrov.
Zdržijo 5-6 sezon.
Dokler niso fuč.
Perem na roke.
Z navadnim milom.
Zgornji in spodnji del se morata barvno in stilsko ujemati.
Različna zgornji in spodnji del mi nista smešna. Mi pa ni všeč.

:-))

Hčeri, najstnica, jih kupim kolikor želi, ker hočem, da si menja mokre za suhe kopalke.
Jaz kupim kopalke, za katere vem, da mi pašejo in se ne bom v njih slabo počutila. Do 100€. Takih je bolj malo, ker sem že čez 40 in nimam več postave, kot včasih, kar je sploh pri kopalkah težko sprejeti.
Trenutno uporablja dvojne kopalke, bikini od Protest in cele od Esprit. Oboje že drugo ali tretjo sezono.
Najbolj so me razočarale bikini adidas, ker so v enem letu razpadle. Pa niso bile poceni.

Kupim dražje modele. Vedno kupim po številkah obsega in po velikosti košarice. Na živce mi gredo kopalke, ki imajo št. npr. 38, 4o ali S, M. Ne razumem takih oznak za kopalke. Saj nimamo vendar vse ženske z enakim podsrnim obsegom enako velike joške. Vsaj 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk nosi napačne številke, običajno imajo premajhen modrc. Pri ženksi nad 30 zgleda to precej nemarno in grdo. Enako je grdo gledat stare riti v premajnih hlačkah.
Cenejših od 50 EUR že dolgo nisem dobila, morda na kakšni totalni razprodaji.
Nosim vsaj barvno usklajeno, če se le da. Na morju jih običajno po kopanju samo dobro sperem s sladko vodo, operem pa potem doma.

Meni se je z leti nabralo precej kopalk, kupujem vecinoma no-name, na znizanjih, raznih oblik in vzorcev, enodelnih nimam nobenih. Nekatere nosim ze vec kot 10 let.

Lani sem kupila dvoje, ene za 10€,druge za 30€, oboje znizane. Mislim, da sem za ene kopalke dala 40€ in to je maksimum, pa te lani za 30, ostale so bile okoli 20.

Menjam jih po vsakem kopanju in jih takoj sperem, ce sem cel dan v enih, da se ne kopam, jih zvecer rocno operem s samponom za lase.

Vedno kupim komplet spodnji in zgornji del, nosim pa potem tudi razlicno, se ne obremenjujem s tem.

Letos razmisljam, da bi si kupila ene enodelne, ne vem se, ce bom naletela na prave in na ugodno ceno, jih mogoce res kupim.

Imam kar veliko kopalk – dvo in enodelnih, zadnjih 15 let nakupljeno naokoli, na potovanjih, online. – od Victoria’s Secret do La Perle – tudi po sistemu mix&match. Ne gulim samo enih, pa zelo jih pazim ( spiram v hladni vodi po kopanju v slani vodi, nikoli z mehčalcem ne perem, ipd).

Cenovno? od 4,99 USD pa tudi do 250 eur za kos….. Kot zanimivost, v vseh letih mi še niti ene niso razpadle ko “čigumi”- nisem še niti enih likvidirala.

Ma, jaz imam ene kopalke, ki jih nosim, in ene za rezervo. Ko pridem iz vode, se včasih posušijo na meni, včasih jih slečem in se posušijo na soncu in vetru. Nato jih dam v vrečko in naslednjič spet oblečem.

Ko pridem domov z morja, kopalke samo splaknem pod vodo in posušim. Ko so čisto sprane ali se raztegnejo, začnem iskati nove. Redko kupim komplet, ampak kupujem spodnji in zgornji del posebej, ker tako lahko res izberem taka, ki mi ustrezata. Včasih bolj pašeta skupaj, včasih pa sta čisto različna.

Ene kopalke imam za kar nekaj sezon, vsaj 5 let, če ne več.

Imam troje kopalke, 2 enod. in ene dvodelne. Vse relativno drage, tam 60-80 eur. Trajajo dolgo, najstarejse so stare med blizje 10 kot 5 let. Vedno kupujem kvaliteto, a se zmeraj za -meni – razumno ceno, da traja.
Po kopanju sperem s sladko vodo, operem doma v stroju.
Razlicnih delov kopalk pa ne bi prav z veseljem kombinirala. Ce je tebi prav, me pa ne moti. 🙂
Tega, da bi kopalke razpadle, pa v svojih 50 letih se nisem dozivela.

Kupim tiste, v katerih se res dobro počutim. Glede kombinacije mi je prav vseeno ali sta spodnji in zgornji del usklajena. V stroju jih perem nekajkrat letno, drugače pa jih na morju dnevno operem pod tušem (samo z vodo). Max 2 kopalke v uporabi. Sem pristašica čim manj vsega:)

… je pa to, koliko časa zdržijo kopalke, odvisno tudi od tega, koliko jih uporabljaš. En teden na morju ali tri tedne na morju, pa za obisk jezer, toplic, toplih krajev izven naše poletne sezone …

Imam veliko oprsje, zaradi katerega poceni kopalk ne dobim. Vedno moram kupovati mix & match varianto, ker kopalke 40 modrca nimam kam nataknit, pri 44 pa plavam v spodnjem delu. Posledično so vse moje kopalke drage. Nosim vedno dva para, enega glavnega in enega rezervnega, dvodelne. Letos sem kupila po ene 10, 12 letih nove, ker mi je na glavnih kopalkah počila zapenjalka zadaj in se je ne da menjati, so pa oboje kopalke bile tudi utrujene😂 kupila sem online in dala za dvoje 150e, kar bo ok za ene 10 let. Z veseljem bi kupila take za 10 ali 30 e, sam jih ni v mix and match kombinaciji, ali pa ne v moji velikosti modrca (85 E).

Perem jih v sladki vodi s pikco šampona, nikoli v stroju. Različen zgornji in spodnji del me ne motita na drugih, a sama ga ne bi oblekla.

Lani sem v Intimisimiju v Supernovi kupila kopalke 75E, se spodnji del sem nasla enak v 38 stevilki.
Oboje skupaj 30€.

Se kar najdejo tudi take stevilke, samo naleteti moras in kupis, ko najdes, ne takrat, ko nujno rabis.

Jaz jih kupujem od Nancy. Še nobene mi niso razpadle ali kakorkoli drugače uničile. Imam jih vsaj 8 kompletov, kupujem jih bolj iz navade kot pa potrebe. Barvno različne kombiniram npr. bel zgornji del in črne spodaj. Velikokrat tudi različne večbarvne. Ne gledam ali gre skupaj ali ne. Itak me skoraj nihče ne vidi, ker smo skoraj ves dopust na jadrnici. Perem jih, ko je prilika v sladki vodi, na jadrnici pa jih čez dan, če je potreba samo oplaknem s sladko vodo.

Kupujem po spletu izven sezone, ko je popust, večinoma v črno-beli kombinaciji s pikami in/ali črtami. Nosim različen spodnji in zgornji del, ne nujno od kompleta, vzorec so vedno črte in/ali pike, barva črno-bela. En komplet imam pisan s črtami, ga manj nosim, ostalo pa tri različne spodnje in zgornje dele, ki jih kombiniram.

Kupujem po spletu izven sezone, ko je popust, večinoma v črno-beli kombinaciji s pikami in/ali črtami. Nosim različen spodnji in zgornji del, ne nujno od kompleta, vzorec so vedno črte in/ali pike, barva črno-bela. En komplet imam pisan s črtami, ga manj nosim, ostalo pa tri različne spodnje in zgornje dele, ki jih kombiniram.

Perem na roke z malo tekočega mila/šampona, cena cca 40€ na komplet, nosim dokler ni znucano.

Raje vlagam finančno v telo, fitnes, zdrava prehrana, itd, da potem na meni izgledajo kopalke, tudi tiste najbolj smotane in cenene, fantastično. Sicer pa najraje hodim na nudo. Ni lepše kot imeti lepe rjave ritnice in nasmejane, poskočne joške. 🙂

Jih imam malo morje, en čas sem bila malo obsedena z njimi 😁😁 zdaj me je minilo hb.
Kupim približno skladne barve in kroje, nosim tudi. zgornje in spodnje dele mešano.
Na morju samo zvečer splaknem pod sladko vodo.

Zadnja leta sem edino v Mani dobila tak kroj spodnjega dela, ki mi ustreza – nizek in bolj zaprt, v stilu 60h, ne pa čez popek, spodaj pa izrezano. Ostal mi je samo še en komplet, ostalo je elastan popustil. Ta pon. pa je Lidl imel ponudbo točno takih modelov kot jih iščem, za par eur. Sem kupila 4 kose, ki se kombinirajo. Ful sem vesela, da jih imam, zdaj grem lahko na morje. Po spletu pa ne kupujem oblačil, moram videt v živo.

Kupim tiste, katere slučajno opazim in če jih res potrebujem. Zadnja leta kar v Hoferju in je kvaliteta kar dobra. Vedno kupim take, da imajo moderc podložen, ker mi ni, da se vse skozi vidi. Večinoma nosim enake barve zgoraj in spodaj. Perem po večerih s sladko vodo in s šamponom za lase.

Kupujem na aliexspressu… Za 3-7€
Vedno športne ne rabi še ujemat, vsako leto kupim ene nove… Ampak nosim tudi tiste izpred 10 let

Lahko link prosim? Kakšnim športnih tako ugodnih?

Imam ene 5 parov dvodelnih. Vse so take za vecjo košarico. Cena 9d 23 eur do ca. 80 eur. Navadno zdržijo ene 4-5 sezon. Perem na roke – milo in sladka voda. Cez cas pac elastan popusti in jih zamenjam. Zato pa jih nosim vec izmenično, da dlje casa zdrzijo. Kupujem pa samo prek splet, ker pri nas nimajo moje stevilke. Lani sem po dolgem casu sla v Lisco in pomerial – ne, se vedno nimajo moje kosarice – obseg ok, kosarica premajhna. Pa oblika je taka mamasta. Neprimerljivo z mojimi.
Se pa ne preoblačim, ko sem na plaži.

Kopalke si kupim vsako leto. Ene zelo izbiram. Ja, moram posebej modrček in posebej spodnji del. Drugače ni variante, da bi mi bile prav. Obožujem tudi enodelne, a jih v moji številki zelo težko dobim. Pogosto kupim preko spleta ali pa kadar smo v tujini. Te ene dvodelne in ene enodelne na leto me stanejo precej. Niti ne gledam na ceno. Sploh sedaj, ko sem 40+ in se mi je postava spremenila. So 80, tudi več kot 300€ sem že dala zanje.
Na morju pa potem najraje nosim kopalke, ki jih kupim kje spotoma. Bikinke, torej modrček na trakce, kar mi je vedno prav. Prve dni sem na morju v celovnih ali tistih lepo krojenih, potem pa v teh enostavnih.
Perem jih v stroju doma in na morju. Hitri program, 15 min.
Zdržijo kar nekaj let.
Hčerki najstnici, sta na kopalke nori. Kupimo jima kar nekaj kosov letno. Kopalk iz preteklih sezon ne nosita. Večinoma iz spleta. Cene od dobrih 10€ do dobrih 100 ali 200.

Zadnje čase jemljem cenejše variante, ker se mi zdi, da se cez nekaj let vse raztegnejo-Pac morska voda, sonce in predvsem soncna krema , pa ceprav se na plazi obvezno preoblecem takoj iz vode, jih dejansko zelo malo uporabljam (ne veliko morskega dopusta). Dvodelne, bikini, en modrcek je podlozen. Trenutno imam tri do stiri pare dvodelnih in enega enodelnega, ki ze dolgo ni bil uporabljen. Trenutno vsaj ene kazejo, da bo spodnji del za stran, zato bom rabila novega. Nosim tudi mesano, ce tako nanese, ni pa to cilj.

Ker se mi ne ljubi vec hodit po specializiranih trgovinah, jih ponavadi vzamem kar v supermarketih;) Cene tam do 20 eur na par, najkvalitetnejse najbrz 45. Ker jih ne uporabljam dosti in mi je ze malo vseeno za modo, se mi vec zdi dat trenutno brezveze. Imam raje dva osnovna para kot enega lepega.

Splaknem na dopustu v vodi s samponom/gelom za tusiranjem, doma jih operem v pralnem stroju.

Aleny, ali lahko napišeš kakšno jadrnico imate in kako izgleda dopust na jadrnici?

New Report

Close