Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj ženske tako rade govorijo o porodih?

Zakaj ženske tako rade govorijo o porodih?

Ene se mi zdi da prav tekmujejo, katera je bolj trpela in katera je bila dalj v porodni sobi. Sem tudi sama rodila, pa ne vem v čem je smisel teh zdramatiziranih porodnih zgodb.

Če jo pa vprašaš eno čist banalno reč, ti takoj zabrusi da so to osebne reči. A o popadkih in razrganih presredih znajo v detajle razlagat. Čemu?

Gre za dramo povezano s tem…
Povprečni ženski je drama in ogorčenje povezano z njo, gorivo za njeno psiho.
Tudi sicer so ženski pogovori redko na osnovi suhih dejstev, pogosto pa na osnovi čustev in če od pogovora ne pričakujejo čustvene potešitve, potem pogovora niti ne začno.

Po moje zaradi vzhičenosti nad samim dogodkom, ker je enkraten in neponovljiv. Zobarja imaš vsako leto, zato ni potrebe po razlaganju o podrobnostih in morebitnih neprijetnih bolečinah.
Mene bolj zanima, zakaj tiste, ki motijo takšni pogovori, vztrajate pri poslušanju? Zakaj direkt ne poveste v ksiht to, o čemer radi palamudite po forumu? Svet bi bil takoj lepši.

Kje naletite na take ženske? Jaz ne poznam podobnih.

Ne bom rekla, da ne spregovorimo s prijateljicami tudi o porodu, ki je dogodek, vreden življenja. Saj pomeni njegov začetek. A podobno se pogovarjamo tudi o drugih lepih in ne vedno lahkih trenutkih.

eh smo spet pri letni temi udrihanja čez ženske.
Je pa res čudno, da že dolgo ni bilo udrihanja čez dojenje, ponavadi se je ponavljalo vsaj enkrat na tri mesece.
Sicer pa je porod izjemna izkušnja, rodit novo bitje ni kar tako in ne vem, zakaj se o tem ne bi ženske pogovarjale?

Kje naletite na take ženske? Jaz ne poznam podobnih.

Ne bom rekla, da ne spregovorimo s prijateljicami tudi o porodu, ki je dogodek, vreden življenja. Saj pomeni njegov začetek. A podobno se pogovarjamo tudi o drugih lepih in ne vedno lahkih trenutkih.
[/quote]
Ah….počekiraj malo že ta forum. Kjerkoli je kakšna debata o porodu, je cel kup “dihjemajočih” zgodb.

To so posebne izkušnje, ki jih doživljajo in razumejo samo ženske. Kot menstruacija 🙂 Moški se pa o služenju naborništva pogovarjajo 🙂


Ah….počekiraj malo že ta forum. Kjerkoli je kakšna debata o porodu, je cel kup “dihjemajočih” zgodb.
[/quote]

Vse, kar se piše na tem forumu, ne more biti merilo realnosti. Največkrat zgolj doživljanja nekaterih, ki jim predstavlja (edino) realnost in so sami sebi sogovorniki.


Ah….počekiraj malo že ta forum. Kjerkoli je kakšna debata o porodu, je cel kup “dihjemajočih” zgodb.
[/quote]

če bi rodila, potem bi vedela, da porod je “dihjemajoča” zgodba dobesedno.
To je dogodek, ki te zelo spremeni, saj postaneš mama in nikoli več ni tako kot je bilo.
Da o tem, da je lahko porod zelo nevaren, da še vedno nekaj žensk med porodom oz. zaradi poroda tudi umre, ne govorim. V preteklosti je umrla tretjina žensk v rodni dobi zaradi poroda in njegovih posledic.
Porod je velik dogodek, pa če se ti na glavo postaviš.
O čem pa bi se ženske po tvoje lahko pogovarjale? 241. del turške nadaljevanke in njegov zaplet? Kako visok fižol imajo pri sosedih?

če bi rodila, potem bi vedela, da porod je “dihjemajoča” zgodba dobesedno.
To je dogodek, ki te zelo spremeni, saj postaneš mama in nikoli več ni tako kot je bilo.
Da o tem, da je lahko porod zelo nevaren, da še vedno nekaj žensk med porodom oz. zaradi poroda tudi umre, ne govorim. V preteklosti je umrla tretjina žensk v rodni dobi zaradi poroda in njegovih posledic.
Porod je velik dogodek, pa če se ti na glavo postaviš.
O čem pa bi se ženske po tvoje lahko pogovarjale? 241. del turške nadaljevanke in njegov zaplet? Kako visok fižol imajo pri sosedih?
[/quote]

A samo o porodih, fižolu in turških nadaljevankah se je možno pogovarjat? Jap, vse tam tam na istem nivoju.:)
Rodila trikrat, BTW.

Sploh se mi ne zdi, da bi se ženske veliko pogovarjale o porodih. Niti da bi se s tem hvalile in poveličevale. Porod pač sprejmeš kot del življenja.

A samo o porodih, fižolu in turških nadaljevankah se je možno pogovarjat? Jap, vse tam tam na istem nivoju.:)
Rodila trikrat, BTW.
[/quote]

imaš prav, na monu je povsod drugod se ljudje v glavnem pogovarjajo o kvantni fiziki, državnem proračunu, najnovejših raziskavah dnk itd.
o katerih temah pa se je po tvoje dovoljeno pogovarjat?

imaš prav, na monu je povsod drugod se ljudje v glavnem pogovarjajo o kvantni fiziki, državnem proračunu, najnovejših raziskavah dnk itd.
o katerih temah pa se je po tvoje dovoljeno pogovarjat?
[/quote]

dovoljeno? Dovoljeno se je pogovarjat o vsem, zaenkrat smo še v svobodni državi. Govora je bilo o tem, o čem se je MOŽNO pogovarjat s prijateljicami. Če se o ničemer drugem ne zmoreš, se daj pač samo o porodih, kašicah za dojenčke, vrtovih in nadaljevankah. Vsakemu svoje. Ti si kot alternativo pogovorom o porodih izpostavila fižol in nadaljevanke, se pravi, da o drugih temah ne znaš debatirat? Kaj čmo, tudi taki morate obstajat. In ja, nekaterim od nas pogovori o državnem proračunu in najnovejših raziskavah niso neka huda tema, pač je potrebno poznati nekaj dejstev in tudi kaj drugega prebrati kot mon. Kvantna fizika in fizika nasploh? Zanimiva poljudnoznanstvena knjiga je Zlatolaskina uganka, no o tem smo tudi debatirale s frendicami. Čudno, ne?

Ženske o porodih, moški o služenju vojske. Mlajši pa še tega ne več.
Res smo jim porezali jajca 😀

dovoljeno? Dovoljeno se je pogovarjat o vsem, zaenkrat smo še v svobodni državi. Govora je bilo o tem, o čem se je MOŽNO pogovarjat s prijateljicami. Če se o ničemer drugem ne zmoreš, se daj pač samo o porodih, kašicah za dojenčke, vrtovih in nadaljevankah. Vsakemu svoje. Ti si kot alternativo pogovorom o porodih izpostavila fižol in nadaljevanke, se pravi, da o drugih temah ne znaš debatirat? Kaj čmo, tudi taki morate obstajat. In ja, nekaterim od nas pogovori o državnem proračunu in najnovejših raziskavah niso neka huda tema, pač je potrebno poznati nekaj dejstev in tudi kaj drugega prebrati kot mon. Kvantna fizika in fizika nasploh? Zanimiva poljudnoznanstvena knjiga je Zlatolaskina uganka, no o tem smo tudi debatirale s frendicami. Čudno, ne?
[/quote]

in take potem moti, če se ene ženske pogovarjajo o porodih? Zakaj se sploh postavi taka tema? Kaj avtorico in tebe briga o čem se druge ženske pogovarjajo? Če ti ne paše greš stran, preskočiš temo na monu, pa je. Ne pa da odpiraš teme, ki služijo samo pljuvanju po drugih ljudeh.

Porod je pomemben dogodek v zivljenju zenske. Ne vem zakaj se ne bi smele pogovarjati tudi o tem? Vsaka nosecnost se tudi ne konca srecno, kar nekaj jih dozivi blazjo ali konkretnejso poporodno depresijo, da ne zacnemo o raztrganinah in drugih spremljevalkah nosecnosti in poroda. Tako, da minimiziranje velicastnosti poroda vsekakor ni na mestu. Ce te ne zanima, pa povej in sprejmi posledice (ce ne mores 10 min poslusat o porodu, potem nisi neka prijateljica, dobra znanka, sorodnica ali karkoli ze). V to, da zenske stalno o tem govorimo, pa me moje izkusnje ne prepricajo.

Kot sta že druga pisala, rabijo dramo in to jim je skupno točko porod. Pač nemoreko širšemu krogu znank govorit da se okol gonjo pa komu so ga na wcju povlekle.
Tako da je debata porod otroci mož služba . Kot jih je kdo poslušal v službi dolgcajt.

in take potem moti, če se ene ženske pogovarjajo o porodih? Zakaj se sploh postavi taka tema? Kaj avtorico in tebe briga o čem se druge ženske pogovarjajo? Če ti ne paše greš stran, preskočiš temo na monu, pa je. Ne pa da odpiraš teme, ki služijo samo pljuvanju po drugih ljudeh.
[/quote]

A zdaj sem pa že jaz avtorica teme? Še enkrat: Jaz sem aplicirala nate, ko si rekla, da je alternativa pogovorom o porodih kvečjemu pogovor o fižolu in nadaljevankah. V stilu, “ja o čem pa naj se menimo, če ne o porodih? O nadaljevankah in fižolu?” Ja, morda, v tvojem dometu in v tvojem svetu. Kar pa ne pomeni, da je to končni domet tudi vseh ostalih. O marsičem se je možno pogovarjati s prijatelji onkraj porodov in nadaljevank. Samo to. Ampak glede na tvoje miselne sposobnosti, tudi tokrat ne boš zastopila.

Tisto pretirano dramatiziranje in oh in ah zbujanje pozornosti okoli lastne nosecnosti, poroda in starsevstva, kakoooo je vse tezkooo, gre tudi meni na zivce 😉 Oz. se po principu “zivi in pusti ziveti” nasmehnem in grem dalje. Moj porod ni bil najlazji, pa ne cutim nobene potrebe po drami okoli tega, porod je pac porod, lazji ali tezji, nikoli ni zares “lahek” oz. “sprehod po parku”… Se mi ni problema o tem pogovarjat, ce koga zanima, ampak popolnoma pa razumem tudi, ce npr. prijateljice, ki te izkusnje nima, to sploh ne zanima kot tema pogovora… Pa kaj, zanimivih tem je ogromno na tem svetu, za vsakogar nekaj 😉

Zakaj? Ker se ne znajo o ničemer drugem pogovarjat oz. so nerazgledane, cajt pa morajo zapolnit? Pa o otrocih, dojenju, spanju, sranju, seksu, možeh… Pred otroci pa o zmenkih, tipih, nohtih, pričeskah…

Pa to niti slučajno ne drži za vse ženske, je pa res, da nekatere delajo vsem ostalim medvedjo uslugo, ker so pač tepke in površinske plehke babnice, ki jim je glavni cilj v življenju enega tipa dobit in naštepat mularijo.

A zdaj sem pa že jaz avtorica teme? Še enkrat: Jaz sem aplicirala nate, ko si rekla, da je alternativa pogovorom o porodih kvečjemu pogovor o fižolu in nadaljevankah. V stilu, “ja o čem pa naj se menimo, če ne o porodih? O nadaljevankah in fižolu?” Ja, morda, v tvojem dometu in v tvojem svetu. Kar pa ne pomeni, da je to končni domet tudi vseh ostalih. O marsičem se je možno pogovarjati s prijatelji onkraj porodov in nadaljevank. Samo to. Ampak glede na tvoje miselne sposobnosti, tudi tokrat ne boš zastopila.
[/quote]

ne si pa pristavila svoj piskrček. pa še enkrat poudarjam, porod je pomembna stvar v življenju žensk in čisto vso pravico se imajo o tem pogovarjat in nobenega razloga ni, da bi se morale zaradi tega opravičevati monovskim ne do je ba nk am. Časi, ko je bila to “umazana skrivnost” žensk tako kot npr. menstruacija in je bilo treba vse skrivat in morda samo šepetat o tem, so upam vsaj tako, minili.
Pogovarjaj se o čemer se hočeš, druge pa pusti pri miru.

Nabiranje izkušenj, izmenjava podatkov.
Še posebej v dobi, ko planiraš družino, je to res pogosta tema, ampak gre za nabiranje informacij in v neki meri tudi soočanje s strahom. Dva poroda nista enaka, ena rodi mimogrede na hodniku, še preden pride do porodne sobe, druga se matra dva dni skup s celo vrsto komplikacij. Mene je tudi zanimalo čim več “izkušenj iz prve roke”, knjige ti pač ne morejo povedati vsega.
Plus danes veliko žensk ostane pri dveh, ali celo enem otroku in je to res življenski dogodek.
Kaj vas vse moti no.

Se strinjam. Sploh tiste znajo bit nadležne, ki podrobno opišejo kako nesramna babica ni upoštevala njenega porodnega načrta in kako jo je zdravniško osebje iz lastnega zadovoljstva trpinčilo v porodni 24 ur…..

ne si pa pristavila svoj piskrček. pa še enkrat poudarjam, porod je pomembna stvar v življenju žensk in čisto vso pravico se imajo o tem pogovarjat in nobenega razloga ni, da bi se morale zaradi tega opravičevati monovskim ne do je ba nk am. Časi, ko je bila to “umazana skrivnost” žensk tako kot npr. menstruacija in je bilo treba vse skrivat in morda samo šepetat o tem, so upam vsaj tako, minili.
Pogovarjaj se o čemer se hočeš, druge pa pusti pri miru.
[/quote]

Joj, daj nehaj se smešit no. Nihče ti ne odreka pravice, da se cel božji dan pogovarjaš o porodu. Ona ti pravi, da obstajajo tudi druge, pomembnejše teme, o katerih lahko govoriš, kar si ti negirala. Nihče ne pravi, da se o tem ne bi smelo pogovarjat, ker je to “umazana skrivnost”, ampak ker je DOLGOČASNO ves čas samo o tem poslušat. Ampak okej, ti se o tem meni, kolikor časa se hočeš. Kdo ti brani? Če imaš sebi primerne poslušalce, go for it.
Jaz zase vem, da se z žensko, ki bi ves čas o tem gobezdala, pa o nadaljevankah in kar je še tega, ne bi imel o čem menit. In ne bi bil prav dolgo z njo. Oziroma niti ne bi prišlo tako daleč, da bi imela skupnega otroka. Rabim žensko, ki bi ji bilo samoumevno, da se da pogovarjat tudi o čem drugem, pa ne govorim o nadaljevankah in vrtu.
Daj dojemi že enkrat, pa nehaj lapat.

Joj, daj nehaj se smešit no. Nihče ti ne odreka pravice, da se cel božji dan pogovarjaš o porodu. Ona ti pravi, da obstajajo tudi druge, pomembnejše teme, o katerih lahko govoriš, kar si ti negirala. Nihče ne pravi, da se o tem ne bi smelo pogovarjat, ker je to “umazana skrivnost”, ampak ker je DOLGOČASNO ves čas samo o tem poslušat. Ampak okej, ti se o tem meni, kolikor časa se hočeš. Kdo ti brani? Če imaš sebi primerne poslušalce, go for it.
Jaz zase vem, da se z žensko, ki bi ves čas o tem gobezdala, pa o nadaljevankah in kar je še tega, ne bi imel o čem menit. In ne bi bil prav dolgo z njo. Oziroma niti ne bi prišlo tako daleč, da bi imela skupnega otroka. Rabim žensko, ki bi ji bilo samoumevno, da se da pogovarjat tudi o čem drugem, pa ne govorim o nadaljevankah in vrtu.
Daj dojemi že enkrat, pa nehaj lapat.
[/quote]

no vidiš to je point. Ti, ki nimaš otrok, pač ne veš, kako to je, zato pusti drugim, da se pogovarjajo o čemer se hočejo. Taki kot si ti so ponavadi najbolj pametni, ko pa sami dobijo otroke, pa se jim svet obrne na glavo in potem govorijo samo še o otrocih.
Zakaj ženske tako rade govorijo o porodih?
Zato ker lahko.
Nedoj avtorica pa ne more, ker ne more dobiti oplojevalca in je vsa tečna.

New Report

Close