Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zdravniki na pomoč…

Zdravniki na pomoč…

Torej. Star sem 14 in me osem mesecev občasno boli križ. Dvakrat se mi je do zdaj zgodilo da me me je peklo dol v nogo. Zadnjih 7 dni pa me neznosno boli!! Tako peče, križ boli, noge ne čutim, mravljince imam v nogi…😫😫ne nalgesin (550mg) ne lekadol niti 3je caffetini niso pomagali. Peče, da hodit ne morem. Bi zdravniki lahko prevzeli odgovornost pa mi napisali kak zaldiar ali pa vsaj analgin? Bral sem da je zaldiar 12+ pa neki v zvezi z dihanjem da ti ga upočasni pa da se lahko zasvojiš…zadnjič ko sem na tleh samo tulil od bolečine mi ga je 75mg dal dedi, bolečine ni bilo, super sem se počutil!!! (Dedi je bil zdravnik). Bi lahko vsaj analgin dobil? Moja zdravnica pa ima zaradi teh razmer samo posvetovalnice, druge mi niti za ortopeda ne pišejo, bolečina se vsak dan slabša 😔. Ima kdo kako idejo?

Katera noga? Po stopnicah lahko normalno hodiš?

Jaz sem prvo pomislila na multiplo…
Daj malo preveri ostale znake. Upam, da ni to.

nova
Uredništvo priporoča

Ni multipla, desna noga je, vzeli so mi kri, vse perfektno..veliko tečem (trail running) i hodim v visokogorje, kondicije imam ogromno. Samo zdravnica je rekla da je zelo redko da bi bla hernija od tega ali pa išias. Samo nočem da tok boli in hočem nogo nazaj normalno čutit. Odvajam pa normalno…in to pri 14🤦‍♂️zakaj me ne more napast pri 54 ali pa 64…bedno

Točno, ne po stopnicah ne morem hodit ker me nabija v nogo in rees boli. Peče, mravljinci, omrtvičenje pa ledveni del po desni strani. Ponoči se včasih tudi zbudim od bolečine (včasih križ, včasih pa omrtvičenje v nogi). Nevem a je to živec ukleščen?

Evo zelo podobne bolečine imam jaz. Hernija pri 25ih.
Kaj ti mrtviči? Meni od kolena navdzol, konstantno, še nežen poteg z britvico je totalno čuden, čisto oddrevenela noga.

Evo zelo podobne bolečine imam jaz. Hernija pri 25ih.
Kaj ti mrtviči? Meni od kolena navdzol, konstantno, še nežen poteg z britvico je totalno čuden, čisto oddrevenela noga.
[/quote]

Evo zelo podobne bolečine imam jaz. Hernija pri 25ih.
Kaj ti mrtviči? Meni od kolena navdzol, konstantno, še nežen poteg z britvico je totalno čuden, čisto oddrevenela noga.
[/quote]

Isto ja samo od riti do sredine golenice pol dol pa normalno čutim. Lah se do krvi spraskam pa se nč ne čut če pa na nogo stopm…križ boli k svinaa. Dohtarca pa itak nebi za kakšne analgetike prevzela odgovornosti (čist razumem da opiati/opioidi niso kar tko). Kaj bi dovda bi se to končal😶🤦‍♂️😫


Nisem zdravnik, ampak tole se bere kot hernija. Kar na urgenco, vsaj po blokado.


Nisem zdravnik, ampak tole se bere kot hernija. Kar na urgenco, vsaj po blokado.
[/quote]
Nisem zdravnik, ampak tole se bere kot hernija. Kar na urgenco, vsaj po blokado.
[/quote]

Nevem če bi mi jo dali ker sem tok mlad bi pa z veseljem ja da nebi bolelo😄🙏bom šel na urgenco bomo vidl kaj bojo rekl. Hvalapa čimprej se pozdravi tudi ti💪

Čim prej je treba ugotoviti vzrok. Nič ne bo narobe, če greš ob takih bolečinah kar na urgenco. Na Zaldiar pozabi, razen če ti ga napiše zdravnik.

Nevem če bi mi jo dali ker sem tok mlad bi pa z veseljem ja da nebi bolelo😄🙏bom šel na urgenco bomo vidl kaj bojo rekl. Hvalapa čimprej se pozdravi tudi ti💪
[/quote]
Ob takih bolečinah najbrž ne bo težav, na nek način ti bodo že sprostili ukleščen živec in odpravili bolečine. Srečno in hitro okrevanje 😉

Nevem če bi mi jo dali ker sem tok mlad bi pa z veseljem ja da nebi bolelo😄🙏bom šel na urgenco bomo vidl kaj bojo rekl. Hvalapa čimprej se pozdravi tudi ti💪
[/quote]

Poročaj, kaj je in kako je bilo.

Nevem če bi mi ga, bi pa čimprej rad rešil hočem biti infektolog, alpinist in ultramatonec ne pa … invalid? Hja kaj pa vem mogoče mam “srečo” da mi ga napišejo. Bom šel na urgenco pa da je usaj za mal konc.

Najdi kakšnega dobrega kiropraktika. Mene je enkrat samo heksenšus, pa sem se takoj naročila, češ, da ne gre naprej ali se ponavlja.

Samo 2 krat sem bila, je bilo dovolj. Dal mi je ene vaje za delat, raztegaovanje hrbtenice v ležečem položaju. Še sedaj mi pomaga, če to naredim, ko ležim, se potem kar sprostim in lažje zaspim.

Če bolečina izžareva v nogo, je velika verjetnost za išias, sploh, če noga zelo boli. V tem primeru rabiš mirovanje, B vitamine in nekaj proti bolečinam. Svoji zdravnici povej, naj zapusti službo, če ne misli sprejemat pacientov, ker ni zaradi sebe v ambulanti, ampak zaradi bolnih ljudi.

Kako se išias diagnosticira? Mene je bolj noga bolela kot križ, celotno stegno, koleno sem imela občutek, da mi bo razneslo, mravljinčenje… MR pokazala medvretenčno ploščico izsušeno in pritisk na korenino. Če bi bil (poleg) išias, bi se to tudi diagnosticiralo z MR?

Okej, res je. Hvala. Odločil sem se da grem jutri k dežurnemu (v škofji loki ni neke “urgence”), moja zdravnica sploh ni dosegljiva, samo pač tista pediatrinja ki je takrat na razpolago. Beda. Totalna.

Najprej slikanje, MR hrbtenice, potem naprej. Čimprej in samoplačniško, seveda.

Čeprav imam občutek, da tebe matra nekaj drugega. Saj veš, o čem govorim, kajne?

o čem?

A misliš na zaldiar? Ne, nočem pa da me boli…možno je da je nek išijas al nekaj tko..bomo jutri vidli.

Evo bil u lj na urgenci dali so mi injekcijo rekli so da je ishialgija??? Nekaj tko no pa ene obliže so mi dal za domu😉. Hvala bogu da je konc teh bolečin!!


Me veseli, da si ok 👍 Pazi nase!


Me veseli, da si ok 👍 Pazi nase!
[/quote]

Hvala enako💪🙏

Lej, jaz bi jo na tvojem mestu mahnila na urgenco. Tale korona time ima ogromno kolateralne skode pri mnogih, ker zdravniki delajo na daljavo in te itak noben ne smirgla, razen ce kihas. Tko lepo se jim izmuzne meningitis, isias, napad zolcnih kamnov …

Definitivno ni normalno, kar opisujes in ce ne pritisnes (ne gres na silo na urgenco), se ti bo to vleklo. Bohved kaj je, tega ti mi ne mormo povedat, tam na urgenci te bodo pa moral vzet.

New Report

Close