Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dopust Dalmacija

Dopust Dalmacija

Že 100 x premleto… a še vedno ne vem. Iti ali ne iti. V južno Dalmacijo na dopust. Rezervirano od lani, že 14 let ista destinacija, isti apartma. Manjši kraj, manjša plaža… 1.8. imamo rezervirano. Ne bojim se korone, skrbi me mogoča karantena. Jaz si jo lahko privoščim, mož ne.
Čisto odkrito, kaj bi naredili ?
Vsi sovražniki Hrvaške, obvoz prosim. Naj se tema ne sprevrže v kreg.

Mi gremo danes ponoči. Tudi južna Dalmacija, otok.
Zmenili smo se pa takole: zelo bomo pazljivi, še mnogo bolj kot smo doma. Maske bomo nosili, če bomo šli v trgovino, pa tudi, če jih domačini ne bodo! S sabo nesemo dovolj razkužila in dovolj mask. V nobeno gužvo ne bomo rinili. Tudi mi bomo v majhnem kraju, v apartmaju, kjer smo že nekaj let redni gostje. Tam ne bo nobenega drena na plaži.
S sabo si peljemo hrane za prvih nekaj dni, potem pa samo 1x v trgovino in nabavit takrat vse, da ne bomo kar naprej viseli v trgovini med ljudmi.

Upamo, da bo vse dobro. Vlada je rekla, da bo vse slovenske državljane obvestila 2 do 3 dni prej, preden bi morda Hrvaško dala na rdeč seznam. Da bo dovolj časa, da se bomo lahko v miru vrnili domov, preden bodo uvedli karanteno.

Mene pa ne skrbi virus, le možna karantena.
Srečno in uživajte.

nova
Uredništvo priporoča


Lani, decembra plačana destinacija na Mljetu. Dva dni pred odhodom sva odpovedala aranžma. Zdravje je pač samo eno, dokler je.
Za naju neprecenljivo!

______________________

..saj zato – poprej bodo napovedali, kdaj se bo / če bo znasla na rdecem seznamu; in jo lahko pravi cas ‘ucvrete’.
Ne vem, ce bodo res to storili, ker bodo sicer ‘podivjale’, še bolj kot sicer, okuzbe pri nas.
Pretehtaj, ali ti ustreza vsaj nekaj dni morja, pravzaprav je pa do avgusta tudi se enkaj csasa …

Meni se vse bolj dozdeva grcija prava izbira, se zelo nagibam ponovnemu oddihu na sredozemskem konskem otoku. Bomo pa videli, kaj in kako.

Ja glede na trenutno situacijo se ti lahko zelo zakomplicira pri povratku domov. Ni druge kot da spremljaš do zadnjega dne pred planiranm odhodom.

Glede možnosti okužbe je enako kot pri nas. Če se držiš določenih pravil je toliko manjša verjetnost, da se okužiš.

Mi smo tudi bili na tem kot vi. Mi smo se potem odločili, da ne gremo dol če bo pred odhodom padla na rdeč seznam. Ker ni, smo štartali. Na počivališčih se nismo ustavljali, na trajektu smo ostali v avtu. Nismo bili edini. Ko smo prišli dol, smo razkužili kljuke, stikala, ročaje od pohištva, pipe, vc,… Pomili na novo posodo.
Na plaži je bilo v začetku ok, zadnjih 5 dni se polni. V trgovino grem z masko, roke razkužim na izhodu.
Ven hodimo bolj malo. Šli smo v gostilno kjer smo videli da se držijo ukrepov. Enkrat na dan pogledamo novice in to je to.
Jaz ti svetujem da če bo tako kot zdaj da greste.

Kam v Dalmacijo, Zadar ali Mljet, je velika razlika zaradi km, če se bo treba na vrat na nos vrniti?
Mene skrbi, kaj če je bil pozitiven tisti, ki je bil prej v apartmaju? Kjerkoli, ne samo na HR, tudi na vavčerje si skoraj ne upam, fant mi pravi, da pretiravam.

Mene tudi skrbi karantena. Jim niti pod razno ne zaupam, da bodo 2-3 dni prej javili. Mislimo iti v Istro in upam, da bomo izvedeli za karanteno vsaj nekaj ur prej. Neprijeten dobpust, pravzaprav. Če bo pred odhodom zelo napeto, ne bomo šli.

Mi nismo ravno v juzni Dalmaciji. Lahko pa govorim o dopustovanju na Krku. Tu smo ze nekaj casa. V najetem app. Jemo nekaj doma, sami pripravimo, nekaj zunaj.
V vsem tem casu sem videla samo 2 natakarja z maskama in 1 brez v istem lokalu. Da bi pa kdo drugje nosil maske?! Niti slucajno. Razkuzila so res povsod na vidnih mestih. Ce jih kdo res uporablja. Nimam pojma. Zase vem, da jih. No tiste 2m razdalje se drzijo samo v nekaterih trgovinah.
Meni ni popolnoma nic vec jasno. Kaj je res in kaj ni. Mediji (slovenski … tukajsnjih sploh ne gledamo) porocajo o “alarmantnem stanju na Hrvaskem), a plaze polne. Sploh cez vikende.
Me res zanima, kaj bomo doziveli na nasi meji, ko se vrnemo konec julija

Karantena ne bo iz danes na jutri. Če bo Hr rdeča cona, boš to izvedla vsaj 24 h prej! Torej greste lahko domov pravočasno.
Jaz sem na dopustu v J Dalmaciji bila. Šli smo 2 dni kasneje, ker nismo vedeli, kaj bo. Vmes je Hr porumenela.
Za vrnitev se tako potrebuje orginalni račun nastanitve ali vsaj račun plačane takse.
Karantene se ti ni potrebno bati. Zaenkrat nič ne kaže, da bo Slo dala Hr na rdečo listo. Seveda pa je potrebno spremljanje situacije.
Zase vem, da smo se na dopustu obnašali zelo odgovorno in si upam trditi, da smo bili varnejši kot doma. Še posebej, če bi dopustovali v SLo nekaj dni tu, nekaj dni tam, si ogledovali znamenitosti in podobno.
Tako pa smo imeli prave robinzonske počitnice. Še v trgovino nismo hodili. Imeli smo eno dostavo od lastnika. Ampak smo embalažo razkužili in upoštevali vse varnostne postopke. Lovili smo ribe in se imeli res lepo.
Imamo najstnike, a jim je ta dopust, čeprav brez zabav in večernih izhodov, bil fantastičen.
Sedaj imam težavo, ker sem zaposlena v zdravstvu in nadrejeni ne vedo, kaj bi z mano. Ga. je po poročilih izjavila, naj bi se tisti, ki se vračajo iz dopustov na Hr 1 teden izogibali starejših in ogroženih.
Uradnih navodil pa ni.
Imam težave sedaj zaradi tega. Ampak pri sebi vem, da smo se vsi člani družine obnašali skrajno odgovorno in tudi pred dopustom moji najstniki niso žurali in se nevarno obnašali.
Uradno je sedaj tako, da če si priden, ostaneš v SLO, si odgovoren, ne glede na to, kako se dejansko obnašaš in kako se obnašajo člani tvoje najožje družine. Mi, ki pa smo šli na HR pa smo kot neke vrste izdajalci.
Ni mi pa žal.
Sem šla danes na bris samoplačniško, izvid čakam.

Vse dobro.

V Istri imamo vikend. Po 15.7. smo imeli namen iti tja. Ne vem, če bo situacija izdražala. Danes ima Hrvaška 140 okuženih. Zna se zgoditi, da bo kljub vsemu zelo hitro na rdečem seznamu ( po teh rezuliatih zadnjih dni bi že morala biti).

Istra je precej okužena . Do pred kratkim je veljala za manj okužen del Hrvaške. Sedaj je iz dneva v dan več okužb tam. Če se res paziš, kar gre. Turistov je malo, torej se gneči komot izogneš. Problem pa je, če bo karantena, ali bo do časa javljeno.

Saj ravno to me bega. Alarmantno stanje na Hrvaskem … lahko se drzimo vsega predpisanega … ce se pa vsi ostali obnasajo tako, kot so se pred tem korona cirkusom.
Samo posnetki nase slovenske obale pred dobrim tednom oz predzadnji vikend. So bili videti, kot vi odprl konzervo sardin. Nabasano s folkom, kot ze dolgo ne.
Potem pa bodi pameten?!

Preveri v službi če lahko greš. Marsikje kje (tudi pri nas), se za izlet na Hrvaško delijo odpovedi. Po novem tudi žena ima prepoved potovanj. Neupoštevanje navodil, se tolamači kot prostovoljna odpoved. Pri nas so leteli že trije, pri ženi 4je.

Še to. Do naše destinacije smo potovali 8 h. Zadnji kos poti z lastnikom robinzonske hiše, nekaj milj po morju. Dogovorjeni smo bili, da če bi bilo treba, bi takoj prišel po nas in bi se vrnili v Slo.
Če ne bi bilo korone bi šli na Korčulo ali Vis. Tako pa nismo želeli biti odvisni od trajekta.

Je bilo jasno povedano, da se tega delodajalci ne smejo iti! Zrelo za inspekcijo! V vsakem primeru bi tozbo dobil, ce te odpustijo zaradi tega!

Istra je precej okužena . Do pred kratkim je veljala za manj okužen del Hrvaške. Sedaj je iz dneva v dan več okužb tam. Če se res paziš, kar gre. Turistov je malo, torej se gneči komot izogneš. Problem pa je, če bo karantena, ali bo do časa javljeno.
[/quote]

Prejšnji teden je bilo 9, potem pa še 2x po 4 in mislim 1x 2. To naj bi bili uradni rezultati.

Istra je precej okužena . Do pred kratkim je veljala za manj okužen del Hrvaške. Sedaj je iz dneva v dan več okužb tam. Če se res paziš, kar gre. Turistov je malo, torej se gneči komot izogneš. Problem pa je, če bo karantena, ali bo do časa javljeno.
[/quote]

Ena južna je bila lep čas v Istri. Prejšnji teden je napisala, da je prišla v Ljubljano. Upajmo, da ni zbolela. Ves čas je bila navdušena nad vobodo gibanja v Istri .

Je bilo jasno povedano, da se tega delodajalci ne smejo iti! Zrelo za inspekcijo! V vsakem primeru bi tozbo dobil, ce te odpustijo zaradi tega!
[/quote]
Saj!
Sem spremljala situacijo! Samo zato, ker je ga. B. rekla, naj po prihodu iz Hr osebe ne prihajajo v stik s starejšimi 7 dni, to še ne pomeni uradno, da ne smeš v službo!
Je priporočilo. Ampak. Kaj koristi priporočilo, če se nekdo doma v SLo neodgovorno obnaša?
In nekdo v Hr, ki se neodgovorno obnaša in mu 7 dni ni nič, potem pa čez 10 dni zboli?
Ali mama, ki z odraslimi otroci živi v skupnem gospodinjstvu, oni pa hodijo na zabave v Zagreb, letajo okoli?
Mama gre brez omejitev lahko lepo v službo na ogroženo območje.
Kup nejasnosti je.
Moja starša sta npr. ostala tam, kjer smo bili mi. Sredi septembra naj bi se vrnila. Če bosta morala v karanteno, bosta pač šla. Saj nimata drugih obveznosti.
Bomo pa šli še k njima na kakšen podaljšan vikend, če bo le možno.
Sem prepričana, da sta tam zelo varna. Veliko bolj kot v Slo.
Celo z lastnikom hiše imamo dogovorjeno, da jima kak paket pošljemo k njemu, on dostavi njima.

Mi gremo danes ponoči. Tudi južna Dalmacija, otok.
Zmenili smo se pa takole: zelo bomo pazljivi, še mnogo bolj kot smo doma. Maske bomo nosili, če bomo šli v trgovino, pa tudi, če jih domačini ne bodo! S sabo nesemo dovolj razkužila in dovolj mask. V nobeno gužvo ne bomo rinili. Tudi mi bomo v majhnem kraju, v apartmaju, kjer smo že nekaj let redni gostje. Tam ne bo nobenega drena na plaži.
S sabo si peljemo hrane za prvih nekaj dni, potem pa samo 1x v trgovino in nabavit takrat vse, da ne bomo kar naprej viseli v trgovini med ljudmi.

Upamo, da bo vse dobro. Vlada je rekla, da bo vse slovenske državljane obvestila 2 do 3 dni prej, preden bi morda Hrvaško dala na rdeč seznam. Da bo dovolj časa, da se bomo lahko v miru vrnili domov, preden bodo uvedli karanteno.
[/quote]

Pravilno razmišljate.
Problem nastane pri janševikih, ki norijo in pričakujejo, da bodo v tisti samoti, kjer ni nobenega okuženega, najbrž od galebov fasali korono, če ne pa vsaj karanteno ob prihodu domov.
Za razliko od paničarjev boste vi imeli dopust…..

Bila v dalmaciji..tucepi..nobene guzve…res malo bolj gledaš dnevnik,a imaš 72 ur casa..toliko prej bodo namrec napovedali karanteno..takrat pa ste vi že doma.sploh pa če greste na znano lokacijo..pojdite in uzivajte

Točno to je tisto, kar dopovedujem nekaterim upokojenim znancem. Pa težko razumejo raje in tiščijo doma v Sloveniji.

Na Hrvaškem upokojenski par, če sam kuha in če je skromen, porabi kakih 8-12 evrov dnevno. Recimo 250-350 evrov mesečno.

Sobo/manjši apartma pa se da dobiti za 25-30 € dnevno, torej za 800 evrov mesečno. Ali 1800 do 2000€ za tri mesece.

Drago? Pojdite v Sloveniji vsak dan v Mercator, pa se potem oglasite, koliko ste dali…

In na otoku, kjer ni bilo do sedaj niti enega primera okužbe in na njem letuje le desetina ljudi, kot jih je letovalo lansko leto, je 10x bolj varno kot v večjih slovenskih mestih

Tole je pa tako lepo iztožljivo. Da ne govorim o tem da bodo še subvencije vračali. Vidim da bodo odvetniki spet imeli izi posel.

Ena južna je bila lep čas v Istri. Prejšnji teden je napisala, da je prišla v Ljubljano. Upajmo, da ni zbolela. Ves čas je bila navdušena nad vobodo gibanja v Istri .
[/quote]
Je ni bilo že nekaj časa. Bila je zelo korajžna, pa druženja, pa ne vidi se, da je korona. Upajmo, da ne preveč in da je o.k.

New Report

Close