Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kosilo pri tasci

Kosilo pri tasci

Tašča hoče, da vsaj enkrat na teden pridemo tja na kosilo. Ponavadi ob nedeljah. Nisva v najlepših odnosih, storila mi je veliko hudega, predvsem v prvih mesecih po porodu. Ko se odpravljamo tja, imam 2 dni prej drisko, sem nervozna, sitna, tam se ne počutim prijetno. Ali bo narobe, če začnem ta srečanja izpuščati? Tja lahko gresta partner in sin sama. Jaz bi res potrebovala kak dan, da si spočijem. Teden je naporen, služba, delo doma. Potem pa naj celo nedeljo se njo gledam. Ali je pametno, da partnerja in sina pustim cel dan sama tam?

Komot gresta sama, saj je njen sin in vnuk, ti se pa ne rabiš opravičevat.

Kaj pa če jo ti povabiš? Itak ne bo prišla. Si pa kupiš eno nedeljo.

Sicer pa bi omejila te ‘morate 1x na teden’ na 1x na dva tedna. Pa še to bi enkrat izpustila.
Sin/mož naj hodi na obiske za par ur, ne pa za cel dan med vikendi.

nova
Uredništvo priporoča

tašča hoče, ti pa skočiš ali kako?
pa kosilo traja max dve uri, ne pa cel dan
na tvojem mestu jaz definitivno ne bi tja hodila, če pa že bi šla na zastonj kosilo, bi mi pa dol viselo za žensko….

kaj pa mož in sin pravita? to je bolj pomembno….

Če jaz povabim njo, moram še obe drugi hčeri, partenrjevi sestri z družinama, ki so tudi vsak vikend pri mamici. Pa ne samo na kosilu, od petka do nedelje so tam. To pomeni, da bi mogla kuhati za 8 odraslih oseb in 4 otroke. Hočeš da se mi zrola??

kaj češ, Marjan je bil premier, je komandiral celo Slovenijo, pa je moral VSAK dan k tašči na kosilo, ni vraga, da ne bi ti enkrat na teden zdržala.
Sicer pa ne razumem teh prisilnih druženj in kosil. a mate res čas viseti cele dneve okoli žlahte al kaj? pa razumem, če bi se imeli radi, ampak da moraš biti z nekom, ki ga videt ne moreš najmanj en dan na teden? haloooo?

Nehaj blebetat neumnosti.

Zanima me, če kdo prakticira to? Naj gre partner z otrokom sam tja, se vedno je njegova mama in sinova babica. Meni ni nič. Bolj me zanima, kako bo to izpadlo? Kot da ji je končno uspelo, razdvojiti naju s partnerjem?

Ostani doma in bo za vse dobro. Verjemi, da bo tudi za taščo lažje, če pride samo sin z vnukom. Pa za moževe sestre bo tudi bolje. Ti boš pa tudi imela mir.

Mi je pa vedno žalostno prebrati, kako ste v slabih odnosih po družinah.


pa kaj se z njo obremenjuješ????
še enkrat, zmeni se s partnerjem, kaj on misli o tem.
dokler se boš obsedeno spraševala, kaj tašča misli o tem, kaj ti počneš, je čisto vseeno, ali driskaš vsak dan in hodiš tja ali pa driskaš vsak dan in čepiš doma in se sekiraš, kaj si zdaj tašča misli. pa da si ne bo mislila kaj takega, kaj ti nočeš, da bi si mislila.
ker če si bo mislila, kar ti nočeš, da si bo mislila, potem ti raje driskaš in hodiš ponižno še naprej tja

ženska, ti nimaš problema s taščo. ti imaš precej večji problem sama s sabo, samo tega si ne boš priznala

Zakaj razmisljas kako to zgleda, kaj bodo rekli,…?
Sprosti se, vzami si frej, spocij se, privosci si kopel, podepiliras se, kupis kak nov komplet spodnjega perila. Zvecer ko otrok zaspi, preseneti moza, zaplesi pred njim, povej mu da si ga zelis,…
Ko bosta vidva zadovoljna deug z drugim, je ni tasce na svetu, ki bi vaju narazen spravila.

Še ena, ki ne ve, kaj bi sama s sabo.Doma ostani, pa bo vse ok.


HA HA HA , si me nasmejal.

Zakaj si par vikendov ne organizirate po svoje. Par vikendov pojdite kam drugam, iskoristite bone pa boš videla kako bo. Pogovori se z možem da bi šli enkrat na mesec na kosilo, on pa naj hodi z otrokom na obisk še kaj vmes, če želi.
Pri nas je bilo podobno, a se tudi možu ni dalo hodit vsak vikend. S tem da smo tudi 120 km narazen. Oni so našli 1000 in 1 razlog zakaj niso prišli k nam. Sodu je izbilo dno, ko je mož zvedel, da so bili njegovi na izletu 2 km od nas, pa nas niti piklicali niso.

Se dobro, da moja tasca ne zna kuhat in nas ne vabi na kosilo. Srecna jaz

Mater noop?…..Kaj bo pa potem če ti ne greš na južno k tašči?? Kaj bo potem? Vesoljni potop??
To, da dobiš drisko par dni prej, ne vem če naj verjamem. Ker tako malo samospoštovanja da ne premoreš… Če pa že res dobiš drisko, pa se vprašaj. Tašči se njabrž j**** za tebe. Ti pa veselo ostani doma in naredi kaj za sebe, ženšče neumno!

Ne govori bedarij. Jaz sem tudi hitro nehala hodit na obiske k tašči, ker sem vedela, da si tudi ona oddahne vsakič, ko vidi, da me ni zraven. Pa naju s tem ni razdvojila in tudi, ko sva dejansko šla narazen, nisem razmišljala, če je ona zdaj srečna. Žal je marsikatera tašča pač neka oseba, za katero ti mora dol viset.

neki.

Sama pa ne bi želela vsake nedelje preživet sama ko bi sel moj k stršem. Saj to je praktično edini dan, da smo mi družina v miru.

Sama bi rekla naj gre med tednom sam na kosilo. Sama bi pa že kaj.

Midve s taščo sva se čisto dobro razumeli, pa nisem vedno šla s partnerjem k njej. Ravno zato, ker mi je pasalo imeti svojih pet minut miru, za kar sicer res ni bilo nikoli časa (izmensko delo pa to).

Za tvoje duševno zdravje bi pa bilo zelo dobro, da bi nekako razrešila svojo bolečino, jezo, zamero oziroma karkoli že občutiš zaradi njenega obnašanja – zaradi sebe, ne zaradi nje. Tako boš težko živela, taščo boš z malo sreče imela še 30 let, mogoče še več.

Ne bi hodil sin vsako nedeljo. Parkrat bi šel, pa bi videl, da je brez žene tuga in bi tudi on razredčil obiske. Garantirano.

Dogovori se za petek. Vikend imejte pa za sebe.

Meni sicer nikoli ni bila muka it k tašči, ampak je res, da ni vsiljevala in pogojevala. Če bi, bi se pa zelo hitro postavila gor. Sama niti slučajno ne bi ostala doma, ampak bi vzela ure tenisa ali fitnesa s trenerjem. Bi hitro videla moža iskat rešite, če je količkaj normalen

Nikakor ne razumem teh prisilnih druženj. Čez teden služba, opravki, obveznosti, v nedeljo pa posedanje na kosilih z ljudmi, ki ti ne sedejo. In tako iz tedna v teden.
Rada imam tamlade, a naj nedelje preživljajo na izletih, kopanjih, se spočijejo, vzamejo čas zase, ne pa da bi jim težila s temi nedeljskimi kosili.
Povej tašči, še bolje, da ji pove njen soin, da boste obiske zmanjšali, ker želite imeti čas zase.

naj gre sam z otroki na kosilo, pa ne za cel dan ahh za kaksne 4 ure, 4 ure bos pa ze zdrzala sama doma ali kje drugje v naravi na sprehodu itd…

New Report

Close