Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Glede teh vavčerjev me zanima

Glede teh vavčerjev me zanima

Zanima me glede teh turističnih vavčerjev nekaj stvari. Ali bi lahko midve z mamo svoje vavčerje prenesli na gospoda župnika? Ker je bilo nekaj govora, da se to lahko prenese na sorodnike, z gospodom župnikom pa imava zelo močne duhovne sorodstvene vezi, kar je bolj pomembno od krvnega sorodstva. Imam sicer eno mrzlo nečakinjo v Ljubljani, je pokvarjena in nemoralna ateistka, sploh otrok nima in k maši ne hodi, zato njej res ne bi dala. Gospod župnik pa res težko in skromno živi in nima veliko denarja, bi si zaslužil več teh vavčerjev, da bi si lažje privoščil oddih. Pa ni izbirčen, če bi se to porabilo zdaj za Hvar, Dubrovnik, kasneje poleti za Azurno obalo, Kanarske otoke ali pa pozimi za Courchevel ali St. Moritz, je čisto vseeno, pomemben je samo oddih in duhovno približanje z Bogom. Če to ni možno, naju zanima tudi, ali bi se to dalo zamenjati za gotovino, pa bi to donirali gospodu župniku po tej poti.

Hvala vsem monovcem za odgovore. Boglonaj!

Majdka, ne vem če bo šlo tako.

majdka, hvala za božjo besedo. to z župnikom pa ne znam pomagat.

Bedna provokacija…

To pa ni lepo, da žališ idealne vernike. Če bi bili vsi taki, bi bila nebesa na zemlji in RKC bi bolje laufala, brez bankrotov in težav.

Super si, Majdka 🙂
Zakaj pa ne bi šli vsi trije v enoposteljno sobo, enkrat v Portorož, drugič na Bled, tretjič v Prekmurje …
Gospod župnik bi si lahko zelo odpočil!

Prestari za župnika, bi pa šel, če bi bili 60 in 80 let mlajši.

lej, najlažje to zrihtate tak, da najprej ti civilno oženiš tvojega gospoda župnika, pa mu preneseš vavčerje, se takoj ločiš, pol pa se še tvoja mama civilno oženi z njim, pa mu še svoje vavčerje prenese

saj Bog civilne poroke ne priznava, tak, da je pred Bogom vaš gospod župnik čist ko suza


pa gospod bi raje s kakšno mlajšo šel, kot da bi ti dve stari tercijalki s sabo vozil. to mu pa ja privoščita. zato pa pravim, da so poroke boljša opcija.

Od kdaj je pa treba it na elitne destinacije, da se duhovno priblizas bogu? 🙂
Pa se s hudim avtom a ne, dve leti starim, potem te bog prej opazi in pribliza 😀

to ni treba, je pa dobro, hvaljen jezus.

Seveda lahko. Posvojiš ga in potem mu lahko obe podarita bone.

Ne moreš polnoletnega človeka posvojit, neko drugo rešitev nuca 🙂

Majdka nikoli ne razočara…
Umiram 😂😂😂

Od kdaj je pa treba it na elitne destinacije, da se duhovno priblizas bogu? 🙂
Pa se s hudim avtom a ne, dve leti starim, potem te bog prej opazi in pribliza 😀
[/quote]

A gospod župnik ima nov avto?
Majda je pred časom omenjala, da zbira prispevke za nakup, potem pa je vse potihnilo …
Je pa tako, Bog jih spremlja povsod, zato gospod župnik potrebuje velik, udoben in predvsem varen avto.

A gospod župnik ima nov avto?
Majda je pred časom omenjala, da zbira prispevke za nakup, potem pa je vse potihnilo …
Je pa tako, Bog jih spremlja povsod, zato gospod župnik potrebuje velik, udoben in predvsem varen avto.
[/quote]

dolgo se bo še to zbiralo za avto, ampak gospod župnik mora prej dolgove zvonov odplačat … hehehehe, sej ne, tega nikoli ne bodo odplačali

Zakaj vas kristjanofobe tako moti, da mi verniki poskrbimo za gospode župnike po svojih močeh? Popolnoma nič davkoplačevalskega denarja ne gre za Cerkev, vse damo mi verniki iz lastnega žepa!

Zakaj pa Portorož, Bled in Prekmurje? To je naš gospod župnik že vse videl, ker veliko sodeluje z drugimi župnijami v Sloveniji in hodi na obiske, tako da se mi ne zdi pošteno, da bi se gospoda župnika omejevalo na Slovenijo, saj je cela Evropa krščanska, ne samo Slovenija! To bi bilo primerno za tiste, ki sicer malo potujejo, ampak moramo misliti tudi na Božje uslužbence, ker se jih preveč zapostavlja!

Zakaj vas kristjanofobe tako moti, da mi verniki poskrbimo za gospode župnike po svojih močeh? Popolnoma nič davkoplačevalskega denarja ne gre za Cerkev, vse damo mi verniki iz lastnega žepa!

Zakaj pa Portorož, Bled in Prekmurje? To je naš gospod župnik že vse videl, ker veliko sodeluje z drugimi župnijami v Sloveniji in hodi na obiske, tako da se mi ne zdi pošteno, da bi se gospoda župnika omejevalo na Slovenijo, saj je cela Evropa krščanska, ne samo Slovenija! To bi bilo primerno za tiste, ki sicer malo potujejo, ampak moramo misliti tudi na Božje uslužbence, ker se jih preveč zapostavlja!
[/quote]

ker bone lahko koristis samo v Sloveniji.

Saj midve z mamo bi to najprej zamenjali za gotovino, če gre to kako. Nekaj predlogov ste monovci dali, ampak večina se mi ne zdi realističnih, kot da se malce hecate iz naju z mamo in svetih zaobljub gospoda župnika. Če pa so kristjanofobi v Sloveniji otežili menjavo za gotovino, sem pa dobila idejo, da bi z mamo s tem bonom šli nekam v bližino nasadov jagod in bi tam nabirali ter prodajali jagode, ker sem brala, da jim zdaj primanjkuje delavcev, ko je virus. Potem bi pa ta denar od jagod podarili gospodu župniku. Mama bi z lahkoto nabirala jagode, ker je na vozičku nizko pri tleh, se ji niti priklanjat ne bi bilo treba.

Ja, najbolje da jagode mama nabira, Župnik je visoko, skoraj pri Bogu, pa bi jih res težko 🙂

Gospa Majda, tole je pa grdo od vas.
Vi bi očitno lastno mamo prodali za drobiž. Na stara leta bi jo vlekli v nasad jagod, kjer bi reva, čeprav bolj pri tleh, cele dneve nabirala jagode, zato, da bi vi zaslužili. Mislite, da je res vse v denarju?
Samo to vam povem, gospa Majda ….Bog vse vidi in vaše ‘potencialno’ dejanje je skrajno egoistično do mame, ki gre verjetno že proti 90 im.
Sram vas bodi.

Gospa Majda, tole je pa grdo od vas.
Vi bi očitno lastno mamo prodali za drobiž. Na stara leta bi jo vlekli v nasad jagod, kjer bi reva, čeprav bolj pri tleh, cele dneve nabirala jagode, zato, da bi vi zaslužili. Mislite, da je res vse v denarju?
Samo to vam povem, gospa Majda ….Bog vse vidi in vaše ‘potencialno’ dejanje je skrajno egoistično do mame, ki gre verjetno že proti 90 im.
Sram vas bodi.
[/quote]

Zelo grdo od vas, da me tako obtožujete, bom molila za vašo grešno dušo! Mame nič ne bom prodala, ampak ji bom dala častno delo. Prav tako pa ne gre za drobiž, gre za pomembne stvari, za vero, Cerkev. Boga, ves denar bova z mamo namenili gospodu župniku, da bo imel lep dopust. Naj Jezus odstrani temačnost iz vašega srca, da bo v njem prostor za Božjo ljubezen in da ne boste stiskaški do Božjih predstavnikov. Bogu je treba služiti do smrti!

Pa za hmelj tudi rabijo, samo tam bo treba z bolj mocno roko prijet za delo, ampak z bozjo pomocjo ni nobeno delo problem 🙂
Pa, ce vama dajo gajbo piva in jo nesete zupniku bo tudi zelo vesel, ce mu slucajno zmanjka vina v nedeljo pri masi, si bo lahko pa pivo not v kelih natocil, samo si ne bo smel do vrha natocit, da mu ne bo peno ven udarilo 🙂

Pa za hmelj tudi rabijo, samo tam bo treba z bolj mocno roko prijet za delo, ampak z bozjo pomocjo ni nobeno delo problem 🙂
Pa, ce vama dajo gajbo piva in jo nesete zupniku bo tudi zelo vesel, ce mu slucajno zmanjka vina v nedeljo pri masi, si bo lahko pa pivo not v kelih natocil, samo si ne bo smel do vrha natocit, da mu ne bo peno ven udarilo 🙂
[/quote]

V vednost:
Če daš prst na rob kozarca, ne gre pena čez.

Pa za hmelj tudi rabijo, samo tam bo treba z bolj mocno roko prijet za delo, ampak z bozjo pomocjo ni nobeno delo problem 🙂
Pa, ce vama dajo gajbo piva in jo nesete zupniku bo tudi zelo vesel, ce mu slucajno zmanjka vina v nedeljo pri masi, si bo lahko pa pivo not v kelih natocil, samo si ne bo smel do vrha natocit, da mu ne bo peno ven udarilo 🙂
[/quote]

Hmelj pride v poštev, če nasadov jagod ne bova našli. Je manj primeren, ker je višji in mama ne bi dosegla vsegla z vozička, jagode so idealne, tudi kak krompir bi lahko. Višje lahko jaz pri hmelju malo pomagam, ampak me hitro začneta roki in hrbet bolet, nisem več najmlajša. Hvala za predlog. Boglonaj!

New Report

Close