Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sinovo dekle z nami na morju

Sinovo dekle z nami na morju

Z nami na morje smo vzeli sinovo punco. Tudi hči je lani s sabo vzela fanta. Letos je ona z nami samo del dopusta, ker je imela še študijske obveznosti, s fantom pa gresta na morje kasneje.
Sin in njegovo dekle sta zaključila srednjo šolo in takoj po zaključku maturitetnih obveznosti smo šli skupaj na dopust.
Dekle je sicer prijetno, a žal se obaša kot princeska. Nikoli ne pripravi ali pomaga pripraviti obroka. Niti zajtrka. Nikoli ne pomije posode, pospravi mize.
Smo v apartmaju. Gremo tudi na kakšno večerjo, a zaradi korone, kuhamo večino sami.
V preteklosti smo se dogovorili mimogrede, kdo kaj stori. Ker ona nikoli nič, smo jo že tudi prosili. Ampak enkrat se mora najprej stuširat, oprati lase, drugič bi se samo malo ulegla, ker ji je vroče ali si je ravno nohte na nogah nalakirala.
Zagotovo je ne bomo več vzeli s sabo.
Je pa težava, ker je to opazil celo sin in ga moti, saj se dekle neprestano pritožuje. Če gremo ven jest, zanjo ni nič takega, če jemo v apartmaju, je preveč soli, mesa, kadar pečemo na žaru, rib ne je, ker jo je strah kosti, zunaj je prevroče ali jo moti veter, nekaj smrdi itd..
Dobra šola za naslednjič.
Me moti, ampak sva se z možem dogovorila da nama to dopusta vseeno ne bo pokvarilo.
Smo kar naredili načrt, v preteklosti tega nikoli nismo počeli, kdaj kdo pomije posodo, pospravi kuhinjo. Kadar je na vrsti ona, to naredi sin.

Aha. Dobr potem.

Kaj je ravno navečjo avšo nabasal ali kaj, če je pameten naj sčevlja po hitrem postoku ker s tako se bo mučil nekaj let potem bo ugotovil da je brez veze leta bodo pa letela mimo.

Jaz vas pa ne razumem. Če želite financirat svojo mladino z njihovimi partnerji jim pač dajte denar naj gredo sami. Pri nas na dopust hodijo samo najini otroci. Kljub temu, da so vsi že več kot osemnajst gremo tudi še letos nekam za nekaj dni sami, ker imamo neke svoje družinske dopustniške “običaje” in se imamo fino. Termin vedno težje najdemo, ampak se tudi otroci potrudijo, da se uskladimo za tiste tri dni. Takšen dopust je dopust za vse in meni in možu prav nič obremenjujoč, S svojimi fanti, puncami in prijatelji hodijo pa otroci sami. Partnerje najinih otrok imam rada in se razumemo, ampak na dopust pa ne gredo z nami in tudi nihče od otrok še ni šel ali izrazil želje, da bi šel s starši fanta oz. punce.
Še zlasti mi je nerazumno ko gre še za najstniške otroke in njihove partnerje.

čez nekaj let bo pa na naslovnici kot prva dama …. kakšnega tajkuna.

A vsaj da sinu za fukat?

A je vsaj lepa, če ima že karakter in delovne navade zanič?

Kaj naj rečem, v njeno opravičilo, ima le 18 let.

Ena moja prijateljica je taka. Pri 38ih še vedno samska (je imela zveze, a nobene resne, da bi prišlo do skupnega življenja), ima svoj štuk pri starših. Poleg službe v JU (ja, fikus je) skrbi samo zase, kot si napisala, jamra kako je zaposlena z umivanjem las ipd. Vse ostalo postorita mama ali oče. Hodi dol na kosilo. Ni pa slaba oseba, je pozorna, razgledana itd.

Nasi od 15 leta dalje niso vec z nama hodili na morje. So si raje pocitnisko delo nasli samo da so bili lahko doma.

Si sploh ne predstavljam da bi z nama hodili pa se punce s seboj vlacili.


in kaj bi ti sploh rada s temu postom?kaj je namen?????
povej ji da pravila igre so taka pusti ali pojdi.
ali si se hotela le izkašljati ali rabiš komentarje?

Letos verjetno ne bomo imeli dopusta z mladino, a smo ga imeli vsa leta do zdaj in ker imava 3 otroke, se je prikljucilo kar nekaj prijateljev in prijateljic…
Ko povabim mladino na morje, prevzamem kuho in hrano nase. Ne pricakujem druge pomoci od njih, kot le to, da mi povedo, kaj bi radi jedli…
Ampak glej ga zlomka, vsi so pripravljeni pomagat, moji so itak ‘kuharji’, ostali se pa pridruzijo, dejansko nimam nic vec dela, kot ce sva z mozem sama.
Najamemo pa hiso za 3 tedne, tako da ima mladina svoje ‘apartmaje’ in kaksno imajo v njih, mi je vseeno, ne zahajam na njihov teritorij.

Moje mnenje je, da si vzela s seboj na morje dekle in da si s tem podpisala, da skrbis za njo kot mama.

Sinu se pove, da ona z vami ne bo šla več. On jo bo pa čez ene 2 leti itak nacevlov.

To je standard modernih bab.
Ali jo odslovi ali pa bo njen predpražnik.

Saj nisem pričakovala, da bo dekle samo pripravilo kosilo. Krožnik od zajtrka pa bi lahko odnesla od mize ali kdaj zložila posodo v pomivalca. Do sedaj s tem nikoli nismo imeli težav. Ampak vidim, da je sin še kako opazil njeno neaktivnost. Oziroma še bolj to, da niti ne opazi, da bi kdaj bilo fino kaj narediti.
Bolj me to moti, oziroma mi je žal, da je tako. Očitno tega ni pričakoval. Vem, 18 let ima in to so pravzaprav še otroci. A če tudi pri 12-ih, 18-ih sam kaj opaziš in narediš kakšno malenkost je življenje kasneje verjetno lažje.

Dopust, ki si ga privoščim zato, da se spočijem, odklopim, naspim, naseksam, ko grem samo v toplesu kuhat jutranjo kavo, ko sem lahko pokonci celo noč ali pa grem spat ob 7 zvečer, je samo najin dopust.
Ko so bili otroci majhni oz mlajši in so hodili z nama, sva se prilagajala njim.
Zdaj se ne prilagajam nikomur več. Naj delajo in šparajo, grejo zase in po svoje. Če bodo jedli samo konzerve in ne bodo nič pospravljali za seboj, to ni moj problem. Če bodo hodili na plažo in okoli ali pa samo ležali v sobi, ni moj problem.
Če pa denarja za dopust nimajo, bodo pa pač doma.

Res ne razumem. Če ste jo povabili zraven, je vaša gostja. A od gostov zahtevate, da za vami pomivajo posodo? Čudna pričakovanja. Sem šla velikokrat kot smrklja s starši od fanta kam, in ja, sem odnesla svoj krožnik iz mize in tudi vprašala, če lahko kaj pomagam (večinoma je bil odgovor nikalen), ampak da bi pa komu na misel padlo, da moram enakovredno sodelovat pri kuhanju in pospravljanju, se pa ni zgodilo.

Jaz pa na vašem mestu ne bi bila prav nič slabe volje, razočarana ali kaj podobnega. Konec koncev zdaj sin vidi tisto plat, ki je do zdaj mogoče ni. Čisto ok je, če se sin kljub temu odloči ostati z njo, ampak verjetno zdaj ve, kaj in koliko ter katero delo bo bolj na njegovem puklu kot njenem. Lahko pa si reče, da bi vseeno raje katero manj malenkostno. V teh letih so jim sicer drugi vidiki partnerstva pomembnejši in verjetno nihče ne misli, da si je dobil partnerja za vse življenje, nekatera najstniška razmerja pa se vseeno obdržijo in so trajna in srečna. Ljudje pa se tako ali tako stalno spreminjamo, se učimo novih stvari in pridobivamo s partnerjem tudi druge navade. Lahko dekle sploh ni tako slabo. Tudi leno ne. Lahko se ne počuti sproščeno in se tako umakne, lahko ima občutek, da ji nekdo gleda pod prste, lahko vleče zglede od doma, lahko………
Sama imam rada fer odnose in jaz bi se zagotovo z njo pogovorila. Pač o tem, kako ste vi bili navajeni razporeditve dela in kaj je pripravljena pomagati in potem ji prepustite tisto. Tudi sama sem dolga leta nazaj prišla s takrat še fantom k njegovim starim staršem v hišo, kjer je bilo popedenano vse v nulo, kuhali si 20 različnih jedi na obrok, zravem imeli vrt in njivo, o čemer jaz nisem imela pojma kot mestno dekle. Prvič sem verjetno izpadla totalna avša in lenoba. Resnica je bila, da nisem vedela, kaj lahko in česa ne, nisem si upala česa narediti narobe in potem nisem raje naredila nič. No, naslednjič pa sem požrla cmok in kar sama vprašala, kaj lahko. Ker sem znala kuhati, sem bila “zadolzena” za kuhanje z babico vred, ki me je veliko novega naučila, z leti pa je postala kuhinja kar moja, tudi druga domaca dela sem opravljala jaz. No, zdaj ko sta stara starša v res zavidljivih letih pa praktično z možem delava vse. Pač tistih nekaj vikendov in dni, ko sva pri njih. In se velikokrat nasmejimo na račun tega, kakšno sliko smo si po prvem obisku ustvarili drug o drugem.

In kaj je pocel mamin sin?
18 letni fant, ki ga je vzgojila mama Mona, ni niti tako zrel, da bi se zavedal, da imate s sabo gostjo na morju in da, ko pospravi svoj kroznik z mize, pospravi se njenega?
Maminemu sinu ni bilo jasno, da bi svoji gostji lahko kdaj rekel, draga, dajva skupaj pomit posodo?

Sorci, ampak tole dekle je odraz tvoje sina in tvoje vzgoje. Pa ce ti je prav ali ne.

En mesec po dopolnjenim 18 letom sem začel opravljati obvezno prakso v podjetju. Po pol leta sem obvezno prakso opravil in dobil službo v podjetju. Nihče me ni obravnaval kot otroka, ampak kot zaposlenega.
Nevem zakaj današnje otroke ujčkate v nedogled. 18 letnik ni otrok, ampak polnoletni državljan z bonitetami in dolžnostmi.

Saj punca ni kriva.Tako je navajena od doma in sploh ne zna in ne vidi, da bi bilo dobro dvigniti telo in kaj narediti.Ne obsojaj nje, ampak njene starše, ki niso znali pritiskati na prave gumbe.
Sicer pa…človek se vse življenje uči.
Če bi mi napisala, da je dekle staro 25…no ,potem bi se pa tudi jaz zgrozila.
Tako pa – mislim, da malo pretiravaš.
Vse bo še znala.
Ene prej, ene kasneje.
Tudi fantje niso nič drugačni…
Eni prej, eni kasneje.
Eni pa nikoli.Ampak pustimo tiste…

Res ne razumem. Če ste jo povabili zraven, je vaša gostja. A od gostov zahtevate, da za vami pomivajo posodo? Čudna pričakovanja. Sem šla velikokrat kot smrklja s starši od fanta kam, in ja, sem odnesla svoj krožnik iz mize in tudi vprašala, če lahko kaj pomagam (večinoma je bil odgovor nikalen), ampak da bi pa komu na misel padlo, da moram enakovredno sodelovat pri kuhanju in pospravljanju, se pa ni zgodilo.
[/quote]

Čisto normalno je, če dekle zastonj uživa na dopustu, da vsaj za sabo pospravi in pa vsaj posodo pomaga pospraviti po obroku.

In kaj je pocel mamin sin?
18 letni fant, ki ga je vzgojila mama Mona, ni niti tako zrel, da bi se zavedal, da imate s sabo gostjo na morju in da, ko pospravi svoj kroznik z mize, pospravi se njenega?
Maminemu sinu ni bilo jasno, da bi svoji gostji lahko kdaj rekel, draga, dajva skupaj pomit posodo?

Sorci, ampak tole dekle je odraz tvoje sina in tvoje vzgoje. Pa ce ti je prav ali ne.
[/quote]

Ma kje pa…Deklič je star komaj 18 let…Kaj pa veš, s čim se ona ukvarja in kaj zna…Mogoče je študiozen tip, mogoče vse dni sedi ob knjigah in jo kuha in krožniki niti še ne zanimajo…

Pa ni rečeno, da jo kdaj ne bodo.

Eni ste tukaj gor tako na hudičevo pametni, kot da ste požrli že pri osemnajstih letih ne vem kaj in – vse znali.

Vse življenje se učimo in dekle pri osemnajstih je še precej neizoblikovana osebnost.

Preveč strogo jo sodite.
Pomislite nase, česa vse niste znali pri osemnajstih.

Vem, eni ste takrat že služili denar, vozili super avto in gradili hišo.Vsak dan skuhali kosilo za družino in še študirali na faksu.
Ja no, čestitke.

Ma kje pa…Deklič je star komaj 18 let…Kaj pa veš, s čim se ona ukvarja in kaj zna…Mogoče je študiozen tip, mogoče vse dni sedi ob knjigah in jo kuha in krožniki niti še ne zanimajo…

Pa ni rečeno, da jo kdaj ne bodo.

Eni ste tukaj gor tako na hudičevo pametni, kot da ste požrli že pri osemnajstih letih ne vem kaj in – vse znali.

Vse življenje se učimo in dekle pri osemnajstih je še precej neizoblikovana osebnost.

Preveč strogo jo sodite.
Pomislite nase, česa vse niste znali pri osemnajstih.

Vem, eni ste takrat že služili denar, vozili super avto in gradili hišo.Vsak dan skuhali kosilo za družino in še študirali na faksu.
Ja no, čestitke.
[/quote]

Pa daj ne bluzi. Če se zna šminka, slikat, po diskačih hodit, kavsat,……..si bo menda znala tudi rit obrisat in za sabo pospravit!

pri nas je bilo povedano pred odhodom na morje, da imamo pravila. Starši kuhajo, otroci pomivajo ali obratno. Tega smo se striktno držali.

Kaj bi ti sploh rada s tem postom dosegla?
Kaj ti ni jasno?
Si pač drago plačala sinckkv sex. Ha ha ha… Tako je to butara zabita. Drugič mu še sex omaro zraven vlači.

No saj, da moraš pa pri 18-tih hodit z mamico in očijem na dopust, je pa tudi malce žalostno.

New Report

Close