Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je kdo od vas dejansko imel korono

Ali je kdo od vas dejansko imel korono

Ali je kdo od vas, ki to berete, dejansko imel korono? Ne od tete stric pa od Žmavca sosed, ampak vi osebno.
Lepo prosim povejte, zakaj ste se testirali (simptomi, če se da natančni).
Hvala!

Naša familija jo je imela. Testirana je bila žena najprej negativno, pa ker so bili znaki preočitni, drugo testiranje čez par dni – pozitivna. Ostali v familiji smo seveda tudi zboleli. Pri ženi se je vleklo 3 tedne. Nizka vročina, vsak manjši napor brez sape…. jaz 3 dni nizka vročina, hoja po štengah pa sem že lovil zrak, četrti dan čisto OK. Otroci pa sploh vedeli niso da so preboleli.Malo kihanja in kašljanja.

Nič posebnega. Ene sorte prehlad ki se vleče s tem da si hitro zadihan. To je glavna razlika. Vsaka angina je bolj nadležna.


Morda je tole tvoje pisanje resnično morda ni. Če je pri vas res vse potekalo tako enostavno imete veliko srečo. Precej večjo kot pamet. Ne razumem kaj imate od tega, da minimalizirate bolezen Covid-19. Gospodarstvo teče naprej. Saj meje so odprte, okuženih spet vsak dan več, hvala bogu v drugem valu večinoma mladi, mask vam ni treba uporabljat, pač ne hodite po zaprtih prostorih kot so trgovine in druga mesta kjer to zahtevajo. Kaj bi s svojim zanikanjem sploh radi. Ali vsaj sami veste?
Bolezen zna biti peklenska in morda se tudi pri vas pokažejo kasnejše posledice.

Baje v tem valu obolevajo bolj mladi. Je kje kaj objavljeno, koliko mladi, koliko{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je tega? V prejšnjem valu je bilo to objavljeno.

Poznam enega, od našega znanca od soseda sestrična, pravzaprav njen mož, je rekla soseda.


Morda je tole tvoje pisanje resnično morda ni. Če je pri vas res vse potekalo tako enostavno imete veliko srečo. Precej večjo kot pamet. Ne razumem kaj imate od tega, da minimalizirate bolezen Covid-19. Gospodarstvo teče naprej. Saj meje so odprte, okuženih spet vsak dan več, hvala bogu v drugem valu večinoma mladi, mask vam ni treba uporabljat, pač ne hodite po zaprtih prostorih kot so trgovine in druga mesta kjer to zahtevajo. Kaj bi s svojim zanikanjem sploh radi. Ali vsaj sami veste?
Bolezen zna biti peklenska in morda se tudi pri vas pokažejo kasnejše posledice.
[/quote]

Marsikatera druga bolezen zna biti bolj peklenska kot ta fake korona, gripa, angina, pljučnica, to so bolj nevarne bolezni kot ena koronca. Virusi so vedno bili in bodo in temu se ne moremo izogniti, ne moremo se za 10 let zabarakadirat v hišo. Že po dveh mesecih so rezultati katastrofalni. Življenje teče dalje z ali brez korone, gripe, infarktov, rakavih obolenj in drugih hudih bolezni.
Ne poznam nobenega niti nihče ne pozna nekoga, ki je imel korono, s tem da poznam res ogromno ljudi že zaradi narave dela.

Nizka vročina? Zakaj potem merijo temperaturo? Običajno je bila povišana.

Sredi februarja sem priblizno 3 tedne kasljala. Nic vrocine, malo zamasen nos, to je bilo to. Pac normalno za ta letni cas.
Kolikor vem je covida cez 1000 vrst, med njimi so tudi gripa, pljucnica in pa navadni prehlad.
Ampak vi se kar pojdite cepit in se naprej se zastrupljajte z maskami.

Gripe ne povzroca coronavirus, pljucnica pa je lahko virusna ali bakterijska. Razcisti najprej osnovne pojme.


Morda je tole tvoje pisanje resnično morda ni. Če je pri vas res vse potekalo tako enostavno imete veliko srečo. Precej večjo kot pamet. Ne razumem kaj imate od tega, da minimalizirate bolezen Covid-19. Gospodarstvo teče naprej. Saj meje so odprte, okuženih spet vsak dan več, hvala bogu v drugem valu večinoma mladi, mask vam ni treba uporabljat, pač ne hodite po zaprtih prostorih kot so trgovine in druga mesta kjer to zahtevajo. Kaj bi s svojim zanikanjem sploh radi. Ali vsaj sami veste?
Bolezen zna biti peklenska in morda se tudi pri vas pokažejo kasnejše posledice.
[/quote]

Clovek pove, kako jim je bilo med boleznijo in ti noris, ker ne pretirava in pove resnico? Mal sebe vpras po zdravju. Mentalnem.

Kolega s familijo, on in tri hčere, ena noseča, rodila med okužbo, otrok neokužen, žena neokužena ker je še ostala v starem stanovanju zaradi službenih obveznosti
Vsi blažji potek, vir okužbe UKC


Morda je tole tvoje pisanje resnično morda ni. Če je pri vas res vse potekalo tako enostavno imete veliko srečo. Precej večjo kot pamet. Ne razumem kaj imate od tega, da minimalizirate bolezen Covid-19. Gospodarstvo teče naprej. Saj meje so odprte, okuženih spet vsak dan več, hvala bogu v drugem valu večinoma mladi, mask vam ni treba uporabljat, pač ne hodite po zaprtih prostorih kot so trgovine in druga mesta kjer to zahtevajo. Kaj bi s svojim zanikanjem sploh radi. Ali vsaj sami veste?
Bolezen zna biti peklenska in morda se tudi pri vas pokažejo kasnejše posledice.
[/quote]

Hej, beb.ka! Tip pove, kako je bilo, zdaj pa minimizira bolezen! Zakaj jo pa ti maksimiziraš, ki je sama sploh imela nisi, očitno tudi nihče, ki ga poznaš, vse kar veš, si pobrala iz cajtngov. Dejstvo je, da 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi covid preboli MIMOGREDE in v blagi obliki. Dejstvo je, da so pri nas umirali večinoma nepokretni starčki, ki bi jih, če ne bi bilo virusa, pač odnesla gripa- saj mogoče pa jih je, pa so vse pripisali covidu. In ob vseh dejstvih, da pri nas ni nobene omembe vredne bolezni, ki bi dejansko bila huda, ste eni paranoiki obsedeni od tega, kako točno na vas preži izza vsakega vogala najhujša možna oblika covida.
Pa daj, babura, ne težači. Jaz že ves čas delam, nihče v podjetju ni zbolel, nekateri poznajo ene, ki so zboleli, a je zgledalo kot prehlad s kašljem, trajalo par dni, največ en teden. In to je to!!! Kaj ti ni jasno? Nihče ne minimizira, pač pove tako kot je bilo.

Fasala med eno od “šolskih okužb”. So me testirali, ker je bil moj otrok pozitiven, njega pa so, ker je bil sošolec pozitiven. uglavnem nikomur ni bilo nič hujšega, sin je samo malo smrkal, niti ni kašljal. Jaz sem se malo bolj zadihala ob delu doma (ja, sem pospravljala po bajti), drugo nič, minilo v štirih dneh. Mož se ni nalezel oz. so ga samo enkrat testirali, ampak itak ni imel nič simptomov.
Zdaj kaj naj rečem, da mi ne bodo rekli, da minimiziram. Povem kako je bilo. In vam povem, da ko sem lansko leto imela gripo, pa tega nikakor ne moreš primerjat. S tisto gripo sem tri tedne ždela v postelji, shujšala 8 kg, ves čas mrzlica in vročina, ne pomaga nič, nobeno zbijanje vročine, glavobol, oteklo grlo, požirat nisem mogla…. Tistega pa res nočem več fasat. Covid? Saj verjamem, da hudo vpliva na kakšnega ostarelega ali takega s hudim imunskim deficitom, ampak kako bi šele una gripa nanj vplivala. Pač to so izkušnje naše družine. In ja, menim da zelo zelo pretiravamo.

Si imela pač srečo, da si fasala že toliko oslabljen in zmutiran sev virusa. V drugo se ne zanašaj na to :). Virus mutira, iz tujine pa se lahko vnese k nam tudi drugačen, močnejši sev – ta z juga zdaj, Srbija pa to.

Si imela pač srečo, da si fasala že toliko oslabljen in zmutiran sev virusa. V drugo se ne zanašaj na to :). Virus mutira, iz tujine pa se lahko vnese k nam tudi drugačen, močnejši sev – ta z juga zdaj, Srbija pa to.
[/quote]

Saj to mi je jasno. Ampak a misliš, da ne morem fasat tudi en mutiran virus gripe, ki me bo prikoval na posteljo in povzročil kaj vem kaj? Vsi virusi mutirajo in vsi so lahko nevarni ali pa ne. In zdaj? Totalen lockdown, ker je možnost, da se to zgodi?

Poznam ljudi, ki pravijo, da so imeli korono in pazi to, nekateri že preteklo leto. Aja, nihče ni bil na uradnem testiranju in z uradno potrjeno okužbo. Vsak, ki je 3x zakašljal, imel rahlo povišano temperaturo, zadihanost ob hoji po stopnicah (kar je imel že tako ali tako), je po njegovem skromnem mnenju imel korono.

Si imela pač srečo, da si fasala že toliko oslabljen in zmutiran sev virusa. V drugo se ne zanašaj na to :). Virus mutira, iz tujine pa se lahko vnese k nam tudi drugačen, močnejši sev – ta z juga zdaj, Srbija pa to.
[/quote]

Broj smrtnih slučajeva od virusa korona u Srbiji i dalje je predmet polemika, a dodatnu pažnju izazvala je izjava premijerke Srbije Ane Brnabić u kojoj je metodologiju po kojoj Srbija računa umrle objasnila primerom nesreće u saobraćaju.

“Recimo, ja imam simptome, odem u COVID ambulantu i tamo dobijem pozitivan nalaz i tamo me upišu u bazu podataka. Krenem na Infektivnu kliniku i udari me autobus. U toj bazi podataka ja sam preminula. Mislite da treba da se brojim kao preminula od COVID-19. Takvih je XY slučajeva”, rekla je Brnabić gostujući na TV Pink 28. juna.

Saj to mi je jasno. Ampak a misliš, da ne morem fasat tudi en mutiran virus gripe, ki me bo prikoval na posteljo in povzročil kaj vem kaj? Vsi virusi mutirajo in vsi so lahko nevarni ali pa ne. In zdaj? Totalen lockdown, ker je možnost, da se to zgodi?
[/quote]

Za lockdown je ključen prirast potrjenih okuženih, torej določeno zaporedje dni v porastu, okužba se pa z okuženih, ki še niti morda nimajo smiptomov , torej sploh še ne vedo, da so okuženi, širi ekpsonentno, kar je v bistvu še najhuje potem.
Za viroze ala gripa vemo, kako je. Imamo cepivo. Tale virus je pa nepredvidljiv, cepiva nimamo, se ta virus igračka s človeško vrsto, ga še nimamo pogruntanega, premalo vemo o njem:)
To ti je verjetno tudi jasno.

Jaz sigurno, pa se dva s katerima se dost druzim eden pristal v bolnici, jaz nobenih posebnosti in nisem se testiral ker ne hodim dohtarjem…pa en zaposleni jo sigurno ima, tezko diha vrocina kaslja glih komaj se dela, jutri se pa da si spocije cez vikend.
..tako je v zivljenju..ni nam lahko

Jaz sem zbolela že januarja, vleklo se je cel mesec, vročina ,slabo počutje, izgubila sluh, voh,okus.Težko dihala in spala sede na sedežni.Pljuča so mi še danes zelo slaba, takoj sem zasopla v hrib in težko diham.Enostavno nimam več nobene moči in takoj se utrudim.Stara pod 50. Ko sem popila lekadol sem bila slabša, ko sem pa ibrufen pa malo boljša.

Za lockdown je ključen prirast potrjenih okuženih, torej določeno zaporedje dni v porastu, okužba se pa z okuženih, ki še niti morda nimajo smiptomov , torej sploh še ne vedo, da so okuženi, širi ekpsonentno, kar je v bistvu še najhuje potem.
Za viroze ala gripa vemo, kako je. Imamo cepivo. Tale virus je pa nepredvidljiv, cepiva nimamo, se ta virus igračka s človeško vrsto, ga še nimamo pogruntanega, premalo vemo o njem:)
To ti je verjetno tudi jasno.
[/quote]

Seveda virus se igracka, razmislja se potuhne in izbruhne…goveda zabita..v litru morske vode je na miljone virusov pa nikome nista…korona ze poznana vec desetletij…zdaj pa panika….idi.oto

Broj smrtnih slučajeva od virusa korona u Srbiji i dalje je predmet polemika, a dodatnu pažnju izazvala je izjava premijerke Srbije Ane Brnabić u kojoj je metodologiju po kojoj Srbija računa umrle objasnila primerom nesreće u saobraćaju.

“Recimo, ja imam simptome, odem u COVID ambulantu i tamo dobijem pozitivan nalaz i tamo me upišu u bazu podataka. Krenem na Infektivnu kliniku i udari me autobus. U toj bazi podataka ja sam preminula. Mislite da treba da se brojim kao preminula od COVID-19. Takvih je XY slučajeva”, rekla je Brnabić gostujući na TV Pink 28. juna.
[/quote]

A danas nismo 28. juna – jesmo već 2. jula. 🙂

Poglej si malo današnje posnetke, kako okuženi v SRB ležijo nemočni po hodnikih bolnišnic, so mal posnetke pokazal :). Ne paničarim, samo so sami rekli, da so prebivalci malo podcenili ta virus…. Pa higieni rok zagotovo tam pozvečajo manj pozornosti, kot pri nas. – tudi maske večina vsi na “pol droga” , pardon v stilu “nos na ven” nosijo.

Ti baba nimas kondicije ne pa da ti je korona pljuca poskodivala…kar naenkrat je korona kriva za vsako zasopelost….pa ko tvoj hrope na tebi je tud korona kriva?

Seveda virus se igracka, razmislja se potuhne in izbruhne…goveda zabita..v litru morske vode je na miljone virusov pa nikome nista…korona ze poznana vec desetletij…zdaj pa panika….idi.oto
[/quote]

Teslo goveje zabito si ti: Proti temu virusu cepiva še ni, trobijo takim kot si ti to že od februarja letos 🙂
Kaj je pa mutacija virusa, nov sev, ti pa tudi očitno ni jasno. Vsi virusi namreč neprestano mutirajo in s tem slabijoin pa tudi krepijo. Imajo danost igračkanja” , ki se imenuje: m u t a c i j a 🙂

Mej si ga.

Za lockdown je ključen prirast potrjenih okuženih, torej določeno zaporedje dni v porastu, okužba se pa z okuženih, ki še niti morda nimajo smiptomov , torej sploh še ne vedo, da so okuženi, širi ekpsonentno, kar je v bistvu še najhuje potem.
Za viroze ala gripa vemo, kako je. Imamo cepivo. Tale virus je pa nepredvidljiv, cepiva nimamo, se ta virus igračka s človeško vrsto, ga še nimamo pogruntanega, premalo vemo o njem:)
To ti je verjetno tudi jasno.
[/quote]

Ne, nimamo cepiva za vse mutacije gripe, ki obstajajo. Poleg tega se nikoli ne ve, katera vrsta gripe bo neko leto razsajala, zato se cepijo proti tisti, za katero se predvideva, da bo. Seveda se ponavadi lahko fajn zezneš, ker te potem doleti drugi sev gripe. Kot se je pred leti zgodilo pri meni. Šla na cepljenje, čez tri tedne dobila gripo, očitno nek čisto drugi sev.
Da ti pa cepljenje čisto nič ne pomaga, ko si enkrat že okužen, pa ti je najbrž jasno. Tudi ko bomo imeli cepivo za covid, bo to isto oz. še hujše kot pri gripi (že zdaj je več kot 10 sevov covida potrjenih). Cepivo ne bo pomagalo razen če ravno zadeneš loterijo. To ti je verjetno tudi jasno.

New Report

Close