Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Imam zelo svetlo kožo. Nikakor ne morem dobiti barve.

Imam zelo svetlo kožo. Nikakor ne morem dobiti barve.

Če se dalj časa pražim na soncu, me prej opeče, kot pa da bi dobila barvo. Nato se pa luščim in spet sem bela kot mleko. Kaj mi svetujete, da dobim vsaj malo barve? Morda solarij? Res ni prijetno, ko so vsi okoli mene privlačno zagoreli, jaz pa bela in bleda, kot da bi bila bolna.

Jaz pa temno, zdaj še bolj. Pa teden dni staro brado…kaj čmo.
Povprašaj v lekarni če majo domače bingljevo olje.


Če ne bi bila bolna, se ne bi pražila.

Jaz pa takoj porjavim za vsako malenkost na soncu! Kar mi je grdo, rada bi imela lepo svetlo polt… Če spadaš med gingerje, se moraš sonca izogibat oz. mazat kožo z zaščito. Na soncu boš ali kuhan rak ali pegasta pa še raka fasala. Edina možnost je porjavitvena krem al pa tiste tablete za porjavitev v drogerijah.

Tudi sama sem bila najbolj bleda oz svetla v družini. Sonce me je opeklo en dva tri doživela hude opekline, mrzlico skrata grozzzzza. Zato pred sezono naredim kuro v solariju, ne trpim več opeklin ter z leti se mi je pigment povečal. Letos ne vem kako je a so solariji sploh odprti?

Naj bi pomagali korenčki (betakaroten, A vitamin). Preveč korenčkov 😉 v kombinaciji z maščobo. Marelice, melone…
Pa paradižnikova omaka (likopen), da si koža prej opomore. Lubenice.

Ne praži se. Imej se rada 🙂 že ko te sonce ujame med delom, je dovolj.

ne želi si biti rjava.sonce škodi in je najhujši sovražnik koži,sploh gubam.
si želiš imeti pigmentne madeže?rjave flekce?


To ti hočejo prodat.
Sonce je vir vitamina D uv žarki pa pomagajo pri koroni.
Seveda po pameti ne viset cel dan na soncu.

A česple nobena ne posonči?

Spray tan al pa samoporjavitvene kreme

Avtorica, ker te razumem, ti bom čisto iskreno napisala: sama sem tudi svetlopolta, svetlolasa in vsako leto predno nastopi sezona močnejšega sonca in njegovemu izpostavljanju, grem v solarij, oziroma kar lepo hodim skozi leto – pa ne na praženje – na kontrolirano podlago, tako nekako 3x na mesec, po ne več kot 5 minut, v solarij z ne najmočnejšimi žarnicami, pa tudi namažem se z dobrimi izdelki za rjavenje v solariju; že cca 20 let. Koža nikakor uničena, nič, elastična prožna, negovana- preverjena pri dermatologu, nobenih težav – celo on mi je svetoval, naj tako počnem, ker bo manj škode, kot da me sonce opeče (!) ( Bartenjev pred 20imi leti).

In samo to mi prepreči, da bi me sonce preveč prijelo pri aktivnostih preko poletnh mesecih, kljub UV zaščiti. Imam tako lepo “sun kissed” barvo skozi celo leto, ne delujem bledikavo bolno , če koža ni malo osončena. Ker več škode narediš, če si z belo neširšravljeno kožo samo en dan cca 5 ur na soncu in te ožge, kot da redno vdržuješ podlago. S tem ne mislim žganega videza, da smo si na jasnem.

Sprijazni se pač da si bela.
Jaz sem tudi. V solarij sem šla enkrat. Za 3min. Me je koža bolela, ne opečena, ampak prav bolela par dni.
Kreme za samoporjavitev na beli koži zgledajo oranžno. Tudi najdražje. Je zelo očitno da si napacan.
Če ne preneseš sonca ga pač ne. V senci ravno tako D vitamin dobiš.
Lahko se pa pražiš, pa kasiraš v najslabšem primeru raka, v najboljšem boš pri 40+ zgledala k 40letna usnjena sedežna. To bo šele lepo :). Lepš k bela koža.

Nic narobe, ce si svetla . Dvakrat pecenih je itak prevec. Za obraz je pa najbolj zdravo, da se pudras. Danes se dobi zelo kvalitetne pudre, ki blagodejno delujejo na kozo.

Dajte si malo prebrat kaj tablete za porjavitev delajo jetrom. Je res vredno si telo zjebat da si par let rjav?


To ti hočejo prodat.
Sonce je vir vitamina D uv žarki pa pomagajo pri koroni.
Seveda po pameti ne viset cel dan na soncu.

A česple nobena ne posonči?
[/quote]
ko bo imela probleme ne bo več brezvezni problem.
govorim iz izkušenj.
in ne govorijo kar tako za brezveze glede škodljivih sončnih žarkov.

Saj paresecev nazaj so tudi govorli da bomo vsi pomrli…
Soncu se spostavljaj do 10 ure in popoldne po 17 uri.

Blesavo multinično, neumnost škodi.
Sonce je vir energije, vir življenja….
Zato ni škodljivo, ampak nujno. Seveda je za vse potrebna zmernost.

Včasih sem tako razmišljala, sedaj si pa rečem,.. ko jebbe barvo…. dobesedno. Ko grem na sonce se fejst zaščitim, vsaj faktor 30 in to je to, kremo za obraz imam pa itak vedno s faktorjem 30… Nikoli več ne gledam na barvo, ker mi je to enostavno glupo.

Ne splača se, itak gre barva dol… za tista 2 tedna, brez veze. Sem pač bela, sej večina nas je belih.. ne v svetovnem merilu, v slovenskem pa mislim, da še vedno.

Kaj vse počnemo s kožo….Ni da ni. Temnopolti si jo belijo, mi si jo “žgemo”…
Že pred časom sem sprejela mojo belo polt. In mi je všeč. (ne moreš verjet)! Bog me je ustvaril takšno in to je to. Zakaj za vraga bi morala biti temna, če nisem po naravi temna?? Zato, ker je rjava polt bolj privlačna? Kdo je to rekel? Sem bledolična in prav je tako. Nobenih solarijev, nobenih porjavitvenih krem in ostalega marketinškega nakladanja. Sonca dobim točno toliko, kot moja koža dopušča in to je to. Vse ostalo je jeb*** samega sebe u glavo.

Zagoreli naj bodo tisti, ki imajo polt, oziroma pigment k temu prilagojen. Tiste svetle s solarijem z oranžnim odtenkom so videti smešne. Sicer pa. Zagorelost je bila “nujna” kakšnih 20 let nazaj. Če si bil brez barve, so se ti smejali. No še danes se kdo najde. Zakaj ne moremo preprosto sprejeti svoje narave?

10-20 min na soncu parkrat na teden. Popoldan lahko tudi 30 min. Redna lubrikacija in vlaženje kože. Nadaljuj pozno v jesen, začni zgodaj spomladi, pa boš imela. Solarija ne rabiš.

Namesto da se enkrat spražiš ali samo en teden na leto, potem pa nič. To je razlika. In spremljaj si kožna znamenja, seveda.

Če izgledaš bolno, je vzrok drugje lol.
Porjavela polt je pa passé.

Nas je kar nekaj takih:)
Solariju in kremam ne zaupam. Pudra ne uporabljam, tablet tudi ne, porjavitvene kreme in spreji pa…si lahko oranžna ala Trump:):)

Greš postopoma na sonce: vsak dan, najprej 5min v času med 11. in 16. uro. To lahko tudi v času službe, greš na klopco na kosilo (ampak kosilo šele kasneje, ko že imaš podlago), na začetku samo toliko, da te žarki pobožajo. Prvi teden samo 5min, drugi teden mogoče 10, ali pa še ostani na 5. In tako postopoma, da si nekih 20min v tem času na soncu. Nič praženja po ure in ure, tudi ko greš na dopust, naj te sonce dobi za kratek čas. Boš imela lepo barvo od marca pa do oktobra;) Pa zelo dobre volje boš:)

https://www.vecer.com/dovolj-vitamina-d-nam-lahko-zagotovi-samo-sonce-6359079

Kupi si kremo za hitro porjavitev na soncu od Collistarja. Ima faktor 6 in betakaroten. Preverjeno, zelo hitro porjavis in ohranis barvo.

Sončnim se 15 minut, brez faktorja.
To je to. Le toliko, da dobim D vitamin.
Pigment imam kot človeška ribica. Krem, ki puščajo fleke na belem perilu ne uporabljam več.
S svojo belino sem se soočila in neumnosti, kot sem jih počela ne počnem več.

sem svetlopolta in sem prebolela kožnega raka. Ne se hecat s solariji! lepo v senco in za omejen čas na toplo, ne žgoče sonce.

New Report

Close