Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali se bojite okužbe s korona virusom?

Ali se bojite okužbe s korona virusom?

baje se meje spet nadzirajo, ker bo drugi val, lokali pa polni, trgovine polne.

Vas je kaj strah okužbe?

Že kak teden sem v bunkerju

Koga briga, nekaj jih bo pobralo in to je to….life goes on

NE!
Bojim se spet ukazov: maske, rokavice, razkužujte roke, kljuke, artikle….
– stikala suni s komolcem
– ne približuj se na 1,5 m (mogoče bo v drugo že 3 metre)
– ne obiskuj starejših, še posebej ne očeta in mamo
– ne na bus, ne na javni sekret
– ne v šole in vrtce
– ne nikamor če ni prokleto nujno
– neeeeeeeeeeee k dohtarju ali v lekarno
– v trgovino samo po kvas in vece papir (vse drugo ima dobra gospodinja doma)

Po TV samo Kacin in Beovićka o coroni “danes je en hospitaliziran, 2 sta na intenzivni, 3 umrli …(stari 97 let) , 6 odpuščenih domov”
Kupiš revijo: corona………kako proti coroni……….napoved za corono……………….še zdaj!!
Kupiš cajteng: vavčerji, kdo je/bo dobil keš, corona………..corona…

Obup/no, kaj je sposobna ta vlada in novinarji. 🙁 🙁 🙁 🙁


Ja, BO BO DRUGI VAL, ČE TA NE BO DOSTI, BOJO NAREDILI PA ŠE TRETJEGA. TAKO DA NIČ SKRBETI, DA SE NE BI OKUŽILA.
[img]https://www.24sata.hr/media/img/57/a4/3719a54da019d0bbd249.jpeg[/img]


Ja, BO BO DRUGI VAL, ČE TA NE BO DOSTI, BOJO NAREDILI PA ŠE TRETJEGA. TAKO DA NIČ SKRBETI, DA SE NE BI OKUŽILA.
[img]https://www.24sata.hr/media/img/57/a4/3719a54da019d0bbd249.jpeg[/img]
[/quote]

Zate ni bojazni, ta najbolj žleht ljudje tazadni mrknejo. Krivica vem, ampak tko je.

Vaju z NYCI ni treba biti strah – virus neumne preskoči.

Vaju z NYCI ni treba biti strah – virus neumne preskoči.
[/quote]
O neumnosti bi se dalo razpravljati:):):)


Tako je. Bati se je treba psihopatskih politikov, ropanja in paničarjenja, ki bo prineslo pravo krizo.

Ne.
Nikoli nisem bila na čakanju.
Zaloge so polne.
Ne bojim se okužbe.
Mene nič fizičnega ne doleti.
Samo psihološkega. Hehe.

Nisem panična, daleč od tega. Glih malo pa le pomislim, da je tudi možna okužba.

Bojim se ne, vsekakor pa bom previdna še naprej.


Tako je. Bati se je treba psihopatskih politikov, ropanja in paničarjenja, ki bo prineslo pravo krizo.
[/quote]

Se strinjam .

Okužbe z virusom se sam ne bojim – Seveda si je ne želim ravno dobiti, ampak, da bi se okužbe bal pa se je ne; navsezadnje že na seznamu bolezni najdemo veliko bolj smrtne bolezni pa tudi ne mislimo več čas o njih… Prav tako pri Covid-19 večina ljudi preboli okužbo brez resnih zapletov (manjišina potrebuje zdravljenje z respiratorjem oz. umrejo) – Zato nekako nanjo ne gledam kot na hudo smrtnosno boleznijo… Priznam pa, da se bojim 2.
vala – pa ne zaradi virusa; ampak zaradi tega, ker raje tvegam okužbo, kot da dam še 3 mesece svoje mladosti – pa nisem bil med karanteno nič depresiven, vsakdan sem hodil na sprehode, doma treniral z utežmi in se veliko učil za fakulteto… Samo priznam Meni je družneje s prijatelji, kavice, vaje “v živo” na fakulteti, trening v fitnesu, kavica na sončku zelo manjkala – preprosto uživam v teh stvareh in šele sedaj dejansko vidim kako zelo je potrebno ceniti svobodo in da bi šel zelo težko še enkrat čez to – Zato me zelo razjezi, ko vidim ljudi, ki ne spoštujejo varnostnih priporočil (razkuževanje, maske, varnostna razdalja,…) – Zato, ker četudi z njihovo uporabo morda le za nekaj {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} znižamo možnost prenosa; je bolje ta delež znižati kot ga pustiti višjega-se je res tako težko potruditi in si za 10min v trgovini nadeti masko – ali je bolje biti sedaj biti malomaren in potem to plačevati s 3 meseci zapora za skupno dobro (Prav vznemirilo me je včeraj dopoldne v trgovini, ko sem Jaz pri svojih 20-ih imel nadeto masko; stare upokojenke (najbolj ogrožena skupina)-pa je bila brez mask; Seveda vem da z masko ščitimo druge (torej njih) – in lahko bi vsaj one pokazale solidarnost nazaj in si jo tudi nataknile). V bistvu me je to precej motilo vem čas – Samo solidarnost do starejših in ranljivih se je poudarjala… Kaj pa solidarnost do mladih, otrok (le-ti se mi najbolj smilijo, ker so jim ustavljen ritem čez noč zamenjali), delovno-aktivne populacije pa ni treba poudariti – a za te je pa kar samoumevno, da se bodo zaradi najbolj ranljive manjšine brez ene omembe prilagodili? Moram pa poudatiti, da sem se izolacije strogo držal – Nisem se družil z ljudmi iz drugih gospodinjstev, ven sem hodil v trgovino (2-3x tedensko) in vsakodnevno na dolg sprehod (bilo dovoljeno); mene občine nisem nikoli prestopil.

Zblojeni so s tem strahom pred korono in posledično uničujočimi ukrpi. naj sami sebe zaprejo če hočejo ampak zapovedati ljudem da ne smejo na delo, v šolo, po zdravniških pregledih pa je diktatura in nič drugega. Če lahko svoj najbolj intimen de vtikujejo brez kondoma v neznanke v njihove luknje ki bohsigavedi kaj vse je gostovalo, je tole s korono še toliko bolj zblojeno.
ma sprevrženci strahopetni kaj češšš….

Ne bojim se okužbe kot take, se pa pazim. V trgovino grem vsakih 15 dni, gledam da je stanovanje čisto, moje delovno mesto vsak dan razkužim. V prostem času smo veliko v naravi, ogibamo se gužve. Nisem panična, niti nisem brezbrižna. Previdna pač.

Na srečo nimam nobenih bolezni (trkam), tako da se ne bojim, da ne bi preživela še ene kukr gripe.
A vi vsi, ki ste “previdni” in bi se najraje zaprli v svoje razkužene domove, tako počnete tudi vsako leto v času gripe?

Ja. Letos sploh. Od novembra naprej. Grozno neuvidevni sodelavci. Kasljali, smrkali, kihali vsevprek, z vrocino v sluzbi. Celo zimo sem bil bolan. Na vsake 2 tedna nekaj. Obup. Pol sem pa zacel uporabljat antibakterijske robčke. Pa skos prijemam kljuke z rokavom ali komolcem. Sam kaj to nuca ce bolan sodelavc pride in ti neki pokaže na tvojem kompu in prijemlje miško in tipkovnco. Al pa kašlja/kiha v tvojo smer. Pokasiru hud prehlad k se mi je vleku 2 mesca. Obup. Pa ni bil covid ziher. Neka bakterija… To bi moral bit kaznivo ta hoja v službo z vročino in nalezljivimi boleznimi. A rabm jst pol skor pljuča izpljunt k se davim s kašljem? Itak bi se rajš zaprl nekam za 2 mesca kot pa zbolel med takimi debili.


Hvala za ta dopis. Pomirja me, ko vidim, da ste mladi pametnejši od starih. Bodi zdrav in dobro študiraj!

Vaju z NYCI ni treba biti strah – virus neumne preskoči.
[/quote]

In zakaj bi bilo

ne
in ne &
NYCI
strah, če bo virus TEBE preskočil?
Eni ste pa res za štose. 😉

Sploh ne razmišljam o koroni, se sploh ne spomnm več na korono. Tud pojma več nimam kaj se dogaja okol korone, a je kaj okuženih kje, pojma nimam. V 1 mescu mislm da sm dnevnik kaj tko usput ujela cca 3x. Sploh več ne vem kaj se dogaja. Tko mi je čist supr, žvim normaln lajf, tko kot pred korono.
Upam sam, da tko ostane, da ne bi spet pršlo do kakšnih omejitev.

Jaz se bojim. Ampak ne zase.
Za prababi, ki šteje 98 pomladi. In za pradedija, ki šteje 103 zime.
Kaj, če pride zopet do tega, da bosta lahko nakupovala samo od 8 – 10 ure.
Pač, rizična skupina.
Onadva pa tako rada spita do 11 ih?

In o tem, da se lahko okužiš razmišljaš vsako leto? Gripe in prehladi so vsako leto in še bodo. Al si stara 86 in imaš ogromno kroničnih bolezni? Ja, pol pa je pri vsaki gripi treba biti previden.

:))))
Prekužit se itak moramo, tako, da to bomo staknili slej, ko prej.
Tako kot vsak drug prehlad, le z drugim imenom.

Opažam pa da ta virus ni nič kaj dosti pomagal svinjakom, so vseeno svinjski in umazanci še vedno in naprej.

svoboda?

New Report

Close