Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najpogostejši razlogi za prekinitev razmerja v zrelih letih?

Najpogostejši razlogi za prekinitev razmerja v zrelih letih?

Spodaj je članek o fantu, ki ga je punca dala “na hladno”…

Mene pa zanima, kateri so pri vas najpogostejši razlogi za prekinitev zveze, še posebej pri tistih, ki ste stopili v novo zvezo po 40. (z otrokom ali brez).
Ko zaljubljenost mine in pride vsakdan, po več letih zveze, še posebej, če morda niti ne živiš skupaj (moj primer), nimaš skupnih otrok, premoženja…, je zvezo “lažje” prekiniti, kot v mlajših letih,ko si imel družino, otroke, skupno premoženje…
Razlogi zame so/bi bili:
– skopušnost,
– nezainteresiranost
– pasivnost
-nehigiena telesa in doma
– ni ciljev (niti lastnih, niti skupnih)
-pri 40+ še vedno življenje pri starših, mami kuha kosilo,… in kliče se mami… – ni ambicije za osamosvojitev
– neiskrenost
– varanje
– kuhanje mule
– ni premika/pogovorov za naprej – od danes do jutri

Skratka,tega mi pri 40+, pri lastnem premoženju, službi, vseh izkušnjah res ni za prenašati.
Me je škoda, sem raje samska.
Samo nekdo to težko sprejme, on živi v svojem filmu, na minimumu in idealizaciji skupnih trenutkov.

jebi ga, življenje s človekom, ki idealizira preteklost brez vizije bodočnosti in konkretnih prijemov za bodočnost je zguba cajta…

To se bere kot da je vse samo denar.
Recimo če sedaj spoka ekonomija se bo videlo kaj pa kako je v familijah.
Kdo živi na puf in podobno.

nova
Uredništvo priporoča

To se bere kot da je vse samo denar.
Recimo če sedaj spoka ekonomija se bo videlo kaj pa kako je v familijah.
Kdo živi na puf in podobno.
[/quote]

ehh, men se nekako jebe za denar ampak človek, če je sam ali v vezi more imet neko vizijo za bodočnost, pa je lahko samo en dan v naprej, saj je tako življenje bolj zanimivo, ker ima cilj… Problem je, če ima preveč ciljev, ker pol se mu zmeša zarad teh ciljev…. Ko se ekonomija sesuje je vizija preživetje…
Avtorica te teme ima problem z dolgočasnim tipom, ki jo verjetno tud kresne ne pošteno.., če jo bi, bi vse njegove felerje spregledala…

Slab odnos z bivšo in nagajanje glede otrok. To načne živce in slabo vpliva na novo zvezo.
Preveč navezanosti na bivšo familijo in razvajanje otrok do onemoglosti, ne samo finančno
Neaktivni življenjski slog ali preveč službe
Nepripravljenost za karkoli skupnega in kalkuliranje za vsako stvar

Že v štartu odpadejo zapufani, umazanci, mamini sinovi, skopuhi, ljudje brez ciljev, zateženci, prepirljivci, taki ki zdravstveno ne skrbijo zase in kar vidiš kup bolezni, ki prihajajo.

Biti samska sploh ni slabo.

Sem imela zvezo, ko sva živela vsak zase,200 km vstran, tako razmerje 8 let. Bili so skupni vikendi,ampak…to ni to, če ni neke perpektive, pa če se morda ne vidiš s človekom, da bi z njim sploh skupaj živel, ker ima nek svoj stil življenja, zame premalo aktiven.
In res, če se ne pogovarjaš po tolikih letih o skupnih ciljih za prihodnost, je to premalo, to nikamor ne pelje, samo leta minevajo, to so iluzije, ne realnost, škoda let.

Ampak on očitno ni videl tako,on bi tako živel še do konca in ga je moja ohladitev prizadela. Vendar zaradi tega jaz ne bom z njim. Pa četudi mi ni vseeno, je to zame premalo!

Samska si, ker si nisi sposobna dobrega tipa dobit. Že po tem prispevku se vidi, kako mračna in zatežena oseba si. Tako zafrustrirane se vsak izogiba.

Samska si, ker si nisi sposobna dobrega tipa dobit. Že po tem prispevku se vidi, kako mračna in zatežena oseba si. Tako zafrustrirane se vsak izogiba.
[/quote]

Seveda, moški pa tudi ženske, samostojno, situirano in urejeno žensko, ki ve kaj hoče, takoj označijo za zateženo. Lažje jim je najti ločenko in furati moji tvoji najini, ker potem lahko dominirajo z moji, tvoji in najini pa so na ramenih matere, ki je zaradi vsega skupaj na pomirjevalih.
Zrela ženska, ki je raje sama, kot da bi se šla zgornjo igrico, je pa etiketirana 🙂 Zakaj že?

Popaj, se motiš, kresanje mi ne zadostuje 🙂 čeravno je bil tukaj top,je to zame premalo, ker pri teh letih in toliko letih zveze ostaneš nekako praznih rok. Tako da to mi ne odtehta drugih -. Mogoče tebi, samo na dolgi rok… to veš sam.

Hehe, saj nismo na političnem čveku, čeprav je zadeva zelo pidobna.

na začetku si naštela par točk in med njimi je bila nehigiena telesa in doma.., pa če ti je bilo s takim tipom kresanje top…, a jebi ga pol… Jst s sobivanjem z žensko nikoli nisem imel problemov, vedno sem prilagodil situacijo tako, da je bilo tako kot sem jst rekel ali speljal stvar, da je men ustrezalo, to pa zato, ker sem prečital naturo partnerice že v startu.. torej vedno je treba gledat situacijo par korakov v naprej amapk, da ne postaneš zarad tega preračunljivec, samo toliko, da ne doživiš negativnih presenečenj, preprosto kot pasulj..

Lubiana,
a ni fajn, ko se odklopimo od politike, čeprav jst mislim, da v politiki največ škode naredijo nedojebani ljudje…, ki v Sloveniji sploh ne bi bila noben problem, če…., ajde ne bom tukej omenjal zakaj, hehe…

Parter more partnerja animirat za strastno vezo in dobro kresanje, kar pomeni, da more imet vizijo in danes razmišljat, kaj bo jutri jedel.. isto pri sexu, kam pa pridemo brez domišljija, hehe… ampak sej, pri meni je to vse tako…, lagano sportski, kar dosti stvari na izi, bomo že, hehe..

Saj ni bil zanemarjen, ampak jaz recimo imam rada čisto stanovanje, ne umazanih wc školjk, tuša…., kar se ne pokaže morda na začetku veze. Pa da npr. malo moderniziraš stanovanje,ne da živiš tako iz navade in si na istem, zastarelem, za odpis cel lajf,ker ti to zadostuje, ne vidiš potrebe po spremembi…. To je meni dolgočasno,me duši.
Ali pa ustna higiena, ki je na začetku od zaljubljenosti ne vidiš tako, pa daš človeku, ki ima kup drugih+ vendarle šanso,ampak on noče ne spremeni – v stilu sprejmi me takega kot sem…
V postelji se je potrudil zame maksimalno,tudi drugače bi veliko naredil zame,samo kaj, ko je osnovna bit drugačna on moje in skozi čas, ko zvodeni zaljubljenost in misel, da bo premik… pol pač ugasne ta ogenj in kar zato, da nekoga imaš, da nisi sam…to nikakor ne more biti dovolj. Zakaj le?!

Nismo vsi ustvarjeni za življenje v dvoje. Nekateri bolje funkcioniramo sami. Je pa zanimivo, kako nas, samičke, nekateri stigmatizirate kot manjvredne. Le zakaj, če pa se dobro znajdem v življenju? Ob komentarjih tistih drugih, ki pravijo “blagor ti, da si sama”, se pa samo nasmehnem.
Skratka, avtorica, težko ti je svetovati, ali ostani ali pojdi. Sama presodi, kako bi hendlala življenje, ne da bi ti šlo s partnerjem vse na živce, pa se potem odloči 🙂

Preprosto si v drugi zvezi ljudje ne pustijo več toliko srati po glavi in si prej rečejo, kaj je meni tega treba. Ker je tudi res.

Ko si 40 in več,ni enako ko si 20! In imaš ljubega dragega,otroka z njim,gradiš hišo.Če se to konča,si starejši,z izkušnjami,otroci večji,imaš svoj dom, nimaš nobene potrebe po nečem polovičnem,tako za silo.Ali tako kot je treba,da ti je bolje,da si srečnejši,ali nič.
Če si sam ni nujno da si nesrečen in obratno. V vsakem primeru ti mora biti z nekom bolje,kot če si sam.Tudi če se vidita ob vikendih,rjuhe in izleti niso dovolj za večletno zvezo. To pomeni,da zveza stagnira,ni napredka. Vedno je treba imeti vsaj cilj za skupno prihodnost,se o tem pogovarjati (seveda tako ni na začetku,ampak po nekaj letih pa).

Ne poznam najpogostejših razlogov – zame pa bi bil pomemben razlog brezperspektivnost odnosa in odsotnost humorja.

A to ni nič kaj drugače, kot je bilo pri npr 20 letih – razen tega, da bi takrat najbrž – vsaj za nekaj časa – potrpel tudi samo zaradi dobrega seksa.

Do 40 mi manjka še kar nekaj, a vseeno lahko povem, da za razhod so na prvem mestu bile laži. Tukaj se je vse začelo. Ko začnem odkrivat, da se nekdo laže kot sraka, preprosto ne verjamem več ničesar, tudi, če je še kaj res. Posledično se seveda odnos konča, ker si ne predstavljam skupne prihodnosti z lažnjivcem.
Zdaj v bistvu sploh ne vem, a je tako malo resnično iskrenih ljudi ali sem imela zgolj jaz smolo s tema bivšima.


Zakaj pa rabiš neskopušnega moškega, če imaš menda toliko premoženja ?


Če ne veš niti kako se pravilno označi nekoga ki laže, potem ne moremo govoriti o smoli, ampak bo kak drugega razlog.

Dej Robi ne tezi…
Ce se ti krega…pa podjebava..pojd na sprehod..bo takoj boljs.


In kaj je s tabo ?

En tak par poznam. Skozi leta kar sta bila skupaj sta se obnasala kot najstnika. Za rokce drzala, lubckala, muci gor mucica dol…pred letom dni pa narazen.
Nam od prijateljev nobenemu nic jasno … sok. Pa ravno onadva mi ostali smo bili kot severnomorske ribe napram njima.
Vcasih nam je bilo ostalim dobesedno nerodno ob vsej tej naklonjenosti en drugemu. In vseh muci cucijih…🤐

Razlog… da sta se duhovno oddaljila
in ona ga je intelektualno prerasla.
On je zacel z nekimi reikiji in mentalno duhovnimi delavnicami. Ona ima pa novega . Nov model najvecji buksel kar sem jih srecala. Zabit ko noc ni sposoben normalne kumunikacije na podlagi vremena. In ona je nasla ob njemu intelektualno sorodno duso.

Moje mnenje …. nekateri se tezko starajo oz sprejemajo svoja leta. In ko dojamejo da so v letih zrelosti se jim po domace povedano odpelje.

Bullseye. :-)))

[img]https://lh3.googleusercontent.com/proxy/1Gy23Fenm1Hf_s1O_VBdK0D6tJnX-fwIweXJ5CtMu9i6f9FEb0vvOO4islLz8-1KCbzf0-XDSB62YJHRFRknLMjfEf2zdXwQRQXbZI_4gXr_[/img]

Kako v zrelih letih? Ko si bila mlajša te pa to ni motilo? Kaj imajo sploh leta s tem vsem?

[img]https://scontent-iad3-1.cdninstagram.com/v/t51.2885-15/sh0.08/e35/s640x640/96090546_241308096932858_6259900738427032345_n.jpg?_nc_ht=scontent-iad3-1.cdninstagram.com&_nc_cat=102&_nc_ohc=VOVgAFDGSLIAX_A6qQx&oh=e2027f6dff1fa0a56a52e1413e2831f5&oe=5EE43B5A[/img]

Jaz te majčkeno popravljam: človek ni ustvarjen za samo eno zvezo v dvoje do konca svojih dni. Ne gre, ker se v desetletjih nekega sobivanja toliko spreminjamo in spremenimo. Pa otroci so seveda tudi preizkušnja za zvezo v dvoje. Živeti v dvoje pa pomeni veliko usklajevanja, prilagajanja, kompromisov. Dokler je prisotno spoštovanje, čustvena zrelost, poštenost, ( pa s tem ne mislim na telesno, obstajajo še tudi druge prevare, ne samo telesne), to gre in funkcionira. Ko tega ni več, je čas za razhod. Pa čeprav je bil seks ves čas odličen – osebno ne bi nikolli v zvezi z neko osebo vztrajala samo zato, ker je bil seks pa res “top” in čedalje boljši z leti, vse ostalo pa čedalje bolj na dnu.

New Report

Close