Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Maturantski iz Grčije prestavljen na HR z doplačilom

Default avatar
Naši maturantje so imeli plačan maturantski v Grčiji. Odhod konec junija.
Cena 450 eur. Koliko vem, je Grčija odprta.
Sedaj jih agencija pošilja na nek fakcikng otok Ugljan, kjer nikjer ni nikogar in hočejo doplačilo 200 eur po osebi.
V čem je finta? V Grčiji bodo raje prodali kapacitete individualnim turistom, na Ugljan pa noben noče?
Priponke

jadran.jpeg
(70.06 KiB)

Default avatar
Tudi na Ugljanu se ga lahko do mrtvega nagonijo
Default avatar
ne razumem je napisal/a:
Že kar nekaj let je znano, da je HR dražja kot Grčija ali Španija za primerljive zadeve.
Default avatar
Angažirajte se starši in maturanti, pritisnite na šolo in agencijo in zahtevajte kar ste plačali ali denar nazaj.
Default avatar
Znana resnica je napisal/a:
Večina letališč v Grčiji se odpre šele 1. julija. Agencija bi morala vse na novo organizirat, pa se ji očitno ne ljubi. Lažje najeti bus in peljati otroke na en blesav Ugljan, kjer res ni ničesar. In si takega turizma niti ne želijo, ker slovi po miru.
Default avatar
naj prestavijo datum, ali pa denar nazaj..Itak je pa znano, da je HR dosti dražja od marsikatere neprimerljive destinacije..
Otrokom možno da je vseeno, ampak gre se za princip, sploh pa ne doplačilo 200 eur WTF??
Default avatar
ne razumem je napisal/a:
Aktivirajte advokate in zavarujte svoje sončke. A vam je škoda denarja za pravico?
Default avatar
Angažirajte se je napisal/a:
Zakaj na šolo? Šole že dolgo nimajo nič z "maturantskimi" izleti. Vaši otroci se grejo v svojem prostem času preko neke agencije nacejat v Grčijo ali Španijo ali na Hrvaško nacejat, vi bi pa radi, da je kar šola odgovorna.
Default avatar
hjgvhju je napisal/a:
A starši sklepajo pogodbe na sedežu agencij ali v šoli? Že res, da se šola otepa odgovornosti, ampak ni čisto brez, ker je ravno šola odprla agencijam vrata, da agitirajo pri "sončkih" od 2. letnika dalje. Kar bi jaz osebno prepovedala.
Default avatar
Treba je videt, kaj je napisano v drobnem tisku, tistem ki ga nikoli ne berete.
Kdo je sklenil pogodbo z agencijo? Vsak starš sam ali?
Šola ima pa še lepo soodgovornost, nenazadnje pošilja tudi svoje zaposlene na te izlete.

V splošnem so agencije v koronakrizi dolžne vrniti denar.
Default avatar
origšae je napisal/a:
Podpis.
Default avatar
kdo sploh sklepa pogodbo je napisal/a:
Šola nikogar ne sili na maturantski izlet. Vsak polnoletni maturant se sam odloči. Profesorji, ne podpisujejo pogodb v imenu dijakov, niti ravnatelji, niti hišniki, niti čistilke.
Default avatar
Polnoleten odgovarjaš zase je napisal/a:
Prvič, gre se za nekorektnost agencije.
Drugič, moj otrok ni šel na maturanca, ni želel. Pa je razredničarka izvajala tak pritisk na njega, da sem še jaz klicala v šolo. Ker prodajajo famo o teh maturancih oboji, in šola in agencija.
Tako da ne širi neresnic.

Agencija pa je dolžna izpolniti svoj del pogodbe ali vrniti denar. Pika.
Default avatar
Angažirajte se je napisal/a:
Tako je - to je tiho izsiljevanje agencije ipostavljanje njihovih pravil in pogojev, da ne bi bilo treba vračat denarja. (!)
Vplačali ste za "Grčijo", torej bi morali dobit "Grčijo":

in ravno zato, ker po agencijah tudi razmišljajo tako, kot ti je nekdo zgoraj napisal "saj nabutajo se ga lahko tudi na Hrvaškem" tega ne smete sprejeti. Ni res. na Hrvaško lahko gredo kadarkoli, v Grčijo pa malo težje kadarkoli. Druga kultura, drug narod, novo doživetje -večina pa Hrvaško tudi že pozna iz naslova dosputovanja s svojimi sorodniki... Grčije pač ne. Ne zapijajo in ne ne grejo večina samo zato na maturanca, da se ga bodo nažrli do kome, nikakor.
Default avatar
Ja, samo plačajo pa "starši, sorodniki, rejniki, CSD, ipd"; ne polnoletni najstnik.. Štekaš ? :).
Default avatar
Nevenič je napisal/a:
Za to tud na Ugljan ni treba, grejo lahko doma v kako hosto ...
Default avatar
Organizira pa sestanke staršev in agencij v svojih prostorih, torej dajejo s tem staršem vtis, da se vse dela z žegnom šole. oziroma šola nekako bdi nad vsem. Kakorkoli zlagano je to.
Default avatar
origšae je napisal/a:
Šola nima nič od tega - je samo posrednik, nima nobene finančne koristi; zastonj da prostor, učitelji pa niso nič dodatno plačani zato, da obrazložijo pogoje agencije.
Agencije so zaslužkarji - šola je v temprimeru samo medij, ki ga lahko pa agencija izkoristi za soj obstoj ( stranke, posel na dolgi rok, leta).

Šola gre na zaupanje agenciji, samo to.
Default avatar
No no no je napisal/a:
"Moj otrok?" A je ta tvoj otrok na koncu srednje šole še vedno v plenicah? Ni želel na maturanca? Itak, da ne, če ni mamice zraven, da bi ga varovala pred grozotami odraščanja. Moj otrok, hahahaha. A če bi ga hotela kakšna sošolka razdevičit, bi ti tudi razredničarko klicala, kaj se to pravi, da je šola odgovorna za njegovo nedolžnost? "Moj otrok", bogsevasusmil, kakšne patološke familije!
Default avatar
Ko bo moj otrok tako daleč, bom predlagala, da si otroci sami naredijo plan izleta in najamejo agencijo, da jim ga organizira. Jih je kot listja in trave. In številni razredi že delajo tako. Ne pa tele copy/paste pijanke. In letos je en dijak že v 1. LETNIKU!!!! začel težit, da se morajo pod mus odločit za maturantski izlet. Očitno podkupljen s strani agencije. Sem otroku rekla, naj ga nekam pošljejo vsi skupaj.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net