Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek je možno, da noben osebni zdravnik v LJ ne sprejema novih pacientov

je možno, da noben osebni zdravnik v LJ ne sprejema novih pacientov

Gledam tale seznam in ni nihče naveden, le da se soočajo s pomanjkanjem zdravnikov.
https://www.zd-lj.si/zdlj/images/Zdravniki_in_zobozdravniki_ki_se_opredeljujejo_nove_paciente.pdf

Je možno, da v LJ res nihče več ne sprejema? Kaj v primeru, če je tvoja dr. na porodniški, je vsaj 1 leto ne bo, ti pa z težavami, ki bodo dlje trajale, zoprno vsakič novemu, ki jo nadomešča, vse razlagati.

Pojdi na stran ZZZS: https://partner.zzzs.si/wps/portal/portali/aizv/zdravstvene_storitve/izbira_osebnega_zdravnika/seznam_zdr_v_spl_amb_otr_in_sol_dispan/

Proti dnu strani klikni na besedilo v modrem “08.06.2020, Število opredeljenih po starostnih skupinah pri aktivnih zdravnikih SA, OD+ŠD na dan 1.6.2020”. Prenesla se ti bo Excelova tabela. V tabeli glej stolpec W, “Doseganje 1.9585 glavarinskih količnikov na tim”. Zdravniki, ki tega količnika ne dosegajo, bi paciente pač morali sprejemati. Kot vidim, v ZD Ljubljana taki zdravniki še vedno so …

žalostno sicer, da more it človek v excelove tabele raziskovat glavarine in ugotavljat kam bi lahko šel. za povprečnega uporabnika je to zahtevno ali celo prezahtevno…

Tudi jaz sem že več kot leto dni brez zdravnika. Moja zdravnica se je upokojila, mene pa nihče noče sprejet. Grozno je. Res.

jure9932, prav imaš!

Če grem po seznamu, je stanje na dan 8.6.2020 takšno (omejila sem se samo na zdravnike, kjer je število timov 1,0 glavarinski količnik še ni dosežen!):

ZD LJUBLJANA – BEŽIGRAD: ABRAMIČ TANJA, 748 opredeljenih pacientov

ZD LJUBLJANA – BEŽIGRAD: GAJIĆ DANIJEL, 1.370 opredeljenih pacientov

ZD LJUBLJANA – CENTER: BARTOLAC MARIO, 1.639 opredeljenih pacientov

ZD LJUBLJANA – MOSTE – POLJE: VIDMAR TANIA, 1.555 opredeljenih pacientov

ZD LJUBLJANA – VIČ – RUDNIK: FISCHINGER SMREKAR BARBARA, 14 opredeljenih pacientov

Očitno bi se kakšno mesto le še našlo, glede na to, da bi ti podatki morali biti sveži. Hm …

Tista, ki je prva na seznamu, je že dve leti na bolniski in je za njene paciente prakticno enako, kot ce osebnega zdravnika sploh ne bi imeli opredeljenega, saj je vsakic novo nadomescanje.

Glede teh podatkov se izgovorijo, da niso pravilno ažurirani, da ne veljajo, sam jih šteti pa ne moreš….

Se mi je zgodilo cca 4 leta nazaj…imela sem se “studentskega zdravnika”, ki me vec ni hotel vzet. (sem med zdravimi in prej vsaj 10 let nisem bila), preklicala sem vse zd domove v lj in so mi rekli da so polni. Nato sem sla samoplacnisko v laboratorij na kri in urin in po 10 dneh kalvarije, ko je krvna slika pokazala hudo vnetje, so se me usmilili na metelkovi, ko sem jim mahala s papirji in osebno tezila.
Tako da ja, verjamem da so tudi sedaj polni.

Tudi mene nihče ne vzame. Imam pa občutek, da se zelo bolna. Res zelo.
Ampak do zdravnika v Ljubljani ne pridem

To je res žalostno. Sama sem na istem. Kdo odgovarja, če se nam kaj zgodi iz razloga, ker me nihče ne sprejme?

Minister opozarja, da smo lahko hvaležni, ker imamo urejeno zdravstvo na vrhunskem evropskem nivoju. Naše zdravstvo je eno najboljših na svetu.

Moj zdravnik se je tudi upokojil. Vendar sem prejela mail in pošto naj se “pofočkam” pri zdravnici, ki je prevzela ambulanto. Ampak mislim, da je bil nek omejjen čas.

Je pa res, da sem vedno urejala vse osebno, nikoli trkala in izsiljevala, vedno počakala da so iz ambulante sami prišli (pobirat kartice recimo) in imam vse. Od ginekologa,zdravnika,zobozdravnika..
Pač ni bilo vedno uspeha pri prvem, ampak nasla sem vse in to v svoji bližini.

Ne rečem pa da se res ne dogaja to kar opisujete, mi je pa čudno kako.


Ah, ne klamfaj no. Mene že 2 leti nihče ne vzame. Takrat Janše ni bilo nikjer.

kako? tako da ti vsak zapre vrata pred nosom ali spusti slušalko po telefonu, češ enostavno oni ne sprejemajo. Zakaj plačuje zavarovanje, mi tudi ni jasno


Ah, ne klamfaj no. Mene že 2 leti nihče ne vzame. Takrat Janše ni bilo nikjer.
[/quote]

Je pa Janša zdaj povsod, ti si pa še vedno brez dohtarja. Tako on bolje od komunistov skrbi za slovenski narod.

V Občini Videm Dobrepolje ni osebnega zdravnika. Grosuplje, Ljubljana, Ivančna, Ribnica, Kočevje ne jemljejo!
Vzeli so jih v ZD Trebnje!


Ah, ne klamfaj no. Mene že 2 leti nihče ne vzame. Takrat Janše ni bilo nikjer.
[/quote]
Lansko leto je iz Postojne v ZD Vič prišla nova zdravnica – vem, ker je nadomeščala mojo in je večina v čakalnici čakala za vpis. Verjamem pa, da je imela v parih tednih polno…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Vsekakor se lahko pogleda v tabelo, pa četudi ima manjše število količnikov, ni rečeno da sprejema nove paciente. Ko sem ostala brez osebnega zdravnika sem napisala 46 e-sporočil točno tem zdravnikom iz seznama in dobila prav toliko negativnih odgovorov.

New Report

Close