Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Naš družinski eksperiment

Naš družinski eksperiment

No, povem eno našo družinsko anekdoto iz pred nekaj časa.
Moj sinček obožuje kokakolo. Žal. Ampak hec je v tem, da jo jaz tudi. No in pred leti, ko sva bila z mojo na Islandiji (še brez otrok) se mi je utisnilo v spomin, kako drugačen okus je imela coca-cola v piskni pri njih.
Skratka pred kakšnim letom sva se z mojo spet pogovarjala o tej Islandiji in spet napeljala temo na drugačen okus znamenite pijače.
Pa nam eno soboto kapne v glavo, da bi lahko naredili preizkus in poskusili kako različne so si kokakole po svetu.
Ker sem jaz resnično teliček za računalnik in nimam pojma kako pač naročevat in vnašat kredit karte in spremljat pošiljke, sem pač ubral drugačno taktiko.
Preko uradnega meila sem pozval svoje zdravniške kolege po 28 državah na svetu in jih prosil, če mi lahko pošljejo eno pol litersko kokakolo v plastenki in eno piksno.
Nekje v roku dobrega meseca sem jaz dobesedno dobil vse kokakole, nekateri so mi poslali še neke nove okuse kokakol, ki jih tu v evropi še ni, nekateri še kokakolo zero (brez sladkorja)

Ajde, da ne bom predolg.
Najboljša po okusu je bila Kokakola iz države Alžirija in Kuvajt. Najbolj sladka – iz Evropskih držav in Tajske, Najbolj brez okusa in z močnimi mehurčki je bila ameriška (jaz sem dobil iz zvezne države Florida, ne vem a se po ameriki spreminja… nimam pojma) Z zelo spremenjenim okusom in po mojem mnenju z dodano neko sadno aromo pa je bila kokakola iz države Peru v Južni Ameriki.
Aha, Egiptovska je bila kot bi pil fanto pobarvano na črno. Ni mi bila všeč.

Evo, toliko če vam zmanjka kakšna ideja.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

A ti si kao zdravnik? Dr Frankenstein?

Ja, mogoče še to. Sem pozabil. Naša avstrijska kokakola je meni po okusu drugačna od slovenske. Ne vem, naj pove še kdo, ki je kdaj pil tudi avstrijsko. Meni se zdi, da je malo drugega okusa.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Tole je pa čisto res.
Nekatere coca-cole po svetu so prave splačine.
Naša Slovenska mi ni dobra, raje posežem, če že kdaj, po Pepsi.

Leta nazaj na Azijski trg niso bile dobavljive CoCa-Cole, le Sprite in Pepsi.
Azijci so nori na Sprite. Indija na Pepsi

V Peruju leta nazaj, te piijače Cocacole ni bilo.
Bila je INKACola, zelena božanska pijača nemogočega okusa :).

Nekdo tu, lani mi je povedal, da še obstaja 🙂

Tole je pa čisto res.
Nekatere coca-cole po svetu so prave splačine.
Naša Slovenska mi ni dobra, raje posežem, če že kdaj, po Pepsi.

Leta nazaj na Azijski trg niso bile dobavljive CoCa-Cole, le Sprite in Pepsi.
Azijci so nori na Sprite. Indija na Pepsi

V Peruju leta nazaj, te piijače Cocacole ni bilo.
Bila je INKACola, zelena božanska pijača nemogočega okusa :).

Nekdo tu, lani mi je povedal, da še obstaja 🙂
[/quote]

Sprite je pa druga stvar ja. Moja žena ga obožuje. Zdaj ne vem, ampak se mi zdi, da je bila podobna pijača Spritu 7up? A se motim?
Ok, nima veze.
Ne dolgo nazaj mi reče moja, dej če gremo spotoma tankat na Avtocesto, daj notr vzemi še en Sprite mi za po poti. Šla sva za Slovenijo po otroke.
Jaz zagrabim Sprite, ne da bi pogledal. A ni ves isti???
Ko ga ona odpre med potjo in srkne požirek. Ne rabiš vedet.
OKUS KUMARICE. Moja že tako ne more povohat kumaric, ne da bi jih še jedla. Sem probal še jaz požirek. Jaz kaj bolj ogabnega še nisem popil.
Tako da… Ne vsi okusi tudi ne gredo skupaj in ni mi jasno, kako lahko kaj takega sploh dajo na polico.

Priporočam pa, če imate možnost probat FANTA EXOTIC
Ne vem če obstaja plastenka, jaz sem jo našel dvakrat na pumpi na Avtocestah v piksni. Zelena piksna je. Mogoče jo imajo tudi v Sloveniji.
Kaj tako dobrega še nisem pil. Okus kivija, pomaranče in banane v Fanti. Noro. Je pa precej sladka varianta tako da bi mogoče bila super s kakšnim deci vode skupaj zmešano in ledom. Mora bit totalno mrzla, topla je verjetno kot sladkana pena stopljena.

Mogoče se nekoč lotim razsikovanja Fante. Baje tudi precej razširjene pijače po svetu.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Da ne bo sedaj neke reklame, še najboljša pijača zame osebno je voda iz pipe.
Toda, ko hodiš po svetu pravijo, da moraš popiti Cocacolo ali Pepsi za razkužilo 🙂

Sedaj je na trgu toliko tega, da se ti zmeša, vode z milijon okusi.
Pijača, če se prekršim kdaj… pa je moja Schweppes Bitter Lemon, vedno in povsod enak okus.

Drugih, kot pišete z nekimi novimi imeni in okusi ne poizkušam.

Vode ne pije nikoli. Jo meša s sokovi ali sadjem, same pa ne pijem ker mi ne odgovarja.
Šveps je pa zakon

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Ja to sem si pa zapomnila, ko ste svetovali eni, da odnaša sama voda pomembne minerale oziroma snovi iz telesa.
Če jo mešaš z limoninim ali pomarančnim sokom je ok?

Ne me vikat Tulipanka. O vodi so že vse sorte seminarske bile in javnost je razdeljena (strokovna javnost) Dejstvo je, da poleti, v najhujši vročini v bolnišnico prihajajo totalka dehidrirani ljudje, ki trdijo da so popili vsaj pet litrov vode že tisti dan in ne morejo verjet da so dehidrirani.
Povem resničen primer krovca. To so tisti, ki delajo strehe na hišah. Veš da so izpostavljeni največji vročini čez dan. Eden od njih je padel v nezavest, k sreči na tleh, ko je sestopil s strehe. Odpeljan v klinični center Ljubljana (blo je v Sloveniji, konkretno pri sosedih mojih staršev, zato tako vem za ta primer)
Hudo dehidriran. Hudo. Prikropljen, infuzian, spravljen k polni zavesti šele po nekaj urah.
Ko je dobil diagnozo dehidracija, so vsi trdili, da je ta človek popil več kot pet litrov sigurno, da je goltal vodo.

Ja, ravno zato ker je popil toliko vode je dehidriral. Isto kot dehidrirate poleti, če pijete kavo in vodo. Smrt.

Ne rečem da voda ni zdrava. Kje pa, absolutno ne, samo vodo je treba na nekaj malega navezat, da ostane v telesu in da ne dela tudi škode.
Limonin sok sicer ok, samo moraš vedeti, da sama limona ni najboljša za kri, sploh ne poleti v vročini in v velikih količinah.
Fino je, da jo obarvaš s kakimi zelišči, ki vsebujejo čim več mineralov. Torej malo pridaš kakšno meto ali meliso, pa kakšen košček jabolka in je to to.
Mogoče se boš spomnila naših babic in prababic, ko so poleti redno pripravljale pelinovo vodo ali hladen tropotcev čaj. Pa vedno velike sklede kompota.
Vidiš, pred dvesto leti, ko ni bilo sokov in sranja po trgovinah in ljudje za oblečt niso imeli skoraj, pa se niso sitili z navadno vodo. Nikdar.
Ali so mleko zalivali z vodo, ali so kompote kuhali ali pa velike lonce čaja, ali pa namakali kakšno zelenje v vodo.
Same vode se ni pilo.
Jaz običajno naredim tako (petliterski stekleni sodček imamo na pipco, notr žena ruken dva jabolka narezana, pa tri pomaranče stisne, pa malo melise, eno limono in meto, pa zalije z vodo do vrha.
Pa je to za pit, ko prideš mimo in si žejen. Pa ti povem, da včasih tudi po trikrat na dan nafilava. Ker se sproti popije.
Različno sadje flikne notr. Alpa ko kupiva konzerve ananasa. Vso tisto vodo ki notr ostane rukneva v sodček zalijeva z vodo pa je.
Ma ni da ni, vse sva že tja notr metala. Ne rečem pa, da včasih ko sem fejst žejen (je treba vedeti, da vsakič ko ste žejni ste že dehidrirani in da to ni dobro. Morate redno piti vsako uro, zato da žeje ne občutite) no ko sem fejst žejen, najprej popijem kozarec mlačne vode, počakam pet minut potem pa kozarec dva te namočene vode ali pa soka ali pa čaja.
Aja, velikrat samo skuhamo petlitrskei lonc planinskega čaja, ga ohladimo in še malo zalijemo. Odlično za žejo.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Nekatere na forumu, navkljub temu, da mi to napišete ne morem TI-kat:
Med njimi ste tudi vi. Hvala.

Glede vode se popolnoma strinjam, sama imam večkrat občutek da mi samo spira telo, me pa ne odžeja, popijam pa ogromno vode.

Seveda se spomnim naših mam in babic vedno nek čaj in kompot na strani, prav smrdijo mi kompoti iz tega razloga.. Nisem jih marala.
Nikoli nisem pomislila na to, da je to bolje ampak povezovala z navado.

Tale vaš osvežilni napitek bom tudi sama sprobala, ko pa je moja lenoba večja od vsega truda. 🙂

Moja velik navada pa je kava z vodo, (v kozarcu) ne morem pogruntt zakaj to ne bi bilo dobro konzumirati skupaj.

Hahahah, ne ne. Sej nisem napisal, da ni dobro da piješ kavo in vodo skupaj. Napisal sem, da je poleti to strup hahahah.
Evo na kratko. Tudi jaz pijem kavo in vedno kozarec vode zraven. Ampak hec je v tem, da ljudje poleti dopoldne v vročini sedejo nekaj na senčno teraso, naročijo kavo in zraven dobijo deci, mogoče dva vode.
Ampak ljudje mislijo, da so to zdaj pa se kar napili in odžejali. Pa je ravno nasprotno. Kava je hud diaretik in dobesedno izsuši telo. Torej na eno kavo naj bi človek moral še v naslednji uri popiti vsaj liter vode, da popravi škodo.
Evo moj nasvet – Popij kavo in vodo, potem pa naroči še en velik kozarec dva deci skoka, dva deci vode, poklepetaj s prijateljicami in se odžejaj.
Torej po kavi se rabiš konkretno odžejat. Isto po zelenem čaju recimo…

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

🙂 Hvala

Kava je diaretik? Diaretik? Ni tipkarska napaka, “U” in “A” sta daleč narazen. Tole je samo neznanje, ki ga od zdravnika ne bi pričakoval.
Za poleti svetujejo vodo in predvsem mineralno vodo. Namočena meta, melisa da okus, mineralov ne. Kompot doda sladkor poleg okusa.
In opis krovca zgoraj je za lase privlečen. Lahko je bila sončarica, dehidracija zaradi premalo tekočine, ne pa dehidracija ob zadostni količini vode.

Ej a veš da si težka. Evo ob šestih si priletelga gor, šla posrat prav vse teme z multiničnimi izrazi in povsod pametna in zabijaš na isti način. Meni je vseeno. Očitno brez mene ne moreš. Me veseli da ti polepšam tri dni na dva meseca, ker vidim da se mi nalimaš karkoli napišem. Bravo. Ponosen.
Sicer pa – menim da je Tulipančica dovolj pametna, da ve o čem sva govorila, kar pa zate ne bom trdil.
In kaj boš kuhala jutri?

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

On je ravno toliko kompetenten kot tista slo-misica, ki se je nekaj let v javnosti nazaj pretvarjala, da je zdravnica. Je vse nategnila.

Vaga, kaj, ce bi bil zmeri
Tko normalen, kot si v tej temi..
Kaj pravis?

Čau Brina.
Lej, ne da se mi več. Saj vidiš da prileti dvakrat dnevno do trikrat gor multinično bitje, popljuva vse, iz vsake teme naredi isto. Vsako temo zaključi. Akterji v temi odidejo in tema je pač zaključena. Jaz sem ogromno pisal tukaj gor pred časom in navezal precej lepe stike tudi z nekaterimi, katerimi še danes komuniciramo preko zasebnih sporočil in udarimo kakšno dobro temo ampak ne več na tem portalu.
Tu se ne da.
Enkrat sem se spravil (mislim, da na začetku karantene) ko smo jo v AUT že imeli, vi v Sloveniji pa še ne. Napisal sem podrobno kaj nam naroča vlada v času karantene, kako poteka sprejem v naših bolnišnicah. Ma potrudu sem se, čeprav evo mi je bil cajt skoz odmerjen (otroci, familja, delo) . Dve uri, vse lepo spravim skupaj.
Pol ure je bil prispevek gor, potem je priletelo multinično, posralo temo in moraš si mislit, da so temo po pol ure brisali. Brez da bi kogarkoli tematika žalila, brez da bi bilo trolanje. Enostavno multinično poserje potem pošlje prijavo adminu in pripiše da je šla tema preko okvirov (pa sama jo spravi do tega) in brišejo.
Torej popolnoma neresen portal. Zdaj se pa norca delam in gledam koliko časa rabijo da brišejo teme. Čisto po pravici povedano.
Se pa lahko registriraš pa mi pišeš na zasebno, tam pa lahko kakšno bolj resno rečeva.
Lepo bodi

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Ej a veš da si težka. Evo ob šestih si priletelga gor, šla posrat prav vse teme z multiničnimi izrazi in povsod pametna in zabijaš na isti način. Meni je vseeno. Očitno brez mene ne moreš. Me veseli da ti polepšam tri dni na dva meseca, ker vidim da se mi nalimaš karkoli napišem. Bravo. Ponosen.
Sicer pa – menim da je Tulipančica dovolj pametna, da ve o čem sva govorila, kar pa zate ne bom trdil.
In kaj boš kuhala jutri?
[/quote]

Težka sem ravno toliko, da opozarjam na napake, ki jih dejanski zdravnik ne bi nikoli napisal! Samo dokazujem, da nimaš pojma! Nekaj nekje prebereš in se delaš pametnega, v resnici pa nimaš pojma!


razlika med avstrijsko (nemško) in slovensko je v tem, da delajo cocacolo za A, DE trg s pravim cukrom, pri SLO in vzhodni evropi pa uporabijo cenejši glukozno-fruktozni sirup. razlika je gromozanska.

Čau Brina.
Lej, ne da se mi več. Saj vidiš da prileti dvakrat dnevno do trikrat gor multinično bitje, popljuva vse, iz vsake teme naredi isto. Vsako temo zaključi. Akterji v temi odidejo in tema je pač zaključena. Jaz sem ogromno pisal tukaj gor pred časom in navezal precej lepe stike tudi z nekaterimi, katerimi še danes komuniciramo preko zasebnih sporočil in udarimo kakšno dobro temo ampak ne več na tem portalu.
Tu se ne da.
Enkrat sem se spravil (mislim, da na začetku karantene) ko smo jo v AUT že imeli, vi v Sloveniji pa še ne. Napisal sem podrobno kaj nam naroča vlada v času karantene, kako poteka sprejem v naših bolnišnicah. Ma potrudu sem se, čeprav evo mi je bil cajt skoz odmerjen (otroci, familja, delo) . Dve uri, vse lepo spravim skupaj.
Pol ure je bil prispevek gor, potem je priletelo multinično, posralo temo in moraš si mislit, da so temo po pol ure brisali. Brez da bi kogarkoli tematika žalila, brez da bi bilo trolanje. Enostavno multinično poserje potem pošlje prijavo adminu in pripiše da je šla tema preko okvirov (pa sama jo spravi do tega) in brišejo.
Torej popolnoma neresen portal. Zdaj se pa norca delam in gledam koliko časa rabijo da brišejo teme. Čisto po pravici povedano.
Se pa lahko registriraš pa mi pišeš na zasebno, tam pa lahko kakšno bolj resno rečeva.
Lepo bodi
[/quote]

Sem vedela, da nisi tako usekan, kot se delaš 😆. Glede kokakole, meni ni najbolj pri srcu, se pa iz otroških let spominjam, kako noro dobra mi je bila Ora z okusom kivi banana. Potem je leta nisem pila, zadnjič sem jo videla v trgovini, jo kupim in… razočaranje! Ne vem, če jo imam v tako drugačnem spominu ali je dejansko drugačna, kot takrat… Sem šla z dolgim nosom vržt nekaj češenj, jagod in mete v vodo 😆😆

Sem vedela, da nisi tako usekan, kot se delaš 😆. Glede kokakole, meni ni najbolj pri srcu, se pa iz otroških let spominjam, kako noro dobra mi je bila Ora z okusom kivi banana. Potem je leta nisem pila, zadnjič sem jo videla v trgovini, jo kupim in… razočaranje! Ne vem, če jo imam v tako drugačnem spominu ali je dejansko drugačna, kot takrat… Sem šla z dolgim nosom vržt nekaj češenj, jagod in mete v vodo 😆😆
[/quote]

si morate sami seb dvigovat teme .. kako žalostno.

si morate sami seb dvigovat teme .. kako žalostno.
[/quote]

Kaj? Jaz nič ne dvigujem, samo komentirala sem pijače…

le zakaj vode niso pili???

ker je bila oporečna, onesnažena s fekalijami in so fasali cel kup bolezni, če so se je dotaknili. tako, kot bi ti fasal drisko, če bi si kje v tretjem svetu drznil natočit kozarec vode iz pipe in ga spot.

pilo se je zgolj to, kar je bilo ali prekuhano ali pa fermentirano.

si morate sami seb dvigovat teme .. kako žalostno.
[/quote]😂Licitacija, dvigujem

le zakaj vode niso pili???

ker je bila oporečna, onesnažena s fekalijami in so fasali cel kup bolezni, če so se je dotaknili. tako, kot bi ti fasal drisko, če bi si kje v tretjem svetu drznil natočit kozarec vode iz pipe in ga spot.

pilo se je zgolj to, kar je bilo ali prekuhano ali pa fermentirano.
[/quote]

Hehe, pa ja vendar veš, da marsikomu ne seže pamet tako daleč, da bi na tole pomislil. Učil se o tem tako ali tako ni.

New Report

Close