Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Povabilo v Prekmurje

Default avatar
Slovenci;
Verjetno vsi veste, da Prekmurje obstaja v Sloveniji, veliko ljudi pa še nikoli ni bilo v tej naši prelepi pokrajini.
Zakaj torej priti ravno v Prekmurje;
V bistvu vam nimamo za ponudit nič kaj takega, kar vam ne ponujajo tudi v drugih slovenskih pokrajinah in destinacijah;
Svojevrstno kulinariko, ki v bistvu ne obstaja nikjer drugje
Termalno vodo in kopališča
Veliko ravnih poti in lepih točk za neomejemo kolesarjenje, kjer so poti za vožnjo s kolesi točno take, kot morajo biti za prave kolesarje - ravne, z blagimi vzpetinicami, grički in malimi vršički, kjer se nahajo kake privlačne in ogleda vredne zanimivosti-cerkvice, kapelice, razgledni stolpi, kmečki turizmi...
Žal pa vam ne moremo ponuditi kakih bližnjih srečanj z divjimi živalimi, kot so medvedi in volkovi, ker teh enostavno še ne premoremo.
Tisti, ki ste ljubitelji tovrstnih živali, morate pač obvezno zaviti na Dolenjsko, še boljše in več od teh adrenalinskih srečanj, boste imeli na Notranjskem in Krasu, pa tudi že na obrobju Gorenjske.
Tisti drugi pa, ki se teh živali bojite in vam tovrstna srečanja nikakor niso ljuba, pa le zavijte proti Murski Soboti in popolnoma varni boste povsod okrog, po vseh cestah, poteh, gozdovih, kjer boste, če boste imeli srečo, lahko ugledali le veverice, srne, jelene in potem seveda na pašnikih tudi mnoge domače živali. Prav tako boste deležni uglašenih koncertov raznovrstnih ptic in prisluhnili jutranjem kikirikanju petelinov.
Default avatar
ššššš, ne vsega raztrobit, ker potem bo vsega tega konec ;)
Default avatar
odvisno
ste vsi taki nategatorji, kot v hotelu Vivat, ki bi za 4 nočitve z zajtrkom, plačane s turističnim bonom radi pokasirali 100 EUR več, kot za 4 polpenzione?
Default avatar
a ste vsi taki nategatorji je napisal/a:
Je kar nekaj privatnih nastanitev v bližini, kjer lahko pridete verjetno ceneje skozi, tudi brez bona. Recimo (1-2 min peš od Vivata):
http://www.embersic.eu/apartmaji/

Kosilo lahko jeste zunaj, cene so precej nižje od slo. povprečja, hrana pa povsod vsaj zelo solidna, marsikje zelo okusna. Zajtrk in večerjo pa si pripravite sami v apartmaju.

Odvisno od navad, prioritet. Jaz grem na dopustu vedno v apartma, ker nočem, da mi nekdo diktira, kdaj bom jedla ali mi "teži" s pospravljanjem sobe/postelje (kot da si je sama ne znam).
Default avatar
sonce v senci je napisal/a:
hvala, ampak če pridem v prekmurje, imam zastonj prenočiše na top lokaciji, ne rabim goljufivih ponudb.
v skrajnem primeru si plačam nočišče v eni prastari gostilni, z zakon šefico.
Default avatar
a ste vsi taki nategatorji je napisal/a:
Ok, moj predlog je bil za nekoga, ki dejansko išče nastanitev za dopust tam v bližini. In tvoj skrajni primer je zelo podoben mojemu.

Goljufive ponudbe pa so (zdaj) povsod po Sloveniji, predvsem to velja za hotele.
Default avatar
Ampak vsega pa nimamo je napisal/a:

Kar se mene tiče, prepričuješ prepričano:)) Vsako leto večkrat sem z družino v Prekmurju, vedno v Termah. Smo ljubitelji Prekmurja, tamkajšnje narave, čudovite Mure, gostoljubnih domačinov, pa take hrane, da moramo vedno na dieto, ko pridemo domov. Vaša hrana je totalno crkljanje brbončic:))
Default avatar
Pridite k nam, smo za vas pripravili posebne pakete nočitve z zajtrkom z možnostjo koriščenja bona. Presenečeni boste.
Default avatar
Točno tako je je napisal/a:
Poznam par, ki tudi govorita v superlativih o prekmurski hrani in prijaznih domačinih....tako da je očitno vse res.
Default avatar
Podpis je napisal/a:
tudi jaz potrjujem. moj najljubši kotiček Slovenije. Bi se lahko ostali lahko od Prekmurcev učili, kako se obnaša do gostov, sploh slovensko primorje, bi lahko šlo k njim na inštrukcije. Naši vavčerji gredo letos v njihove terme.
Default avatar
Točno tako je je napisal/a:
Jaz sem se zaradi podobnih občutkov preselil sem.

Kam naj grem na dopust?

Eh, bom ostal doma.
Default avatar
Terme Olimje je napisal/a:
Hehehe... Ja, vemo, za nočitev z zajtrkom bomo plačali več, kot za polpenzion! Hvala, ne bi.
Default avatar
Tudi meni je Prekmurje zakon. Ljudje, hrana, čar ravnice, preteklost, narava, tudi terme, skratka vse. Vsako leto ga prav rabim za nekaj dni.
Do term Vivat pa imam odpor, odkar se je morala Slovenka opravičiti rjuharici zaradi fotk, s katerimi je želela opozoriti, da je nekaterim dovoljeno kopanje v rjuhah. Me zanima, če bi vodstvo hotela zahtevalo opravičilo tudi, če bi fotkala Slovenko, ki bi prišla na kopanje v takšnih oblačilih. Mislim, da bi za te kraje in običaje neprimerno oblečeno kopalko že uslužbenec postavil ven. Mojega denarja tam ne bodo več videli, naj jim kar rjuharji polnijo žepe. Podobno od takrat razmišlja še nekaj ljudi.
Default avatar
Tudi jaz je napisal/a:
sej tam je pa ful term, saj ni treba prav v Vivat. Ta se je tudi meni zameril s to rjuhasto afero.
Default avatar
Tudi jaz je napisal/a:

Se strinjam.
Pa še to: v samem hotelu Vivat imajo izredno neudobna ležišča oz. jogije v posteljah! Za tistega, ki ima kronične težave oz. bolečine v hrbtenici, to ni. Sem bila tam in nikakor nisem mogla spati na kot kamen trdem ležišču! Da šparajo na udobnosti ležišč je nedopustno! Lahko pa pohvalim hotele Livada, Ajda in Termal, tam smo tudi mi redni gostje.
Default avatar
Hahahaaa je napisal/a:
Seveda ste dobrodošli, da vzamete polpenzion. Težko vas pričakujemo.
Default avatar
Terme Olimje je napisal/a:
Ampak mi bi z boni.... Vi pa sam keš, a ne?
Default avatar
A je kdo bil v hiškah Prekmurska vas Ajda? Prosim za kakršnekoli izkušnje.
Default avatar
Hahahaaa je napisal/a:
Sprejemamo tudi kartice.

Za bone pa je država predpisala samo nočitev z zajtrkom, mogoče se lahko obrnete na ministra Počivalška.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net