Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žena hoče ločitev

Žena hoče ločitev

Žena hoče, da se izselim iz našega doma, ona in otrok bi ostala notri. Stanovanje ima 95 kvadratov. Kam naj grem? Ona bi imela veliko stanovanje samo za dva, jaz bi moral k staršem, nimam prihrankov, sem redno zaposlen.
Predlagal sem, da prodava in kupiva dva manjša, na to se samo namuzne in me zasmehuje. Podi me ven in mi postavlja roke. Najprej je rekla do konca maja, zdaj pravi do konca junija. Preživnino je določila 200€ na mesec in sem se strinjal. Nisem ji še nič plačal, ker ni nič rekla, kdaj naj ji dam denar za otroka. Tudi za položnice ji še nič nisem dal, ker mi ni nič rekla.
Opazil sem, da se bolj rihta in ima nove cunje.
Nisva še ločena. Probal sem jo prepričat, da se ne ločiva, ampak noče. Hoče se ločit. Nisem pijanec in nasilnež.
Trdi, da bom na sodišču izgubil in da je bolje zame, če sprejmem predlagano in izginem iz stanovanja. Pred otrokom je normalna do mene, ko otroka ni zraven se mi posmehuje.
☹️
Bom res izgubil na sodišču?

Ne daj se, vztrajaj pri prodaji stanovanja in ne bodi mevža. Kdor se zadnji smeje, se najslajše smeje!

Najbrž boš na sodišču res izgubil. Tako kot vsi neumneži.

Je stanovanje samo njeno? A ni polovica tvoja? Zakaj bi šel ven, če je pol tvojega? Potem se proda in se denar razdeli. Čim prej si najdi dobrega odvetnika.

Kdo je lastnik stanovanja, kdaj je bilo kupljeno? Ali ste v hiši?
Nikakor ne sprejmi, kar ti predlaga. Če imaš na tem naslovu vpisano stalno prebivališče, ga ni hudiča, da bi te na hitro sterala ven. Samo po pameti, pa znaš dosti več dobiti, kar ti ona predlaga.
Pazi pa na vse njene provokacije, nedaj bože, da kaj fizičnega poskušaš. Ko bo ona žrtev, si ga naj… Karkoli govori, počne, nasmehni se in pojdi mimo…
bi še marskikaj napisal…. imam izkušnje iz te smeri, na koncu sem dobil VSE!!


Sem ji predlagal, ona trdi, da nimam nobenih pravic do stanovanja, ker ni moje, kar je njeno noče več deliti z menoj. Podi me ven. Kam naj grem, če me izseli? K staršem ne bi šel rad. Najemnine ne bi plačeval, so predrage v LJ. Garsonjere so po 450€ brez stroškov. Za otroka sva se zmenila, da ostane z njo, jaz delam nočne in otrok ne more biti sam.


Imam stalno bivališče. Stanovanje je kupila ona, imela ga je pred poroko.
Bom vztrajal, da se proda in da kupiva dva manjša. Koliko pridejo odvetniške storitve, so res tako dragi?


Imam stalno bivališče. Stanovanje je kupila ona, imela ga je pred poroko.
Bom vztrajal, da se proda in da kupiva dva manjša. Koliko pridejo odvetniške storitve, so res tako dragi?
[/quote]
Prav ima, saj pravis, da je stanovanje kupila še pred vajinim partnerstvom. Kvecjemu povrnitev vlaganj, če ste v tem casu konkretno obnavljali, renovirali stanovanje (nakup foteljev, omar ne steje po to…). Njena dobra volja bo, ce ti bo namenila kaj …


Prav ima, saj pravis, da je stanovanje kupila še pred vajinim partnerstvom. Kvecjemu povrnitev vlaganj, če ste v tem casu konkretno obnavljali, renovirali stanovanje (nakup foteljev, omar ne steje po to…). Njena dobra volja bo, ce ti bo namenila kaj …
[/quote]
Ne bi se rad ločil. Imam jo rad in otroka.
Nisem nasilnež, nisem je varal in ne pijem. Edini greh so cigarete, to je ni motilo, ker občasno kadi tudi ona.
V glavo si je zamislila, da sem nesposoben lenuh. Nisem lenuh, znam kuhati in kuham, sem higieničen, me ne mara več. Nima razloga.

Kaj zdej sanjas. Ce se je neki odlocla se je odlocla. Ti si lahk 100 vprasanj zastavis ce hoces, ampak na konc bo isto.

Ceje stabovanje njeno posebno premozenje, ti ne dobis nic od tega. Dobil bos sam kaj malega ce si kake investicije delu vanj. Kokerkol pogledas, vsa leta zakona si neki tut prihranu na racun neplacevanja najemnine kje drugje.

K starsem pojdi ali pa isci najem izven ljubljane. Za prezivnino si pa mal prevec pokimal. 150 bi blo dost. Itak se bo se zvisevala kasneje, zakaj bi zdaj podpisu 200. A misls da te bo pol nazaj vzela hehe.

Tukaj je toliko neznank, da je težko svetovat.

In sram naj bo tistega, ki je napisal, da je 200 eur prevec. Mi za našo plačamo samo toliko za vrtec….ta mesec je prerasla cevlje, copate za v vrtec, jakno, kje so se plenice, hrana in druge potrebe otroka.

Če je pa v šoli koliko je malica, šolski izleti, kosilo, kaksna dodatna dejavnost?

Če ima stanovanje pred zakonsko zvezo je pa res njeno.


Ona je rekla, da naj dam 200€, če mi ni prav, bo na sodišču zahtevala več. Koliko lahko zahteva? Plače imam 1200 €.
Grozi mi, da bo zahtevala več na sodišču. To je omenjala dva tedna nazaj, zdaj je tiho in nič ne reče. Kosilo je skuhala v nedeljo za vse tri.
Za položnice še nič ni rekla. Preživnine ne omenja. Bom dal, ko bo rekla.
Njena mama me ima rada in se je skušala pogovoriti z njo. Njen oče me ne mara preveč in jo hujska proti meni, oče je tiran.

Če si prisoten v otrokovem življenju potem veš kakšne stroške ima.

Daj na papir koliko kaj znese pa boš hitro videl al te hoče prevarat ali ne?

Koliko je star otrok?


Otrok je star štiri leta. Za otroka je do zdaj ona kupovala, ne vem koliko je zapravila na mesec. Vrtec plačuje njen oče, stane okoli 400€. Njen oče pred otrokom govori, da sem cigan. Sem Slovenc, cigan uporablja kot žaljivko.
Hujska jo proti meni. Je edinka in je posesiven na njo. Tašča ga je že zdavnaj spregledala in se ločila od njega. Tudi on mi je grozil, da me bo odnesel iz stanovanja. Vem, da ji daje denar in vem, da je vse to njegovo maslo.

Da se vam da.

Ok torej imaš 1.200 plače in nič prihrankov. Kam hudiča si metal vsa ta leta ta denar potem? Stanovanje ti ni bilo treba plačevati, za polovico stroškov si plačeval? Sedaj bi pa pol stanovanja za katerega nisi niti mezinca premaknil? 🙂
Sicer mislim da se nekdo heca ampk ok.
Očitno niti nimaš pojma koliko je stroška z otrokom, če nimaš pojma koliko bi bila recimo polovica tega. Zelo si videti vpet v družinsko življenje in finance :). Ampak glavno da kuhaš :).
V glavnem odrasti. Ona te več noče. Nehaj se poniževati. In ne fantaziraj o bivanju s starši? A si mulc al dedc? Iz njene joške hočeš spet nazaj na mamino se prisesat?
Jaz imam isto plačo in brez problema živim sama. Mi pa lahko predstaviš ženo, ji bom jaz tudi sem in tja kaj skuhala za zastojn bivanje pa lahko pol celo plačo zase zafučkam :).
Al pa ignoriraj vse, se zapufaj za enga bebastega odvetnika ki ti bo lagal da ti lahko priskrbi pol stanovanja in ga potem v svoji otroški sobici do penzije odplačuj medtem ko ti bo mamica ritko brisala.

Ali prav razumem:
– stanovanje je imela pred poroko
– položnice ti še ni nič rekla, torej jih plačuje ona
– stroške za vrtec plačuje tast
Ali ti poskrbiš za vse ostalo, hrano za vse tri, bencin, dopust, ali pa si navaden parazit in razumem, da se ločuje.
Aja, 200€ je šestina tvoje plače in čisto primerno.
Advokat? Če si plačeval kaj obrokov kredita za stanovanje ali kakšno večjo obnovo v njem, je del tvoj, drugače pač ne in je najemanje advokata metanje denarja proč.

Reci se samo da je to zenino stanovanje v mansardi v tastovi hisi?


Imam stalno bivališče. Stanovanje je kupila ona, imela ga je pred poroko.
Bom vztrajal, da se proda in da kupiva dva manjša. Koliko pridejo odvetniške storitve, so res tako dragi?
[/quote]

Ej ta star , če je stanovanje ona kupila si pač ali neumen ali pa slab provokator, če nimaš s čim pač nimaš s čim, bolje ti je babo pobit pa bo gmah.

Ej ta star , če je stanovanje ona kupila si pač ali neumen ali pa slab provokator, če nimaš s čim pač nimaš s čim, bolje ti je babo pobit pa bo gmah.
[/quote]
Stanovanje je kupila preden sva se poznala. Ni kredita.
Zakaj bi jo ubil? Skušam se pogovoriti z njo in rešiti zakon. Še vedno jo imam rad.

Če češ rešit zakon bodi moški in prevzemi svoj del računov in stroškov nase. Čeprav menim, da je ženi dovolj in se ji več ne da ukvarjat s tabo.

Pa iz sramote ne bi, da mi tast plačuje račune za vrtec.

Ti ne bi rad izgubil lagodnega življenja.

Moj partner vedno reče za malo “tam imaš pa vzemi”.
Sem sla vceraj k zdravniku pa me kliče a si vzela denar, rečem ne, pa zakaj…saj imam še svojo kartico.

Če je treba plenice, čevlje, oblačila, hrano nikoli ne komplicira, je pa res da tudi sama vem kakšne so naše zmožnosti.

Ma dajte no, a ne vidite, da si nekdo izmišljuje zgodbice, ker mu je dolg čas?
V tej zgodbi je toliko nesmislov, da bi vsak otrok lahko vedel, da gre za izmišljotino.

Ta sistem s preživninami je čisto mimo, ker ne prinaša tega kar bi moral. To pa zato, ker nekdo, ki ima min plačo 700eur plačuje nevem 120eur, nekdo z 1200eur plačuje 200eur. Otroci naj bi imeli pa enake potrebe. Se pravi on ima na razpolago 1200eur. Če gre v najem min. 550eur plus 200 preživnine, ostane mu 450 eur. Potem pa on ne ve koliko stroškov je s otrokom. Men se smilijo otroci, ki imajo take starše, kjer potem tekmujejo za denar, ki ga niti ni veliko.

Glede na obnašanje in njeno rihtanje, bi zagotovo lahko trdil, da ima kakšnega ljubimca. Probaj to ugotoviti, še preden se ločita, v takem primeru bi imel prednost na sodišču za skrbništvo otroka, če tudi bi rajši, da je pri njej. Tisti, ki varajo, na sodišču velikokrat ne pridejo lepo skozi. Najdi dokaze in si jih shrani za možnost tožbe, ki jo bo zagotovo sprožila.

Imam občutek, da se te hoče znebiti v vsakem primeru, in nima veze kaj ji rečeš. Konec koncev pa, s tem ti je dala jasen odgovor, da je več ne zanimaš in si ji zdaj bolj kot ne le še cimer v hiši.
Če imaš stalno bivališče na njenem naslovu, potem mora ona na sodišču zahtevati, da zapustiš stanovanje do takrat pa takrat in da spremeniš stalni naslov. Če si veliko vložil v hišo – prenovo in opremo, ki je ni mogoče vzeti stran brez poškodbe,recimo banja, wc školjke, kuhinja ipd, potem lahko sodišče njej določi povračilo stroškov.

In ena stvar … Sanjaj o prodaji hiše/stanovanja za dve manjši stanovanji … ona si bo po tem, ko se te bo znebila, notri privlekla enega drugega, po vsej vejetnosti.

Na tebi je pa zdaj čas, da pogledaš za nazaj zakaj je začela izgubljati zanimanje zate in kako to popraviti.

Smili se mi otrok, ker vsak otrok ima rad oba starša ob sebi in potuho išče kdaj pri enem in kdaj pri drugem.

Tralalalalalala……..

Ti pa malo preveč telenovel in ameriških filmov gledaš.

New Report

Close