Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hofer – kralji ulice, prostovoljci in ubogi ljudje

hofer – kralji ulice, prostovoljci in ubogi ljudje

Danes pred Hoferjem. Kralj ulice ok dam 1 € rečem naj obdrži denar in revijo. Nato mladenič zbira za eno društvo in mi da pobarvanko v lonček vržem 1 €. Grem notri in pridem vn pa me ogovori gospa, če imam drobiža za vodo in žemljo. Ok si rečem in dam. Gospo poznam, društvo mi je znano, od gospoda vedno vzamem revijo pa vendar. A ni vse skupaj malo pretirano predvsem za nekoga, ki recino zase nima in mu je hudo, ker nemore dati njim ? Vem, da nekatere vse to zelo in odbija potem niti ne gredo v trgovino.

Pri nas jih se ni nazaj, sem se pa tudi jaz zacela ze izogibat Hoferja v sosescini, ravno zaradi ‘kralja’, ker sem ga navadila, da vedno nekaj dam in mi je zoprno, ce mu ne, a ce sem sla vsk drugi dan v stacuno, mi je bilo to ze malo prevec…

Pred Lidlom v Domžalah je bil tudi v času virusa skoraj csak dan tisti ta temni, ki ima zelo dober telefon in vplačuje stave po več 10 € na sosednjem Petrolu. Je tam zaposlena rekla, da zaradi tega ne zaupa več kraljem.

jaz nikoli nobenga ne šmirglam, če pozdravi, ozdravim in to je to. Če kdo prosi, rečem, da ne potrebujem. Potem me pa itak nikol več ne prašajo.

Tisti, ko pa enkrat dajo, jim bodo pa vedno težil za denar.

Najbolj tečen je tisti,ki ponuja neko pobarvanko v zameno za prostovoljne prispevke.. te ustavi preden greš v trgovino pa še potem ko prideš ven..nekajkrat sem še toleriral pa pač rekel da me ne zanima,ko sem mel enkrat dovolj pa sem ga napizdil.

Iz ene zasvojenosti v drugo 🙂 No ja, vsaj prijazen je, ni nikoli tečen, vsiljiv.

Ne dam nikoli nič. Zakaj bi dajala?
Vsi imajo možnost delat in zaslužit. Samo nekaterim delo smrdi, zelo. Raje prosijo, ok, naj, saj jim nihče ne brani. Jaz grem mimo, če me pozdravi mu odzdravim in se mu prijazno nasmehnem.
Konec koncev moram tudi jaz delati, da si zaslužim plačo.

Glede na zelo malo razpisanih delovnih mest in 1000 X več nezaposlenih prosim napiši, kako ima tak možnost delati za denar?

Če sam ne vidi dela, mu ga bo tudi drugi težko pokazal. Čakati doma, da mu bo kdo prinesel delo na pladnju, je utopija. Takim je najbolje biti na zavodu in prisesan na socialno.
Se o samem delu. Ker slovenci žal nočejo delat je potreben uvoz delovne sile. Zakaj pri nas dela ogromno stevilo ljudi iz bivše juge in vzhodnih držav. Tujec je pripravljen delat za denar, slovenec pač ne, raje stoji in prosi.
Obstaja še samozaposlitev, vendar je spet problem, ker je treba delat. Žal je tako.
Trenutno razpisanih delovnih mest je pa sigurno precej več kot 1000.

New Report

Close