Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sosed ima slabo smreko, ki se lahko zdaj zdaj podre na mojo hišo

Sosed ima slabo smreko, ki se lahko zdaj zdaj podre na mojo hišo

To, da bo njegova smreka slej ko prej padla, in to najverjetneje na mojo hišo, mu govorim že od lanske jeseni. Vrh smreke je odlomljem zaradi žledoloma. Tik pod vrhom se je začela sušiti. Deblo smreke je premera pol metra. Če to pade na hišo … Sosed ima hišo s parcelo nad mano. Smreka bo najverjetneje padla dol s hriba in ravno tam se nahaja moja hiša. Sosed zdaj ne dela, saj je na čakanju. Sem mislila, da bo vsaj zdaj, ko ima čas, poskrbel za to smreko.

Na koga naj se obrnem, ker on se očitno požvižga na to, jaz pa ob vsaki burji trepetam pred tem, da bo prišla smreka k meni na obisk? 🙁

https://www.zurnal24.si/pod-streho/drevo-ogroza-soseda-lastnik-pa-ga-noce-podreti-kdo-zmaga-335854

Ko bo padla, bo lahko tvoja. Glede težnosti se lahko le slikaš.

Jaz bi se obrnil na kakšnega odvetnika, da mu pošlje dopis. Če ne drugega nikoli ne bo mogel trditi, da ni bil opozorjen glede ogrožanja življenja in premoženja. Kar se tiče kateri organ je pristojen, ki bi odredil odstranitev drevesa z zasebnega zemljišča pa težko rečem. Morda tudi pokličeš policijo ko je primerna vremenska situacija, ker ocenjuješ, da ogroža tvoje življenje in premoženje. Če ne drugega lahko naredijo vsaj zapisnik kar bi lahko bil še dodatni dokument v primeru tožbe. Jaz vem, da bi ga neusmiljeno tožil do take mere, da bi moral hišo prodat. Da vidim kako bi se potem požvižgal na vsa predhodna opozorila.


Tako ja.
Zelo pameten nasvet. In če je tudi sosed kaj pameten, bo smreko po takšnem opozorilu nemudoma odstranil.

Pošlji mu opozorilo priporočeno s povratnico da bo vedel da bo odgovoren za tvojo škodo. Streha, strešna okna, strošek gre v tisoče €.
Če imaš hišo zavarovano se pa pozanimaj ali zavarovalnica od njega iztoži nastalo škodo.

A tiste odrasle igrce se pa ne znate it:
Dober dan sosed, eno vprašanje/ prošnjo imam. Dejte se zvečer na en deci oglasit, da nekaj predabitariva.

Ne vem no, pri nas tako rešujemo zadeve. Če bi pa brez tega dobila samo dopis odvetnika, pol se pa nimava kej menit.

Saj se ni kaj dosti za menit. Konkretna tožba in odškodnina pa je na koncu vseeno opcija, ki te postavi na realna tla.

Ja zrihtaj si zavarovanje

Nekam veliko veš o njem, ne pa o smreki. Pokliči vaš Zavod za gozdove za mnenje. Potem pa naprej. Tudi smreko je treba varno posekati. Če je na čakanju, a boš ti seko plačala?
Kako mu pa to omenjaš? Tale vaša smreka pa čudno štrli hihi? Al kako?
Najverjetneje tudi komet na Slo lahko pade.
Zavarovanje je tudi opcija. Ampak, za vremenske razmere. Ne sosedovo smreko. Ali spet povprašaj.

Tožil, tožil, do smrti tožil. kaj pa križ te kaj bolki????

Tožil, tožil, do smrti tožil. kaj pa križ te kaj bolki????
[/quote]

Za take kot si ti me samo boli k…. hahaha

Jaz sem imela isti problem, sem poslala sosedi mejl s prošnjo odstraniti 5 smrek na.meji, ker je živela drugje. Je učinkovalo, če ne bi šla na obč.inšpekcijo,ki pošljejo opozorilo.To te ne stane nič.

odvetnik

K so naši sosedje z mnogo previsokimi brezami slišali pogovor na terasi, da če se kaj na našo hišo podre, bo krila njiova zavarovalna polica, so takoj odžagali vse na več kot polovico. Izjemno treskalo v bližini teh brez, v zadnjem letu cca 6x. strele soprav kurile spodaj – si vohal tud elektrone /ozon po vsekanju.
Tako da bojazni ni več.

Zdravo sosed. Namesto,da bi mi to na štiri oči lepo povedal, pa tu jamraš.

Zdravo sosed. Namesto,da bi mi to na štiri oči lepo povedal, pa tu jamraš.
[/quote]

Saj ti je. V našem naselju je lastnike visoke smreke prepričal šele račun za prekrivanje strehe in novo strešno okno. Gasilci so bili pa brezplačni.

New Report

Close