Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek To, da ste debeli in je o.k., je samo marketinški nateg

To, da ste debeli in je o.k., je samo marketinški nateg

Oni hočejo, da ste debeli, da kupite in pojeste kar največ cukra. Ni jim mar za vas, ne za vaše zdravje. Ne se prosim sklicevat na ščitnico in presnovne motnje. Toliko kot vidim debelih ljudi v Sloveniji zadnje čase, si mislim, da sem v ZDA.

podpis

in je jasno, da spehate pozresnice to idejo z veseljem prevzamejo in zacnejo same sebi verjeti. Vcasih se sprasujem, ce imajo take zenske(pa tudi veliko descev) doma sploh kako ogledalo, da bi se realno videli.
Jasno, da nas inustrija hoce prepricati, kako so debeluhi “lepi in normalni”, saj jim prodajo hrane ,najvec junka 3x ali 5x vec, kot normalno hranjenim.
Pa cinglajo denarcki v korporacije. Obenem pa v farmacijo, ker se potem debeluhi naenkrat pocutijo bolne, saj jim vse skriplje, pa kolki, pa kolena, pa pritisk…a za to so krivi drugi, oni pa res ne :):):)
Kdor je tak debeluhar, ki sledi vsemu napisanemu kot ovca, nima inteligence za obicajnega zemljana.

Bravo, vsaj nekdo, ki nekaj pametnega napiše sem gor. Dejstvo je, da dandanes 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nas vseh poje preveč hrane. In to vse zaradi brutalnega marketinga, ki smo mu priča na vsakem koraku. A ste kdaj pogledali samo koliko reklame za hitro prehrano je dandanes vsepovsod? Ko se pelješ po Ljubljani je kot en velik advertisement za McDonalds, pa nam je to čisto kul, tako smo to sprejeli.

In ja, tudi sama pojem preveč hrane, čeprav sem “suha”, z dodajanjem enormnih količin cukra te dobesedno prisilijo da se bašeš s hrano na par ur.

Noben te ne more prisili da ješ cukr, hitro hrano itd. Če kje se pa pri hrani lahko sami odločamo koliko in kaj bomo jedli. Disciplina samo to.

Bo treba nehat hvalit kapitalizem.
V kapitalizmu je pomemben le dobiček. Človek je le potrošna roba.


Nekateri tudi hočejo, da kupujemo zdravo in bio hrano od katere se ne moreš zrediti.
Pa nekateri hočejo, da kupujemo karte za fitnes in se pridružujemo skupinskim vadbam, pohodom….
Tako, da je izbire dovolj. Le človek se mora odločiti kaj bo izbral.

bahhahaha ta je pa dobra, res je da kapitalizem podpira svobodni trg, ali le v teoriji… če greš po mestu, kolikokrat vidiš reklamo za kislo zelje in kolikokrat za mcdonalds??? brainwashing pa naredi svoje…

Mislim, da je debelost precej vec kot posledica reklam. Po eni strani obilje ponudbe in denar, da to kupis, predvsem pa resni psiholoski problemi, nerazresene travme itd. Zadnje je treba resit, pa prvo ne bo imelo ucinka.

bahhahaha ta je pa dobra, res je da kapitalizem podpira svobodni trg, ali le v teoriji… če greš po mestu, kolikokrat vidiš reklamo za kislo zelje in kolikokrat za mcdonalds??? brainwashing pa naredi svoje…
[/quote]
Mene reklame ne ganejo, če niso v coni mojega zanimanja
Ne jem McDonald in mi je vseeno, če bi stale njihove reklame na en meter. Z njimi mene ne bojo privabili. Jem tisto kar me ne redi, jem zmerno raje manj kot več.
Prodajo ti tisto kar želiš imeti, je to hamburger ali nov parfum je pa odvisno od pisameznika.
Torej niso reklame tiste ampak naše želje, te se pa razlikujejo.


Mene reklame ne ganejo, če niso v coni mojega zanimanja
Ne jem McDonald in mi je vseeno, če bi stale njihove reklame na en meter. Z njimi mene ne bojo privabili. Jem tisto kar me ne redi, jem zmerno raje manj kot več.
Prodajo ti tisto kar želiš imeti, je to hamburger ali nov parfum je pa odvisno od pisameznika.
Torej niso reklame tiste ampak naše želje, te se pa razlikujejo.
[/quote]

Koga briga kaj ti ješ…

Dejstvo je da reklame vplivajo na množico ne na posameznika in od 1000 ljudi jih toliko pade na reklamo

Edini večji problem od debelosti je kvečjemu še neumnost in slaba samopodoba, te pa vidim v temle postu veliko preveč…

Koga briga kaj ti ješ…

Dejstvo je da reklame vplivajo na množico ne na posameznika in od 1000 ljudi jih toliko pade na reklamo
[/quote]
Blesavo multinično, iz česa pa je sestavljena množica, če ne iz posameznikov ?
Reklame vplivajo, a le na tistega, ki je za njih dovzeten.
Pa tudi ne glede na reklame, bodo tisti s travmami vedno iskali potešitve in tolažbe.
Zato bi mogoče pomagalo, če bi bilo več reklam za psihoterapevte, da bi blesavo multinično postalo malo manj neodgovorno.

New Report

Close