Starševski čvek

Vavčerji in nateg stoletja

Default avatar

Endva

Tole sem skopirala, ni moj izdelek. Se splača prebrat!
VAVČER ZA DOPUST – POPULISTIČEN NATEG VLADE (možna nova afera?)

Pred dnevi je zakrožila novica, da bo Vlada pri reševanju Slovenskega turizma pomagala z vavčerjem, ki jih bo podelila med Slovenci za letovanje v lastni domovini. S takim ukrepom pomoči naj bi namenila cca 300 mio Eur za turistično panogo, ki jo je prizadela ta »virusna« kriza.

No pa pojdimo po korakih.

Vsakemu aktivnemu državljanu, ki je dopolnili 18 let in upokojencem naj bi podelila vaučer v vrednosti 200 Eur za dopustovanje v domovini. Čeprav je nekaj pomislkov , da se bo priškrtnilo pri regresih, ki pa sicer NISO v vladni kompetenci ste nas pomirili, da bo to država »dobrodušno« prispevala za reševanje turistične panoge v Sloveniji in nas istočasno »nagradila« za prestano »travmo« tega lockdowna (KARANTENE). Lepo se sliši in veliko ljudi je z zadovoljstvom sprejelo to odločitev. No, če pa pogledamo malo bolj globlje, pa pridemo lahko do spoznanja, da je to ponovno nek ukrep Vlade, ki zavaja ljudstvo in si daje ponovno možnost ropanja Slovenskega naroda. Vse te vavčerje bo potrebno natisniti na nek način, da ne bi prihajalo do poneverb in to bo imelo svoj strošek, kakor tudi samo vročevanje le teh. Torej se tukaj že zgublja denar namenjen turizmu ali pa se dela dodatne stroške. Ti vavčerji bodo razdeljeni med prebivalstvo in sicer vsem, ki so aktivni in dopolnjujejo 18 + let pa vse do 100 let ali več. Sedaj se pa sprašujem...Koliko teh vavčerjev bo dejansko porabljenih, za katere vlada obljublja pomoč 300 mio eurov turizmu, ki pa so namenski samo za bivanje v turističnih namestitvah? Naj še opozorim, da so napovedali, da ti vavčerji ne bodo prenosljivi.

Pa dajmo uporabit malo matematike in logike, ter razčlenit to Vladno »raboto«.

Toraj, če razdelimo 300 mio po 200 eur, bi moglo dobiti te vaučerje cca 1,5 mio Slovenske populacije. Glede na to, da je Slovenska populacija v večini starejša (tako trobijo kadar izračunavajo sorazmerje delavec/penzionist), pomeni, da bo velika večina razdeljena med starostnike. Ti pa po določenih letih ne gredo nikamor. Poleg starostnikov, ki ne bodo unovčili te bonitete, je določeno število ljudi, ki živijo na podeželju na kmetijah, kateri tudi ne dopustujejo zaradi obvez na kmetijah. No, tu je že izpad določenih »miljončkov« kateri ne pridejo v roke tistemu, ki so bili namenjeni. Glede na to, da bo ta vavčer imel svoj rok uporabe (predvidevam) se bo to raztegnilo v času. Torej se bo denar le teh kratko-malo razpršil in bledela bo preglednost o uporabi tega skupnega zneska za krepitev turistične panoge, ki pa ne bo dosegla cilja v težkem obdobju. To je idealna priložnost za ponovne mahinacije, saj rezervacija za tovrstne vavčerje in pospeševanje turizma naj bi bila nominalna 300 mio eurov. Vredno je tudi omeniti, da tak način, preko posrednikov (v tem primeru je to ljudstvo) se izgubljajo sledi za namenskim denarjem, kar je že v ustaljeni slovenski praksi in tako ostaja zajeten kupček denarcev, ki jih nekdo »popoka« v lasten žep. Tukaj je na vidiku nova afera z izgubo sledi denarja. Zavedati se je treba tudi, da tega denarja država NIMA, ter si ga je najverjetneje izposodila, za izposojo so pa vsekakor predpisane določene obresti. V bodoče bo potrebno vse to z obrestmi vrniti!

Če čisto na kratko povzamem..... 300 mio zadolžitve za pomoč turistični branži, plačevali bomo obresti, denar pa ne bo prišel NEPOSREDNO v roke tistemu, ki mu je namenjen in sled za njim se bo porazgubila v času.

Čestital bi Vladi in vsem strokovnjakom z JJ na čelu za tako pretkano populistično potezo. Aja sem pozabil omeniti populizem. Seveda s tem, ko ste se naredili »lepe« in nekaj »dali« ljudstvu, ste si pri ljudeh, ki ne razmišljajo za »dan naprej« prislužili volilne glasove in podporo. To se je že zgodilo pri pomoči upojencem s pomočjo do 300eur v enkratnem znesku, s tako imenovanim »koronskim dodatkom«. Zakaj le? Ali ni bila prepoved gibanja in zmanjšana potrošnja? Raje bi poskrbeli, da imajo upokojenci dostojne pokojnine v bodočnosti za normalno življenje. Vsekakor vam bodo hvaležni za »dano«. Ljudje, ki se pa zavedamo, da se bo to vaše mešetarjenje v bodočnosti preložilo na naše hrbte, pa vam tega ne pripisujemo kot velikodušnost in hvaležnost, kvečemu obratno. S takimi ukrepi ponovno dokazujete, da ste populisti in na tak način razdvajate ljudi. Žal nek del ljudi ne razmišlja v tej smeri in vidi samo trenutne dobrine zato vas podpira. Vse skupaj je pesek v oči, kar ste dokazali že v preteklih mandatih, da obvladate.

Moje osebno mnenje je tako, da spet vozite kompletno čredo zaradi zaslepljenih (poslušnih) ovac mimo opevanih jasli direktno v klavnico!
Default avatar

šarec je predlagal 400

Endva je napisal/a:
evrov na glavo. Kaj naj pa na to rečemo?
Default avatar

To ni res

samo tole skopiram:
Glede na to, da je Slovenska populacija v večini starejša (tako trobijo kadar izračunavajo sorazmerje delavec/penzionist), pomeni, da bo velika večina razdeljena med starostnike. Ti pa po določenih letih ne gredo nikamor.

ta trditev enostavno ne drži - tudi starostniki potujejo - poglejmo kdo so bili ljudje, ki jih je neodgovorna agencija peljala v turčijo, ko je bilo že kritično - ekipa starejših prebivalcev... poglejmo recimo križarjenja itd - tudi obilo starejših prebivalcev... starejši še kako potujejo in niti slučajno niso doma neke ostarele biljke.
Default avatar

Replika

Že lep čas gledam to politiko glasnih, tulečih obljub, od katerih čez par tednov ne ostane nič.
Vsi mogoči dodatki, pomoč, izplačila, olajšave - obljubljeno veliko , dobljeno pa nekaj mejčkenega, če sploh.
Sami smo krivi v bistvu, ker se nam ne da ukvarjati s tem, kar je bilo prejšnji teden, ali premisliti, kaj je ponujeno in kaj potem res dobiš.
Default avatar

Trištiri

Endva je napisal/a:
daj nam no razodeni,
kako pa bi bilo prav??

če mask ni, ni prav.
če so, le te niso prave in so preplačane,
če so OK, pa jih tko ne potrebujemo, ker je vse nateg.

kaj hudiča sploh čte?
Default avatar

sami nategi

Sami nategi kamor koli se obrneš. Takoj, ko so peičeli modrovat o teh 200 evrih na glavo, se je oglasila moja 75 letna teta : spet nateg! Itak da. A je kdo vzel resno vse skupaj? ;)
Default avatar

viharni jezdec

To ni res je napisal/a:
Kateri strokovnjaki? Multinično ne blodi, več kot polovica ljudi tega ne bo koristila, denar bo šel direktno v žepe poltičnim prevarantom.
Default avatar

viharni jezdec

Trištiri je napisal/a:
Poštenost, ne lopovščino na vsakem koraku. Ali za multinično blesavo kljuse obstaja le dvoje, da ni ali pa je lopovščina in filanje žepov?
Default avatar

jasna stvar

viharni jezdec je napisal/a:
Jasna stvar. Saj to vsi pravijo.
Default avatar

to ni res

viharni jezdec je napisal/a:
zdaj pa ne morem drugače kot da ti rečem - ti si fu.knjeno tele.
če dobiš bon - in če ga ne boš koristil po svoji lastni odločitvi - se žali samemu sebi, to je tvoja lastna odločitev in ni nobena politična kraja. Ti si tako teslo,da ga je treba z lupo iskat da ga najdeš, težko je kateri še bolj uknjen kot ti.
Pa sicer ne zagovarjam te vlade - ampak da kar blejaš v tri krasne da si bo nekdo prisvojil tvoj bon ki ga boš dobil domov,. to že meji na shizo... poišči pomoč.
Default avatar

povprečen slovenec

povprečen slovenec je star malo manj kot 44 let.
od kod vam ideja, da je večina slovencev starostnikov????

ja valjda, verjetno polovica voučerjev ne bo izkoriščena. vseeno pa upam, da bo zadeva turizmu vsaj malo pomagala.
Default avatar

kot davkoplačevalka sprašujem

Trištiri je napisal/a:
Strinjam se z vavčerji, tudi sama ga bom koristila. Kot davkoplačevalka pa postavljam naslednja vprašanja:

- Ali se vavčerji lahko koristijo znotraj radiusa domače vasi ali samo kar je recimo več kot 30 km daleč?
- ali se lahko vavčerje svoje družine pokoristi v lastnem apartmaju na drugi strani Slovenije?
- ker se veliko govori, da kako so cene nepremičnin v LJ izjemno visoke tudi zaradi Airbnb me zanima, ali bo vlada podprla tudi airbnb dejavnost z vavčerji?
- ali bo potreben kak slikovni material kot dokaz za realno koriščenje vavčerja?

To so moja davkoplačevalka vprašanja.
Default avatar

Moje osebno mnenje pa je

Endva je napisal/a:
Da nehajte morit!!!
Jaz bom tega vesela in taki idioti kot si ti, lahko to crelo preprecijo.

Utihni in resuj turez sama s svojimi idejami, mi bomo pa tako
Default avatar

to je blo

kot davkoplačevalka sprašujem je napisal/a:
ze receno, da velja za gospodarstvo direkt in ne za privat rezervacije namestitev preko booking, airbnb to sem jaz slisala med razlagami da je tako misljeno. in tako je tudi prav vlada ni dolzna financirat privat app nekoga.
Default avatar

To ni res

Moje osebno mnenje pa je je napisal/a:
tako je se strinjam. nezadovoljni nergaci lahko vsem ostalim to se unicijo. tak sistem je razvila tudi ostala evropa (aut, ita) in v tem ni nic slabega. prav je da so se odlocili za vse polnoletne državljane
Default avatar

viharni jezdec

to ni res je napisal/a:
Več kot polovica ljudi ga ne bo koristila, ker bon ni dovolj, nimajo ostalih pogojev, da bi ga lahko koristili. Gre za goljufijo s katero si hočejo podaljšat obsatnek na oblasti. Tega svet še ni videl. Gniloživa drhal, pa ste tako zabita, da ne vidite prsta pred nosom in vam ne deluje ena sama možganska celica ne.
Default avatar

viharni jezdec

To ni res je napisal/a:
Ne tak sistem je samo pri nas in ne nkladaj o Evropi, če nič ne veš zarukano. Kaj ljudem pomaga bon za nočitev, če ga zaradi drugih razlogov ne morejo koristit, denar bo pa šel in se ne bo vedelo kje je.
Default avatar

levi se zvijajo

Moji levičarji se zvijajo kot črvi, ko vidijo, koliko milijonov bodo tile razdelili ljudem, namesto, da bi ostalo v koritih zanje, da si nabašejo žepe.
Uf, jih mora to bolet!
Default avatar

pa kako

Če bonov ne boste koristili, potem bo pač porabljenega manj denarja in ne 300 milijonov?

Ali jaz česa ne razumem?

Bon se vnovči pri ponudniku in potem gre ponudnik z zbranimi boni do države, ki mu izplača njihovo vrednost. A ne bo šlo tko?

Boni so na ime. Kako lahko potem nekdo kar pokasira denar?

Neizkoriščen denar bo ostal v proračunu. Vsaj moral bi :)
Default avatar

jajajajajajajajaja

povprečen slovenec je napisal/a:
Lani je bilo cca. 1.700.000 polnoletnih prebivalcev Slovenije. Cca. 600.000 jih je upokojencev.
Ja res je, ni večina prebivalcev Slovenije upokojencev. Se ti pa zdi, da je večina upokojencev, ker se vse dela za njih in zaradi njih. Saj so pa ja "državo gor" postavljali. Šli v penzijo pri 40. letih in take. Jaz bom recimo delala do nekje 70 leta, če ne še več.