Forum.Over.Net

Starševski čvek

200 eur pa ne brezposelnim , barabe

Default avatar

fghff

eno leto iščem job, pa ga ne dobim. Pišem vloge in niti ne odpišejo. In seveda ne morem peljat otroka na dopust. Zdaj pa bodo dobili keš uni ki ze itak imajo dovolj, mi pa bomo izviseli. Ja kul. Dajte mi sluzbo, saj ne rabim 200 eur. Samo ne delajte takih razlik.
Default avatar

injalo

niti obljubljenih kriznih 150 ne bo...
Default avatar

tudi nezaposlena

fghff je napisal/a:
V vsej tem talanju denarja nisem dobila niti centa!

Pa me to ne moti.
Moj (ne)dohodek se ni nic spremenil, ce je karantena ali ne, imam nulo.
Ampak talanje denarja vsem vsepovprek, se mi ne zdi prav!
Kaj se je spremenilo za upokojence? Kaj se je spremenilo za socialce? Kaj za studente?

Dodatek bi morali dobiti le tisti, ki se jim je zmanjsal dohodek ali so ga izgubili in to 100% nadomestilo, pa vsem tistim, ki so delali v stiku z ljudmi, bi morali dati vsaj 50% dodatka!
Vse ostalo je kraja drzavnega denarja!
Default avatar

Delam ves čas

Od prvega dne delam, niti ure dopusta nisem mogla vzeti, še dobro da so bili trije podaljšani vikendi. Vmes je obnemogla še mama in smo šli še hišo urejat, vrt obdelat, hodimo mamo rihtat. Mislim, pa brez zamere vsi ostali, da si ta denar zaslužimo samo tisti, ki ves čas delamo, pa še kakšen dan dopusta bi nam lahko primaknili.
Default avatar

Prilika

Delam ves čas je napisal/a:

Zakaj pa, če imate polno plačo? Kakšne dodatne stroške imate zaradi korone?
Default avatar

Janez bo odletel

injalo je napisal/a:
Janša ščije po revežih. Na naslednjih volitvah bo odfrčal kot knof na gatah, če ne še prej.
Default avatar

Robi...

Janši nikoli ni bilo mar za reveže, ker jih prezira.
Seveda ni edini. Zato ima toliko podpore pri tistih, ki z užitkom pljuvajo po tistih, ki nimajo nič in jim nabijajo občutek krivde.
Default avatar

Delavna

Podobna situacija. Zame karantene ni bilo. Ves čas delali ( avtomobilska industrija), od začetka epidemije par tednov celo brez ustrezne zascite in razkuzil, razdalja med nami pa pol metra do metra na delovnem mestu. Dopusta ti niso odobrili, edina opcija bolniška in tisti odpisani manj zanesljivi so odšli na čakanje.
Ce kdo si mi zaslužimo precej vec dodatka kot smo ga delezni. Tisti ki so doma brez dela se znajdejo po svoje, predvsem pa ne tvegajo zdravja.
Default avatar

Janša naj prisluhne narodu

Janša naj prisluhne narodu in nikomur naj ne da nič! Tudi na tem forumu kot na drugih "mali ljudje", "mali poštenjaki" samo tekmuje v teorijah, zakaj si vsi drugi ne zaslužijo dodatka. Torej, če združimo mnenja malih ljudskih poštenjakov, si praktično nihče ne zasluži dodatka. Razen njih. Ampak tudi za njih se najdejo drugi mali pošteni ljudje, ki jim ne privoščijo. In za te spet tretji. Torej bi predsednik vlade najbolj modro in po ljudski volji ravnal, če nikomur ne bi dal nič.
Default avatar

wtf no

fghff je napisal/a:
A niste dobili solidarnostni dodatek? Kaj bi še sedaj radi???
Default avatar

ne nismo

wtf no je napisal/a:
sem brezposlena, ne dobivam socialke niti nadomestila na zavodu, iščem zaposlitev. Od države nisem dobila niti centa, čeprav sem bila tudi sama oškodovana, saj je bilo iskanje zaposlitve nemogoče v tem času, poleg tega je močno upadlo tudi število potreb. Nisem dobila in ne bom dobila niti centa.
Tisti, ki dobivajo socialko bi naj dobili 15 e, a ga še niso, če ga bodo res sploh, bomo pa še videli... marsikaj je obljubljala ta vlada.
Default avatar

ne nismo

ne nismo je napisal/a:
* 150 e...
Default avatar

no potem pa povej

ne nismo je napisal/a:
Pa povej potem, iz kakšnega razloga ne prejemaš finančne podpore?
Mislim da nisi povedala vsega...
Default avatar

pa ta prilika

Prilika je napisal/a:
Polno plačo imajo zato, ker DELAJO in so si jo ZASLUŽILI.
In kakšne dodatne stroške v času korone imate brezposelni??
Default avatar

Robi...

ne nismo je napisal/a:
Študentje so dobili.
Default avatar

Kavč je udoben

Janša naj prisluhne narodu je napisal/a:
Takole pa lahko razmišlja samo oseba, ki cel ljubi dan preživi na kavču in na internetu.
Default avatar

Še za manj boste delali

Kavč je udoben je napisal/a:
In kako razmišljaš ti za šankom?
Default avatar

Res si bedna

Sej za to ker delaš dobiš plačo. Zakaj bi ti kdorkoli mogel še kaj dati. Delam od doma, učim in čuvam otroke, rihtam očeta in kaj potem??? Otroci so moja skrb, prav tako oče, v službi pa dobim plačo. Zakaj bi mi mogel se kdo kaj dati?
Default avatar

Lenuhi ne zaslužijo dodatka

Kaj je zdaj lenuhi, vi bi samo jemali, prispevali pa nic. Prav je tako. Zaslužijo si samo tisti, ki DELAJO, jASNO? Ostali pa zaprite goflje, ker ste do zdaj se preveč dobili. Kdor ne delan aj ostane doma, ostali si zaslužijo, da gredo na dopust.
Default avatar

javna dela

Robi... je napisal/a:
Ko je bil pred dnevi govor o javnih delih ste vsi v en glas vpili ne delat ne gremo, mi pa vemo za pregovor, !Brez dela ni jela !
Jakrepe vlade podpiram, kaj kur_ac lenuhi jedni, 80 000 vas je bilo na borzi delat pa ni hotel nihče.