Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zmanipulirani, odtujeni otroci ločenih staršev

Zmanipulirani, odtujeni otroci ločenih staršev

A je tukaj kak starš, ki je z manipulacijo drugega starša izgubil otroka??? Ki ve, kako to prekleto boli?

Kako si v tem sistemu nemočen, ker veze in denar ter zaigran nastop veljejo več kot resnica???

Je kje kdo, ki ve, kako je, ko celo pot jokaš, ko greš na stik in nazajgrede?

A neizjokanih solz je še malo morje.. Je kje kak tak starš, ki mu je hudo za umret in bi bil pripravljen podeliti delček te svoje bolečine…

Sama nisem v tej situaciji, upam, da nikdar ne bom. Ne znam si zamisliti, kako grozljivo mora to biti in sočustvujem z vsakim takim staršem. Poznam pa primer med mojimi prijatelji, ko je bilo prav tako. Eden od staršev je zaradi umazane igre drugega izgubil vse stike z otrokom. Bilo je res hudo in ne morem verjeti, da je kdo sposoben take podlosti, kot se je dogajala tam. Ampak saj veš, kako pravijo. Vse se povrne, karma deluje, človek obrača pa bog obrne….. Otrok raste, vedno bolj se zaveda življenja in vedno bolj sestavlja koščke zgodbe in dogodkov. Začel je iskati odgovore, priznal, da bi rad poznal drugega starša in je odločen ga poiskati oziroma kontaktirati. Čeprav zveni klišejsko, ampak vsak od nas je že kdaj imel priliko doživeti in videti, da resnica enkrat pride na dan in se stvari uredjo. Zato ne izgubi upanja, bori se dalje, vztrajaj v želji po otroku. Nekoč bosta imela priložnost, da se o vsem pogovorita in na novo zgradita odnos. V to sem prepričana. Otroci niso neumni in znajo prepoznati krivico in zlo.

Sem odtujeni sin moje mame.
Zatrl sem polovico svoje genetske dediščine, ki jo zanikam, preziram in jo poskušam uničiti v napadih na tisti del mene, ki sem ga bil prisiljen izriniti iz svoje zavesti. Kar so mi »dopovedovali« o tebi, da “kakšna da si”, sem vzel za edino resnico. Brezpogojno verjamem vse, kar mi o tebi govorijo, da “kakšna da si”.

Sem odtujeni sin moje mame.
Začnem si kar nekaj zmišljevati, samo da grem stran od tebe. Včasih rečem, da si mi kaj “hudega naredila” in da “se te bojim”, čeprav globoko v sebi vem, da to ni res.

Sem odtujeni starejši sin moje mame.
Toliko sem že zrasel, da se začenjam zavedati, da je narobe to, kar so naredili tebi in meni, da so naju spravili narazen. Še zmerom pa ne zmorem dovolj poguma postaviti stvari na svoje mesto, nisem še dovolj odrasel.

Sem odtujeni starejši sin.
Začenjam se zavedati, da ne glede na vse, kar so mi o tebi govorili, da sem te bil prisiljen zavračati, SI še zmerom MOJA mama. Začenjam razumeti, da matere in očetje niso samo slabi in niso samo dobri. Začenjam se zavedati, da nova mama, ki mi je bil vsiljena za mamo, NI MOJA mama.

Sem odtujeni odrasli sin in prihajajo na svetlo tisti deli mene, ki so bili potisnjeni v senco. Nekega dne se pogledam v ogledalo in vidim TVOJ obraz, oči TVOJE mame (moje babi) in nasmeh moje prababi. Tisti del mene, ki sem ga odrezal in zavrgel, se prikazuje pred mojimi očmi.

Človek v meni, tako dolgo utišan, je pripravljen. Moja mama, drugi moj genetski del, tudi.
Ljubezen ne pozna ne kraja, ne časa in ne razdalj.

In nič več mi ne more preprečiti, da tvoj odtujeni sin razprem svoja osvobojena krila in se k vrnem k tebi.

Že leta melješ in seješ negativizem, najbrž ne zgolj na tem forumu. Se še čudiš, da okoli tebe raste, kar zraste?

Sama sem locena, mati dveh otrok. Vse, kar si ze od zacetka “sranja” zelim, je mir. Pa ga ze 4 leta nimam. Sama locitev je trajala 2 leti. Zelel polno skrbnistvo. Izvedenka dolocila drugace. Ne omejujem stikov v nikakrsni obliki, pa me je prijavil na policijo iz tega razloga in na dan prijave prisel na stik. Ni konca sodnih postopkov, ni konca polen pod noge. Ne bi o tem, kako se je na mnenje izvedenke spravil, ceprav je povedala in ugotovila samo resnico. Sedaj cakamo izvedenca za drugo tozbo… Novo mnenje. Vmes je se tozba za predodelitev otrok, ki jo je on vlozil.
Vsak primer je zgodba zase. Tudi tisti, ki “imamo” otroke, nam ni lustno. Nemogoce je vse dati v en kos in kazat s prstom.
Starsa sta samo dva. Mama in oce. In kdo sem jaz, da bi drugemu starsu preprecevala stike? In koliko imam dejansko rada otroke, ce bi jima to naredila?
Vsekakor pa je to obdobje zanju vse prej kot lahko in bojim se kaksne posledice bo pustilo na dolgi rok.

Draga Tinka – pa še kako te marsikdo tu na forumu razume…. par dni je bila aktualna tema o mami, ki pravkar prestaja pekel vseh peklov… Mogoče bo njen primer končno odprl oči javnosti, da se bo pri ločitvah bolj pazilo na dobrobit otrok.

Bodi pogumna, bori se z vsemi sredstvi. In zapomni si: otroci VEDO, kdo jih ima rad. Na dolgi rok se vedno izkaže resnica. Tisto vmesno obdobje je pa za umret, ja.

Objem!

Babure, ljubezen vse odpusti!

Kdor se zaradi drugih mori, v njem ljubezni ni!

Avtorica, ne rabiš sto tem odpirat in hinavit. Reala je zelo žalostna, sodišča so zasuta s preprečevanji stikov odkar je bila razglašena karantena, je bilo tudi v medijih to povedano.

Avtorica Tinka – te razumem, sočustvujem, zelo – hudo, ker so tvoji otroci vejretno še toliko mlajši mladoletniki. Drži se , ohrani dostojanstvo in pokončno glavo. Ko bodo otroci dovolj stari, ko bodo razumeli z odraslimi možgani, bodo izstavili svoje račune tistim, ki so jih oropali za njihovo pravico in resnico.

Kako bilo tudi v takih pošteno, ko bi lahko domače stene spregovorile kot ključna priča.

Že leta melješ in seješ negativizem, najbrž ne zgolj na tem forumu. Se še čudiš, da okoli tebe raste, kar zraste?
[/quote]
Delam z ljudmi, – s starši, ki doživljajo to stisko, da se jim z različnimi manipulacijami odtujuje otroke. To počnejo tako ženske kot tudi moški. To so bivši zakonci, ki svojo narcisistično rano zdravijo tako, da povzročajo trpljenje drugemu partnerju, ki ga ne moreš bolj prizadeti kot tako, da proti njemu obračaš lastne otroke.

To so izvrstni manipulatorji, še tisti socialni delavci, ki jih preberejo, ne upajo v direktni spopad z njimi. Ker ta munipulatorski starš se bo spravil na vse, ki “niso z njim”. In pri tem sploh ne odnehajo. To niso ljudje, s katerimi se da usesti za mizo in se razumno pomeniti.

Starš, ki doživlja to, da drugi starš proti njemu obrača otroke, je v tem manipulatorskem primežu popolnoma nemočen. Nasvet, ki ga težko ‘pogoltnejo’, je zgolj ta, da skrbijo zase, da so zdravi in finančno neodvisni ter otroka ne spravljajo v to dramo (kljub nečloveški stiski, ki jo ob tem doživljajo). Ker zmanipulirani otrok zraste in kot bumerang vrne nazaj vse zlo.

Najprej… Nisem jaz avtorica teme. Sem samo podala svojo izkusnjo.
Res je, da se je v casu karantene na veliko izkoriscalo situacijo za preprecevanje stikov. Sama sem vsak teden preckala kar nekaj obcin, da sta otroka imela redne stike. Pac, kopija sodne odlocbe s seboj in akcija. Vseeno mi je bilo, ce bi me policija pri tem ustavila. Stiki stars-otrok zaradi same epidemije (razen ce bi bil kateri okuzen) niso smeli biti zmanjsani. Kdor je to naredil, enostavno nima rad svojih otrok. Pustimo to, v kaksnem odnosu si sam z bivsim partnerjem… To tu sploh ne igra vloge. Pomembni so samo otroci. Pika.


Delam z ljudmi, – s starši, ki doživljajo to stisko, da se jim z različnimi manipulacijami odtujuje otroke. To počnejo tako ženske kot tudi moški. To so bivši zakonci, ki svojo narcisistično rano zdravijo tako, da povzročajo trpljenje drugemu partnerju, ki ga ne moreš bolj prizadeti kot tako, da proti njemu obračaš lastne otroke.

To so izvrstni manipulatorji, še tisti socialni delavci, ki jih preberejo, ne upajo v direktni spopad z njimi. Ker ta munipulatorski starš se bo spravil na vse, ki “niso z njim”. In pri tem sploh ne odnehajo. To niso ljudje, s katerimi se da usesti za mizo in se razumno pomeniti.

Starš, ki doživlja to, da drugi starš proti njemu obrača otroke, je v tem manipulatorskem primežu popolnoma nemočen. Nasvet, ki ga težko ‘pogoltnejo’, je zgolj ta, da skrbijo zase, da so zdravi in finančno neodvisni ter otroka ne spravljajo v to dramo (kljub nečloveški stiski, ki jo ob tem doživljajo). Ker zmanipulirani otrok zraste in kot bumerang vrne nazaj vse zlo.
[/quote]

A s takimi da delaš? No, poleg odtujevalskih roditeljev si torej tudi ti problem, vse ostalo so zgolj logične posledice. Namreč takih kot si ti, je po raznoraznih uradih, nvo-jih, priskledniških privatnih zavodih, s.p.-jih, doo-jih, …………………………………………… več tisoč, največja večina žensk, ki vam nasilni roditelji delajo biznis, vi pa z nasiljem nad najbolj nedolžnimi odlično služite.

Primeri kako lažeš, zavajaš, manipuliraš, izkazuješ lastno neumnost,……………………………………… samo v prvem svojem odstavku:

-“s starši, ki doživljajo to stisko” ;starš, ki ni sposoben odpustiti otroka tudi za ceno njegovega zdravja, pač ne more biti strarš, temveč je lahko zgolj so-roditelj. (pustmo zdej vzroke zakaj tega ne ločite)

-“To počnejo tako ženske kot tudi moški”; seveda, zamolčiš pa dejstvo, da je največja večina vlog za ločitev od strani žensk, ki v največji večini dobijo otroke v varstvo in vzgojo, kar jim prisodijo največja večina sodnic s pomočjo največje večine csd delavk in največje večine sodnih izvedenk.

-“ki svojo narcisistično rano”; narcisizem seveda ni edini vzrok za lastninjenje otrok, še manj pa za manipuliranje z njimi proti sostaršu ali soroditelju.

-“ki ga ne moreš bolj prizadeti kot tako” ; starš ki se ob manipulaciji z otroci prizadetega pač ne more biti starš, lahko je zgolj so-roditelj. Kajti starš situacijo reši, če drugače ne, po principu manjšega zla.

-“da proti njemu obračaš lastne otroke”; Ne obstaja zakon, tudi naravno prav ni, ki bi dovoljeval, imeti otroke v lasti. Še več, lastiti si otroke je kaznivo po več zakonih in mednarodnih konvencijah.

Nadaljevati analizo tvojih nebuloz v nadaljevanju niti nima smisla, ker ni pričakovati da se boš svobodno odrekla življenju na račun tuje nesreče najbolj nedolžnih. Namreč, kdor je sposoben moralne razsodnosti in se znajde v situaciji, ko se proti njemu manipulira z otroci, mu je dovolj že tvoj prvi odstavek, da bo doumel, da se je raznoraznih “pomočnic” modro na daleč izogniti…

Jaz se nism tam… Verjetno tudi ne bom…. Najino partnerstvo ni idealno in veckrat pomislim da bi ga koncala ampak ker on ze sedaj dela na tem, da otroke obraca proti men si niti ne predstavljam kaj bi bilo ce bi se locila… Pa tudi ko smo se o tem pogo
varjala je reku da bi sigurn vse naredu da bi otroke cimbolj nascuvou proti men… Dalec od tega da je slab fotr… On je boljsi fotr kot sm jest mama… Zato pa tega ne upam…

Pojdi od takega stran čimprej, ker ko bodo otroci starejši, boš huje trpela, kot sedaj, če ti že sedaj govori, kako bi se ti maščeval. Si bila samo maternica in trofejska žena. Plačala boš svoj davek, z zdravjem. Vejremi. Been there done that. Ni vredno. Čimprej – jaz 10 let prepozno. Ampak jaz sem bolje z oztroki delala, kot on. Kupil jih je pa z denarjem.

Pojdi od takega stran čimprej, ker ko bodo otroci starejši, boš huje trpela, kot sedaj, če ti že sedaj govori, kako bi se ti maščeval. Si bila samo maternica in trofejska žena. Plačala boš svoj davek, z zdravjem. Vejremi. Been there done that. Ni vredno. Čimprej – jaz 10 let prepozno. Ampak jaz sem bolje z oztroki delala, kot on. Kupil jih je pa z denarjem.
[/quote]

ne samo da bo ona plačala. Plačali bojo tudi njeni pravnuki, če sploh bojo!

Človek ali ženska ki ne živi sebe, je poguba za rodbino, ki izvira iz nje!

Pozdravljena,
tudi sama preživljam pekel vseh peklov. Bivši misli, da lahko zaradi svoje službe premika gore (ne bom navajala njegovega delovnega mesta). Na CSD-ju me je oprizoril kot najslabšo mamo, večkrat klical 113 češ, da psihično pritiskam na otroka.
Naj povem, da se 13 let ni zmenil prav za otroka. Za njo sem bila oče in mama hkrati. Po najinem razhodu je začel otroka ščuvat proti meni.
Kako vem?
Po nekaj mescih, ko je otrok ugotovil kakšna krivica se mi dogaja, mi je povedal veliko slabih stvari, vsakokrat pove kakšno stvar več.
Najbolj žalostno je to, da na csd-ju verjame socialna delavka njemu in ne meni.
Bila sem vsega skupaj 3x pri njej. Ko sem videla, da je vse brez pomena nisem več vztrajala.
Delitev premoženja še po skoraj enem letu ni rešena.
Sem na robu obupa. In ne vem več ali bom sploh zmogla.

Madonca – tole s temi CSDji je pa res očitno kar neka všečnostna rutina.

A si pomislila morda, da če že imaš občutek da lahko “premika gore”: veš, da se da tudi dobrodelno nakazat na račune za “pomoči portebne družine na CSD ? – kaj pa če to prakticira in si pridobiva na svojo stran s tem na tak način ? Ker zna bit problem, ker napišejo mnenje na sodišče – sicer sodišče HB ne upošteva več njihovega mnenja v celoti, ali pa ga sploh ne upošteva. vse je odvisno tudi od dobrega odvetnika – verjemi.

Drži se!
( še ena, že 15. mesec še neločena, z izkušnjo manipulacije nasprotne strani na vseh frontah, ker upravičeno ni bilo podpisa za ločitev že prvi mesec pod lažnivimi, izsiljevalskimi in poniževalnimi pogoji – ima tudi občutek moči in nadvladovanja vseh).

Nekateri ostanejo zmanipulirani za vedno in to ponotranjijo. Obstajajo primeri. Tukaj je pametno narediti vse, kar se da (ampak za moje pojme bo nenehno drezanje v otroka le še stopnjevalo), da si potem ne moreš ničesar očitati. Ne vem, koliko so stari, ampak vsake toliko ponudi otroku možnost za druženje, tudi, ko bo bolj odrasel, saj bo najbrž nekoč že uvidel zadevo, ni pa nujno. Karma gor ali dol, govorite, kot da je svet pravičen. Ne me basat. Želim ti vse najboljše.

Ce zelis, lahko pustis mail in ti pisem🤗

Seveda, moj mail je [email protected].

Zelo lep komentar.

New Report

Close