Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Kajenje deluje zaščitno

Kajenje deluje zaščitno

Presenetljivo, ampak redni kadilci naj b in imeli 5x manj možnosti razviti hujšo obliko bolezni covid-19. Nikotin naj bi koronavirusu preprečil dostop do receptorjev in tako ne bi mogel vstopiti v pljuča… Seveda pa kajenje letno ubije 7 milijonov ljudi po svetu, ta ko da ne začnite kaditi ;). Opravljajo pa že študije z nikotinskimi obliži po evropskih bolnišnicah.

https://www.economist.com/science-and-technology/2020/05/02/smokers-seem-less-likely-than-non-smokers-to-fall-ill-with-covid-19

Pa saj to je normalno. Kadilčeva pljuča so prekrita s plastjo katrana skozi katerega se virus težko prebije. Sreeečneeežiiii…

Bivši kadilci imajo tudi še malo tega katrana? V kolikem času se sčisti? V par letih?

Bivši kadilci imajo tudi še malo tega katrana? V kolikem času se sčisti? V par letih?
[/quote]

Uh, kar dolgo traja, da se to očisti. Popolnoma nikoli.

Ko so še potekale fluorografske akcije (slikanje pljuč na TBC), so imeli vsi kadilci čista pljuča, brez sledu katrana. Tudi obdukcija ne pokaže s sajami obloženih pljuč. To pa zato, ker so v reklamne namene proti kadilcem vzeli en drug vzorec – rudarjev in cementarjev, ki so resnično v nevarnosti in se jim v pljučih naloži prah, viden na rentgenskem posnetku!
Agresivna kampanja proti kadilcem poteka iz čisto drugih razlogov, ne iz skrbi za zdravje. Tobak nima samo negativnih učinkov. Ker je sveta rastlina, ščiti avrično polje človeka. Šamani bi temu rekli, da odganja zle duhove. Ne vem, zakaj ni takšne kampanje proti alkoholu, heroinu itd., ki naredijo v družbi hujše zlo. Ne trdim, da je kajenje zdravo, vsekakor pa manj škoduje od vseh ostalih drog. Tudi pljučni rak ni rezerviran samo za kadilce, ker če bi to bilo res, se nekadilcev ne bi prijel.


Kaj za ene neumnosti pa si ti nakracalo ?
Seveda je razlika v pljučih, če primerjamo kadilca in nekadilca.

O tem bi se dalo debatirati… vecina zdravnikov (tudi tistih s kirursko podlago) ti bo povedala, da pljuca kadilcev v bistvu v nicemer ne odstopajo tako, da bi si zdravnik upal kar tako domnevati, da gre za kadilceva pljuca. Sem bil presenecen tudi sam, a stroka si je tu enotna.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

to he mozno,sama imam čista pljuča , kadim pa že vato let

O tem bi se dalo debatirati… vecina zdravnikov (tudi tistih s kirursko podlago) ti bo povedala, da pljuca kadilcev v bistvu v nicemer ne odstopajo tako, da bi si zdravnik upal kar tako domnevati, da gre za kadilceva pljuca. Sem bil presenecen tudi sam, a stroka si je tu enotna.
[/quote]
Enotni ste si kadilci, ker s tem zagovarjate svoje razvade.

Ne bi rekel, da je to, kar sem zapisal, sploh poznano dovoljsnemu stevilu kadilcev, da bi mogli govoriti o kaki enotnosti. 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ne bi rekel, da je to, kar sem zapisal, sploh poznano dovoljsnemu stevilu kadilcev, da bi mogli govoriti o kaki enotnosti. 🙂
[/quote]
To sploh nima veze, če je poznano.
Bistvo je opravičevanje svoje razvade.
Kadilci kažejo na alkoholike, alkoholiki na kadilce….

Ne vidim razloga, da bi (se) kdorkoli moral komurkoli opravicevati zato, ker kadi. Jaz sem npr. eden imed hedonistov in uzivam v tej mali razvadi. Od kje ti zdaj taksna ideja, da bi se (kdorkoli) moral opravicevati zaradi tega?!? :-)))

Hecni so tile tvoji odgovori. Kakor hitro se nekaj ne ujema s tvojo predstavo o svetu, se pojavi predpostavka, da bi se nekdo moral zaradi tega opravicevati. Naj te razsvetlim… svetovi drugih so pestri in raznoliki in tvoja (tudi moja) predstava o njih je toliko bolj popacena, kolikor jih sodimo skozi prizmo lastnih predstav.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ne vidim razloga, da bi (se) kdorkoli moral komurkoli opravicevati zato, ker kadi. Jaz sem npr. eden imed hedonistov in uzivam v tej mali razvadi. Od kje ti zdaj taksna ideja, da bi se (kdorkoli) moral opravicevati zaradi tega?!? :-)))

Hecni so tile tvoji odgovori. Kakor hitro se nekaj ne ujema s tvojo predstavo o svetu, se pojavi predpostavka, da bi se nekdo moral zaradi tega opravicevati. Naj te razsvetlim… svetovi drugih so pestri in raznoliki in tvoja (tudi moja) predstava o njih je toliko bolj popacena, kolikor jih sodimo skozi prizmo lastnih predstav.
[/quote]

Če ti ne vidiš razloga, še to ne pomeni, da ga ni.

Če ti ne vidiš razloga, še to ne pomeni, da ga ni.
[/quote]

Ce ti ne ves, da se pljuca kadilca pri obdukciji ne razlikujejo toliko od ostalih, da bi se moglo ugotoviti, da so kadilceva, to se ne pomeni, da to ni res. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ce ti ne ves, da se pljuca kadilca pri obdukciji ne razlikujejo toliko od ostalih, da bi se moglo ugotoviti, da so kadilceva, to se ne pomeni, da to ni res. 😉
[/quote]
Sicer tudi odvisno od tega koliko je kdo pokadil.
Vendar pa RTG slike tudi ne lažejo.

New Report

Close