Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nizek pritisk, pomoč

Nizek pritisk, pomoč

Zgornji pritisk imam 118
Spodnji 66
Pulz 68

Je to zelo narobe?
Je kriv zeleni čaj, kaj naj storim


Skuhaj si kavo 👍

Meni zares pomaga samo gibanje. Ob vremenskih nihanjih pa še to ne.

A to je nizko?
Potem jaz ze spim heehe z povprecno 100/60 alpa se manj 😴😴😴😆
Mene nekako cips dvigne, ali pa sem se tako prepricala, ker ga imam pac rada…
Po kavi sem pa v eni uri spet zadeta…

A to je nizko?
Potem jaz ze spim heehe z povprecno 100/60 alpa se manj 😴😴😴😆
Mene nekako cips dvigne, ali pa sem se tako prepricala, ker ga imam pac rada…
Po kavi sem pa v eni uri spet zadeta…
[/quote]
To ni nobenega hvaljenja vredno, nizek pritisk je zelo moteč, povzroča slabo počutje, vtroglavico ko na hitro vstaneš. Ni pa nevaren.

Drugače pa ja, ti kar pij na veliko zeleni čaj, pa vsak dan še dve zrni česna pojej in čez nekaj dni boš na urgenci. Babe ste prmejdun prfliknjene, nonstop z afnarijami same sebi delate škodo, kot da ni dovolj, da zdravstvene težave že tako rade pridejo same po sebi.


Pomaga gibanje .
Moj zgornji je 110.

Kaj blodite, to je čisto v redu pritisk!
100/60 in manj se šele pogovarjamo o prenizkem krvnem tlaku.


To ni nobenega hvaljenja vredno, nizek pritisk je zelo moteč, povzroča slabo počutje, vtroglavico ko na hitro vstaneš. Ni pa nevaren.
[/quote]

Ne razumem, kdo se hvali… in ja, je grozno, saj vem o cem govorim, pa se to… da pri dr mi pa vedno nekako prileze skoraj do 110/80, pa mi rece aha super…
Aja, ker sem se pohecala… ok sori, grem v depresijo past, nisem vedela da smo na sedmini….

Drugače pa ja, ti kar pij na veliko zeleni čaj, pa vsak dan še dve zrni česna pojej in čez nekaj dni boš na urgenci. Babe ste prmejdun prfliknjene, nonstop z afnarijami same sebi delate škodo, kot da ni dovolj, da zdravstvene težave že tako rade pridejo same po sebi.
[/quote]

To drzi!


Pomaga gibanje .
Moj zgornji je 110.
[/quote]
Ja ja, tvoj zgornji je 110. Ne bod otročji. Pritisk niha, ni konstanta. Tu se hvalite, kot da je nizek pritisk neka vrednost, jaz pa že tridest let kolnem nizek pritisk, ker resnilčno močno slabša počutje, še zlasti ob vremenskih spremembah, sem dobil pa tablete za zvišanje, je pa počutje še poslabšalo, tako da sem jih nehal jemat. Meni se je vedno vrtel okoli 90/60 redko zgornji čez 100 in spodnji čez 65, puls nekje okoli 60 ali pod.

A to je nizko?
Potem jaz ze spim heehe z povprecno 100/60 alpa se manj 😴😴😴😆
Mene nekako cips dvigne, ali pa sem se tako prepricala, ker ga imam pac rada…
Po kavi sem pa v eni uri spet zadeta…
[/quote]

Cips ima sol, zato dvigne.
Isto ce bi prsut jedla.

Z gibanjem uravnaj, ne zdaj s prehitro hojo. Normalno.

Nizek tlak oz prenizek je tudi nevaren za mozgansko kap, ne samo visoki.


Ja ja, tvoj zgornji je 110. Ne bod otročji. Pritisk niha, ni konstanta. Tu se hvalite, kot da je nizek pritisk neka vrednost, jaz pa že tridest let kolnem nizek pritisk, ker resnilčno močno slabša počutje, še zlasti ob vremenskih spremembah, sem dobil pa tablete za zvišanje, je pa počutje še poslabšalo, tako da sem jih nehal jemat. Meni se je vedno vrtel okoli 90/60 redko zgornji čez 100 in spodnji čez 65, puls nekje okoli 60 ali pod.
[/quote]
Zakaj otročji ?
Seveda pritisk niha. Kdo pravi, da ne ?

Zaradi nizkega pritiska sem enkrat v Sotlo padel, oblečen. 😁Se na hitro vstal, da zategnem palico ob potegu ribe, pa se mi je samo stemnilo in sem pikiral na glavo, potem pa še ven nisem mogel tako zlahka, ker je bilo visoko do brežine in se nisem imel za kaj prijet.😁


Misliš, zaradi alkohola. 🙂


Misliš, zaradi alkohola. 🙂
[/quote]
Pozabi na alkohol kranjec, nikoli v življenju nisem pil. Klel pa sem takrat, to pa. Cote dal sušit na veje, pa počakal do večera ,ker sem bil z biciklom, da me ne gledajo kako sred vročine moker domov peljem.😁

Sol pomaga. Pa gibanje.
Ampak ne eno ne drugo ne prav zelo.

Mogoče une s previsokim pritiskom res prej pobere, mi z nizkim pa pol življenja prespimo. Na koncu imamo vsi od življenja isto 😉

🤯😨😱 A SI SE TI SLUCAJNO ZDEJ POHECAL????
Dej nehi no, nehi se hecat iz nizkega pritiska to so resne zadeve!!!!!

🤯😨😱 A SI SE TI SLUCAJNO ZDEJ POHECAL????
Dej nehi no, nehi se hecat iz nizkega pritiska to so resne zadeve!!!!!
[/quote]Nič se nisem pohecal, to je najbolj taka, ki se mi je zgodila, je pa sila neprijetno to, ker vsakič ko na hitro vsatneš se ti zvrti in počutje, ko je recimo tist nizek zračni pritisk zunaj, je ob nizkem krvnem tlaku vedno obupno.

Je nižji, ni pa nizek pritisk. Pa pritisk si vedno meri ob istem času, npr zjutraj predno vstaneš iz postelje, imej merilec na omarici, se umiri in izmeri. Zapisuj si ves mesec in zraven dopiši kaj je bila polna luna, stres, šport…pa boš videla kje dejansko si s pritiskom.

to je zate nizek pritisk???? to je perfektno

to je zate nizek pritisk???? to je perfektno
[/quote]
Ni, spodnji je prenizek. Saj pravim, iz izkušenj, ko imaš 90/60 občutiš že zelo neprijetne težave, če se spusti še nižje, še toliko bolj..

Je nižji, ni pa nizek pritisk. Pa pritisk si vedno meri ob istem času, npr zjutraj predno vstaneš iz postelje, imej merilec na omarici, se umiri in izmeri. Zapisuj si ves mesec in zraven dopiši kaj je bila polna luna, stres, šport…pa boš videla kje dejansko si s pritiskom.
[/quote]
Pa setven koledar mora obvezno zraven pisat.😁


Ni, spodnji je prenizek. Saj pravim, iz izkušenj, ko imaš 90/60 občutiš že zelo neprijetne težave, če se spusti še nižje, še toliko bolj..
[/quote]

ja je mal nizek spodnji, evo drgač si pa tukaj lahko preveriš:
https://mymedicalscore.com/blood-pressure/118-68/

New Report

Close