Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najstnica zelo pod stresom

Najstnica zelo pod stresom

Je zelo pogosto pod stresom, živčna, vse jo moti
Bili že pri psihologu.. In nič bolje
Je možno da začne s kakšno vrsto blažji mi antidepresivi, to že lahko?
Ima kdo podobne izkušnje hvala

… Lahko pomaga, če ne bo bolje, pa AD.

Ne je ubijat z antidepresivi, prosim lepo! Stran od psihiatrov, ker oni znajo samo tablete filat! Pozanimaj se za druge opcije, alternative. Ampak previdno.

nova
Uredništvo priporoča

ko bo začela z ljubezenskim/qrčevskim pokanjem, se ji bo umirila amigdala.

Sem mislila napisat koliko je stara pa vidim v naslovu da je najstnica.

AD naj bo zadnja izbira.

Redni spolni odnosi jo bodo umirili.

Puuuusti – ne vleči je okoli psihiatrov in psihologov! To je obdobje, ko v možganih dela pri najstnikih kemija, ko na njo ne morejo samodejno vplivat, nikkaor! Ne odpiraj ji kartotek in ne zastrupljaj jo z drugoi kemijo. Sem pa iz faramcije drugače….

Opazujte jo. Morda boste ugotovili, zaradi česa je pod stresom in se ne more koncentrirati. Morda je kaj narobe v šoli, pri prijateljih, na družabnih omrežjih ali pa celo doma.

Najstnica in antidepresivi? Groza. Groza^2.

Prvo, koliko je stara ta najstnica?
Drugo, zakaj je pod stresom?

Namesto, da posegate po kemiji, odpravljajte vzroke!
Pogovarjajte se z njo, sprejmite jo tako kot je, iscite resitve skupaj!

Fak, otrok je živčen pa prec na tablete…..

Ne z psihijatrom, potrebuje pogovor z razumejočimi starši.. ampak imam občutek, da za zaupne pogovore, kaj jo teži ni pravega odnosa.

Tole ne bo prijetno slišati, ampak ti povem, da je v dosti primerih razlog takih in drugačnih najstniških težav.

Ko sem bila najstnica, je moja sošolka in prijateljica doma jasno videla, da odnos med njenima staršema ni OK. Da so na splošno odnosi v družini disfunkcionalni. Ni sicer svoji materi rekla, da jo skrbi, da bo prišlo do ločitve, je pa mene klicala takrat, ko sta se njena starša kregala, da je lahko nekomu zaupala svoje skrbi.

Njena mati je tudi mislila, da je nekaj narobe z dekletom. Imela ideje, da jo bo poslala na terapijo itd. Skratka ta mama je mislila, da najstnica nekaj dramatizira, da je živčna brez razloga, da ima ona probleme sama s sabo.

No, dve leti kasneje je tej ženi mož povedal, da tako ne gre več, da si je našel drugo in se želi ločiti. In tej materi ni bilo jasno popolnoma nič. Ker si sama ni priznala, da je v resnici problem odnos med njo in možem, ta pa je tudi negativno vplival na njune otroke.

Drug primer: najstnica je imela cel kup nekih zdravstvenih težav prihosomatskega izvora, kasneje začela kazat znake depresije. So jo poslali na terapijo, pa je terapevtka hitro ugotovila, da bi morali na terapijo priti starši. Ker je bilo hitro jasno, da te najstnice doma nihče ne posluša, nihče ne upošteva, starša se stalno kregata, svojega otroka pa vlečeta vsak na svojo stran in od nje zahtevata, da se pri njunih! prepirih ona opredeli, kdo od staršev ima prav. Skratka ta dva starša sta to dekle dejansko psihično uničevala. Ko je šla od doma v internat in kasneje v študentski dom, so vse njene težave nenadoma izginile. Samo zato, ker je šla iz toksičnega okolja.

Želim ti reči, da na najstnike izjemno vpliva okolje, v katerem odraščajo. Zelo toplo priporočam, da najprej pogledaš, kako lahko to okolje ter odnose s svojim možem/partnerjem/bivšim možem (če ga imaš) čim bolj urediš. Nadalje se trudi za čim boljši odnos med seboj (oziroma obeh staršev) in svojimi otroki. Za jasne meje, za fer in vnaprej postavljena jasna pravila, za jasno opredeljene tako pravice kot tudi obveznosti, za dobro in mirno komunikacijo. Potem ti bo pa tudi tvoja najstnica morda zaupala, kaj jo v resnici teži in kakšne probleme ima. Kot je že MIHAc zgoraj napisal. Najstniki imajo lahko kar nekaj problemov s šolo, z vrstniki, s sprejemanjem samih sebe, s telesnimi in hormonskimi spremembami, s simpatijami in prvo zaljubljenostjo…
Samo tebi nič od tega ne bodo povedali, če ne boste najprej vi imeli res dobrih medsebojnih odnosov znotraj družine ter spodbudnega okolja.

Tako da, dobro premisli, kaj lahko TI narediš, kaj je dejansko narobe, potem si pa še dvakratpreberi tole:

Srečno!

Ne bi najprej raje prišli do vzroka depresije?
Saj ne morem verjet, da je ena mati lahko ta prtegnjena.
Ja, je pač najlažje otroka nafilat s tabletami, samo da ima mat mir.

Si pomislila, če jo mogoče kdo nadleguje? Fizično ali psihično? Malo preglej njene socialne profile, kaj objavlja, kaj ji pišejo. Preglej Sms-e, zahtevaj izpiske klicev.
Pismo. Naredi to, kar je tvoja dolžnost, ne pa iskat krivine.
Bo pa naredila samomor, pa boš jokala, da niste vedeli, da je kaj narobe.

Pogovori se z njo, pa ne na histeričen način, bodi prijazna in ne zajedljiva, četudi te bo dala na ignore. Pa daj potrudi se malo.
Kaj ti reče nič mi ni, pa se kr obrneš in greš?

stran od AD, če bo že zdaj začela, bo celo življenje zombi..Čez par let pa že na psihiatriji, v najslabšem primeru. Najstniki pač taki so, tudi jaz sem imela eno tako grozno obdobje. POčakaj da se “najde”, mogoče dobi fanta., kako je s prijateljicami.

Bolj kot vsak AD, pri depresiji pomaga orgazem, ki ga lahko doseže sama, še bolje pa bi bilo, če si najde resnega fanta, s katerim bo srečna in se bosta redno predajala spolnosti.

Od tablet pa samo stran, ker pustijo trajne posledice in v veliko primerih še poslabšajo stanje.

Znova suhe monkljače pametne, da glava peče. Odvisno od dejanske težave, če je hudo, potem vsekakor psihiater. Izvor je pa vedno pri starših, tu druge ni.

Vsak v tem obdobju je bil pod stresom, težava s šolo, sovrstniki, širšo družbo in tu so še starši, ki so itak najbolj pametni, polni nasvetov.
Toliko star otrok je dovolj odrasel, da v veliki meri sam poskrbi zase, če je le bil primerno vzgojen. Tisti, ki so jih starši vseskozi ujčkali se pa počutijo izgubljene in take danes dajo na AD da starši “rešijo” še eno otrokovo težavo in otrok se počuti še bolj nesposobnega…

Mene zanima, kolikokrat je to? Na 12 ur ali na 8 ur? Kot antibiotik,ali samo zjutraj in zvečer? Se jemlje oralno ali tudi direktno na mesto vnetja?

Odgovori moških, da naj si pomaga s samozadovoljevanjem, so brezveze, ker dekletu v takšnih težavah ne pomagajo, najverjetneje pa v takni stiski sploh nima libida.

Še bolj neumen je odgovor, da naj si najde fanta – neumnost, kajti v najslabšem in zelo verjetnem primeru bo nase pritegnila kakšnega kretena, ki bo hitro zavohal njeno trenutno šibkost in jo še bolj psihiral. Fanta naj si najde, ko bo čustveno stabilna.

Avtorica, raziščite vzrok in skušajte se pogovoriti z njo. Povsem možno je, da so težave v družini, ni pa nujno.


A to govoriš iz lastnih izkušenj in si zato tako zasovražilo moške ?

Vzrok depresije takega otroka je sobivanje s staršema, ki imata probleme, vsak s seboj in en z drugim. Nič drugegea.


A to govoriš iz lastnih izkušenj in si zato tako zasovražilo moške ?
[/quote]

Kje si ti prebral kaj o tem, da sem zasovražila moške? Tega nisem napisala in ne mislim. Povsem možno pa je, da bo v svojem trenutnem stanju privlačila ravno tip moškega, ki bo njene težave še poglobil, rešitelja pa v tem obdobju ne bo našla, ker je ne bodo opazili. Na silo iskati zvezo v takšnih primerih je nesmiselno.

Mene zanima, kolikokrat je to? Na 12 ur ali na 8 ur? Kot antibiotik,ali samo zjutraj in zvečer? Se jemlje oralno ali tudi direktno na mesto vnetja?
[/quote]

Hahaha…:))))

Končno en pameten komentar.

Kje si ti prebral kaj o tem, da sem zasovražila moške? Tega nisem napisala in ne mislim. Povsem možno pa je, da bo v svojem trenutnem stanju privlačila ravno tip moškega, ki bo njene težave še poglobil, rešitelja pa v tem obdobju ne bo našla, ker je ne bodo opazili. Na silo iskati zvezo v takšnih primerih je nesmiselno.
[/quote]
Ti si pisalo o sebi in svojih problemih, ki pa nimajo s tem primerom nobene veze.
Izrazilo si le svojo nestrpnost zaradi svojih izkušenj.

Če nekoga le vse moti in je pod stresom, še ne pomeni, da ima neke hude težave.
Prijatelj ali prijateljica, kateri se zaupa, bi lahko zmanjšala stres.

New Report

Close