Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Živeti s tako nemarno punco

Živeti s tako nemarno punco

Tamle na sosednjem forumu Partnerska posvetovalnica en nesrečnež opisuje, s kakšno nemarno punco živi, da ga spravlja ob živce, takšna nemarnica je. Sem v berljiv lepopis prepisala, ker mi je takšna “packa” prav fascinantna. Fant sprašuje za nasvet prevzgoje tele packe. Evo, popis packofaktov:

Po tuširanju so brisače po tleh, vedno mokre, nikoli jih ne da sušiti, vedno vzame sveže. Njen kup umazanih oblačil je za tri ljudi. Če potrebuje kos oblačila in je vseh pet takih majic v pranju, gre enostavno v trgovino po novo majico. Njena omara je en velik kup cunj na policah.

Za sabo nikoli se pospravlja, na dan porabi tudi do šest kozarcev ki ostajajo po stanovanju. V spalnici je običajno po več vrečk sladkarij in starih kozarcev. Večkrat pusti odprtih več enakih plastenk, ki so vse porabljene le tam do polovice. V hladilniku pušča prazne tetrapake in steklenice. V umivalniku so po pomivanju posode vedno ostanki hrane. Kakršno koli malico si pripravi za na kavč, ostane na pultu toliko svinjarije, kolikor sestavin je uporabila. V hladilniku so tudi do tri odprte paštete, ki so načete do polovice.

Preden lahko kaj skuham, moram vedno najprej zložiti posodo v omaro, običajno jo je treba prej pomiti in izprazniti pult. Na stranišču pušča prazne role od wc papirja. Vlažilni robčki vedno odprti in suhi. Neplačane položnice ležijo povsod v več opominskih izvodih. Nogavice in modrci ležijo povsod.

Oblačila, ki jih opere čez noč in jih da zjutraj sušiti na radiator v dnevni sobi, ostanejo tam po cel teden. Vsak dan se preobleče in pusti obleke, kjer ji dol padejo, ali je to v kopalnici ali na hodniku ali v dnevni sobi, in tam ostanejo, dokler ne pridejo obiski. V kopalnici ima tudi do deset šamponov, od tega štirje prazni. Banje nikoli ne pomije za sabo, vedno so lasje v odtoku. Če je treba pomiti posodo, vedno nameče vse v korito, še posebej rada zmeče malo umazane krožnike v usrani mastni lonec, kamor nalije vodo in detergent, da se odmoči, in potem to stoji tam tudi do dva dni.

Drobtine so vedno na pultu, relacija koš za smeti – kanta pred blokom, teg ne pozna. Obleke, ki se operejo za vikend, ostanejo na stojalu za sušenje do naslednjega vikenda, ko spet pere in se potrebuje prostor za obešanje. V najinem gospodinjstvu se počutim, kot da sem jaz žena in ona dec, ker mene vse to moti in pospravljam za njo.

Tudi meni se ne da ves čas pospravljati za sabo, ampak sem daleč od tega, kar počne ona. Enkrat na teden običajno generalno očisti stanovanje, ampak ga nasvinja do naslednje dva dni kasneje. Preden pridejo starši na obisk, običajno cel dan tako pospravlja stanovanje, da se vse sveti.

Če smo realni, je ogromno moških (poročenih!), takih, kot je v gornjem opisu. Žena (sužnja) pospravlja in čisti svinjarijo za njim in to se ji zdi čisto normalno. S to razliko, da ta nemarna punca vsaj občasno pospravi in sčisti.
Koliko moških puca šipe, briše po tleh, čisti stranišče, pomiva posodo? Zelo malo. Morda mlada generacija, ampak stari dedci niti pod razno – ker jih to ne zanima in se jim ne zdi delo.
p.s. Za nemarno in umazano žensko se vsi zgražajo, če so moški taki, je to čisto vsakdanje.

S tipom je hudo narobe da s tako zivi ali sobiva. Se huje ce se misli ozenit, bo se huje in taka mati otrokom??
Ta ni niti za med prasce…😂
Tip nima kam in zivi pri njej, ali pa mu daje kapljice afrodiziak da ostaja tam.
Ona je neurejena doma, on v odnosih…oz oba.

Če ga moti naj se pogovori z nio. Če se je pa ne zaleže in ga še vedno preveč moti, naj konča z njo. Kje je tukaj problem.

da gre za depresivno osebo. Je nezaposlena, a ne in potem nima energije, nima volje…če boš pritiskal nanjo, jo nekega dne lahko najdeš obešeno….

Se dobro,da enkrat na teden očisti generalno,si predstavljaš da ne???kolko tu gor berem eni imajo generalno čiščenje dvakrat na leto.

A je to hči od naše direktorce? Enkrat sem šla nekaj iskat v hišo, sem mislila, da so imeli vlom. Posoda v koritu, na mizi, na tleh, v kopalnici vse na tleh, od brisač do u*sranih tangic, čevlji povsod…sem šla v sobo, kjer mi je naročila da mapa je, sem se komi pretolkla do tja…take svinjarije v življenju nisem vidla. Pa direktorca popedenena v nulo, njena hči viha nos nad vsem in vsakim…

Takih dedcev je polno, pa so butaste babe še vesele, da dedca sploh imajo!
Take nemarne ženske so redke, moški (še v današnjih časih!) bolj pogosti. In seveda, dvojna merila, ki so v družbi še kako prisotna, nam nalagajo, da take nemarne ženske obsojamo in se nad njimi zgražamo, moškim pa seveda pogledamo skozi prste.
Dejstvo pa je, da s takim človekom ni za biti skupaj. Pa naj bo moški ali ženska!

V bistvu gre za lahko za kompulzivno motnjo – enako kot pri “hoarderjih”.

Lahko pa je tudi “diva efekt”; torej da za seboj ne bo pospravljala nič, ker ona tega ne počne, ker so to vedno počeli dosedaj drugi zanjo in namesto nje( naprimer ji je lahko mati ali kdo drug v mladosti in v pubereti, ko se dokončno izoblikuje samozavest osebnost odnašali pred in za ritjo vse ) in se ji to pač zdi samoumevno.

V šlafruku do 10h, vikende in praznike prespi, gleda limonade, ne zna kuhat, je brez hobijev, sanja o gradovih, za feministko je preneumna, se redi čeprav je zbirčna, ego napihnjen ker jo servisira družina. Iztiri jo že poscana dila, nepremešana solata, mrzla večerja…
Večinoma je tiho, ker nima kaj povedati in potem teži, ker je dolgčas.
Da ne omenjam zgrešene nakupe, nobene vizije brez ciljev. Zna full zatežit v gostilni in na dopustih. Glasno cvili, če jo zebe, če ukradem rezervirano kopalnico in ko je guma na kolesu
prazna vsako pomlad. Delati ne zna, čeprav ima neko ležerno službo. Njena soba je sekret.

in zakaj si nisi sposoben boljše najt?
ma taki luzerji kot ti so najboljši. pol pa se, samo zato, da ima žensko, zadovolji z neko podpovprečno, dobra je, ker ima fuflo, za kaj drugega ni, svoj gnev preko žensk pa zliva po forumih.

če bi bil dec kot se spodobi, bi si normalno žensko našel.

Kaj ti ni jasno?
MGTOW s punco?


glede da govoriš o tem, da pizdi, če ji TI kopalnico zasedeš, je lahko zgolj punca, ali sestra

če je torej sestra, je produkt vzgoje tvojih tastarih. kar pomeni, da ti nisi kaj boljši, samo zato, ker s khurcem mahaš.

za nekaj mesecev ali let v samostan. Na prevzgojo!

Tam pa je red!

Narobe. To ni produkt vzgoje ampak je diagnoza genocentrizma.
Ne mene dajat v isti koš.
Če avion pade zaradi sistemske napake ni kriv pilot.

Ja, taki ljudje obstajajo. Ni nujno, da so depresivni, nekateri so samo izjemno nemarni.
Ona se zaveda, da to, kar počne ni prav. Ampak njej se ne ljubi, se ji ne zdi (dovolj) pomembno, nje ne moti (oz. ona se zna od vse svinjarije tako distancirat in se tako vesti, da je niti ne pogleda – obrne pogled stran, gre v drug prostor itd.).
Zaveda pa se, da to, kar počne (oz. ne počne) ni prav. Zato tudi vse počisti, preden pridejo na obisk starši ali pa kdo drug.

Kar jasno kaže na še eno stvar – punca zaseboj pospravi, ko ve, da mora!
Torej, ta fant bi moral samo resno udariti po mizi in ji povedati, da bodo od sedaj naprej drugačna pravila. Ker ona pač v tem stanovanju ne živi sama, v njem sta dva, on pa v takem ne bo živel. Brez pardona.

In ji tudi zelo jasno povedati, kaj se bo zgodilo s predmeti, ki ne bodo pospravljeni oz. kakšne bodo sankcije, če kaj ne bo na svojem mestu.
Na primer: tangice v kopalnici na tleh? Letijo v smeti. Neki robčki, prtički, prazni ovitki wc papirja? Gredo na njeno posteljo. Ali pa recimo v njeno omaro, v njen predal, v njeno torbico…itd. Pač nekam, kamor niti slučajno ne sodijo, ampak kjer je samo njen prostor in jih ti ne vidiš.

Kuhinja? Če ni urejena, je ona zadolžena za kuhanje in samo poveš, kdaj želiš imeti obrok (ki ga zaradi nje sam nisi mogel skuhat). Ali pa greš jest ven/naročiš dostavo na dom in njej daš račun.

Njen problem je v tem, da ona sama zase ne bo naredila nič. Ona rabi motivacijo (v prenesenem pomenu brco) od zunaj.

Tako da: postavit ji je treba meje, kot so jih ji očitno že njeni starši znali, pa bo problem rešen. Ne bo pa rešen problem tega, da je nemarna in da se očitno sama sebi ne zdi dovolj vredna, da bi zase uredila svoje bivanjsko okolje. Ona ga za druge in zato, da nanje ne napravi slabega vtisa. Zase ji pa ni dovolj mar. In to je pomojem bistvo problema.

Kaki ded te si, da nisi sposoben ji ene čistilke plačat.
Ziher zaslužiš pod 2k.

Pripis:

Strinjam se s tem, da ta punca nima nobene vizije in ciljev. Tudi samodiscipline nima nobene. Če bi ji nekdo drug postavil cilje, jo vodil in spremljal njen potek, bi še nekako šlo, da bi pa sama osnovala nek projekt/cilj in ga dejansko tudi dosegla v zastavljenem času, pa po mojem zelo zelo težko.
In če ne bo hitro našla nekega pomena v svojem življenju, bo vse skupaj šlo samo še navzdol, ker brezciljni in nedisciplinirani ljudje hitro postanejo zaradi vsega skupaj depresivni oz. se jim tako začne to resno poznat na psihi.


Strinjam se s tem, da ta punca nima nobene vizije in ciljev. Tudi samodiscipline nima nobene. Če bi ji nekdo drug postavil cilje, jo vodil in spremljal njen potek, bi še nekako šlo, da bi pa sama osnovala nek projekt/cilj in ga dejansko tudi dosegla v zastavljenem času, pa po mojem zelo zelo težko.
In če ne bo hitro našla nekega pomena v svojem življenju, bo vse skupaj šlo samo še navzdol, ker brezciljni in nedisciplinirani ljudje hitro postanejo zaradi vsega skupaj depresivni oz. se jim tako začne to resno poznat na psihi.
[/quote]

To ne drži nujno. O njej ne vemo nič drugega, kot da je nemarna pri pospravljanju in gospodinjskih opravilih, kar pa ne velja nujno za druga področja življenja. Imam prijateljico prevajalko, je zelo urejena in natančna oseba, tudi svoje delo opravlja perfekcionistično. Pri njej doma je bilo vse dokaj urejeno, dokler je enkrat nisem obiskala med zaključevanjem enega projekta. Stanovanje je bilo take kot od punce avtorja teme: vsa posoda, umazana na pultu, zapacan štedilnik, cunje vsepovod. Me je čisto šokiralo, sploh ko mi je povedala, da je tako pri njej vedno, ko se posveti delu: ker je takrat njen cilj delo in se z vsem ostalim ne ukvarja – skuha nekaj na hitro in poje kar pred ekranom, pomije ne itd. Ko se projekt zaključi, pa vse lepo pospravi. Torej deluje kampanjsko, kar v bistvu počne tudi punca od avtorja – enkratna teden pospravi vse, ni pa človek, ki bi pospravljal sproti. Morda je takega vzorca navajena od doma, morda se posveča drugim stvarem in ji za pospravljanje zmanjka energije, morda ji za red sploh ni mar, a se enkrat tedensko prisili v pospravljanje, ker ve, da to veliko pomeni fantu.

Je pa odraslega človeka vedno težko spreminjati, sploh če se sam ne odloči za to.

Kaj sem samo jaz opazila, da nekaj ne stima? Prvo napise, da perilo susi na radiatorjih, v naslednjih stavkih pa na susilu… Posode kao ne umiva, potem pa je zapisano, da pusti ostanke hrane v koritu… malo larifari… merilo kdaj je sampon prazen je pri vsakemu drugacen… jaz imam tudi na polici pri tusu 6 gelov za telo, 3 sampone za lase, 1 regenerator, 2 pilinga za telo in intimno milo. Za mene je sampon prazen takrat ko je prazen! Moj moz bi tudi ze vrgel “plastenko” proc, ko je se notri gela/sampona za dvakrat umiti. Prazno rolico papirja tudi jaz kdaj pozabim na wcju… ce zenska vzame vsakic drugi kozarec se zdalec ni packa, tudi jaz ne pijem iz starega kozarca, ampak vedno vzamem novega. Je pa res, da starega vedno dam v pomivalca… pac pomoje si ga nekdo bluzi in ga zanima reakcija. Drugace pa sam si je izbral zensko, ce mu grejo oblacila na radiatorju oz stojalo na zivce jih pac zlozi… rolico papirja vrze v kos… smeti pa sam odnese… pri nas je tudi nek tih dogovor, da posodo pomiva in smeti v kanto odnasa moz, tudi posesa tu in tam. Pa je moz star 42 let, ni nek malinovec… aja pa se to… vsakic vzame svezo brisaco… ja valdaaa! Kako pa? Jaz se nikoli nisem z eno brisaco obrisala dvakrat. Ne vem kdo je tu svinjar… in ce ta moski vse vidi pa ne pospravi on… hmmm 🤔🤔. Se je za vprasat… in neplacane poloznice in opomini? Ce vidi poloznico, se huje opomin… halo… mora res zenska se vse placat? Jaz bi ga v rit brcnila…

He he, taka sem bila jaz v mladosti. Po faksu sem najela svoje stanovanje in če nisem imela časa pospravit, pomit posodo, je bil pač raztur. Posodo sem pomila, ko je zmanjkalo piskrov in krožnikov, cunje sem pospravila, ko res nisem več imela kam stopit in tako naprej. Na srečo smo imeli sušilnico v bloku in ja, cunje so tam visele, dokler jih nisem rabila. Edino hrane pa res nisem puščala na pol pojedene – to je pa že druga dimenzija in kaže na neobzirnost, nespoštovanje denarja, pomanjkanje občutka, na ignorantstvo, pa toliko se opozarja na to! In tudi smeti sem redno odnašala.
No, ko sem zaživela s tipom, sem se spremenila in ja, pospravljala tudi za njim … to je bil potem glavni razlog, da sva nekaj let pozneje šla narazen. Eno je, da svoj nered gledaš in pospravljaš sam, nekaj čisto drugega je pa prenašati tujo zanikrnost.

Sem bila čisto enaka. Razlog: vedno sem odraščala z očetom in njegovimi ljubicami, ki so vse popsravile za mano/nama. Od nekdaj sem lena in razvajena. Ko sem se preselila na svoje, je bilo ravno tako. Stanovanje je bilo bomba. Rabila sem 10letje, da sem se spremenila.. Sedaj me umazanija in ne red motita. Imam stokrat lepše kot nekoč. Vendar sem prepričana, da bi me prava gospodinja še vedno okrcala. Sem pa vedno odlično kuhala, vsaj neki :)).

Dejstvo je, da so nemarnice neverjetno dobre v postelji in imajo visok libido. Brezhibno čisto stanovanje pomeni ali da ni otrok ali da par poredko seksa.

Jaz sem taki, ki vse naredim po hiši. Delam vse, edino kuham ne, ker raje umrem, kot pa da kuham. Še dobro, da žena ni niti četrt take packe, kot je ta tu gor. Če bi imel tako punco, bi jo natiral iz hiše še isti teden.

Jaz sem taki, ki vse naredim po hiši. Delam vse, edino kuham ne, ker raje umrem, kot pa da kuham. Še dobro, da žena ni niti četrt take packe, kot je ta tu gor. Če bi imel tako punco, bi jo natiral iz hiše še isti teden.
[/quote]

Če bi bila hiša tvoja, drugače ne…

New Report

Close