Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek POZOR! Privatizacija javnega zdravstav se je začela v zobozdravstvu!

POZOR! Privatizacija javnega zdravstav se je začela v zobozdravstvu!

Desni so 2 meseca na oblasti in korona jim gre na roke. Začeli so rušiti javno zdravstvo! Zobarji naj bi bili odslej VSI privat!
Pa še edina država smo, v kateri zobarji še niso začeli delati!

https://www.zurnal24.si/zdravje/zzzs-sili-zobozdravstveni-sistem-za-odrasle-v-popolno-privatizacijo-346507

Načrtovano krčenje košarice storitev iz zdravstvenega zavarovanja naj bi zajelo tudi zobozdravstvo za odrasle. Predsednik Odbora za zobozdravstvo pri Zdravniški zbornici Slovenije opozarja na težave, do katerih bi to pripeljalo.

Podpredsednik Zdravniške zbornice Slovenije (ZZS) in predsednik Odbora za zobozdravstvo Krunoslav Pavlović se je s pismom obrnil na generalnega direktorja ZZZS Marjana Sušlja, saj težko “sprejmem takšno pavšalno ukinjanje sektorjev zdravstva brez strokovnih utemeljitev s strani izvajalcev”. Spremembe, o katerih razmišlja ZZZS, so jih presenetile, saj so nedavno vsi skupaj ZZZS, Ministrstvo za zdravje, NIJZ in ZZS pripravili dokument, ki bi bil lahko osnova za določitev košarice zobozdravstvenih storitev.
Košarica bi bila po Pavlovićevih besedah določena na podlagi potreb prebivalstva in jasnega oz. znanega plačnika storitev. Zobozdravniki so že lani opozorili, da zobozdravstveni sistem ni več varen in ne zagotavlja več kakovostnih storitev v okviru javne mreže. Napoved ZZZS pa “sili celoten zobozdravstveni sistem za odrasle v popolno privatizacijo, kar je nedopustno tako s stališča stroke kot tudi javnega zdravja,” opozarja Pavlović.

V celoti krita le nujna stanja “Če podrobno pogledamo sedaj veljavno košarico storitev, vidimo, da v zobozdravstvu ni nobene storitve, razen nujnih stanj, ki bi bila 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} krita iz obveznega zdravstvenega zavarovanja (OZZ). Poleg tega so zobozdravniki prisiljeni opravljati sodobne zobozdravstvene storitve na podlagi vrednotenja iz zelene knjige iz leta 1982. Pravila OZZ in zakonsko neutemeljene okrožnice pa te standarde še dodatno zaostrujejo,” opozarja Pavlović. “Zanimivo je, da ko pacientu opraviš več storitev hkrati, ker so potrebne, jih ne moreš obračunati, ampak bi moral po pravilih OZZ pacient večkrat obiskati ordinacijo. Zdravstveno stanje zoba pa je prepuščeno čakalni vrsti za konservativne posege, ki praktično v vsaki ordinaciji presega zakonske omejitve.”

Katastrofa. To se ne imenuje privatizacija zobozdravstva, ampak propad in samoplačništvo. Privatizacija bi bila, če bi javno zdravstvo vključevalo tudi zasebne zobozdravnike. pa je ravno obratno, nobenih več ne bo vključevalo. Lepe zobe bo imel samo še tisti, ki si bo to lahko privoščil.

Seveda se je že začela privatizacija javnega zobozdravstva.

Kakih 35 let nazaj.

Mar ni tako že dolgo, sam sem toliko star da se spomnim tega leta 82, participacije, to je bila denarna dajatev pri zdravniku, zobozdravniku,, pa ne mi rečt da smo že takrat privatizirali ?
Bilo je javno ni pa bilo brezplačno niti za zaposlene, kaj šele za vse ostale..

Drži. Le,da javno zdravstvo hrani en kup zobozdravnikov, ki nočejo delati in jih mi plačujemo.

Evo vam vavcerje!

Moje izkušnje z zobarji pravijo, da bomo vsi škrbasti in brez zob (izjema bodo seveda bogati, ker si bodo plačali impalnte), ker imamo tako zanič zobozdravnike, ki bi pacali zob in plombe na nekaj let. Pri 40 letih bodo že vsi na implantih, če pacaš plombo na nekaj let.

Grozljivka je postalo zobozdravstvo v 21. stoletju. To bi ti moral plombo naredit, za celo življenje, ne pa za par let.

SRam naj bo vse, vse, naj bo sram, ki so se to spomnili, da bela plomba zdrži 5 let, siva pa stalno. Logika pravi, da je bela bolj strupena, ker se krči. Kam pa gre material, če ne v telo?

SRAM NAJ BO, ki se jim gre bolj za keš….

Kmalu bo vojna in kriza totalno in kaj bo potem? Vsi pomrli zaradi nekvalitete?

Javno zobozdravstvo je uničeno ze vsaj 20 let. Skromna kosarica storitev, najslabši, najcenejsi materiali, slaba kvaliteta storitev, dolge čakalne dobe. Kdor se naslanja na javno zobozdravstvo in je zdaj star 40, 50 let ima zjebane zobe.
Sam že vec kot 20 let zato hodim k zasebniku, samoplacnisko, najboljsi materiali, kvalitetna storitev, v primeru nuje ( denimo okrusen zob, plomba) sem ze isti dan pri njem in je zadeva sanirana. Tako imam zobovje v boljsi kondiciji, kot pri 20 ih, ker sem si takrat pač zajebal, kar sem si.
V bistvu so nam levicarji zjebali javno zobozdravstvo s podeljevanjem koncesij. To je najvecje zlo, kar je lahko. Zdravstvo mora biti 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} javno, lahko ga pa dopolnjujejo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zasebniki, za tistega, ki si to želi. Vsakrsno mesanje javnega in zasebnega je pogreb za javno in to imamo sedaj v sloveniji.

Veliko bolezni izvira iz okvarjenih zob.
In potem se delodajalci pritožujejo, da je preveč bolniških.
Jah, vse je povezano.

Zdravi zobje, zdravi sužnji!

odlično napisano! Treba bi bilo koga obesit na sramotilni steber, sram naj jih je! V par letih so mi pocarji na kartico uničili par popolnoma zdravih zob- beri, padajoče plombe, niso vredni niti, da psu štimajo zobe, tako so zanič.

Za privat pa rabiš težke tisočake! Biciklisti se vozičkajo sem ter tja, narod pa brez zob in denarja.

Dej povej to kam hodiš, če seveda lahko. Moj mail je [email protected]
Sama sem menila enako, da so privat super, ampak ni. Na meni je porabila v privar ordinacija star material iz javnega zdravstva, ker dela na več mestih.

Sicer pa, ko dojameš, da imajo Romi boljše popravljene zobe – z res trajnimi materiali, kot je zlato, mi pa z nekimi kitajskimi najcenejšimi materiali, potem ti mora biti jasno, kdo v resnico vlada in koliko je človek vreden.


emmm … že 45 let nazaj sem bil privat na domu zobarce ☺

New Report

Close