Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek posojanje apartmaja prijateljem

posojanje apartmaja prijateljem

POzdravljeni,
ker sem izgubljena med iskanjem pravnih zadev po netu in ker vem, da več ljudi več ve, me zanima, če mi zna kdo pomagati.
Sem lastnica apartmaja v manjšem naselju v Slo, mi ga imamo za vikend. Zanima me, kako je s posojanjem apartmaja dobrim prijateljem, brez da jim zaračunamo. Šlo bi za 2x po 1 teden ali 14 dni, čez poletje. Ali je to sploh možno in da je po predpisih?
Zanima me predvsem zato, ker sosednji hiši poteka uradno oddajanje apartmajev, tudi oglašujejo to in imajo vse prijavljeno. Pa me skrbi, da bi kdorkoli mimogrede preverjal, kdo je v našem apartmaju. Če naši gosti povejo, da smo jim posodili, je to ok? Ali bi morali vseeno kaj prijaviti – in komu?

Hvala za vaša mnenja. Če pa kdo bolj pozna predpise, se pa sploh priporočam.

Če so prijatelji ali sorodniki ne bo nobenih težav. Če bo kakšen siten inšpektor bo mogoče treba kaj dokazat, da ste res prijatelji/sorodniki.

Lep pozdrav iz sončne dežele pod alpske!

Ti bi sicer na črno oddajala, jasno – vsak tam bi pa moral povedati, da je tvoj prijatelj. Po mojem to ne gre. Če drugega ne, bi vsaj turistično takso morali plačati. Vprašaj na FURS.

To ni oddajanje na črno To so prijatelji ali sorodniki.Kaksna taksa, lepo te prosim, razen če je morje.

To ni oddajanje na črno To so prijatelji ali sorodniki.Kaksna taksa, lepo te prosim, razen če je morje.
[/quote]

turistična taksa se zaračunava v vseh občinah v sloveniji.

Hvala za vaše odgovore, nasvete.
Ne bi oddajala na črno, gre res za prijatelje.
Bom še preverila kako je s turistično takso.

Na Hrvaškem imamo v e-visitorju, kjer vnašamo podatke za turistično takso (jo plačujemo tudi lastniki) tudi opcijo vnosa “prijatelji in sorodniki”.
Jih prijavimo in plačamo takso, kaj več pa ne, ker so res prijatelji in sorodniki. Lahko dokazujemo s fotografijami skupnih piknikov, potovanj in podobno.

To je pa super – v Sloveniji ni kakšne take opcije?
Samo dokazovanje na licu mesta z inšpektorjem? 🙂

To je pa super – v Sloveniji ni kakšne take opcije?
Samo dokazovanje na licu mesta z inšpektorjem? 🙂
[/quote]

Tole pa ne vem.

New Report

Close