Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mojemu se je zmešalo

Mojemu se je zmešalo

Do sedaj sem mislila, da nam gre kar dobro, smo povprečna družina z otroki, hišo, brez dolgov.
Denarno torej ni krize, na strani imamo tudi nek znesek “za krizo” oz. večje domače projekte.

Mož zasluži precej več in je jasno, da plačuje tudi večino stroškov doma, dopuste, investicije in je sedaj prišel na idejo, da bi ves krizni znesek potrošil za nek stari avto. Vem, da si to želi že dolgo, ampak še vseeno se mi zdi skrajno neumno.

Seveda sem bila ostro proti in sedaj gledam en dolg nos in poslušam opazke, da plačuje “za vse”, hkrati pa si zase ne sme nič kupit. Jaz sem pač mnenja, da časi niso ravno rožnati, nikoli se ne ve, kako nam bo šlo jutri in zdaj dati večino privarčevanega denarja za neki neuporabni pleh je neumnost. Če že, bi potem lahko potrošili del tega za ureditev stvari okoli hiše, kar pa se njemu zdi neumno (seveda, ker bi rad denar dal v avto).

Imam moža, ki je nenadoma postal otrok? Ga dohitevajo kristusova leta? Do sedaj je bil namreč 1A. Ali sem preveč nerazumna?

Mogoče pa imaš le moža ki mu je dojadilo da večino svojega dohodka daje v vaše celotno bivanje, ne sme si pa privoščit nekega starega avta?
A ti mogoče kupčkaš svoj dohodek na skriti račun, da v luft skačeš zaradi njegovega?
Ja pa menda sme odločat kaj bo s svojim lastnim denarjem naredil, sploh ko večino stvari on plačuje…

Opisana vsa neumnost novodobne kure, ki ji je dec dovolil, da nosi hlače v hiši.

Najboljši del;
..zanimivo, sedaj je pa ON prišel na idejo, kaj bo s svojim denarjem naredil!
in ona je seveda popizdila in mu ni dovolila, kjer se NJEJ zdi neumno kaj bo naredil s svojim denarjem.
pa sej ne morš verjet!

V bistvu se čutiš poklicana kot razsodnica smiselnega in željenega ravnanja tudi za moža, ki je, kot je brati, samostojna, uspešna in opravilno sposobna oseba.
Torej lahko iz tvojega pisanja zaključim, da možu ne privoščiš izpolnitve njegovih želja.
Zdaj pa vprašanje zate: Bi se ti vezala z nekom, ki bi hotel upravljati s tabo in tvojim življenjem v vsakem pogledu, četudi bi izpolnitev tvojih želja ne pomenila ogorožanja ekonomske vzdržnosti družinskih financ?

Ob poroki je podpisal, da oba delava kar najbolje za skupno dobro in je tako tudi denar skupen. Žal moja plača ne bi zadoščala za ne vem kaj, zato nekaj seveda dam za hrano, ampak ostali stroški pa gredo na “njegov” denar, ne gre drugače. Kot vem je denar v zakonu skupen in oba odločava o celotnem znesku. Saj si je že do sedaj privoščil marsikaj, ne vlaga le v nas, je pa res, da je tale avto daleč najdražja stvar od njegovih idej. In ogroziti obstoj družine z nakupom tega se mi res zdi mimo.

Je pa res, da mu težko očitam kaj drugega in mi je po svoje hudo, da nasprotujem, ampak jaz res ne vidim neke dodane vrednosti tukaj razen izgube denarja.

Najboljši del;
..zanimivo, sedaj je pa ON prišel na idejo, kaj bo s svojim denarjem naredil!
in ona je seveda popizdila in mu ni dovolila, kjer se NJEJ zdi neumno kaj bo naredil s svojim denarjem.
pa sej ne morš verjet!
[/quote]
Ja točno to. Jaz res ne razumem tipov, ki pustijo da jim baba vodi vse. Namesto da sodelujeta imajo one komando nad celim njegovim lajfom. Pa saj ni čudno da je toliko varanja, se vsaj tam počutijo “močne”
Še sama komu rečem, ko mi reče, da mora poklicat komando /ženo, da odobri nek nakup, a res nima niti toliko avtoritete, da za svoj denar odloča.

Ob poroki je podpisal, da oba delava kar najbolje za skupno dobro in je tako tudi denar skupen. Žal moja plača ne bi zadoščala za ne vem kaj, zato nekaj seveda dam za hrano, ampak ostali stroški pa gredo na “njegov” denar, ne gre drugače. Kot vem je denar v zakonu skupen in oba odločava o celotnem znesku. Saj si je že do sedaj privoščil marsikaj, ne vlaga le v nas, je pa res, da je tale avto daleč najdražja stvar od njegovih idej. In ogroziti obstoj družine z nakupom tega se mi res zdi mimo.

Je pa res, da mu težko očitam kaj drugega in mi je po svoje hudo, da nasprotujem, ampak jaz res ne vidim neke dodane vrednosti tukaj razen izgube denarja.
[/quote]

Če zadovoljen in srečen partner zate ni dodatna vrednost … 🙁

V bistvu se čutiš poklicana kot razsodnica smiselnega in željenega ravnanja tudi za moža, ki je, kot je brati, samostojna, uspešna in opravilno sposobna oseba.
Torej lahko iz tvojega pisanja zaključim, da možu ne privoščiš izpolnitve njegovih želja.
Zdaj pa vprašanje zate: Bi se ti vezala z nekom, ki bi hotel upravljati s tabo in tvojim življenjem v vsakem pogledu, četudi bi izpolnitev tvojih želja ne pomenila ogorožanja ekonomske vzdržnosti družinskih financ?
[/quote]

Ne bi nasprotovala, če bi to držalo. Ampak z nakupom tega avta BI ogrozil vzdržnost družinskih financ. Pokuril bi ves krizni fond in grem stavit, da bi ob naslednjem dopustu, družinskem nakupu, investiciji jamral, da nima denarja…torej bo trpela zaradi tega vsa družina. Če pa se zaradi gospodarske krize obrne še situacija v službah, bomo pa sploh tenko piskali.

ja, pa ti mal več prispevaj….dodatno delo al kaj podobnega…saj nikjer ne piše da je on bankomat….

Ob poroki je podpisal, da oba delava kar najbolje za skupno dobro in je tako tudi denar skupen. Žal moja plača ne bi zadoščala za ne vem kaj, zato nekaj seveda dam za hrano, ampak ostali stroški pa gredo na “njegov” denar, ne gre drugače. Kot vem je denar v zakonu skupen in oba odločava o celotnem znesku. Saj si je že do sedaj privoščil marsikaj, ne vlaga le v nas, je pa res, da je tale avto daleč najdražja stvar od njegovih idej. In ogroziti obstoj družine z nakupom tega se mi res zdi mimo.

Je pa res, da mu težko očitam kaj drugega in mi je po svoje hudo, da nasprotujem, ampak jaz res ne vidim neke dodane vrednosti tukaj razen izgube denarja.
[/quote]

Bodi fer in na osnovi podatkov, kaj koliko stane oceni svoj in njegov doprinos. Če oceniš, da sta oba doprinosa enakovredna, potem ga pač povabiš na pogovor in mu razložiš, da bo izponitev njegove želje slabo vplivala na ekonomsko stabilnost družinskih financ. Če doprinosa nista enakopravna pa ti predlagam, da oceniš višino možnega stroška, ki si ga lahko privošči, da s tem ne bo ogrožal družinskih financ in ciljev.
Ravnanje na način, ki nima realne osnove bo psihično zdrav in stabilen moški vzel kot nerganje in teženje brez osnove, zato bo tudi reagiral temu primerno. Predlagam ti torej, da o svojih dejanjih premisliš, ker zna to močno vplivati na prihodnost tvoje družine. Nihče namreč noče živeti pod pritiski in v strahu, kaj bo, ko bo žena ugotovila, da sem si nekaj privoščil, še posebej pa nihče noče poslušati neganja…

Zakaj neumno? Zakaj je pa vlaganje v bajto pametno? Sploh pa, je njegov denar in lahko počne kar hoče z njim. Če hoče se lahko tudi jutri loči in gre ukvarjat z avti če želi.

Če bi ti zaslužila enako in bi oba dala keš za avto razumem, ampak tako???

taka je pač usoda moških, ki si fračo kupijo in ne gledajo na to, če je baba sposobna še kaj drugega naredit kot fračo vrtet. Po domače povedano se je poročil pod svoj nivo in sedaj mora vse vzdrževati.
Seveda je pametno, da imaš nekaj denarja na računu za vsak slučaj, to naredi vsaka pametna familija.
tile stari avti so jama brez dna – vanj bo lahko vlagal veliko denarja, nikoli pa ne bo mogel s tem zaslužiti. Če pa ga bo treba na hitro prodati, pa bo čista izguba.
Druga stvar je, da bo potem moški cele dni visel v garaži in se ukvarjal samo še s tem – postala boš slamnata vdova.
Ne vidim druge rešitve, kot da malo izprežeš iz gospodinjstva in si najdeš ali bolje plačano delo, ali pa greš še dodatno delat, da boš lahko dajala na svoj kupček za hude čase.

Ne bi nasprotovala, če bi to držalo. Ampak z nakupom tega avta BI ogrozil vzdržnost družinskih financ. Pokuril bi ves krizni fond in grem stavit, da bi ob naslednjem dopustu, družinskem nakupu, investiciji jamral, da nima denarja…torej bo trpela zaradi tega vsa družina. Če pa se zaradi gospodarske krize obrne še situacija v službah, bomo pa sploh tenko piskali.
[/quote]

Torej, števike na plano pa malo daljši pogovor, da ne bo kasneje jokal: “Jej, jej… kje bi vzel?”
…ali še huje, da bo za njegov egoizem nato delala cela družina.

Tvoj mož je očitno mazohist, drugače bi te že zdavnaj načevljal.

Tako kot bi tvoj lahko napisal:
Moji se je zmešalo. Večino denarja prinesem k hiši jaz, ona daje samo nekaj za hrano, vse ostalo je na mojih ramenih. Kljub temu sva nekaj prišparala za krizne čase. Je pa sedaj problem, ker imam ogledan res en krasen oldtimer, ki si ga želim že malodane vse življenje. Ona pa seveda v luft in temu ostro nasprotuje, češ da so časi krizni, da ne vemo, kaj bo in da je res največja neumnost, da se daje denar v en neuporaben pleh. V isti sapi pa ne bi imela nič proti, če bi se s taistim denarjem (ki ga šparamo za krizne čase) uredila okolica hiše.

Avtorica, kaj bolj jasno? In mimogrede: sem ženska.

Ko bo on doma prevzel 50/50 ali pa zaradi mene tudi več dela, potem se lahko tudi gremo kdo zasluži več in daje v malho. Tako pa sem mnenja, da “manjko” denarja več kot nadoknadim z delom doma. Pa tukaj nočem reči, da on ne dela nič, kar seveda ni res, kot tudi ni res, da jaz nič ne zaslužim.

Torej po vaše je čisto ok, da tip v zakonu z otroci zapravi ves denar za neko svojo igračo in potem par let vsi dihamo na škrge zaradi tega?

Ob poroki je podpisal, da oba delava kar najbolje za skupno dobro in je tako tudi denar skupen. Žal moja plača ne bi zadoščala za ne vem kaj, zato nekaj seveda dam za hrano, ampak ostali stroški pa gredo na “njegov” denar, ne gre drugače. Kot vem je denar v zakonu skupen in oba odločava o celotnem znesku. Saj si je že do sedaj privoščil marsikaj, ne vlaga le v nas, je pa res, da je tale avto daleč najdražja stvar od njegovih idej. In ogroziti obstoj družine z nakupom tega se mi res zdi mimo.

Je pa res, da mu težko očitam kaj drugega in mi je po svoje hudo, da nasprotujem, ampak jaz res ne vidim neke dodane vrednosti tukaj razen izgube denarja.
[/quote]
Delanje v skupno dobro ne pomeni, da ti komandiraš z njegovim denarjem za kaj ga bo uporabil. Če večino on plačuje (niti nima veze kdo ima večjo manjšo plačo-kaj pa če bi oba imela enako majhno?) ne vidim težave, da ne bi smel s svojim denarjem nekaj kupit. Sploh ko ti praviš, da daš nekaj za hrano, vse ostalo pa plača on. Kam pa gre ves tvoj preostali denar?
Če pa star avto ogrozi obstoj družine, pa nekje drugje ne bo štimalo ne v denarju za star avto. Mogoče ti ne vidiš dodatne vrednosti, njemu pa lahko to pomeni veliko. Ali ga sploh slišiš zares?

Ko bo on doma prevzel 50/50 ali pa zaradi mene tudi več dela, potem se lahko tudi gremo kdo zasluži več in daje v malho. Tako pa sem mnenja, da “manjko” denarja več kot nadoknadim z delom doma. Pa tukaj nočem reči, da on ne dela nič, kar seveda ni res, kot tudi ni res, da jaz nič ne zaslužim.

Torej po vaše je čisto ok, da tip v zakonu z otroci zapravi ves denar za neko svojo igračo in potem par let vsi dihamo na škrge zaradi tega?
[/quote]

Tale tvoj 50/50 je mogoče ovrednotiti. Preveri koliko stane “guvernanta” in koliko čistilka, ki da tudi prat cunje in jih zlika/zloži. Zna biti, da boš neprijetno presenečena, ko boš ugotovila realno vrednost svojega prispevka.
Če te moti, da se moraš doma iti še gospodinjo, mu pač povej, da se ne grešveč in da naj ti zrihta čistilko, guvernanto…


Delanje v skupno dobro ne pomeni, da ti komandiraš z njegovim denarjem za kaj ga bo uporabil. Če večino on plačuje (niti nima veze kdo ima večjo manjšo plačo-kaj pa če bi oba imela enako majhno?) ne vidim težave, da ne bi smel s svojim denarjem nekaj kupit. Sploh ko ti praviš, da daš nekaj za hrano, vse ostalo pa plača on. Kam pa gre ves tvoj preostali denar?
Če pa star avto ogrozi obstoj družine, pa nekje drugje ne bo štimalo ne v denarju za star avto. Mogoče ti ne vidiš dodatne vrednosti, njemu pa lahko to pomeni veliko. Ali ga sploh slišiš zares?
[/quote]

Če bi ga Marinka resnično ljubila in slišala, bi ne postavljala takih vprašanj tu, na MON-u. 😉

Tale tvoj 50/50 je mogoče ovrednotiti. Preveri koliko stane “guvernanta” in koliko čistilka, ki da tudi prat cunje in jih zlika/zloži. Zna biti, da boš neprijetno presenečena, ko boš ugotovila realno vrednost svojega prispevka.
Če te moti, da se moraš doma iti še gospodinjo, mu pač povej, da se ne grešveč in da naj ti zrihta čistilko, guvernanto…
[/quote]

Da sem jaz v poziciji ko mi ženska reče, da se ji doma ne da več narediti nič, takoj začnem razmišljati o ločitvi. To je ženska, ki se ji ne bo dalo nič več, bo pa pričakovala 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} financiranje sebe, otrok in pomočnikov. Bo ceneje in veliko manj stresno, če se ločiš, imaš sam svoj mir, odločitve in na koncu tudi več denarja.

Če bi ga Marinka resnično ljubila in slišala, bi ne postavljala takih vprašanj tu, na MON-u. 😉
[/quote]
Vem. Ljubi njegov denar.
Samo kam da pa svojega, če pravi da samo nekaj malega za hrano da? Četudi je na minimalcu, ji potem vsak mesec kar nekaj ostane. Tule gor ženskice dostikrat pišejo da imajo skrivne račune, možek pa večino bivanja plačuje… se res včasih vprašam kaj je s temi tipi da tako poročijo…


Vem. Ljubi njegov denar.
Samo kam da pa svojega, če pravi da samo nekaj malega za hrano da? Četudi je na minimalcu, ji potem vsak mesec kar nekaj ostane. Tule gor ženskice dostikrat pišejo da imajo skrivne račune, možek pa večino bivanja plačuje… se res včasih vprašam kaj je s temi tipi da tako poročijo…
[/quote]

Jeba je, da poročiš mlado, nepreizkušeno. Ko se pa razvijejo v koristolovke, je pa vsak zakon države na njeni strani. Zraven dodaj še otroke, ki so fantastičen kamen okoli njegovega vratu in ugotoviš, da moški prav veliko opcij nima. Ali vzdrževat stanje in se boriti za svoje mesto v družini ali pa ločit in izgubit praktično vse.

Tale tvoj 50/50 je mogoče ovrednotiti. Preveri koliko stane “guvernanta” in koliko čistilka, ki da tudi prat cunje in jih zlika/zloži. Zna biti, da boš neprijetno presenečena, ko boš ugotovila realno vrednost svojega prispevka.
Če te moti, da se moraš doma iti še gospodinjo, mu pač povej, da se ne grešveč in da naj ti zrihta čistilko, guvernanto…
[/quote]

koliko bo šele on presenečen, čistilke računajo po 8/h na uro, inštruktorice za otroke od 20 evrov naprej…..
tukaj je osnovi najbrž problem nizki dohodki (če ima avtorica minimalca, potem ji dejansko ko nakupi hrano in plača položnice za šolo za otroke nič ne ostane) in nekoliko večje želje moža. Je prišel v ta leta, ko si moški dvigujejo ceno z raznim plehovjem….. in ima krizo, ker so spet lokali odprti, on pa ne bo zraven pri debati, če ne bo nečesa imel doma (avto, motor, čoln).
Pa ženske naj si ta prispevek nabijejo na čelo, da bodo vedele, koliko je njihovo delo doma vredno, koliko je vredno, da hodijo samo one na bolniške za otroke, itd. (odgovor: pol kurca mrzle vode).

Jeba je, da poročiš mlado, nepreizkušeno. Ko se pa razvijejo v koristolovke, je pa vsak zakon države na njeni strani. Zraven dodaj še otroke, ki so fantastičen kamen okoli njegovega vratu in ugotoviš, da moški prav veliko opcij nima. Ali vzdrževat stanje in se boriti za svoje mesto v družini ali pa ločit in izgubit praktično vse.
[/quote]
Mlada je že oblikovana v koristolovko, saj se do osmega leta vpijejo take informacije. kasneje pa ali človek fura to ves lajf ali pa se zaveda, da so bile informacije napačne in se resocionalizira v bolj zdravo osebnost.
Še vedno mi ni jasno kok bebav mora biti tip, da poroči tako koristolovko. Saj je jasno da če ga peca na humor ali če ga peca na f.uk, da so to le strategije za ujet ga, ker kasneje ravno tega več ni, ker tega ni v njej v resnici do njega. takih zgodb je tule gor malo morje, če te zanima psihologija in delovanje uma najdeš tu gradiva ulala…

New Report

Close